Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Hugo85


Hugo85
aktív tag

Az lenne a problémám, hogy sulinetben(+saját píz) vettem egy új konfigot ami nagyon nem hasít, pedig hasítania kellene. Az a baj, hogy az alaplap folyton újraindul, tök spontán... és a memóriát meg 100%-ig telepakolja a windóz, és ez minden proginak beb@sz... a nero például zsinórban 4 Cd-t rontott el, mert az 512Mb memóriából 0K volt szabad, ettől elkezdett fogyni a buffer, majd megint telement. A Need For Speed Ug pl. már telepítésnél kifagy mendig ugyanott, amikor a windóz települt sikeresen elbszta a winyómon levő összes adatot. Probáltam már Win98Se-vel és Xp-vel is. Ja és még egy adalék a hálókártyák közül egyik sem látja a hálózatot. Ha valaki segítene azt naon megköszönném. Láttom másnak is van bőven gondja ezzel a szuper Asus alaplappal (ahogy ők mondják ''our K7 flagship motherboard''... a ramra gyanaxom, de volt már megcserélve, csak egyikkel hajtva is és ugyanaz a hiba. Nagyon idegesít minden zsír új ez eddig a legjobb gépem életemben, először új minden és pont ez x@r.
Heeeelp!!

(#2) c.zsolti válasza Hugo85 (#1) üzenetére


c.zsolti
őstag

esetleg próbáld meg más típusú memóriával, lehet, hogy nem bírja a lap

alaplapi driver fel eltt telepítve?



[Szerkesztve]

...

(#3) Hugo85 válasza c.zsolti (#2) üzenetére


Hugo85
aktív tag

Driver minden fel lett téve. Egyébbként a memót próbáltam Auto-n és By Speed-en is vagyis 333-on és 400-on is. Haverom holnap hozza át a 4*256Mb memóriáját aztán majd próbálkozunk. Csak az a gáz, hogy a memótól nem tudok megszabadulni még ha akarok sem mert sulinetes. De ezen kívül akkor sem értem a hálózat dolgot. Ja és a konfig alapon 4893 3Dmark 2003 pontot ér el ami sztem legalább, 1000-1500 ponttal alacsonyabb annál amit el kellene érnie...
Egyébbként az 5900Xt nem tudja visszajelezni a maghőmérsékletét??? Azt hittem csak az órajelei mások, mint a simának??? Te mennyire tudtad felhúzni a videókaridat, a tiéden is 2,5n-es Hynix ramok vannak???

[Szerkesztve]

(#4) anulu válasza Hugo85 (#3) üzenetére


anulu
félisten

a 4800-4900 3DMark2003 tök normális. az fx5900xt-kben nincs hőmérő.

nekem 2x512MB Samsung RAM-mal el sem indult a fenti alaplap.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#5) c.zsolti válasza Hugo85 (#3) üzenetére


c.zsolti
őstag

A 3dmark 2003 eredmény kb. jó. +1000 ponthoz erős tuning kéne.
Az XT-k nem jelzik vissza a hőmérsékletet.
2.8 hinyx-ek vannak a karimon, nem tudom mennyi a vége de 450/800 megy(zalmannnal) így nyom 5500pontot 3dmarkban

...

(#6) Hugo85


Hugo85
aktív tag

Kár, hogy az Nforce 2 ennyire érzékeny a ramokra. Haver Abit alaplapjában (Is7-e) 4 különböző márkájú (Samsumg, Adata, Twinmos + valami) megy mindegyik 256 Mb-os és 400-as, tök jól elmennek neki dualban, semmi gáz. Enyém meg két ugyanolyan rammal is baszakxik. Na mindegy Nvidia rulz. Ja és persze Sulinet rulz. Ami még érdekes, hogy láttam olyan embert akinek ugyanilyen pqi ramokkal ment az alaplapja ami szintén ugyanilyen volt. Nekem azt mondták annak idején a boltban, hogy ezek alsó-középkategóriás ramok hm-hm.
Lehet nem működik a gép de lagalább szép és jó a hűtése... :0

(#7) c.zsolti válasza Hugo85 (#6) üzenetére


c.zsolti
őstag

akkor a haverodnak marha nagy mázlija van :)

...

(#8) Hugo85 válasza c.zsolti (#7) üzenetére


Hugo85
aktív tag

Ja lehet, de a mázlija mellé van egy 2200 Mhz-es Cerkája és egy (lol-lol-lol) Msi Fx5600 Td Xt-je (még több lol, bár sok játékot adtak hozzá). Egyébbként az a lap sok mindenben jobb, mint az én 32000 Ft-os Asusom... :))

(#9) Jim Tonic válasza Hugo85 (#1) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ez a topikcím szerinted korrekt? Mert ezer másik probléma lehet a leírtak okozója.
Lap újraindulás: TÁP
RAM full: Vírus

Szerintem nagyon rossz helyen tapogatózol. Alaplap bassza el az összes adatot a vinyón? :F

Még annyit, hogy ilyen szintű laphoz, vehetnél normális ramokat. Nem lenne gondod.

[Szerkesztve]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#10) XaraX válasza Hugo85 (#6) üzenetére


XaraX
addikt

Nekem is PQI ramokkal ment dualban,gond nélkül,habár az én lapom nem e hanem gold.Szvsz nem a ramok lesznek a problémád okozoi.

(#11) Hugo85 válasza Jim Tonic (#9) üzenetére


Hugo85
aktív tag

Nem a táppal nem hiszem, hogy baj lenne mert bár 12 helyett 12,5 voltot ad azt mindig századra pontosan tartja, meg aztán jó nagy a teljesítménye. A winyómón lévő összes adatot az baszta el, hogy a gép pont akkor fagyott ki amikor a win98 installer pont a fat-ben turkált és, jött a nagyhalál meg a format c: . Ezen kívül már olvastam ram gondokat ezzel a lappal meg az Nforce2 platformmal kapcsolatban :(((
A vírusról annyit, hogy bár a gép talpítőlemezeken kívül (izé Cd-kel) semmivel nem érintkezett, de ennek ellenére lefutott 1-2* a Pccillin és semmi. Én csak találgatok és minden segítséget nagyon megköszönök. :F

(#12) Jim Tonic válasza Hugo85 (#11) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Szerintem itt a fórumon a legtöbb amd Nforce2-n fut. Az Asus is nagy név. Az a táp, amelyik 12V helyett 12,5-t ad, jónak azért jóindulattal nevezhető. Ráadásul ez az érték elég kevés, 5V, 3.3V?

Miért teszel erre a lapra ilyen oprendszert? Az oprendszer cseszte el az adataid, nem az alaplap. Ráadásul ez nem magyarázat, mert áramszünettől sem mennek el az adatok.

A pc cillin nem víruskereső. ''Az a baj, hogy az alaplap folyton újraindul, tök spontán... és a memóriát meg 100%-ig telepakolja a windóz, és ez minden proginak beb@sz... a nero például zsinórban 4 Cd-t rontott el, mert az 512Mb memóriából 0K volt szabad, ettől elkezdett fogyni a buffer, majd megint telement. A Need For Speed Ug pl. már telepítésnél kifagy mendig ugyanott, amikor a windóz települt sikeresen elbszta a winyómon levő összes adatot''
''A vírusról annyit, hogy bár a gép talpítőlemezeken kívül (izé Cd-kel) semmivel nem érintkezett, de ennek ellenére lefutott 1-2* a Pccillin és semmi.''
Ezek azok a telepítőlemezek?

Végül annyit, ha ilyen-olyan rosszat olvastál erről a platformról, minek vetted meg?

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#13) Hugo85 válasza Jim Tonic (#12) üzenetére


Hugo85
aktív tag

Jó nem vagyok egy nagy fórumózó gondolom az feltűnt, mert jobban érdekel az élet, mint az internet... nem tudom, miért kell durvának lenni, de lehet, hogy csak én vagyok túl érzékeny. 3,4 volt és 5,051 körül mozog és ettől kicsit tér csak el. Azért írtam, hogy csak telepítőlemezek, mert már kb. hat rendszer reinstall volt mind win98-al mind Xp-vel. És amégy nem ment rá semmi extra addig is ezt csinálta. Elhiszem, hogy vannak itt nálam okosabb emberek, azért jöttem ide hátha, tudnak segíteni. Egyébbként a 12.5 volt kevesebb mint 5% eltérés. Persze egy 17000 Ft-os tápegységnél én sem örülök neki, de hát ez van és ez legalább nem ingadozik.
Egyébbként azért vettem meg ezt a lapot mert úgy tudom, és sok forrásból hallotam, hogy az Asus patinás név, és úgy vettem ki, hogy SocketA-hoz, most az Nforce2-Ultra(400) chipset a legmegfelelőbb úgyhogy kiválasztottam egy jónak tűnő, kiválló elrendezésű (Agp nem lóg be a memó slotok főlé, Northbridge-n bazi passzív hütőborda+sok sok adalék meg a Wifi) alaplapot.
Csak azután kezdtem el utánaolvasgatni, miután láttam, hogy nem működik és nem tudtam kideríteni miért.
Nyilván azért látok csupa rossz dolgot, mert csak azért nem fog valaki totyikot nyitni, hogy elregélje mennyire jól működik az ilyen alaplapja, pedig biztos sokan vannak.
Persze, hogy a windóz baszta el az adataimat, de ha nem fagy ki a lap akkor ez nem történik meg, de lehet, hogy ehhez semmi köze nem volt... ha hozol egy puskát és egy Bill Gates-t megígérem, hogy meghúzom a ravaszt, mert nagyon nem kedvelem se őt se a termékeit :((
Most az az álláspontom, hogy én nem tudok semmit és nem találgatok, hátha valaki javasol valami jót és beválik :(

Ja és ha már itt tartunk, milyen oprendszert tegyek erre a ''lapra'' és azért írtam csak a 12,5 voltot mert a többi alig tér el.

Ja egyébbként akkor a Pc cillin mi? Az Asus telepítő Cd-jén volt és szerintük Antivirus software, de lehet, hogy elnéztem. Abszolút bizonytalan vagyok...
Bár nem tudom egy nem víruskereső, hogy tud system scannelni?
Mindegy felrakom a Norton-t.

(#14) Tomaz


Tomaz
csendes tag

Nekem is ilyen alaplapom van és semmi gondom vele.
A hálózat is működik, bár egy kicsit bajlódni kellett vele, de ez lehetett a hozzánemértés miatt is.
Ez nem teljesen ide tartozik, de most hogy olvastam megnéztem az én tápegységem 12V helyett 13,1-et ad. Nem tudom mennyire okoz ez gondot.A többi érték pontos.

(#15) Jim Tonic válasza Hugo85 (#13) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Nem vagyok durva, na. Csak nem ezt kellett volna topic címnek. A pc-cillin mellett egy gépen 3 vírust találtam, úgy, hogy az frissített volt. Vírus kereső, csak szar.

Nem lehet kérdéses, hogy win2000-et vagy XP-t rakj fel. Ha ezeket felraktad, szerintem minden gondod megszűnik. Ha nem, akkor mondok majd tesztprogikat, aik esetleg segíthetnek.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#16) Jim Tonic válasza Tomaz (#14) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Hú, az már azért csúnyán magas.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#17) Tomaz válasza Jim Tonic (#16) üzenetére


Tomaz
csendes tag

Miért? Én eddig nem észleltem hogy bármi gond lenne.
Van vmi tapasztalatod ezzel kapcsolatban? Okozott ez már valakinek gondot?

(#18) Hugo85 válasza Jim Tonic (#15) üzenetére


Hugo85
aktív tag

Azért, kösz a segítséget. Úgy néz ki ki lesz próbálva holnap más memóriával is. Majd meglátjuk. Hát lehet, hogy a táp 12,5 voltot ad, de legalább csendes és két ventis. Na próbálkozás, próbálkozás, teszt, teszt... asszem megy egy memtest is. Ki tudja lehet, hogy valami nem stimmel a ram modulokkal. Meglássuk, ha eccer minden jó lesz majd kap a videókari meg a proci a pofájába ami a csövön kifér.
Remélem jó lesz a lap, megesküdtem, hogy addig nem ragsztom ki az Asus matricát amíg nem f@sz@, vagy lehet, hogy attól megjavulna :DD

(#19) Kirbly válasza c.zsolti (#5) üzenetére


Kirbly
aktív tag

az en xt-mben van homero :)
es h a temahoz is szoljak, majdnem tuti h ram hiba, es az ujraindulast is produkalhatja ugyanabbol az okbol

Mi? Nem tetszik ez a sor? Hívja a 06-80-NA-ÉS-AKKOR-MI-VAN ingyenes számot…

(#20) Kirbly válasza Jim Tonic (#12) üzenetére


Kirbly
aktív tag

belekotnek abba, h nem jo a tapjanak a 12.5 voltja, ugyanis a sirtec az egy chieftec tap :) nekem 420W aktiv pfc-s chieftec-em van es lass csodat nekem is 12.5 volt terhelt a 12 voltos ag :P nem tap problemaja van sztem. nekem kb ugyanilyen konfigot hajt, csak infineon ramokkal, es semmi gondom vele. memoknak nekugranek egy memtesttel

[Szerkesztve]

Mi? Nem tetszik ez a sor? Hívja a 06-80-NA-ÉS-AKKOR-MI-VAN ingyenes számot…

(#21) L3zl13 válasza Jim Tonic (#9) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Ezek is lehetséges okok, de az is igaz, hogy az A7N8X-E deluxe nekem is nagyon válogatós volt memória tekintetében. A memória hibák pedig igen is okozhatnak mind újraindulást, mind memória telítődést.

Szóval ess neki egy memtest-tel. Ha hibázik akkor ne is kutass tovább. Ha konfigként vetted esetleg a cuccot akkor cserélniük kell kompatibilitási problémánál.
Ha nem, akkor is viisza lehet vinni a boltba ahol vetted, hogy mutassanak egy memóriát amivel müxik... Persze a garós csere nem valószinű, de talán le tudod boltolni valahogy...

Aki hülye, haljon meg!

(#22) Hugo85 válasza Kirbly (#19) üzenetére


Hugo85
aktív tag

Köszi a segítséget mindenkitől.
Memtest most lessz ráerszetve. ;]
+megy fel újra az Xp mert a 98 végleg elhalálozott egy csúnya fagyás után :0

milyen xt-d van, hogy van rajta hőmérő :Y , asus??? vagy valami extradrága. Az enyém még sulinetbe is 49750 volt, és nem rossz szerintem, bár a GPU brutálisan melegszik, dehát ez ilyen

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#23) anulu


anulu
félisten

aláírásodból olybá tűnik, hogy 2x256MB-ról van szó. próbáld meg külön-külön, tehát, h csak az egyik RAM legyen a gépedben... szerintem az egyik RAM a hunyó.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#24) _cirmos_


_cirmos_
őstag

ha a ramos dolog nem vezet eredményre, akkor kérj kölcsön egy tápot vkitől, és hajtsad azzal kicsit. nekem is u.a. a lapom, és hasonló problémákkal küzdök (állandó reboot) bár nekem nem ilyen vészes a dolog, és 99% hogy a táp a hunyó. sok szerencsét. legalább mi lúzerek tartsunk össze :D

p.s. a topic címével semmi baj, akinek ez nem felel meg az legfeljebb nem nézi meg azt ennyi...

(#25) GrotESC


GrotESC
aktív tag

nekem ugyanilyen dezskam van (adataimnal lathatod), es pqi ramot 400MHz-est 256Mb-ost hasznaltam tobb mint 1 honapig, es tokeleteen mukodott. Nem volt ilyen hibam, mint neked, igy nem tudok tippeket adni. A lapot ahogy kivettem a dobozbol olyan beallitasokkal hasznalom. Ma lett kiveve a ram, es 2 kulonbozo noname 256Mb 333MHz-es van beteve. Ezek (is) kolcsonbe vannak, de hetfon berakom a sajatjaimat (Kingmax Hardcore), es elmondom a tapaztalataimat.

off: epp az elobb volt az ablakban 1 tuzijatek. Szeged rulz.

Brit tudósok megállapították, hogy tíz emberből négy az hat.

(#26) Márk válasza Tomaz (#17) üzenetére


Márk
senior tag

Nekem. Az én tápom is 12V helyett 13,1-13,2V-ot adott le már új korától kezdve, aztán 340 nap elteltével meghalt, magával rántva szinte az egész gépet, csak a proci (Athlon XP 1700+), és az ISDN kártya élte túl, minden más (alaplap, memória, dvd-rom,videókártya) kinyiffant.

Én a te helyedbe sürgősen tápot cserélnék.

2009.08.: LG 42LH4000 ---> 2011.08.: PANASONIC TX-P42G20E ---> 2014.05.: PANASONIC TX-P50UT50E ---> 2017.05.: PIONEER 9G KURO PDP-LX5090 tuned by janos666

(#27) GrotESC


GrotESC
aktív tag

ja tap! most 400w-os DTK passziv pfc-s hajtja, de az elso 7ekben 300w-os accorppal ment. 1ikkel sem volt semmi problema.
Persze a vidkarimnak nem kell akkora kraft, mint a tiednek.

Brit tudósok megállapították, hogy tíz emberből négy az hat.

(#28) tildy


tildy
nagyúr

Nyugi én sem estem hasra ettőla laptól.A memória írás - olvasás a chaintechben sokkal jobb volt, ráadásul nem lehet a procifeszt sem lentebb venni:(

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#29) BobChemistry


BobChemistry
őstag

Megbizhato forrasbol tudom hogy ezen alaplapok deluxe valtozatanak nagy resze gyari hibas...
szoval csereljetek le simara
igaz ugyan hogy az nem sata csatolos, de meg mindig jobb, mintha lefagy a gep + ujraindul
ezt az info a Szegedi IDC alkalmazottaitol hallottam
na sega

vagy vegyetek egy msi kt3 ultra 2-t nekem is ez van ez hasit mint allat
igaz, h 2 eves...

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#30) BobChemistry válasza tildy (#28) üzenetére


BobChemistry
őstag

most latom, h neked is fr 2 hutod van. Mennyire huti le bartont?

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#31) Kirbly válasza Hugo85 (#22) üzenetére


Kirbly
aktív tag

leadtek :)

Mi? Nem tetszik ez a sor? Hívja a 06-80-NA-ÉS-AKKOR-MI-VAN ingyenes számot…

(#32) behappy válasza Hugo85 (#13) üzenetére


behappy
aktív tag

szvsz win98-cal 2004 közepén nem tul nyerö próbálkozni....

adatok elvesztek? mért nem dobtad be egy másik gépbe és nézted ott át, lehet megvolt minden....

format C?? XP telepito mindent megcsinál...

spontán ujraindulás? 99%, hogy ram... nem egy ilyet láttam már. Futtass memtest86-ot!

100% a rambol? ramhiba, driverhiány, rossz driver, tul sok automatikusan elindulo vacak...stb...

friss windowsnál, megbizhato helyről származo lemezekkel, net nélkül nem lehet virus a gépen....

utoszonak annyit, hogy ne B.G-t akard bántani, ha elcseszel vmit... használj linuxot :DDD

remélem nem gázoltam a lelkedbe, de mire a #13-ig eljutottam, sok lett picit... :)

(#33) jamez


jamez
senior tag

Én egy hétvégén kicseréltem a RAM-okat Kingston csili-vilire és teljesen behalt a rendszer. Nem tudom milyen a többi lap de ez lutrinak tűnik a ramokkal. A másik, hogy az Audigyket sem lehet rendesen lekezelni nvidia chipsetes rendszerekben. Legközelebb Intel...

Ingatlan eladás-vétel, ingatlan jogi kérdések, bérbeadás kérdésed van? Hívj vagy pü.

(#34) tildy


tildy
nagyúr

Hát nem nagyon.Most 57 fok a proci...

Egyébként nekem semmi gond (mármint ujraindulási...) a lappal. inkább csak annyi, hogy chaintech sokkal jobban bejött sata nélkül is.Nameg azért én downclockolni akartam :(((

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#35) balkoger


balkoger
tag

Nekem A7N8X-E-Deluxe lapom van ,elotte az E nelkuli deluxom volt amit visszavittem,mert sosem mukodott semmilyen rammal dualban ,csak single-ben. Azutan vartam vartam ,a vegen mar olyan kekhalalok voltak mikozben scanneltem,vagy 3dmark lefuttatasa kozben ,pedig a videokarimat 2 eve hasznaltam ,tehat tuti nem az volt a gond. Azutan visszavittem a boltba 3 hetig vizsgaltak majdan adtak egy ujat a mostanit ami az elso masodperctol tokeletesen mukodott ,nem fagyott ment dualban birta a huzast (ketfele rammal 333es 400 al) es neked is ezt tanacsolom ,mivel garis vidd vissza es mond el az oszintet ,legfeljebb varsz 14 munkanapot!

(#36) Hugo85


Hugo85
aktív tag

Még mindig nem igazán oldódott meg a probléma, bár nem volt sok időm mostanában rá...
Egyébbként azt, kell, hogy mondjam, hogy ennek a lapnak a precizitásáról mindent elárul a doboza...
Nézzétek meg a hátulját:
Promo szoveg 5. pont a kép mellett a sata csatiról:
5. Serial Ata
Serial ATA technology
Intel is the world s first chipset maker to integrate Serial ATA (SATA) and RAID 0, 1 functions into the South Bridge. The latest ICH5R chipset now delivers 150 MB/s fast data transfer (SATA) and striping performace to enhance computing efficiency.

Hát ez elég érdekes szöveg egy Amd-s Nforce 2 chipsetes alaplap dobozán...

Áh vagy ez azért deluxe mert 2 southbridge van rajta az MCP-T és az ICH5R :C

Na hétfőn jön még 4 féle RAM kipróbálni aztán meglássuk.

Ja igen és legalább a lúzereknek össze kell tartani. :DD

(#37) Hugo85 válasza Kirbly (#31) üzenetére


Hugo85
aktív tag

Zamek... először leadteket akartam venni, de 7000 Ft-al drágább volt, meg inno-t találtam raktáron. Azé a sulinet rulz :U

(#38) _cirmos_ válasza Hugo85 (#36) üzenetére


_cirmos_
őstag

hát ez iszonyat lol!!! :D megnéztem gyorsan az enyémet, sajnos nem ez a szöveg van rajta. szóval a tiéd nem csak egyszerűen deluxe, hanem limited edition is!!!:DDD

(#39) aDM|RaL^ válasza Hugo85 (#36) üzenetére


aDM|RaL^
őstag

pedig A7N8X-e deluxe az ultrabrutál:)

apám gépe egy ilyen cucc egy 3200+os athlonnal meg 2x512 kingmax rammal... kb 5mp alatt áll fel a bekapcsológomb megnyomásától számolva a winfos. (XP)

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#40) eustace


eustace
csendes tag

A témához én csak annyi szeretnék hozzátenni, hogy az enyém is szar.
Kb 1 hónapja vettem egy a7n8x-e deluxe alaplapot. Tökéletesen működik, azt leszámítva, hogy egy halk, de nagyon idegesítő magas sípolás jön belőle. Biztos, hogy az alaplapból jön, mert mindent kiszereltem a gépből, bal kezemben az üres alaplap, jobb kezemben táp, bekapcsoltam, már sípolt is.
Azt mondták, hogy megszerelik, kicserélnek vmit rajta. 14-én megyek érte, kíváncsi vagyok mi lesz...

(#41) sziszegő válasza aDM|RaL^ (#39) üzenetére


sziszegő
senior tag

Nekem 1,5 gb gagyi Samsungal ugyan ennyi 3200+ cpu-val és semmi gondom nincs most már a Sata vezérlő is atom és az Audigy 2 is megy brutálul.
Egyedül az USB-s Bluetooth al volt szopó de már az is király.
Szerintem jó kis lap -nekem bejött

(#42) _cirmos_ válasza eustace (#40) üzenetére


_cirmos_
őstag

Bővebben: link

#24 ilyesmi?

(#43) Hugo85 válasza _cirmos_ (#38) üzenetére


Hugo85
aktív tag

Az én alaplapom a wireless edition amihez WiFi kártya is jár. Úgy néz ki csak azon van ez a szöveg. Egyébbként sem a southbridgeben van hanem ott van külön a Sil Raid chip az alaplapon, amire mellesleg a nyíl rá is mutat a doboz hátulján aztán meg ez a hülye szöveg... :DDD

Na elegem van működjön már. Drága volt, amikor működik hasít is, de miért nem műxik. Aham szóval lúzerarcnak (nekem) nem jár ilyen jó konfig. Jó előveszem a 900-as cerkát és a Gef3 ti200-at az is jó volt... :0

Na próbálkozok még, meg lassan elkezdek templomba járni :(

(#44) Jim Tonic válasza Hugo85 (#43) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Szerintem nem jó a dobozod. Nekem nem WiFi-s, de azért ilyen hibát ritkán látni.

szerk: Adok a Wifi kártyádért 3 rongyot, ha eladod.

[Szerkesztve]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#45) eustace válasza _cirmos_ (#42) üzenetére


eustace
csendes tag

Igen, pontosan ilyesmi.
Találtam még vmit: Bővebben: link

(#46) Deadexpert


Deadexpert
tag

Pár napja vettem egy a7n8x-e deluxe lapot két 400-as 2.5-ös kingstone rammal. Az alaplaphoz adott cd-ről telepítettem a drivereket, minek az eredménye az lett, hogy a játékokból kidobált néha újra indult. Ami kiborított, hogy egy film megnézése alatt 3 szor indult újra a gép. 10 órás memtest nem mutatott hibát.
Leszedtem az nvidia honlapjáról az aktuális drivereket, majd telepítettem. Vasárnap egész nap játszottam, de nem volt gond. Ha a napokban tünetmentesen tudom használni, akkor elmondható, hogy a driver segített.

(#47) L3zl13 válasza Deadexpert (#46) üzenetére


L3zl13
nagyúr

1. Kingstone memória még mindig nem létezik.
2. Amikor én vettem a lapot az oldalon összesen 3 memória típus szerepelt a támogatottak között, amelyek közül egyedül a Corsair-ről hallotam életemben.
Azóta már egy rakás másik márkát is feltüntettek. Valószinűleg az új BIOS-oknak és drivereknek köszönhetően is.

Aki hülye, haljon meg!

(#48) Deadexpert válasza L3zl13 (#47) üzenetére


Deadexpert
tag

De létezik, csak másképp írják. :)

[Szerkesztve]

(#49) anulu válasza jamez (#33) üzenetére


anulu
félisten

A másik, hogy az Audigyket sem lehet rendesen lekezelni nvidia chipsetes rendszerekben.

hát, ha emiatt akarsz legközelebb Intelt venni, akkor megérdemled! tökéletesen megy az Audigy nForce2 mellett is. nálam Audigy2 van, és semmi gáz nincs vele!

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#50) Loha válasza Hugo85 (#1) üzenetére


Loha
veterán

Szerintem azalaplapnak semmi baja, lehet a memókat nem szereti nforce chipset...
Nforce válogatós, ez van...

1db 512-es van benne? Azzal általában nem szokott gond lenni...

Ha az alul leírt konfigod van akkor vedd ki az 1ik 256-os modult, és úgy próbáld meg...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.