Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) _cirmos_ válasza zeus90 (#150) üzenetére


_cirmos_
őstag

tudnál kicsit részletesebben fogalmazni?:F

(#152) zeus90 válasza _cirmos_ (#151) üzenetére


zeus90
aktív tag

Bővebben: link Itt nézd meg de én arra vagyok kíváncsi hogy sokaknak nem jó ez a lap? És visszavették garanciába??

(#153) _cirmos_ válasza zeus90 (#152) üzenetére


_cirmos_
őstag

hát barátom, Isten hozott a klubban. még 1-2 ember és egyen-dzsekiket is nyomunk majd f**ck asus felirattal :DD

konkrétan azt tudom javasolni, hogy cserélj ki mindent (táp, cpu, vga, ram, pci-os dolgokat száműzni) a lapon kívül, és ha a hiba megmarad akkor tessék visszavinni. és ha van egy kis eszed akkor nem asust kérsz helyette. mielött nekiállnál cserélgetni talál egy módszert amivel a hibát 100%osan elő tudod csalni, ez sokat fog segíteni a késöbbiekben.

(#154) zeus90


zeus90
aktív tag

Csinálunk pólót??

(#155) _cirmos_ válasza zeus90 (#154) üzenetére


_cirmos_
őstag

na, a hülyeség, az teccik mi?!;) egyébként van benne ráció. sőt tudok jobbat: egy kis árréssel árulnánk, és ha összejön 20-25k haszon, akkor a klub tagjai között kisorsolunk egy NEM ASUS alaplapot:DDD csak vmi jó szlogen kéne... nem is tudom. mondjuk lehetne a képen 2-3 távol-keleti munkás akiknek látszik a kezükön hogy összevagdosták az ilyen izé.. alaplap-összerakó szerszámok, mert olyan pontatlanul dolgoznak :))

(#156) tildy


tildy
nagyúr

Hála égnek nekem most már egész türhetően megy a lap...
De a chaintech ott marad a másik gépben végszükség esetére...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#157) zeus90 válasza _cirmos_ (#155) üzenetére


zeus90
aktív tag

A szlogen kiraly! Az otlet se rossz! Szep nagy betukkel irjuk majd a polora es mindenkinek kell benne jarni heti egyszer!!!!!

(#158) [CaveMaN] válasza _cirmos_ (#99) üzenetére


[CaveMaN]
tag

Én USB egerek és nem cip-cirip. Vga viszont nvidia

(#159) _cirmos_ válasza [CaveMaN] (#158) üzenetére


_cirmos_
őstag

kell szereznem egy nvidiás vga-t próbába. ha azzal nem ciripel akkor robbanóanyaggal megrakott teherautóval hajtok neki az nvidia-központnak, nevelő célzattal, tisztességtelen piaci magatartásért.

felraktam a w2k-t, ami nem muzsikál úgy mint régen, tehát szar a lap sztem, d ezt majd késöb kifejtem mert most roha...

(#160) zeus90 válasza _cirmos_ (#159) üzenetére


zeus90
aktív tag

Nekem Nvidia kártyám van :D

[Szerkesztve]

(#161) hungeek válasza tildy (#135) üzenetére


hungeek
senior tag

velem ezt 2 hónapig csinálta, közben 3 rendszer omlott össze.... most már jó, hozzá sem merek nyúlni.

(#162) kisninja


kisninja
őstag

Nékem is Nvidia van nem sipol és majdnem minden jó.........
Csak a proci hömérséklete alapon 54-58 :Y a hütés titan teljesen réz szova komoly hütésnek mondhato. még eddig nem löte ki magát ennél a lapnál mi a max hömérséklet??
zsir a polo ötlet :DD

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#163) _cirmos_ válasza kisninja (#162) üzenetére


_cirmos_
őstag

2000+ @ 3200+ (11*200)
vcore=1.712 V
zalman cnps7000a-alcu teljesen letekerve
cpu idle ~55 celsius

(#164) _cirmos_ válasza _cirmos_ (#163) üzenetére


_cirmos_
őstag

nekem lagos időnként a net. tapasztalt valaki már ilyet? csak 5-10 sec, de addig se előre se hátra. játék közben elég dühítő. ja, és időnkét meghal a w2k, ha több dolog is használja a netet. xp-nél is megvolt mindkét jelenség (csak sokkal durvábban), szóval ez nem oprendszer gond. gyanús nekem ez a két integrált lan. ha letiltom őket nem is sípol ez az átokfajzat.

(#165) zeus90


zeus90
aktív tag

Nekem megoldódott a problémám de attól f**k ASUS !

(#166) _cirmos_


_cirmos_
őstag

itt van a lag-om:
Bővebben: link

se föl, se le, totál süket egy pár másodpercig...

[Szerkesztve]

(#167) tildy


tildy
nagyúr

Ne igyatok előre a medve bőrére...Hugom ma irta, hogy csinal neha olyat a lap, hogy bekapcs utan a winen csak a hatterkep jelenik meg semmi mas...Tökre elegem van, hogy nem szeretik egymást a win meg ez a lap:(

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#168) Vangelis


Vangelis
nagyúr

nem lehet hogy csak egyszerűen valami más gond van mert szerencsére nekem teljesen normálisan megyen minden gond nélkűl win stb
tehát minden
nem lehet az a gond hogy egyszerűen vannak hibás szeriák és pont a tiétek az
akinél én eddig láttam és ment ilyen lap mind hibátlan volt legyen rajt w98 me xp 2000 stb még linux alatt is normálisan muzsikált egy helyen


ennyi

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#169) Vangelis


Vangelis
nagyúr

?

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#170) laszi84


laszi84
tag

Üdv!
Már pár éve szerettem volna egy új gépet, (1 hete van meg az új) és most rendessen beparáztam, hogy gázos az alaplapom (is), de nálam eddig nem csinált semmi hasonló dolgot, és remélem nem is fog. A videokártyámmal már megszívtam egy picit, ugyanis nem tudtam, hogy lasabb rajta a memória mint a 128Mb-oson, nem is gomdoltam ilyenre. Nemrég hallotam egy fórumon, már többen mondták, tehát lehet benne valami. Remélem a deszkával nem lesz semmi gáz.

(#171) Vangelis válasza laszi84 (#170) üzenetére


Vangelis
nagyúr

szerintem nem

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#172) c.zsolti válasza laszi84 (#170) üzenetére


c.zsolti
őstag

Az Abit NF7 lapokról is rengeteg rosszat olvashatsz itt a PH-n, ezzel szemben sok embernek, köztük nekem is tökéletesen műxik. :)

...

(#173) Vangelis válasza c.zsolti (#172) üzenetére


Vangelis
nagyúr

ennyi


én sem találkoztam még rossz abit nf7-tel

van akinek minden apró probléma észveszelytő
már én ia voltam így szokszor és általábban nem a hardver volt a rossz
de rájöttem hogy mi

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#174) F.Sityu


F.Sityu
csendes tag

Nagyjából végigolvastam amiket írtatok,de olyan hibát, hogy a SATA-s alaplap nem akarja elfogadni (felismerni) a SATA-s winyót még nem láttam! Valaki járt már így?A múlkor (persze épp miután megvettem az alaplapot) felléptem ide is kissé eltorzult arccal olvastam, hogy milyen szartól várom, hogy működjön. (Akkor még darabokban állt otthon a cucc) Főleg memóriával kapcsolatos problémákat láttam nálatok és szinte biztos voltam benne, hogy nekem is pfff lesz.
Erre a winyóval szórakozik! Elhoztam a haver működő (ugyanolyan) winyóját + másik SATA kábelt is és úgy sem volt ok, szóval a mothetfucketboardon rossz a foglalat?. Tehát a lényegre térve: szerintetek lehet azzal kezdeni valamit?!
Előre is köszi a segítséget! Ja, és ha lehet ne dél - indokínai nyelven segítsetek, mert nem nagyon vágom a témát túlzottan szakmai nyelven.

Ami elszaródhat az el is szaródik.

(#175) Kirbly válasza c.zsolti (#172) üzenetére


Kirbly
aktív tag

de azert ismerjuk el az nf7 1.x-es sorozat ugy szar ahogy van, es csak 2.0-tol jo :)

Mi? Nem tetszik ez a sor? Hívja a 06-80-NA-ÉS-AKKOR-MI-VAN ingyenes számot…

(#176) csabors


csabors
tag

Sziaszto.

Szeretnék venni egy A7N8X-E Delux-os alaplapot mert kaptam egy s-ata winyót.Most egy A7N8X-es lapom van+2500 barton proci.Voltak az alaplappal eleinte problémák de most stabil.(Ócska hangkártya...http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=69896&arc=f) Hát eléggé beparáztam az A7N8X-E Delux-tól ha tényleg ennyi baj van vele!!! Tudtok esetleg ajánlani 25-26 ezer körül jobb alaplapot? De ne Abitot...Memoria 256mb DDR 400-as samsung.
Más gond:Táp állandóan 12.8-12.9 volt körüli feszültséget ad ki asus probe szerint.Codagen low noise... ez nagy gáz! Féltem a kinkeservesen összedolgozott gépemet.

[Szerkesztve]

Nikon

(#177) csabors


csabors
tag

Ja és elfelejtettem kérdezni ,hogy 2.0-ás E delux létezik e.1.0-ásakat akartak hozzám vágni mindenhol.

Nikon

(#178) csabors


csabors
tag




[Szerkesztve]

Nikon

(#179) laszi84 válasza csabors (#176) üzenetére


laszi84
tag

Üdv.
Nekem egy Asus a7n8x-e Delux alaplapom van, és eddig nem volt vele gondom. Sata 160 Gb-os Samsung vinyóval. Szerintem nem rossz lap, én eddig meg vagyok vele elégedve. Inkább vegyél egy márkás tápot Enermax vagy Chieftec. Nekem egy Chieftec van, halk és stabil. Én a helyedben a +3,3V feszültségét nézném meg, az a veszélyesebb. A +12V nekem 12,4 12,5 körül szokott lenni, de az nem para. Még a tied is benne van a 10%-ban. A +3,3V nálam pedig stabilan 3,36.

(#180) csabors


csabors
tag

Szia.

A 3.3 volt, 3.3 és 3.4 között ingadozik.Gondolkodom azon hogy visszaviszem a tápot gariba mert szerintem a 12.9 volt kicsit sok.A 3.3 volt mit jelöl? Van 2.0-ás delux alaplap.Neked milyen van?

Nikon

(#181) _cirmos_ válasza F.Sityu (#174) üzenetére


_cirmos_
őstag

megoldódott már? mikor bootol a gép akkor van egy rész ahol keresi a sata-s eszközöket. ott sem látja vagy csak windows-ban?

(#182) laszi84 válasza csabors (#180) üzenetére


laszi84
tag

Üdv.
A 3,3V az alaplapra megy, de hogy mit csinál azt nem tudom, nekem is csak mondták, hogy annak kell stabilnak lennie. A 12V-ról csak a motorok mennek. Mire gondolsz? Mi 2.0-ás? A könyvében találtam egy ilyent: Revised Edition V2. Mást nem, csak az USB-t! :D Vagy valamilyen javított kiadásra gondolsz?

(#183) _cirmos_ válasza F.Sityu (#174) üzenetére


_cirmos_
őstag

ezek szerint már nem aktuális...

(#184) _cirmos_


_cirmos_
őstag

tag lettem :))

ja bocs, tudom a mod gomb... csak elkapott a harctéri idegesség :U

[Szerkesztve]

(#185) eustace válasza laszi84 (#182) üzenetére


eustace
csendes tag

Az alaplapon az a8n8x felirat mellett jobbra van kis betűkkel leírva a verziószám. Az enyém 1.01-es. A tied?

(#186) eustace válasza _cirmos_ (#184) üzenetére


eustace
csendes tag

Cirmos!
A sípolással kapcsolatban: Amikor a beépített lant használod, akkor úgy sípol az alaplap, mint amikor a CPUIdle fut ''Optimize CPU/chipset'' beállításokkal? Próbáltad egyáltalán?

(#187) Mag


Mag
senior tag

Én is rendeltem egy ilyen lapot,és az az igazság hogy most jol beparáztattatok :(((

A mostani vassal (AsRock, ugye az ASUS low-end márkája) semmi ilyen nem volt.Elején persze ezzel is szivtam mert tré volt a táp ,és a cpu cooler.
Táppal most is lehet vmi mert ha pl: játszok+lanon másolok ,vagy olyasmi ami nagyon meghajtja a gépet van hogy ujraindul. De az valszeg a moddolt Codegen táp miatt lehet mert a gyári 12 V helyett 5V nél kevesebb feszre tettem a ventit benne.
Alacsonyak is a fesz értékek:
100%cpu -nál

Alaplap neve ASRock K7VT2

Hőmérsékletek
Alaplap 35 °C (95 °F)
CPU 60 °C (140 °F)--->66C° felmegy..moddolt CPU hütö miatt(halkitva)

Feszültség értékek
CPU mag 1.74 V
CPU aux 0.02 V
+3.3 V......3.10 V
+5 V........4.62 V
+12 V........11.98 V
-12 V.......-11.85 V
-5 V........-4.91 V
+5 V.készenléti..4.80 V

Vki irt a 12 V-os kimenetnél 13 V-ja van,akkor én mit szoljak a 11,85 -el?

de a leggázabb a 3.3 helyett 3.1 és 5 helyett 4.6 ...

Ha meleg van akkor szokott csak ujraindulni néha.

[Szerkesztve]

[20:21:00] <.[VIP]Viky> miért van az, hogy oda van egy film mögé írva hogy avi és közbe angol?????????????????????

(#188) laszi84 válasza eustace (#185) üzenetére


laszi84
tag

Megnéztem, nekem is 1.01-es.

(#189) eustace válasza laszi84 (#188) üzenetére


eustace
csendes tag

Kipróbálnád a kedvemért a CPUIdle-t ''OS Controlled (use Windows)'' módban, úgy, hogy bekapcsolod az ''Optimize CPU / Chipset'' opciót (CPUIdle Extreme van most nekem fenn)?
Ilyenkor sokkal hangosabban sípol az alaplapom, mint enélkül, és kíváncsi vagyok, hogy neked is csinálja-e. Az a valami kezd rá hangosabban, ami folyamatosan sípol rajta.

(#190) _cirmos_ válasza eustace (#186) üzenetére


_cirmos_
őstag

feltettem megint a cpuidle-t, és nekem OS és S1 módban is sípol elég durván. és sajnos a lan dolgot elnéztem, ha letiltom akkor is sípol :O. mindegy, lassan kezdem megszokni...

p.s. bocs hogy a levélre nem válaszoltam, kicsit szétszórt vagyok mostanában. az enyém cégen keresztül van, nagykerből. semmi papírom nincs róla itthon, úgyhogy nem tudom zaklatni a negykereseket. btw azt se tudom hol is vettük :F

(#191) laszi84 válasza eustace (#189) üzenetére


laszi84
tag

Kiprobálom, csak előbb le kell szednem, mert én nem használom. Neked állandóan sípol a lapod? Mikor kezdte el? Mikor először bekapcsoltad a gépet, vagy csak egy idő után kezdet el sípolni? Mennyire hangos? Zárt házból is lehet hallani? Csak azért kérdezem, mert én nem is figyeltem ilyenre, nem szoktam közelről hallgatni a gépet. Lehet, hogy ez is sípol, csak én nem veszem észre. Bár remélem nem így van.:)

(#192) eustace válasza laszi84 (#191) üzenetére


eustace
csendes tag

Állandóan sípol. A megvásárlás után kezdte el... :)
Nem olyan hangos, először figyelni kell, hogy az ember észrevegye, de aztán már idegesít. Ha járnak az autók a ház előtt, akkor nem hallani. Este csendben már hallani. Zárt házból is. Processzor aktivitás változásánál változik a hang (pl scrollozásnál). CPUIdle-vel bedurvul.

(#193) tycho


tycho
tag

Vettem Én is egy ilyen lapot és hozzá egy Club3d 9800 pro-t. Aztán azóta is szidom a jó q**va **@/% (bocs mindenkitől) a gyártóknak, mert az alaplap dobozára nem volt ráírva, hogy nem fogad el 3.3v-os kártyákat, és a videókari dobozán sem volt rajta, hogy ő biza 3.3*as, így nem kompatiblis, pedig ha a 9600XT megy rajta, akkor nevetséges, hogy egy fejlettebb kártyá nem :((( :(((

(#194) eustace válasza tycho (#193) üzenetére


eustace
csendes tag

Nekem is volt ilyen problémám. Az egy Asus P2L97 alaplap volt, és nem működött benne az Asus TNT agp-s videokártyám (mindkettő Asus... :) ). Ott is valami feszültségprobléma volt a baj.

(#195) tycho válasza eustace (#194) üzenetére


tycho
tag

Ráadásul a lap AGP Pro-s tehát fizikailag is nagyobb, mint a 9800pro-é, pedig egy időben (2003. okt-dec-ben) gyártották, jó mi?!! :(

(#196) faster válasza tycho (#193) üzenetére


faster
nagyúr

Milyen lapról van szó?

(#197) tycho válasza faster (#196) üzenetére


tycho
tag

ASUS A7N8X-E Deluxe

(#198) faster válasza tycho (#197) üzenetére


faster
nagyúr

Akkor kizárt, hogy 3,3V-os probléma lenne. De nem értem, a 9800Pro sem 3,3 V-os, akkor a kártya fizikailag nem menne bele az AGP slotba.

[Szerkesztve]

(#199) tycho válasza faster (#198) üzenetére


tycho
tag

http://www.coomp-ker.hu/termek_info.php?cikksz=11365

http://irocom2000.hu/product_info.php?products_id=101

Ha megnézed, akkor látni lehet: az alaplap AGP pro-s, aminek más a szerkezete, mint a 9800pro-snak, és nem megy rendesen bele. A 3,3V-os ''valami'' a lap útmutatójában volt olvasható, de akkor még nem is figyeltem, hogy más a vidi-kártya csatolója...mint egy amatőr...:Y

(#200) faster válasza tycho (#199) üzenetére


faster
nagyúr

Itt valami kavarodás van. Nekem A7N8X-Deluxe lapom van, ugyanilyen AGP Pro csatival, ami hosszabb, mint a sima AGP, de azért ugyanúgy belemegy a sima AGP videokártya. A 9800Pro nak pedig universal AGP csatija van, ami _mindenféle_ AGP ajzatba belemegy, akár AGP4/8x, amiből a Pro változat van ezen az alaplapon is, akár a régi 3,3V-os AGP1/2x -be. Nekem is 9800Pro van, és vígan működik.
Most hirtelen ennyit találtam AGP ügyben, az AGP Pro ugyanaz, mint az AGP, csak a csati két oldala tovább nyúlik, de középre akkor is belemegy a sima AGP kártya.

Bővebben: link

A 3. oldalon vannak AGP Pro rajzok is. Meg egy csomó referenciaanyag begépelve vagy belinkelve. Annak a kártyának abban az alaplapban _működnie kell_!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.