Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PROHARDVER! interaktív  »  Arckép request Archívum I. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#351) Elrood


Elrood
őstag

Nananana, mit kell tenni ahhoz hogy saját képem legyen a nevem felett?:) Kép majdnem kész csak bekéne tenni:). phhhliiiizzz.

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#352) Panther


Panther
HÁZIGAZDA

Kösz a munkát! Ez az utolsó verzió már egész jó lett. Mindjárt én is nekiesek újra. De akárhogy is, ha ránézel eg ilyen transzparens (akár tökéletes is lehet) meg egy eredeti (fekete) hátterű pantheres képre, egyértelműen a fekete Az Igazi :)

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#353) GhanBuri Ghan


GhanBuri Ghan
őstag

Hozom a csaladi mosolyalbumot, muszaj valami jo kis arckepet tenni, ha mar ilyen nepszeru a tema. Esetleg regisztralok par uj nicket is, hogy legyen egy, amint eppen biliken ulok, masik, amint eppen alszok a huvelykujjam szopva, meg ilyenek ;]

(#354) Panther


Panther
HÁZIGAZDA

Pantheres kép - Second Edition:
--

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#355) Panther válasza Panther (#354) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Ja, és ismét csökkent a kép mérete, mind széltében, mind hosszában, mind méretében (545 byte).

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#356) tildy válasza Panther (#354) üzenetére


tildy
nagyúr

Egy baj van vele, Panther:nem 40*50es...Vagy valami hasonló kategóriájú....

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#358) Panther válasza Kalandor (#357) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Áááá :DDD

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#359) Panther válasza tildy (#356) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

És az miért baj?

= 35x63
= 56x57

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#360) Panther válasza Panther (#359) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Ja, és a lényeg: egyik sem okoz gondot, nem cseszi szét a fórumot, nem túl nagy.

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#361) Cathfaern válasza tildy (#356) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

A te képed eredetijét honnan vetted? És ott még van több hasonló is? Csak mert tetszik ez a design.

(#362) tildy válasza Cathfaern (#361) üzenetére


tildy
nagyúr

innét

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#363) tildy válasza Panther (#360) üzenetére


tildy
nagyúr

Jobb ha magas, mint széles...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#364) Panther válasza tildy (#363) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Adiénál 1 pixellel szélesebb... és az is tök jól elfér, senki nem mondta még sztem hogy ''fúj'', ''de nagy'', ''zavaró'' vagy ''kilóg a dizájnból'' :)

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#365) Panther válasza tildy (#362) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Amúgy ez az eredeti, nagyfelbontású kép nem is néz ki jól... de most komolyan. A kicsinyített viszont király. Már persze a fül-pixelt leszámítva :)

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#366) PeliScan válasza tildy (#362) üzenetére


PeliScan
addikt

Nekem viszont teccik az oldalon található rajzok többsége; bár nem vagyok manga/anime-fan, azért van bennük mi, ami megértem, hogy sok embert megfog.

(#367) Fr4G


Fr4G
aktív tag

Szerintem a nagy kep jobb:) Amugy nem szeretem a mangat...

(#368) WN31RD


WN31RD
addikt

Parci, #270:
''Egy biztos: mindenkinek feltölthető, egyéni arcképet nem lesznek, mert megölnék a fórumot, totál áttekinthetetlen lenne.''

Ezzel a leghatározottabban nem értek egyet. (Csak azért nem mondom, hogy ez egyszerűen nem igaz, mert szubjektív véleményről van szó, és így értelmetlen lenne igazságra hivatkozni.)

Olyan fórum, ahova mindenki szabadon tölthet fel arcképet, pl. a [L]http://www.HydrogenAudio.org[/L], nézze meg mindenki, aki szerint ez tönkreteszi egy fórum arculatát. Egy biztos: az egyéni arcképek (avatarok) nagymértékben megkönnyítik a hozzászólások között való böngészést, mert első pillantásra látszik, hogy ki írta az adott szöveget.

Parci, #303:
''Ősi tagjainknak valószínűleg egy idő után megcsináljuk egyéni alapon, oszt jólvan. Intézményesített rendszer biztos nem lesz rá.''

Ettől a mostaninál csak nagyobb lesz a káosz, féltékenykedés és rossz hangulat, hacsak nem csináljátok meg tényleg minden régebbi tagnak, aki kéri.

''Nincs időnk, nincs energiánk, szori.''
Azzal kellett volna kezdened, hogy ezt (az egyébként nagyon is elfogadható dolgot) világossá teszed. Rögtön az elején. Akkor talán nem jutottunk volna ide.

Parci, #307:
''Ha gondoljátok, bezárhatjuk az egész fórumot egy hétre, hogy mindenkinek legyen ideje gondolkodni.''

Akármennyire is érthető emberileg az, hogy eleged van a témából, egy ilyen fenyegetés nagyon nem illik egy házigazdához. Aláássa a tekintélyét ugyanis, és a fórumét is persze.

Kíváncsi vagyok, mi lesz a vége ennek az egész ügynek... :F

Disclaimer no. 1.: Én egyelőre nem szeretnék magamnak saját arcképet, tehát nem önös érdekek vezéreltek a fentiek megfogalmazásában.

Disclaimer no. 2.: Én is nagyra tartom az egész PROHARDVER! csapat munkáját, de nem érzem szükségét annak, hogy (úgy, mint egyesek) egy PH!-t érintő kritika élét mindenféle dícsérettel meg mentegetőzéssel vegyem el.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#369) Fr4G válasza WN31RD (#368) üzenetére


Fr4G
aktív tag

Jól szóltál, Balint!

(#370) rog válasza WN31RD (#368) üzenetére


rog
addikt

nekem ebbol csak az nem derult ki, hogy te mit szeretnel?

(#371) WN31RD válasza rog (#370) üzenetére


WN31RD
addikt

Csak a véleményemet fejtettem ki. :)

(Egyébként, mint írtam is, szerintem jó lenne, ha lennének szabadon feltölthető egyéni arcképek, de nem tartom különösebben fontosnak ezt a dolgot.)

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#372) Cathfaern válasza WN31RD (#368) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Megnéztem az általad belinkelt fórumot: szerintem elég hányadékul néz ki :(
Btw. szerintem a moderálást Parci csinálja a legjobban. Szerintem igenis szigorúan kell venni a dolgot. Tudom, ezzel a véleményemmel eléggé egyedül vagyok, de ez van...

(#373) WN31RD válasza Cathfaern (#372) üzenetére


WN31RD
addikt

Hát ízlések és pofonok ugye... :DDD

Ha így gondolja a PH! csapat is, akkor úgysem lesz ilyesmi itt, és ha a fórumozók többsége is így gondolja, akkor jogosan nem lesz. Akárhogyan is, nem áll szándékomban keresztesháborút folytatni az ügy érdekében, elfogadom a többség (és/vagy a hatalom :( ;])

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#374) Husky


Husky
aktív tag

A legegyszerűbb megoldás vmi fizetős lenne... :DD

Rendszergazda vagyok. Ha röhögni lát, mentsen!

(#375) rog válasza WN31RD (#373) üzenetére


rog
addikt

''Ha így gondolja a PH! csapat is, akkor úgysem lesz ilyesmi itt, és ha a fórumozók többsége is így gondolja, akkor jogosan nem lesz.''

kulonben meg jogtalanul vonjak meg e fontos funkciot a forumozoktol.. :D

szerintem ahoz, hogy jol kitargyaljuk egy erdekes temat, vagy hogy segitsunk egymas problemait megoldani. egyaltalan nincs szukseg ikonokra a hozzaszolasok mellett.
eleg egyedi lehet igy is barki aki nagyon szeretne. az lenne az optimalis, ha a tartalom miatt tunnenek ki az emberek, nem a kinezetukkel.


(#376) Keitaro


Keitaro
addikt

[L]http://animemarket.no-ip.com/forum/[/L]

Ez egy sajnos már halott DC hub fóruma. Itt is mindenki pakolhatott fel képet, és szerintem jó volt az egyediség. Mondjuk hozzáteszem nincs 8 ezer regezett tagjuk és ekkora forgalmuk :)

Egy ideig nem értettem mi lenne a baj az egyedi fejekkel, de pár pontban a véleményem csakhogy én is állást foglaljak :

1 A hozzászólás alapú fejekkel az a baj, hogy lennének akik csak azért dumálnák tele a fórumot nagy semmikkel, hogy lehessen fejük :)
Ha csak simán hagyjuk hogy mindenkinek lehessen saját feje az szerintem nem egy oltári nagy munka, viszont egyetértek azzal, hogy rizikós. De kockázat nélkül nincs győzelem :)
Nah mind1 azért sikerült elég sok negatív dolgot összeírnom ahogy elnézem. Egyébként én már megszoktam a mikulást, annyira, hogy nem is biztos, hogy lecserélném, úgyhogy én talán jobban örülnék egyel magasabb user jognak. (Azt hiszem az az amikor szerkeszthetem a saját hozzászólásaimat). Csak mert így ha elrontok valamit írhatok utána megint.

(#377) PeliScan válasza Keitaro (#376) üzenetére


PeliScan
addikt

De mi lenne, ha kombinálni lehetne a kettőt? Pl 1 év + senior tag >> automatikusan pakol6 fel képet.

(#378) WN31RD


WN31RD
addikt

Nem értem, miért ez a nagy félelem az egyéni arcképekkel való visszaéléstől. A hozzászólásokba és az aláírásokba is be lehet szúrni külső képeket (ráadásul itt még méretkorlátozás sincs), és ezzel sincsen gond (illetve ha van, akkor gyorsan kiszedik).

Elmagyarázná nekem valaki, hogy miért lenne nehezebb az arcképeket moderálni, mint a normál képeket? :F

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#379) PeliScan válasza WN31RD (#378) üzenetére


PeliScan
addikt

Mert lenne belőle 8000. :)

(#380) Panther válasza WN31RD (#378) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Na látod ebben van valami.

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#381) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Mit szóltok ehhez a fejhez?
:(

(#382) WN31RD válasza PeliScan (#379) üzenetére


WN31RD
addikt

Normál képből elvileg akárhány lehet, sokkal több, mint 8000.
Mégsincs ennyi, feltehetően arcképet sem keresgélne mindenki magának, csak azért mert regisztrált, főleg, ha lennének (mint eddig is) felajánlott arcképek. Az aláírásba is be lehet rakni képet, a fórumtagok nagyrésze mégsem teszi.

Ha pedig valamilyen (akárcsak minimális) korlátozáshoz kötnénk az arcképfeltöltést (pl. 2 hónapos tagság és 100 hozzászólás), akkor eleve nem 8000, hanem sokkal kevesebb képről lenne szó.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#383) WN31RD válasza Cathfaern (#381) üzenetére


WN31RD
addikt

Szerintem
(a) egész jól néz ki,
(b) semmi kifogást nem lehet emelni ellene.
:C

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#384) Cathfaern válasza WN31RD (#383) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Kösz :DD Már csak a méretével, meg a nem gif-ségével kéne kezdeni valamit :(

(#385) Panther válasza Cathfaern (#381) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

:)

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#386) PeliScan válasza WN31RD (#382) üzenetére


PeliScan
addikt

Jóvanna. :)

(#387) rog


rog
addikt

ezaz!
alapitsuk meg a plussz munkat Parcinak mozgalmat!
:) )

mas borere konnyu uj feature-oket kitalalni :)

(#388) Cathfaern válasza Panther (#385) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Közben nekem is sikerült megcsinálni :) Csak így meg írtó ronda a nyaka körül :( Úgy látszik még dolgozni kell rajta :U

(#389) Panther válasza Cathfaern (#388) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

csekkold újra #385-öt :DD

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#390) Cathfaern válasza Cathfaern (#388) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Kész is van :)) Most már tényleg nem lehet senkinek sem egy rossz szava sem.
;] Hogy is gondolhat bárki is ilyet...:P

(#391) Cathfaern válasza Panther (#389) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Húú, ez most nagyon jó lett :DD Kösz a segítséget! Btw. hogy csináltad?

(#392) Panther válasza Cathfaern (#391) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

először a fekete hátterű képet lementettem 32 színű gif-be, aztán újra megnyitottam, a palettán ekkor már csk a megfeleő barna és fekete színek voltak, ekkor fogtam, legrabbeltam a képernyőről a fehér hátterű eredetit, kivágtam transparent háttérrel, és beillesztettem az előző 2 színű gifbe, amitől eltűnt a fehér körvonal is, mvel nem volt a palettán fehér nekije :) Tiszta véletlenül jött össze amúgy :)

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#393) Panther válasza Panther (#392) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Ja, és a beillesztés előtt a tök feketét a palettán kicseréltem ilyen világoskékre (amilyen nincs a képen erdetileg), majd az egész gif-et ilyen színűre flood-oltam.

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#394) WN31RD válasza #34929152 (#136) üzenetére


WN31RD
addikt

Ezt nagyon nem kellett volna... :(
Olyan ''dögöljön meg a szomszéd tehene is'' jellege van a dolognak.
Kíváncsi lennék arra az ''öntömjénezésre'' is egyébként. Lehet, hogy csak én nem vettem észre?
Félreértések elkerülése végett: semmi közöm nincsen tildy-hez.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#395) rog válasza WN31RD (#394) üzenetére


rog
addikt

datumot is figyelted? :)

(#396) WN31RD válasza rog (#395) üzenetére


WN31RD
addikt

Nem... de most megnéztem: két nappal ezelőtti.
Lemaradtam valamiről? Félreértettem valamit?

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#397) rog válasza WN31RD (#396) üzenetére


rog
addikt

naja voltak ennek elozmenyei kedden-szerdan is..

(#398) tildy válasza rog (#397) üzenetére


tildy
nagyúr

azért az öntömjénezésre kiváncsi vagyok:)))

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#399) Panther


Panther
HÁZIGAZDA

Na már sikerült pontosan rekonstruálnom hogy is csináltam:

Lementettem a PNG-t,a minek ugye fekete a háttere. Megnyitottam, bekapcsoltam a fekete háttérre a transparencyt, és lementettem 32 színű GIFbe a képet. Bezártam és újra megnyitottam (mentéskor a program optimalizálja 32 színre a palettát, de ez csak újra megnyitáskor látszik nálam.) Ekkor a paletta feketéjét világoskékre cseréltem, és ezzel kékké vált a háttér és minden ami eddig csont fekete volt. Átkonvertáltam a képet 16 mill. színűre, majd vissza 256 színűre -> paletta újraoptimalizációja. Ezután az egész képet bekékítettem. Ekkor legrabbeltem innen a fórumból a fehér hátterű PNG-t, majd kivágtam transparent módban, és beillesztettem a bekékített képbe. És voilá!

Egy vmi nagyon fontos azonban: hogy ez a világoskék volt a legvilágosabb a palettában, így az utolsó lépés előtt (a kivágáskor) még fehér cuccokat beillesztéskor ilyenné alakította a program.

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#400) kamikaze boci válasza tildy (#398) üzenetére


kamikaze boci
őstag

Kár, hogy nem lehet kilistázni adott user hozzászólásait.....


Más: a hozzászólás alapú egyedi kép nem járható út, de mi lenne, ha a regisztrálástól eltelt időt vennétek figyelembe. Pl. 1,5-2 év elfogadhatónak tűnik.

egyéb állatfajták

Útvonal

Fórumok  »  PROHARDVER! interaktív  »  Arckép request Archívum I. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.