Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PROHARDVER! interaktív  »  Arckép request Archívum I. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#399) Panther


Panther
HÁZIGAZDA

Na már sikerült pontosan rekonstruálnom hogy is csináltam:

Lementettem a PNG-t,a minek ugye fekete a háttere. Megnyitottam, bekapcsoltam a fekete háttérre a transparencyt, és lementettem 32 színű GIFbe a képet. Bezártam és újra megnyitottam (mentéskor a program optimalizálja 32 színre a palettát, de ez csak újra megnyitáskor látszik nálam.) Ekkor a paletta feketéjét világoskékre cseréltem, és ezzel kékké vált a háttér és minden ami eddig csont fekete volt. Átkonvertáltam a képet 16 mill. színűre, majd vissza 256 színűre -> paletta újraoptimalizációja. Ezután az egész képet bekékítettem. Ekkor legrabbeltem innen a fórumból a fehér hátterű PNG-t, majd kivágtam transparent módban, és beillesztettem a bekékített képbe. És voilá!

Egy vmi nagyon fontos azonban: hogy ez a világoskék volt a legvilágosabb a palettában, így az utolsó lépés előtt (a kivágáskor) még fehér cuccokat beillesztéskor ilyenné alakította a program.

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

Útvonal

Fórumok  »  PROHARDVER! interaktív  »  Arckép request Archívum I. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.