Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) 8zabi


8zabi
őstag

A héten végre meglett az új gépem összes alkatrésze, minden pöpecül megy. Egy gond van csupán, amikor bekapcsolom a gépet az nem érzékeli a billentyűzetet, csak ha nyomok neki egy resetet. A régi géppel nem volt ilyen probléma. Tudna valaki segíteni, mi lehet a baj. Egyébként a bill. egy gagyi PS/2-es Altrix!

(#2) L3zl13 válasza 8zabi (#1) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Érdekes. Én meg úgy vettem észre a PS2 egerem nem érzékeli. :(
Ez meg egy gagyi MX700.

Hétvégén kicsit buherálgatom, aztán ha nem megy visszatolom garba.

Aki hülye, haljon meg!

(#3) drstein válasza 8zabi (#1) üzenetére


drstein
tag

Szerintem az alaplappal van gáz. Próbáld meg egy másik billentyűzettel, ha azzal is gagyizik, akkor alaplap vissza. Haveromnak pl a párhuzamos portja nem ment egy régebbi alaplapján (de az is ASUS volt), azonnal cserélték.

Nekem is ilyen alaplapom van, és megy minden rendesen. Genius bill. az egerem USB-s.

[Szerkesztve]

(#4) 8zabi válasza L3zl13 (#2) üzenetére


8zabi
őstag

Neked is ilyen a lapod? Mert akkor mérges leszek a boltos bácsikra:DD

(#5) L3zl13 válasza 8zabi (#4) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Persze ugyenez a cucc.
Nekem is USB-n mennek a cuccok, de a múltkor valamiért átdugtam PS2-re és nem látta az egeret. :(

Aki hülye, haljon meg!

(#6) 8zabi válasza L3zl13 (#5) üzenetére


8zabi
őstag

Akkor lehet hogy veszek egy USB-s billentyűzetet:)

(#7) Borosz


Borosz
senior tag

Hallottam, hogy az ASUS lapok ezen tipusának egyes BIOS verzióival voltak ilyen gondok...
Nem látja a bill. vagy egeret...
Többet nem tudok... :(

[Szerkesztve]

(#8) L3zl13 válasza 8zabi (#6) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Ha nem megy és új, akkor vissza a boltba. Ne tökölj vele.
Ez szerencsére olyan dolog amit 10 per alatt letesztelnek, tehát szerintem rögtön cserélik.

Aki hülye, haljon meg!

(#9) L3zl13 válasza Borosz (#7) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Ez a lap talán egy hónapja van kint és összesen 3 bios verzió van hozzá.
Az enyémen alapból a 2. legújabb volt.
Biztos a ''-E''-re gondolsz? (Javítva. Ez kérdés akart lenni.)

[Szerkesztve]

Aki hülye, haljon meg!

(#10) 8zabi válasza Borosz (#7) üzenetére


8zabi
őstag

Én is úgy gondolom, hogy BIOS probléme lehet, mert ugye működik, csak nem elsőre (de másodszorra mindig). AsusUpdate-tel frissítettem BIOS-t, most asszem 1.008-as. Gondolom ez a legújabb:F

(#11) 8zabi válasza L3zl13 (#8) üzenetére


8zabi
őstag

Na jó, csak nem akartam rohangálni emiatt. Örültem, hogy minden jó és szép, de akkor mégsem. Amúgy új a lap, hétfőn vettem.

(#12) 8zabi


8zabi
őstag

Még valaki?;]

(#13) Borosz válasza L3zl13 (#9) üzenetére


Borosz
senior tag

Az ''-E'' nem vettem észre...
ASUS honlap FAQ nem ír valamit erről, esetleg ASUS support...?
Nekem mikor volt egy V7700Ti/vx VGA-m rossz BIOS-al. Nem találtam hozzá eredetit és kérésre küldtek!!! nekem emilen egy eredeti! V7700 Ti/vx BIOS-t.
Azzal jó lett a kártya.

(#14) 8zabi válasza Borosz (#13) üzenetére


8zabi
őstag

ASUSéknál úgytűnik nincs senkinek ilyen problémája.

(#15) StoneBridge válasza 8zabi (#11) üzenetére


StoneBridge
senior tag

APIC módnak nem lehet ehhez köze?

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#16) 8zabi válasza StoneBridge (#15) üzenetére


8zabi
őstag

Fogalmam sincs, de asszem engedélyezve van, majd kipróbálom! Vasárnap jövök!

(#17) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Hétvégén próbálkoztam, és működik a PS2 egerem is. De hogy mitől javult meg? :F

Aki hülye, haljon meg!

(#18) 8zabi válasza L3zl13 (#17) üzenetére


8zabi
őstag

Most nekem is működött:DD elsőre, pedig nem csináltam semmit. Fura:F

(#19) DM-Fan


DM-Fan
nagyúr

Üdv!

Nekem is ugyanez a lapom van, pénteken tettem szert rá! Flottul működik minden, nagyon örülök a lapnak, mindenkinek csak javasolhatom! Viszont elég sok lap dead-on-ship mostanában, szóval ha van rá lehetőség, olyan helyen vedd, ahol a helyszínen összerkják a cuccot és kibukik, ha rossz a board! Például, amit nekem először összeraktak az kapásból halott volt! A második viszont már kifogástalan (kop-kop-kop). Úgyhogy dobtam egy-két virtuális puszit :) a srácoknak, mert megkíméltek egy sor káromkodástól, meg asztalcsapkodástól a szervízben!
Szóval, ha nem javul a helyzet sztem garis csere, bármilyen probléma is van!
Amúgy nekem semmi gond a billentyűvel, pedig csak egy régi Unikey ergonómikus, és ráadásul átalakítóval nyomom!

[Szerkesztve]

Get Moded!

(#20) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Kicsit off, de a lappal kapcsolatos:

Award BIOS-a van. Az ASUS-oknak eddig AMI volt, nem?
Ha jól tudom még az A7N8X-nek is az volt.

Viszont a működése olyan mint az AMI BIOS-oké. (Lenyíló menüs. Amiért nem rajongok mellesleg.)

Keveslem benne a tuning opciókat.

Aki hülye, haljon meg!

(#21) DM-Fan


DM-Fan
nagyúr

Szvsz jó az a BIOS! Ami kell a tuninghoz, azt tudja! Nem elfogultságból mondom, de azért választottam az ASUS-t, mert ad 1: tuningbarát, ad 2: ha már működik, akkor megbízható, ad 3: nagyon jól felszerelt, ad 4: jó az ellátottsága. Eddig az első alaplapomat leszámítva mindegyik ASUS volt és eddig semmi gondom nem volt egyikkel sem! Az integrált cuccok nagyon jók: Gigabit LAN-kártya, ami gyorsabbnak bizonyul, mint a korábbi szintén nem rossz SMC kártyám! Ezen felül a Soundstrom 5.1-es kártya is príma, SPDIF kimenettel! A WiFi szolgáltatás is hasznos lehet, bár azt nem használom ki :DDD

Get Moded!

(#22) intelfan


intelfan
aktív tag

Az újabb Asus laponak gondjai vannak az egér és a billentyűzet kezeléssel.
Nagyon sok embertől olvastam már hogy néha lefagy az egér vagy bill. kezelés az Asus XXX tip. alaplapján.

az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

(#23) L3zl13 válasza DM-Fan (#21) üzenetére


L3zl13
nagyúr

A felszereltségről nincs is vita, de szerintem az ABIT Softmenu III-ja kezelhetőbb.
És tuning opciókban is vezet a NF7.

Aki hülye, haljon meg!

(#25) L3zl13 válasza Kalandor (#24) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Hónapokig? Nincs is kinn olyan régen a lap!

Aki hülye, haljon meg!

(#27) DM-Fan


DM-Fan
nagyúr

Tény, hogy van jobb tuning lap, de őszintén, minek húzzak egy 2500+-ös Bartont?
Majd 1,5-2 év múlva esetleg, mikor már ez a gép lesz a másodlagos masinám! Most tökéletesen megy 46C-on, terheléssel max. 52C-n, szóval szerintem ideális és a legdurvább gamé-k sem igen igényelnek ennél többet, ami meg mégis az el is mehet a pi**ába! Amennyire meg majd húzni kell, arra tökéltesen elég lesz ez a lap is! Mindegy, tény: minden lappal előfordulhat gebasz, próbálkozni kell BIOS refresh-el és háthat megoldódik, ha nem, akkor meg csere. Ilyennel úgysem hajthatnak el, ha meg mégis, akkor meg USB-s cucc! De szerintem csak kifogott a srác egy beteg példányt. Nem hinném, hogy a billentyű kora és márkája nagyban befolyásolna akármit is!

Get Moded!

(#28) 8zabi


8zabi
őstag

Az a legfurább, hogy el tudom indítani a bill.-ről a gépet (a power gombbal), de ezután random vagy működik, vagy nem. Ha még a boot során kihúzom és visszadugom, akkor mindig jó. Amúgy most szemezek egy Logitech Internet Navigator SE-vel (USB-s:D), majd ha azzal is sz*rozik, akkor jön a csere.

(#29) 8zabi


8zabi
őstag

Megoldottam a problémát. Alaplapon le lett tiltva jumperrel a billentyűzetről indítás, most működik rendesen.

(#30) Joló válasza 8zabi (#29) üzenetére


Joló
tag

Mennyiért vetted a lapot és hol?KöszI!

Üdv: Zoli

(#31) 8zabi válasza Joló (#30) üzenetére


8zabi
őstag

Én az Extreme Digital-nál rendeltem neten. Olyan 32 körül volt.

(#32) Joló


Joló
tag

az e-deluxe lapnál,hogy lehet a sata -t letiltani?Bootolásnál mindig kiirja és szarakodik és még nem használom a satat.Segítsetek!

Üdv: Zoli

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.