Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) No!Kia?


No!Kia?
csendes tag

Figyelem, figyelem!

Szeretett T-Mobilunknál Az ÁFA-csökkentés az alábbiak alapján nem fog érvényesülni!!!

A távközlési szolgáltatásokra vonatkozó általános forgalmi adó mértéke 25 %-ról 20%-ra változik, ezzel egyidejűleg a Díjszabásban feltüntetett egyes díjtételek nettó ára emelkedik.

Magyarul, ha valami eddig bruttó 100 Ft-ba került, s annak a nettó ára megemelkedik - közben az ÁFA 25%-ról 20%-ra csöken - azt jelenti, hogy mindenki ugyanannyit fizet, mint eddig. Azaz áremelés történik!

Ehhez a lépéshez csak gratuláln tudok, európai cég 2006 Magyarország...
http://www.t-mobile.hu/egyeni/ugyfelszolgalat/dokumentumok/pdf/051201.pdf
Remélem, még többen ott fogják hagyni ezt a tetü céget!

(#2) Dufresne válasza No!Kia? (#1) üzenetére


Dufresne
addikt

Láss csodát egy cég, aki szépen kihasználja az áfacsökkentést a saját javára a felhasználók kárára...
Ergo te semmit se fogsz érezni az áfacsökkentésből, mert ugyanannyit fizetsz, mint előtte, de a nagy cégek jobban megszedhetik magukat...

(#3) csibor válasza Dufresne (#2) üzenetére


csibor
őstag

Kivéve ha a többiek csökkentenek,és valamiért nem nő a profitjuk.Abban a pillanatban lemegy nálluk is az ár :)

(#5) Jarod1 válasza No!Kia? (#1) üzenetére


Jarod1
addikt

Amikor régen megtudtam hogy a matáv tulaja lett 51%-ban a westelnek akkor már tudtam hogy két tetvarek cég semmi jót nem tud mutatni akármire változtatják a nevüket.
Szerecsére én nem náluk vagyok. :R
A batátnőm már a jövőhéten lelép tőlük :R

(#6) cocki


cocki
tag

Ezen nincs mirt meglepődni egy ilyen cégtől mit várjon az ember, valószínüleg ez lesz mind mind az analóg telefonos mind a netes részlegnél így lehet örülni.

Halál a hamis császárra,az épelméjűség a gyengék útja, te is hallod a hangokat, szólítanak

(#7) KrAt válasza Kalandor (#4) üzenetére


KrAt
veterán

Pontosan... :(

(#8) No!Kia?


No!Kia?
csendes tag

A T-Com viszont csökkent rendesen, korrekten, meg is lepődtem, de ma adtak ki róla egy sajtóközleményt.

(#9) Sanya válasza No!Kia? (#1) üzenetére


Sanya
nagyúr

mert máshol nem így lesz szerinted?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#10) lesaux válasza No!Kia? (#1) üzenetére


lesaux
veterán

És az inflációt ki nyeli le?
Amúgy igazad van, ott lehet hagyni őket, ha valami nem tetszik.

(#11) Daneeka válasza KrAt (#7) üzenetére


Daneeka
senior tag

Lehet egy unatkozó munkás a vodánál. (esetleg a pannonnál bár azért inkább voda :) )

(#12) akom


akom
senior tag

Itt látszik milyen buta ez a kormány....

SZABÁLYOZNI KÉNE EZT A SOK NAGY GRINGÓT AZT AKKOR NEKÜNK IS JÓLENNE !!!!

ennyit akartam ! TOvábbi szép napot %!

(#13) KrAt válasza Daneeka (#11) üzenetére


KrAt
veterán

Ebben a mai világban minden elképzelhető... Akkor nem rossz ötlet ^^

(#14) td válasza lesaux (#10) üzenetére


td
senior tag

Jaj, ne gyere ezekkel a makrogazdasági halandzsákkal már megint! Szegény TMO, hogy oda ne rohanjak, infláció! Nem tudom, mennyi bőrt akarnak még erről a cirka 10 éve kiépített bóvli GSM-rendszerről lehúzni, és meddig akarják még magasan tartani az árakat. Mind a három, egyébként. Nézd meg, milyen sz*r telefonokat árulnak és milyen áron, mert ugye a 48-ból egyik sem enged. Ez röhejes, megérdemelék, hogy a nyakukon rohadjon az összes, de sajnos be fogják tudni palizni a jónépet megint, és elsózzák a bóvlit időben.

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#15) lesaux válasza akom (#12) üzenetére


lesaux
veterán

Mi köze ennek a kormányhoz, te közgazdász?

Jujj, Kalandor, töröld már ezt a topicot a picsába, mielőtt felidegesítem magam! :U

(#16) lesaux válasza td (#14) üzenetére


lesaux
veterán

Azért az a szó, hogy infláció, nem egy makrogazdasági halandzsa. :D
Egyébként amit (ezenkívül) leírtál, az jogos, de miért kell azon meglepődni, hogy egy cég árat emel? Pláne év elején...

(#17) KrAt válasza lesaux (#15) üzenetére


KrAt
veterán

Törlés bennem is megfordult. Úgyis csak anyázás lesz a vége.. Azaz már...

(#18) td válasza lesaux (#16) üzenetére


td
senior tag

A halandzsát egy kicsit tágabban értettem, arra, amit még - nyilván - gondoltál, az infláció mögé.
Mindegy, teszek rá, úgysincs szükségem mobilra, és csak röhögök az olyanokon, akik a buszon hívást indítanak azzal, hogy ''öt perc múlva ott vagyok''. :C

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#19) ^Bundi^ válasza cocki (#6) üzenetére


^Bundi^
senior tag

hát igen..lehet őket otthagyni..az externet már a 20%os áfával is feltünteti a dolgokat..
erről ennyit lehet váltani.;)
:R

Nos Omnes Una Manet

(#20) Drótszamár válasza ^Bundi^ (#19) üzenetére


Drótszamár
őstag

Mer az externet mobilszolgáltató... ;]

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#21) The DJ válasza No!Kia? (#1) üzenetére


The DJ
addikt

Ez már az én szememet csípi.
És most nem az emelésről beszélek!


Ezért regeltél be, hogy ezt leírd?
Fogadjunk nem is látunk többet...
Flame-et szítani az megy :(
Ha nem tetszik neked valami le lehet lépni, senki nem marasztal, de minek kell itt vitát kirobbantani?
Akkor mindjárt nyitok egy Vodafone meg egy Pannon topikot, amiben leírom, hogy mivel akarnak kiszúrni az előfizetőkkel.
Mert akárhonnan is nézzük minden cégnek élnie kell és ezt valaki kárára teszi.
Legfőképp a miénkre...megszoksz vagy megszöksz rajtad áll, de mindegyik szolgáltatónál hibádzik valami...
Szóval ennek most itt semmi értelme nem volt, dehát mindegy, vitatkozzon csak akinek nincs jobb dolga.

[Szerkesztve]

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#22) nRu3 válasza No!Kia? (#8) üzenetére


nRu3
addikt

Mert a a T-com nak van egy cég aki rendesen keresztbe tesz Tele2, igy ki van kényszeritve.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#23) róland válasza td (#18) üzenetére


róland
veterán

Az öt perc kissé necces, de nekem pl. nagyon jól jött suliból hazafelé jövet, hogy 15-20 perccel érkezés előtt hazaszóltam és így nem kellett 5-6 km-ert gyalogolnom, vagy 20 percet várakoznom, mert hazavittek kocsival.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#24) td válasza róland (#23) üzenetére


td
senior tag

És ezt most minek írod? Hazaszóltál, hogy menjenek ki eléd kocsival. És? Én azokról beszélek, akik tök fölöslegesen hívogatják a másikat, mintha legalábbis adó-vevőjük lenne, pedig hát nagyon nem az van nekik, mert ezért fizetni is kell.

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#25) erdoke válasza The DJ (#21) üzenetére


erdoke
titán

Miért ne lehetne erről vitát nyitni? Minden olyan téma kerülendő, ami esetleg indulatokat is szít? Nem robotok vagyunk, mert akkor mindannyiunk logikus véleménye ugyanaz lenne, és semmilyen témában nem lenne érdemes véleményeket cserélni/ütköztetni.
Ha igaz a hír, akkor valóban egy inkorrekt lépés, tekintve a tőlünk nyugatabbra (drágább munkaerővel is!) nyereségesen működő, alacsonyabb áron szolgáltató mobilcégeket.
A ''ha'' viszont erősen ott van, ugyanis semmiféle megbízható forrást nem láttunk eddig. :U

A legjobb aláírás a héten

(#26) td válasza erdoke (#25) üzenetére


td
senior tag

Mér', ez neked nem elég megbízható? :D

[link]


mod: kényelmi funkció (linkelés)

[Szerkesztve]

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#27) Dufresne válasza td (#26) üzenetére


Dufresne
addikt

De elég megbízhatónak tűnik.
Amúgy áruld már el, hogy mit zavar az téged, ha valaki melletted a buszon felhív valakit, hogy 5perc és odaér??? Nekem pl ez nem bántja a fülemet, meg semmimet sem és még csak fizetni sem én fogok a hívásukért....

(#28) róland válasza td (#24) üzenetére


róland
veterán

Csak próbáltam egy más megközelítésből rávilágítani arra, hogy miért hív fel valaki valaki mást öt perccel az érkezése előtt. Lehet, hogy erre te soha nem gondoltál - mármint arra, hogy valakinek még kilómétereket kell utaznia (akár úgy is, hogy valakije épp a közelben tartózkodik és hazaviszi őt, ezért nem kell másik tömegközlekedési eszközre átszállnia).

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#29) td


td
senior tag

Látom, nem értitek a lényeget. Először is nem azt írtam, hogy zavar, hanem azt, hogy röhögök rajtuk. Másrészt nem vitatom, hogy bizonyos esetekben szükség lehet egy ilyen gyors hívásra, csakhogy: elég egyértelműen le lehet szűrni, amikor úgymond ''adóvevőnek'' használják a mobilt, és kifizet X forintot a semmiért. Meg is érdemlik, mégpedig mindkét fél - júzer és szolgáltató egyaránt.

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#30) nakrisz


nakrisz
csendes tag

A T.mobile közlenénye: [link]
A PGSM közleménye: [link]
A Vodafone közleménye: [link]

Mostmár tudjuk, hogy hányadán állunk áfacsökkentés témakörében.

És ezekből következtetve én már azt is sejtem, hogy egy kezemen meg fogom tudni számolni, hogy hány terméknek/szolgáltatásnak fog csökkeni az ára 2006 január 1-től. Már csak attól félek, hogy az nem fog ráférni egy kezemre, ahánynak emelkedni fog az ára... :O :O :O

[Szerkesztve]

(#31) Viktor0610 válasza nakrisz (#30) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Jól értelmezem, h. egyedül a Pannon csökkenti az árait?
Remélem, ezek után sokan gondolják majd jövőre, h. nekik a Pannonnál kell folytatniuk (lehetőleg előfizetésesként... :U )

Samsung Galaxy A54

(#32) eXodus válasza Viktor0610 (#31) üzenetére


eXodus
őstag

Nem is értem h az állam ilyenkor miért nem szab ki büntetést a voda/tmobilra?
Végülis ettől a két szolgáltatótól nem is vártam mást.
Csodálkozom h 3ból legalább 1 nem emelt árat...

(#33) Viktor0610 válasza eXodus (#32) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Gondolom, azért nem szab ki büntetést, mert jogukban áll ''emelni''...

Samsung Galaxy A54

(#34) eXodus válasza Viktor0610 (#33) üzenetére


eXodus
őstag

Ilyenkor kellene egy kicsit határozottabban fellépni ellenük.
Ha per lenne állam vs szolgáltatók között akkor legalább nagyobb nyilvánosságot kapna az ügy, mert így nem hinném h sokan értesülnek az áremelésről.

(Mert ha perelnének a szolgáltatók a jogtalan büntetés miatt, akkor jogukban áll nyilvánosságra hozni az emelést) ;]

[Szerkesztve]

(#35) I_Am válasza Viktor0610 (#31) üzenetére


I_Am
veterán

Üzletpolitika az egész.

És ha most a Pannon csökkent mi garantálja, hogy nem fog emelni?

Az igazi üzletpolitika megkívánja, hogy egy ilyen ingoványos talajon óvatosan lépkedjen mindenki. Tehát most T-mobile nem emel, nem is csökkent, csak okosan szinten tartja az árait. Aztán ha már látja, hogyan alakul a gazdasági életben az egész áfa-csökkentős dolog, akkor lép. Szerintem ez nem hülye lépés.

Az a baj, hogy az ''átlagember'' (like Nokija) el sem gondolkozik azon, hogy ha Ő lenne ott vezér a T-mobile-nál akkor hogyan lépne, milyen álláspontot javasolna helyesnek. Jelen esetben ez a türelmi álláspont a legkedvezőbb amit megléphet egy ekkora cég.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#36) Viktor0610 válasza I_Am (#35) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem hiszem, h. emelne, mert akkor ''mindenki'' otthagyná...
Szvsz. ez egy nagyon jó ''gesztus'' a PGSM-től, h. csökkenti az árait.

Samsung Galaxy A54

(#37) I_Am válasza Viktor0610 (#36) üzenetére


I_Am
veterán

Otthagyná? Miért?

Gondokozz kicsit. Ezer ember tudja a számodat, már csak ezért nem fogod otthagyni. :U

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#38) eXodus válasza I_Am (#35) üzenetére


eXodus
őstag

áfacsökkentés nem érinti őket hátrányosan.

'' Jelen esetben ez a türelmi álláspont a legkedvezőbb amit megléphet egy ekkora cég.''
Igen, a legkedvezőbb álláspont ahhoz h minnél több pénzt lehessen lehúzni az emberről. Nekik ez jó. Nekünk NEM.(bár az utobbi kevés embert érdekli... :(( így nem is fog nagy nyilvánosságot kapni az ''eset'' ==> nem is csökkenti vissza az árakat) Röhögve nézik hogy az embereket mennyire nem érdekli az ilyen lépés. (nagy poén lesz h ha a pannon jár majd rosszabbul....)

(#39) eXodus válasza I_Am (#37) üzenetére


eXodus
őstag

Számhordozás?

(#40) jerry311 válasza I_Am (#35) üzenetére


jerry311
nagyúr

Lehet én sem értem a dolgot...
De ha az ÁFA csökken, az nem mindegy a cégnek?
A szolgáltatás ára, az ami számít, hogy arra mennyi adó jön, az más kérdés, merthogy a cég is csak ÁFÁ-san vásárol... Vagy valamit rosszul értelmezek ÁFÁval kapcsolatban?

(#41) Viktor0610 válasza I_Am (#37) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

1. Számhordozás.
2. Hidd el, sokan vannak úgy, h. pl. a Pannonnál 900 Ft a (feltöltős) csomagváltás, akkor inkább átmennek másik céghez -''ingyen''...
A magyar árérzékeny nép...

Samsung Galaxy A54

(#42) I_Am válasza Viktor0610 (#41) üzenetére


I_Am
veterán

A magyar balga nép. Szerintem.

Amugy azt mondom, hogy nekem mindegy melyik cégnél vagyok amig meg vagyok elégedve a szolgáltatással.

A számhordozás is macera és ugye a magyar meg türelmetlen nép is. :) (na de ez lenne még a legkellemetlenebb része)

Amugy mindig kell a cirkusz a népnek, ha nincs akkor csinál magának. Ahelyett, hogy inkább azzal foglalkozna, hogy a lehetőségeket kihasználja, megy aztán tiltakozik, meg gyűlésezik. :D Jókat nevetek ezeken az összejöveteleken, ahol azt hiszik, hogy ezzel elérnek valamit, hazamennek és mindenkit meg akarnak tériteni. És azt az időt amit ezzel töltenek tölthetnék azzal, hogy megteremtsék maguk számára a kényelemhez szükséges többletet. (na de ez már politika, nem ide való szvsz)

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#43) Drótszamár válasza Viktor0610 (#41) üzenetére


Drótszamár
őstag

Hát ezért a 900 Ft-ért nem sok minden közül választhatsz. Van dídzsussz, praktikum, meg heppi.

Sokkal nagyobb szivatás szerintem, hogy nincs másodperc alapú, mint hogy 900 a váltás.

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#44) Viktor0610 válasza I_Am (#42) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Azt nem veszi észre a két (virtuálisan) ''áremelő'' cég, h. ez negatív reklám nekik, míg a Pannonban az emberek pozitívat csalódnak etéren -ami előbbieknél ügyfélszám fogyáshoz vezethet...
Bár, ha hozzávesszük, h. a negatív reklám is reklám... :F
Egyébként hsz.-eddel 100%-osan egyet értek... Annyira nem zavar a dolog, h. perre menjek, csak az idegesít, h. a végződtetésidíj-csökkentésből is ''győztesként'' jöttek ki a cégek, meg ebből is (már amelyik)... :(((

[Szerkesztve]

Samsung Galaxy A54

(#45) Drótszamár válasza Viktor0610 (#44) üzenetére


Drótszamár
őstag

És hány ember tud arról, hogy árat emelnek ? Mert én is csak innen tudom :( El kéne küldeni a linket az összes tv-nak rádiónak. Hátha felfújják egy kicsit.

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#46) eXodus válasza Drótszamár (#45) üzenetére


eXodus
őstag

''És hány ember tud arról, hogy árat emelnek''

Erre próbáltam utalni én is. De amint látom itt is természetesen fogadják a szolgáltatók ezt a fajta lépését.

(#47) td válasza Viktor0610 (#31) üzenetére


td
senior tag

Na mondjuk az is igaz, hogy 5% az gyakorlatilag sz*r se, ráadásul sok korábbi összeg nem is lesz kerek, így nehezebb lesz a fogyasztóknak a fejben való összehasonlítgatás. ''Most akkor ez 34xx Ft vagy mennyi?'' stb.

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#48) rdi


rdi
veterán

Vazze végigolvastama topicot és ügyanolyan hülye vagyok mint előtte. Akkor most emeli az árait a fos szolgáltató és mennyit és melyik ha igen? :U

Fej! Tor! Potroh!

(#49) Coyote2000


Coyote2000
őstag

OFF: kineztem magamnak a DM uj CD-jet, Tescoban 3690 Ft-ert. Erre jott az ROHADEK AFACSOKKENTES, december 1-tol mar 4590 Ft-ert vehettem meg.

(#50) Protezis válasza No!Kia? (#1) üzenetére


Protezis
őstag

Azt hitted, hogy januártól minden olcsóbb lesz?
Ne nevettess már! Ennyire naív nem lehetsz. Ez a világ más részén se történne meg, nem hogy MO-n.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.