Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) erdoke válasza I_Am (#35) üzenetére


erdoke
titán

Mi az, hogy ''nem emel, nem is csökkent''? Egyértelműen emelnek a genyók. :(((

A legjobb aláírás a héten

(#52) erdoke válasza Viktor0610 (#31) üzenetére


erdoke
titán

Nem jól értelmezed, ahogy a többség sem. A Pannon nem csinál SEMMIT! A másik kettő meg árat emel. :O

A legjobb aláírás a héten

(#53) Viktor0610 válasza erdoke (#52) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Természetesen, nem tesz semmit a Pannon sem, de ''relatív'' csökkenti az árait -kevesebbet kell fizetnie az ügyfeleknek...
Ebben az értelemben jól értelmeztem, nem? :F

Samsung Galaxy A54

(#54) td


td
senior tag

Úgy nézem, itt lehet folytatni:

Bővebben: link

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#55) #11666432


#11666432
törölt tag

Tetű cég, ha lesz alkalmam, akkor váltok pannonra.

(#56) erdoke válasza Viktor0610 (#53) üzenetére


erdoke
titán

Nem. Se ''relatív'', se gyakorlatilag nem csökkenti az árait. Szó szerint nem csinál semmit, csak feltünteti az ÁFA változását az árlistában. Ez csak tájékoztatás, magához az árhoz a Pannon se nyúl.

A legjobb aláírás a héten

(#57) Viktor0610 válasza erdoke (#56) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

''... például a djuice számlás csomag havidíja 3600 forintról 3450 forintra, ...''

Eszerint az árat az ÁFA-változásnak megfelelően csökkeni az árait.
Azért írtam a relatív szót, mert valójában nem csökken az ár, de mégis kevesebb forintot kell kiadnunk érte...

Samsung Galaxy A54

(#58) Rolly válasza Viktor0610 (#33) üzenetére


Rolly
veterán

viszont a közlemények alapján csak azért emelnek, mert csökken az áfa s a szerződésben megkötött bruttó árakat tartani akarják.

Még kártyásnál okés, de pl én T előfizető vagyok nálam a számlán minden percdíj nettóban van alapból feltüntetve. De mindegy bár havi szinten KB 100-150 ftot spóroltam volna az meg se nem oszt se nem szoroz :(

(#59) erdoke válasza Viktor0610 (#57) üzenetére


erdoke
titán

Nem csökkenti. Az ÁFA csökken. Ha csökkentené a havidíjait, akkor csökkenne a bevétele, így pedig nem csökken. ;)
Az egészhez SEMMI köze a Pannonnak. Ha nem váloztatja a nettó árait, akkor az ügyfél valóban kevesebbet fizet bruttóban, de ez az állam adóbevételeit módosítja, nem a Pannon bevételeit.

A legjobb aláírás a héten

(#60) eXodus válasza Rolly (#58) üzenetére


eXodus
őstag

Még kártyásnál okés :O :O :O ...

(#61) faster válasza rdi (#48) üzenetére


faster
nagyúr

A T-mobile és a Vodafon emeli az árait, a Pannon nem.

(#62) Viktor0610 válasza erdoke (#59) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Elbeszélünk egymás mellett, mindegy...
Ami nekem fontos, h. én kevesebbet fizetek...
Az nekem teljességgel mindegy, h. ki, milyen százalékban kap ebből.

[Szerkesztve]

Samsung Galaxy A54

(#63) erdoke válasza Viktor0610 (#62) üzenetére


erdoke
titán

Ha sok adót fizetnél, talán téged is érdekelne a sorsa. ;]
Bezzeg ha felfelé emelnék az adókulcsot, akkor biztosan érdekelne... (nem mintha most összességében számottevően csökkenne az adóteher)

Ez az egyik legfontosabb különbség a tőlünk nyugatabbra (és sokkal keletebbre) fekvő jóléti társadalmakhoz képest. Míg itt megérteni se akarják a rendszer működését (max. annak kijátszása miatt), addig az USA-ban önként, csekken fizetik be az adót, viszont figyelik, hogy az állam mire költi.

A legjobb aláírás a héten

(#64) erdoke válasza faster (#61) üzenetére


erdoke
titán

A T-Mobile oldaláról letölthető a jan. 1-től érvényes árlista, ők se emelnek. Emiatt nagy valószínűséggel a Vodafone se fog.
Azért remélem, hogy nem fognak melldöngető reklámversenybe kezdeni, miszerint ők milyen jó fiúk...:U

A legjobb aláírás a héten

(#65) faster válasza erdoke (#63) üzenetére


faster
nagyúr

Sőt, nyugaton a kerítés is kolbászból van!

(#66) erdoke válasza faster (#65) üzenetére


erdoke
titán

Menj el, és nézd meg. Én ilyet még nem láttam, pedig voltam pár helyen. ;)

A legjobb aláírás a héten

(#67) Viktor0610 válasza erdoke (#63) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Én, csak úgy, mint mr. Anderson, fizetem az adómat!!! Volt egy év, h. tájékozatlanságom miatt pluszban ki kellett perkálnom 54 k-t, az is megtörtént!!!
''... Bezzeg ha felfelé emelnék az adókulcsot, akkor biztosan érdekelne... '' - Megnyugtatlak, bár gondolom, nem igazán érdekel, nem foglalkoznék vele, mert változtatni nem tudok rajta -max. Monacoba költözöm... :D Esetleg puffognék keveset...
Nem offolok ide többet. :B

Samsung Galaxy A54

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.