Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tutti-amigo


Tutti-amigo
tag

Hy!

Noss akadt egy kis problémám a fent nevezett kis vinyóval. Szóval történt az életében egy pici áramszünet. Na ezután amikor bekapcsoltam eljutott az xp töltő képernyőjéig aztán szépen mint aki jól végezte dolgát újraindúlt. Jó lenne ha valaki meg tudná mondani, hogy egyaltalán mi a hiba. Mit vágott szét az áramszünet, mely akkor történt amikor az xp kijelentkezési állapotban volt. Ez a vincsi SATA-s. Mondták már nekem, hogy az xp-lemezről nyomssak boot-ot aztán ilyen fixmbr stb amiket most hallottam először. No a gond itt az,hogy amikor a telepítő beboot-ol akkor ugyebár a SATA miatt adok neki F6-ot és a raid vezérlő betőltése után elkezdi vizsgálni a lemezt bár ennek konkrét jelét nem adja. Xp alatt lárja a vincsit de I/O hiba. PM8.0-val partiton table is bad. Próbáltam okosodni ezen a téren és eljutottam az active partition recovery programig. Csak sajna nem nagyon értek a kezeléséhez. Itt végre látja a vincsit és látja benne az adatokat is. Szeretném ha az xp-met vissza tudnám állítani mert 3 nap mire az összes prg-t és beállítást visszarakom de mostmár annak is örülnék ha az adatparticióján tárolt adatokat le tudnám menteni (3-4 év munkája) :( és utána format/garival csere vagy bármi.

Kérném a probléma megoldását a nagytudású forumozó kollégáktól!

THX :)

(#2) Barton válasza Tutti-amigo (#1) üzenetére


Barton
senior tag

Mentésről még nem hallottál vagy klónozásról ?

(#3) neduddki válasza Tutti-amigo (#1) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

En az alabbi joszagot preferalom adatmentesre, es nem egy piloavizsgas joaszag az besztos:- ))) Bővebben: link
Errol inkabb kerdezheccc... /mail/ nem akaroik itt vare\zolni de biszto smegigered hogy utanna mgveszed a progit

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#4) Tutti-amigo


Tutti-amigo
tag

És esetleg nincs arra mód, hogy valami programmal visszaállítsam az adataimat?

(#5) neduddki válasza Tutti-amigo (#4) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Szerinted mit csinal a javal tprgi????

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#6) Tutti-amigo


Tutti-amigo
tag

PQ Magic 8.0
Check Partition For Errors ezeket találja:
Severity Fixed Number Description
error 1516 Partition Improperly dismounted
error 48 Sector not found
error 48 Sector not found
error 48 Sector not found
error 48 Sector not found
error 1534 Cluster crosslinked or not allocated
error 1609 Lost Clusters, Clusters 33485-33491
error 1609 Lost Clusters, Clusters 47483-47483
error 1609 Lost Clusters, Clusters 768509-768510
error 1609 Lost Clusters, Clusters 2156381-2156381
error 1609 Lost Clusters, Clusters 2156386-2156386
error 1609 Lost Clusters, Clusters 2334850-2334896
error 1609 Lost Clusters, Clusters 2448286-2448288
error 48 Sector not found
error 48 Sector not found

Ez esetleg segít behatárolni a problémát?

(#7) Tutti-amigo


Tutti-amigo
tag

up

(#8) neduddki válasza Tutti-amigo (#6) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Ugy enem mondod hogy fat32 vot az xp alatt?????:- ((((

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#9) KERO_SAN


KERO_SAN
aktív tag

Szerintem keresd meg XC-Bikert, o tuti tud segiteni, itt garazdalkodik a forumon :)

the troopa of tomorrow _ maydayzor FUTURE WALKS

(#10) Tutti-amigo válasza neduddki (#8) üzenetére


Tutti-amigo
tag

NTFS vót

(#11) Tutti-amigo


Tutti-amigo
tag

up

(#12) Tutti-amigo


Tutti-amigo
tag

up

help pliiiiiiiiiiiiiz!!!!!!!

(#13) Tutti-amigo


Tutti-amigo
tag

Up!!!

Segítsen már valaki :O PLS

(#14) Berepulo válasza Tutti-amigo (#13) üzenetére


Berepulo
csendes tag

Dos mod unformat...Ha nem megy szólj.

(#15) Tutti-amigo válasza Berepulo (#14) üzenetére


Tutti-amigo
tag

Nem hinném, hogy ez segítene. Itt nem történt semmi format szerintem. A vincsi éppen írhatott amikor jött az áldás és ott kuszált össze valamit!

(#16) tomit válasza Tutti-amigo (#15) üzenetére


tomit
tag

Szia

nekem is volt ahsonló de egy egyszerű ndd vagy scandik megoldotta a próblémát a windows adatait újraírta és kész. Fizikailag nem rossza vinyó úgy értelmezem. Legrosszab esetben windows újratelepítés új patricióval.

(#17) Ger|||


Ger|||
aktív tag

ki az az ;] , aki ntfs-t használ a fontos adatai tárolásához?

amúgy a szektorhiba nem jelt feltétlenül fizikai károsodást. A Maxxtor is megmondta :)

(#18) Tutti-amigo válasza tomit (#16) üzenetére


Tutti-amigo
tag

Ndd-t most fogok rá uszítani a scandisk sajna nem tud vele mit csinálni, mert a kötet nem elérhető hibaüzit ír ki. Hogy miért NTFS-t használok?? Azt hittem ez a biztonságosabb?? Legalább is a FAT v FAT32-höz képest. De ha ezeken kívűl ismersz mást akkor kérlek homályosíts fel

Köszi!

Azért várok még egyéb hozzászólást is!

Minden hozzászólónak köszi

(#19) TRm válasza Tutti-amigo (#13) üzenetére


TRm
csendes tag

Hali!

Kezdetnek tedd be egy működő gépbe slavenek aztán indítsd el működö gép xpjét, szedj le egy pár undeleter, restorer és társai programokat. Biztos vagyok benne, hogy ha felismeri a winfos a particiókat (azt írja majd, hogy ''formázni kell'' stb.) akkor valamelyik ilyen programmal ami szektoronként vizsgálja a lemezt sikerülni fog lementeni a teljes (nem sérült) tartalmat. Ami sérülhetett az a winfos éppen aktív része lehetett.
Ha valami nem világos akkor írj, segítek. Nekem is volt már pár hasonló ügyem... :)

''Nem vonulunk vissza - csak egy másik úton nyomulunk előre.'' Gen. Douglas MacArthur ******

(#20) Tutti-amigo válasza TRm (#19) üzenetére


Tutti-amigo
tag

Köszi!

A legnehezebb az, hogy egy müködő gépet találjak, mert sajna egy nyamvadt SATA-s gép sincs a közelemben. Ha felmerűl valami akkor szólok. :O

(#21) TRm válasza Tutti-amigo (#20) üzenetére


TRm
csendes tag

Ha nagyon nem találsz akkor szólj, és megoldjuk...

''Nem vonulunk vissza - csak egy másik úton nyomulunk előre.'' Gen. Douglas MacArthur ******

(#22) Tutti-amigo


Tutti-amigo
tag

Még nem használtam Norton Disk Doctor-t. Már próbáltam pár prg-t de eddig minden kifagyott. Tud valaki segíten a NDD használatában, mert nem ha nem hasznáok akkor inkább nem ártanék. NDD-t Norton Systemworks 2003pro részeként pakoltam föl. Most várom a PC isten jóindulatát

(#23) TRm válasza Tutti-amigo (#22) üzenetére


TRm
csendes tag

Most hogy áll a géped? Van 2 winyód 1xre? (1 jó és a rossz)

''Nem vonulunk vissza - csak egy másik úton nyomulunk előre.'' Gen. Douglas MacArthur ******

(#24) tomit


tomit
tag

Jó az ntfs fájl rendszer jobb minta régi Fat Fat32. A Fat is elszált volna windows miatt.

(#25) Tutti-amigo válasza TRm (#23) üzenetére


Tutti-amigo
tag

Igen így van.

(#26) TRm válasza Tutti-amigo (#25) üzenetére


TRm
csendes tag

Bocs, hogy késtem.
Szóval a lényeg az, hogy a jó winyórol bootolj be és nézd meg, hogy felismeri-e a winfos a ''rossz'' winyót. Ha felismerte akkor már egyszerű dolgod van, csak indítsd el a NDD-t és válaszd ki a ''rossz'' winyó particióit ellenőrzésre.

''Nem vonulunk vissza - csak egy másik úton nyomulunk előre.'' Gen. Douglas MacArthur ******

(#27) mr_ricsi válasza Tutti-amigo (#22) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Szerintem hülyeség a helyreállítással kezdeni, először menteni kell!

Ha a NDD hibásan dolgozna, és teljesen összekuszálja a vinyót, onnantól már reményed sem lesz az adataid visszaállításra!

A vinyót másik gépbe átrakni. Vagy a tiedből kiveszed, egy PATA vinyóra telepítesz egy XP-t, és egy fáljmentő progival megkísérelled a legtöbb adatot lementeni.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#28) TRm válasza mr_ricsi (#27) üzenetére


TRm
csendes tag

Ebben igazad van, de mivel nincs másik gépe és kifagytak azok a programok amivel menteni próbált... :(

''Nem vonulunk vissza - csak egy másik úton nyomulunk előre.'' Gen. Douglas MacArthur ******

(#29) mr_ricsi válasza TRm (#28) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Ha olyan fontosak az adatok, akkor szerezzen másik gépet. (Sőt, igazából mindössze egy másik vinyóra van szüksége.)

[Szerkesztve]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.