Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#723) Xero válasza dekoninck (#722) üzenetére


Xero
nagyúr

Nem inteles macbook nincsen.
Azok ibook és powerbook néven futottak. :D

Amúgy fentebbi kérdésre. Bármilyen windowst el tudsz futtatni xp sp2-től felfelé. boot camp és vmware fusion a barátod. :)

(#839) gaborsuti


gaborsuti
csendes tag

Újabb problémával szenvedek.

Fel kell telepítenem a Leo mellé az Xp-t. Boot Camp-elt vki mostanéban? Elindítom a BC-t csinélok mindent, ahogy kéri particionálás, windows telepítés és mikor az Xp-t akarnám futtatni kiírja, hogy lemezhiba és nyomjak 1 gombot. Nyomok is, de nem történik semmi! Miért van ez? Vmit biztos rosszul csinálok.

(természetesen előre elolvastam, hogy miként is kell boot camp-elni, de szerintem azok az utasítások már megváltoztak)

(#1355) Alvin_ti4200 válasza CL Smooth (#1352) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

ha van asztali géped, akkor a Remote Disc szolgáltatással meg tudod osztani az abban lévő CD/DVD meghajtót és simán tudsz róla bootolni WLAN-on keresztül, persze ilyenkor eltart egy ideig, amíg felmászik a rendszer (kb. 2 óra). Pendrive-ról nem tudsz telepíteni, hiszen maga a rendszer lemezen van, amit a gép mellé kapsz. USB-s DVD-író van kifejezetten az Airhez (ugyanis ez egyetlen USB csatiról kapja az áramot), 20-25 ezer forint környékén vesztegetik és nagyon halk a review-k szerint, de én nem biztos, hogy beruháznék rá, kivéve, ha nincs asztali gépem az Air mellett.

Windows XP-t OSX mellé a Boot Camp nevű alkalmazással tudsz telepíteni, melynek segítségével megadhatod mennyi helyet szeretnél elkülöníteni a beépített vinyóból a Windows számára és a rendszer megcsinálja neked a FAT32-es partíciót (amelyet írni és olvasni is tudsz OSX alatt), de célszerű inkább NTFS-re formázni a telepítésnél, mert azt jobban szereti a WinXP (és igaz, hogy nem írható OSX alól, de minden további nélkül olvasható). Én nem biztos, hogy erőltetném a MacBook Air-en a Windows XP-t, mert nagyon kevés helyed marad mindkét rendszer számára, ráadásul a Windows-ok valamiért fele annyi ideig képesek csak akksiról működni, mint az OSX-ek.

(#1756) StoneBridge


StoneBridge
senior tag

Windows 7 vs. MacBook? Valaki próbálta már? Driver hiány miatt egyelőre gondolom kilőve a dolog, mert nem lehet Boot Camp alól telepíteni. Jól látom?

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#2186) Karma válasza Paarthurnax (#2185) üzenetére


Karma
félisten

Most jött ki a Boot Camp 3.1-es frissítés, amivel minden gond megoldódott 64-bites Windows 7 alatt a 13"-os MacBook Pro-mon.

“All nothings are not equal.”

(#2225) Karma válasza Damage (#2224) üzenetére


Karma
félisten

Baromi nehéz, bele fogsz őrülni, leírások és fórumok hadát kell átrágnod.

Nem.

Annyi az egész, hogy elindítod a Boot Camp Assistantet, megadod neki, hogy mekkora partíciót szeretnél neki adni, nyomsz pár Nextet, berakod a Windows 7 telepítőDVD-t, amikor kéri, és felrakod a BOOT CAMP elnevezésű partícióra.

Majd ha készen van, berakod a Snow Leopard DVD-t, amiről felmásznak a szükséges driverek. A Boot Camp Update 3.1 meg mindent helyrerak a legvégén (most jelent meg a Windows 7-hez).

“All nothings are not equal.”

(#2231) Karma válasza Damage (#2230) üzenetére


Karma
félisten

Az ora mellett van egy fekete, csucsan allo negyzet - ez a Boot Camp beallitoprogramja. Ha belemesz, a TrackPad alatt bekapcsolhatsz egy-ket gesture-t, peldaul a kattintast, meg a ket ujjas scrollt es jobbkattot.

Persze nem fog annyit tudni, mint OSX alatt, dehat ez Windows, ennyit er :)

“All nothings are not equal.”

(#2282) Karma válasza Sakab (#2281) üzenetére


Karma
félisten

Nos...

A Windows telepítés egyszerű: felrakod a SnowLeót, aztán elindítod a Boot Camp Assistant nevű programot, és azt csinálod amit mond. Ez a windows partíció méretének megadása, pár Next kattintás, és végül a Windows DVD berakása.

A telepítőben majd a BOOT CAMP címkéjű partícióra pakolhatod a rendszert. Javaslom hogy formázd le az Advanced partícióbuzerálással NTFS-re, mert a Boot Camp csak FAT32-t csinál.

Végül az utolsó lépés a feléledt W7-ben a driverek telepítése, ehhez a gyári SnowLeo DVD-t kell berakni a gépbe, és huss. A virágbolti DMG-ben nem biztos, hogy ez az ISO fájlrendszer benne van (az eredeti lemez hibrid), de külön beszerezhető akár. Boot Camp Drivers 3.0 a becses neve, nomeg kell majd az Apple-től a 3.1-es frissítés hozzá.

“All nothings are not equal.”

(#2304) Xero válasza Sakab (#2303) üzenetére


Xero
nagyúr

Na látom nem járok itt pár napig és egyből gyűlnek a gondok. :)
Első nekifutásból azt mondom arra a gépre ennyi memóriával szinte felesleges a 64bit de ártani nem árt!

A kijelző problémára van egy fél megoldásom amit a superdrive-om halála miatt okoskodtam ki.

"A teszt Windowsom lassacskán lejárt, így újat kellett telepítenem. Mivel az optikai meghajtóm halott így az egyetlen megoldás egy USB meghajtó alkalmazása volt. A lemezről készített ISO-t windows alatt szépen “restore”-oltam rá, majd egy másik meghajtóra OS X alatt a refit-et. Ez eddig szép és jó, refit-el indítva látta is a lemezt, de nem volt hajlandó USB-ről bootoln(ugyan erről szoktam OS X telepítőt indítani).
Nagyon sokat olvasgattam a problémáról, de nem igazán jutottam előrébb mind addig amíg nem találtam valami érdekeset:
Ha nem tudunk optikai meghajtót keríteni és USB-ről sem indul a gép van egy finom trükk. Feltelepítünk egy Paralells 5-öt, ahol is létrehozunk egy új virtuális gépet alapbeállításokkal merevlemez és odd nélkül. Ha ez megvan nem indítjuk el hanem a jobb alsó sarokban a Hardware beállításoknál megadjuk merevlemeznek a BootCamp partíciót és optikai meghajtónak az ISO-nkat. Elindítjuk a telepítést, majd amikor a file-ok másolásával végzett a telepítő és újra szeretni indulni simán “Stoppoljuk” a virtuális gépet. Ez után újraindítjuk az OS X-t, majd ha kis szerencsénk van, a boot loader egyből észreveszi a Windows partíciót. Ha nincsen akkor USB-ről indított rEfit-el indíthatjuk(ez csak most szükséges). Ha elindult a rendszer kis szöszmötölés után normálisan folytatja a telepítést.
Ezzel a módszerrel akármit fel lehet tenni pik-pak ISO-ból a BootCamp partícióra minden nemű gond nélkül.

Remélem másnak is hasznára válik ez a kis workaround. :)"

Ezt neked annyival bővíteném ki, hogy mielőtt végig csinálod, telepítsd fel a Win7-et egy sima virtuális gép-ként és jegyezd fel mikor mit kell megnyomni az első újraindulás után.
Ha megvagy indítsd el az eljárást amit leírtam, vagy simán bootolj lemezről és vakon csináld végig. Ha megvagy Paralells-t indítsd el és startold a Boot Camp partíciót. Rakd át a Boot Camp 3.0 drivereket a winyójára és pakold fel őket. Restart át windowsra mostmár lezárt kijelzővel. Elvileg így menni fog.

(#2335) Karma válasza sislaciii (#2334) üzenetére


Karma
félisten

Igen, szinte bármilyet (típustól függ, hogy a 64 bites Windowst bírja-e).
Kulcsszó: Boot Camp.

“All nothings are not equal.”

(#2416) Karma válasza Imafett (#2415) üzenetére


Karma
félisten

A jack dugóval egybeépítve van az optikai kimenet. Ha felraksz egy Windows 7-et, és nem frissíted a Boot Camp drivereket, csak a DVD-ről feltolod, akkor szépen pirosan világít... Utánanéztem, mini-Toslink kábel kell hozzá.

A kép egyébként MacBookra is jó.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#2442) Karma válasza TonTomika (#2441) üzenetére


Karma
félisten

Nekem pl. teljesen élvezhetően fut Boot Camppel feltelepített Windows 7-en a Gears of War (mármint az első rész, azt lehetett most olcsóért venni a CD Galaxisban :)), szóval nincs akkora vész a játékteljesítménnyel. Főleg gondolom a 15-17"-os MBP-knél, ahol a 9600-as Geforce is ott figyel a 9400 mellett.

“All nothings are not equal.”

(#2450) Karma válasza TonTomika (#2447) üzenetére


Karma
félisten

A Boot Camppel megosztani az adatokat semmivel se körülményesebb, mint egy virtuális géppel :U Erre jó az NTFS Mounter, de mondjuk ha törölni akarod a Windowst, akkor már az alap csak-olvasási NTFS driver is bőven megteszi.

“All nothings are not equal.”

(#3676) paix


paix
tag

Sziasztok!

Pár napja Mac-re váltottam (MBP 13", mostani kiadás). Az eredetileg benne lévő 250-es hdd-t superduperrel klónoztam a korábbi gépemben lévő 500-asra, majd kicseréltem a kettőt. Most szeretnék felrakni egy 40 gigás particióra Windows 7-et, de a Boot Camp Assistanttől a következő hibaüzenetet kapom:

-----
The startup disk cannot be partitioned or restored to a single partition.
Back up the disk and use Disk Utility to format it as a single Mac OS Extended (Journaled) volume. Restore your information to the disk and try using Boot Camp Assistant again.
-----

Van valami ötletetek, hogy hogyan tudnám megoldani a dolgot? Tudtommal most is egybe van particionálva a hdd… Rosszul tudom? :) A Disk Utility egy partíciót lát rajta.

Előre is köszönöm a segítséget!

paix

(#3858) biker válasza sssssan (#3857) üzenetére


biker
nagyúr

boot camp létrehoz egy partíciót, és külön külön mennek
ha párhuzamos kell, akkor parallels vagy vmware fusion kell

mi az a windows alap? :F

akkor most már egyedül vagy user és admin vagy???

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#4050) Eszleny válasza freestailo (#4049) üzenetére


Eszleny
aktív tag

Mac alatt a Boot Camp Assitant segítségével létrehozol egy partíciót a Windowsnak. Bebootolod a Windows telepítő DVD-t vagy pendrive-ot. Általában, a boot során az ALT nyomva tartásával lehet kiválasztani, hogy miről bootoljon. Innen pedig simán telepíted a Windowst. A driverek a Mac telepítőjén rajta vannak. Feltelepíted azokat is.

További infok [link]

[ Szerkesztve ]

(#5400) dni


dni
őstag

Szasztok!

Adott egy 2011-es MBP Lionnal, a gyári HDD-vel és egy SSD-vel az SD helyén. Boot Camppel szeretnék Külső DVD-olvasóról Win7-et telepíteni. A telepítést megelőző indítás után csak egy villogó prompt fogad és nem jutok el a telepítőig (gyakorlatilag nem tölti be).

Indítást követően a boot menüben látható a Windows, telepítő tehát azzal elvileg nincs probléma. (erről a lemezről már máskor is telepítettem)
Próbálkoztam már másik optikai meghajtóval, de úgy sem ment.
Csináltam egy PRAM resetet, de nem lett jobb a helyzet így sem.
Kitöröltem a boot camp partíciót, majd újat csináltam és kezdtem előről a próbálkozást.

Átböngésztem az Apple Support Boot Camppel kapcsolatos oldalait, de nem találtam megoldást.

Van valamilyen ötletetek, hogy mi lehet a megoldás?

(#7018) Xero válasza muzsikpeti (#7017) üzenetére


Xero
nagyúr

Feltelepítetted a BootCamp drivereket?
OS X-en (itt a system preferencesben) vagy Windowson is (itt a boot camp menüben) van startup disk beállítási lehetőség. Amit ott kiválasztasz, az lesz az alap.

(#8469) dni válasza Xero (#8461) üzenetére


dni
őstag

Boot Camp assinstanttal nem tudtam partíciót csinálni, mert nincs install disk, ezért DiskUtil segítségével csináltam egy 38GB-os NTFS partíciót, azt megadtam Parallelsnek, de nem bootolbe a virtuális gép a Windows 7 ISO-ról.

Képek

(#8522) trisztan94


trisztan94
őstag

Sziasztok!

A gépem külső usb vinyóról megy mert a benne lévő felmondta a szolgálatot. Na most bootcamppel szeretnék windowst rakni rá a suli miatt (c#), de a boot camp assistant azt írja hogy csak belsőre lehet letölteni valami compatibility dolgot. Mit lehet ezzel kezdeni?

:R

https://heureka-kreativ.hu

(#10454) gergobaby


gergobaby
aktív tag

Sziasztok!

Windows 7-et szeretnék telepíteni Macbookomra... OSX 10.7.5... De amikor elindítom a Boot Camp Assistant-ot, inaktív az Install Windows 7 rész...
( a gép: Macbook 3,1 Black ( T7500, 4gb DDR2, x3100) )
Mit csinálok rosszul?
Köszi előre is

(#11177) elfelejt


elfelejt
aktív tag

Üdvözöllek titeket!
Rég óta van Macbook Pro-m és feltettem rá a Windows 7-et , de a boot camp programot nem tudom feltelepíteni.. 64 bit-es Windows van most fenn a gépemen.
Próbáltam az Apple mappában lévő BootCamp64.msi-vel telepíteni, de az azt írta nincs kellő jogosultságom hozzá...
Volt már fenn Win7 és akkor felment valahogy... de most nem Külön külön feltelepítettem a drivereket, mindenhez.... de így nem tudom az F1-F10 ig a speciális gombokat használni, és nem látom a többi partíciót sem...
HELP

(#12127) Xero válasza lefkosia (#12126) üzenetére


Xero
nagyúr

Most nem tudok átbootolni Windows-ba, de a Boot Camp manager alatt kell lennie a startup disk lehetőségnek.
Valami ilyesmi:

(#12597) VoidXs válasza TigerCat (#12595) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Boot Camp alatti Windowson netezz :D

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#13074) ldave


ldave
félisten

Gondolkodom laptop vásárláson és az Apple gépei is benne vannak a kalapban. Az új Air nagyon szimpatikus, de azért a 13.3-as Pro talán közelebb állna hozzám teljesítményben, de ahogy látom, abból még nem kapható új intel CPU-s kiadás. Gondolom hamarosan azokat is gépetek is megújítják.

Boot Camp-pel amúgy csak Windows telepíthető az OS X mellé vagy esetleg egy Ubuntu-t is fel lehet tenni?

A Slime draws near! Command?

(#14609) trisztan94


trisztan94
őstag

Elment a netem, így kipróbálás képpen felraktam boot camp-el az MSDN-es Windows 8.1-emet. A Win7-es Support Software-t töltöttem le hozzá (Lion-om van) de az teljesen kinyírta a Win 8 telepítést. Le tudom valahogy szedni (csökkentett üzemmódú vagy akármi) a Support Software-t a windows telepítésről, vagy rakhatom újra?

https://heureka-kreativ.hu

(#15489) Romvr válasza trisztan94 (#15486) üzenetére


Romvr
őstag

Most a 10.7.x van fent, ami már jól játssza le a filmeket, elég simán mennek rajta a dolgok is, szóval maradok ennél egyelőre. Egyetlen bajom hogy kicsivel jobban pörgeti a gépet ez a verzió mint a 10.5, annál ha csak neteztem akkor az üresjárat 95% körül mozgott. Itt ha nem nyúlok semmihez akkor is 87% a max. De ennyi kompromisszum belefér.

Apropó. Ez a Boot Camp windows 7 dolog hogy működik? Ha elindítom akkor képes lesz bebootolni egy Win7 telepítőre és feltenni a rendszert?

A másik hogy ha bedugok egy LAN kábelt, nincs rá mód hogy azt jelezze ki az üres WiFi ikon helyett?

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#17765) Ear001 válasza allein (#17753) üzenetére


Ear001
addikt

Nem lesz belőle semmi hátrányod ha Boot Camppel teszed fel a Windowst, csak kevesebb lesz tőle a helyed a merevlemezen.

(#17818) allein válasza Criton (#17814) üzenetére


allein
addikt

Szia. Boot camppel csinàltam, 50 gb áldoztam windowsra. Frissítèsek fele megvan, office még nincs fent, van még szabad 21 gb.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#18077) Tyler Durden válasza Jorus (#18076) üzenetére

Köszi ezeket az alkalmazásokat megnézem. Munkára + kikapcsolódásra /filmezés főleg, játék nem nagyon/ lenne használva. Amire szükségem lenne vpn client és remote desktop alkalmazás. Emellett néztem, hogy boot camp-el lehet dual boot-osítani a gépet. Kérdés az, hogy ha nem használom túl szofisztikált dolgokra a windows-t, akkor gondolom elég vmi virtuál gépet futtatni. Itt mit ajánlanál VMware esetleg Virtual box?

VLC helyett Blu-Ray player?

[ Szerkesztve ]

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#18112) allein


allein
addikt

Jó estét. Valamit nagyon benéztem :F Boot camp által korábban létrehozott particiót nem tudom törölni boot camp segítségével. Lemezkezelőből sem tudom törölni az adott particiót. Nincs szükség rá mert parallels által szeretném használni a windowst. Korábban azt hittem ahhoz, hogy win 7-et tudjam használni parallels alatt előbb boot camp segítségével fel kell telepíteni, tévedtem :K Sehogyan sem tudom törölni a boot camp által létrehozott particíót, nem is bootol be mert valamit nagyon elszúrtam. Milyen módon tudom törölni, OS X újratelepítés? Ez egyébként hogyan zajlik mert nem volt részem még ilyen telepítésből.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#18329) trisztan94


trisztan94
őstag

Nekem még a régi, 4-es verziójú Bootcamp support software van fent Windows 8.1-en. Gondoltam frissítem az 5.x-re, mert az támogatja. Leszedtem az apple oldaláról, követtem az instrukciókat, majd amikor rákattintottam a Setup.exe-re, a következő hibát írja:

This version of Boot Camp is not intended for this computer model.

Late 2011 13"-os MBP a gép. A letöltési oldalon azt írja, hogy támogatott.

https://heureka-kreativ.hu

(#18729) Bandi821


Bandi821
tag

Sziasztok!

Tervezem, hogy egy Apple MacBook Pro-t veszek a közeljövőben, konkrétan erre a típusra gondoltam: [link]. Az összefoglalót elolvastam, abban benne volt, hogy a Boot Camp-al lehetőség van Windows disztribúciók használatára, ami nagyon jó, de ez igaz a játékokra is, amik egyébként Windows alatt futnának? A másik ami nem teljesen tiszta még, hogy az általam kiválasztott típusban egy alaplapi, azaz nem dedikált videokártya van. Én ezt a gépet főleg film nézésre használnám úgy, hogy a jövőben (amikor már nem lesz ilyen piszkos drága) beruháznék egy 4K-s monitorra. A kérdés pedig az, hogy ez az Intel Iris Graphics képes e megbirkózni a 4k-s filmek lejátszásával, mondjuk egy 27 - 32 colos 4K-s monitoron?

Illetve még azt is jó lenne tudni, hogy ezek a gépek mennyire megbízhatóak?

Válaszokat előre is köszönöm.

üdv: Bandi

[ Szerkesztve ]

(#23709) Xero válasza FIREBLADE78 (#23708) üzenetére


Xero
nagyúr

Na akkor tegyük tisztába.
A virtualboxban telepítesz egy Windowst mint rendesen. Az optikai drive-nál tudod megadni az iso-t mint forrást.
Ha fent van, akkor van egy windowsod a virtuális gépen. Ezen letöltöd a Win7 usb dvd toolt. Majd átrakod az iso-t a virtuális gépre. Bedugod a pendriveot. Azon a virtuális gépen megformázod és felrakod rá a Win telepítőt.

Leállítod és törlöd a virtuális gépet. Elkezded a Boot camp partícionálást. Amikor kéri a telepítőt bedugod a pendriveot és kész.

A drivereket ne töltesd le vele, azt majd leszeded win alatt Apple.com-ról.

(#27837) lhurgoyf válasza Ragnar95 (#27832) üzenetére


lhurgoyf
tag

Az jó! És a Boot Camp-pel futtatott Windows gond nélkül működik? Úgy nem oldható meg az ecsetelt Office probléma?

(#29728) allein válasza TBMC (#29726) üzenetére


allein
addikt

Használtam Boot Campet is, nem kényelmes számomra, nem rossz mint lehetőség de, nem tudod futtatni mindkét oprendszert ugyanabban az időben. Parallels sokkal kényelmesebb, ahogy te is írtad nagyon egyszerűen váltogatsz a két rendszer között, nekem nagyon tetszik és stabil is, eddig egyetlen alkalommal sem volt semmilyen gondom a parallels alatt futtatott windowssal. Csak ajánlani tudom, nekem nagyon bevált :K

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#30231) randras


randras
veterán

OSX-el kapcsolatos tegnapi szívásomon felbuzdulva megpróbálom most kicsit pihentetni, fel is raktam Boot Camp-el egy Windows 8.1-et, ma pedig a Windows Update-ben megjelent egy ilyen nem kötelező frissítés. Mik a tapasztalatok, nem ront el valamit ha a Boot Camp-el érkező driverekre updatelek? :F

[ Szerkesztve ]

(#30432) matyi94


matyi94
senior tag

Sziasztok!
Valaki tud megoldást arra, hogy a Boot Camp assistant a windows másolásakor a felénél megáll? Legújabb verziós Bootcamp és x64-es Win 8.1 Professionalről van szó. A pendriveon korábban már volt bootcampes telepítő, de most valamiért megmakacsolta magát és se ezzel, se egy másikkal nem hajlandó működni.
Előre is köszi!

Legyen szép napod!

(#30664) total90


total90
veterán

Hi,

mennyire hasznalhato a Boot Campt cucc? Ugy ertem ki akarnam probalni, hogy tudjak neha ha uton vagyok Fifazni a MacPron :B
Mukodik flottul az egesz dolog, hogy BC-el Windowst teszek fel?
Hol van leiras errol egyaltalan, hogy kell feltenni, stb. Itt van esetleg aki mar csinalta, vagy hasznalja?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#32772) bupemko válasza r4z (#32770) üzenetére


bupemko
senior tag

Ezt sajnos csak megerősíteni tudom. Mikor a Windows Insider frissített a final buildre valami megkergült - azóta az í meg 0 megcserélődött... :( Ráadásul nem tudom az F billentyűk funkcióját meg a touchpad viselkedését sem befolyásolni a BootCamp kezelőpulton keresztül... remélem hamarosan lesz frissített Boot Camp, mert így nem vidám a natív Win10...

Edit: ja és BT sincs...

[ Szerkesztve ]

(#32773) r4z válasza randras (#32771) üzenetére


r4z
nagyúr

Nem tapasztalat, de a magyarázat a Boot Camp működéséből valószínűsíthetően levezethető. Az alapvető probléma ugyanis ezzel a megoldással az, hogy a Boot Camp elhiteti a Windowsszal, hogy MBR-re települ, holott szó sincs MBR-ről. A 10-nél alapetően megváltozott a boot procedúra (ezért is feltétel az UEFI 2.3.1 és a secure boot), erre pedig biztosan nincs felkészülve az Apple megoldása, mert a legutóbbi verzió idején még csak 8.1 volt. Külön lemeznél ilyen hiba nincs, az kaphat MBR táblát.

Arról nem is beszélve, hogy a driverek sincsenek frissítve, ami notebookoknál probléma tud lenni a speciális hardverek miatt (Win8-on sz0ptam eleget, mire sikerült megtalálni a megfelelő Win7 drivert, amivel végre működött a ThinkPadem AMD kártyája), bár ez a bootot nem befolyásolja.

bupemko: Nem lehet, hogy csak újra kell húzni a drivereket? Az Apple Keyboarddal ugyanezt játssza a Windows, ha natívan kezeli.

[ Szerkesztve ]

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#33901) zaiczd


zaiczd
tag

sziasztok, macbook airre szeretnék boot camppel windows7et rakni, usb-s telepítő van és jó is de bootcamp azt mondja rá hogy nem található a telepítő, hogy lehet megoldani? semmi tapasztalatom a bootcampben, ugyan erre a telepítőre a parallels azt mondja hogy oké csináljuk, ilyenkor? köszi

[ Szerkesztve ]

WonderWorks.hu | Termékfotózás | Ingatlanfotózás

(#35092) randras válasza randras (#34917) üzenetére


randras
veterán

Bocs mindenki, hogy megint a bootcamp Windows-ommal jövök, de így használom a gépet. :U

Készített már valamelyikőtök nem OSX-es alkalmazással (Paragon Boot Camp Backup, Winclone szolgálnak erre elsősorban ott, ahogy látom) a bootcamp telepítéséről biztonsági mentést, amit utána helyre tudott állítani? Az lenne a cél, hogy a gépen most egyedüliként fent lévő Windowst OSX telepítés után visszarakhassam, ha már újra kell partícionálni az SSD-t.

:R

(#40966) r4z válasza bull84ghia (#40962) üzenetére


r4z
nagyúr

Igen, cserélhető, abba a modellbe a gyárin kívül az Transcendnek is van modellje (JetDrive 520), valamint az OWC-nek is (Aura 6G és Aura Pro 6G).

A kérdés második felét nem értem, csak egy SSD hely van a gépben, és arról tud bootolni a Windows Boot Camppel.

Ja, hogy nem Air? A Proba minden további nélkül mehet két 2,5" merevlemez, mindkettőről tud bootolni is.

[ Szerkesztve ]

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#41416) r4z válasza muszurkefal (#41415) üzenetére


r4z
nagyúr

Van dual boot, Boot Camp néven. A játékok Winen fognak jobban futni, Macre nem optimalizálnak. Ha csak egy-két kisebb programot használnál a Windowson időnként, és nem akarsz emiatt átbootolni, a Parallelsben van mód a meglévő Boot Camp rendszered virtualizált használatára is.

[ Szerkesztve ]

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#42421) Nestor16


Nestor16
senior tag

Sziasztok.

Feltettem a boot camp segítségével egy hivatalos Windows 7 N 64 bites rendszert, de a Windows nem tud betölteni, mert hiányzó fájlokra utal. Már másodszer kezdtem elölről a folyamatot, ez nem megoldás.

Mit tudtok javasolni? :R

Üdv, Dávid

(#45251) r4z válasza eladogeppc (#45250) üzenetére


r4z
nagyúr

Ne próbálkozz vele, a Boot camp a HDD-re (esetedben az SD-re) telepítené a Windowst, arról meg nem fog rendesen futni. Inkább virtualizálj.

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#45385) bmwk1200s


bmwk1200s
őstag

Szinte minden egyes gépmegjelenésnél téma a játékok. Nem értem én ezt. Célhardver célfaladatokra.
Linkeltem fentebb egy videót, ahol a srác bemutatja mennyit gyorsult a 2016-os gép a 2015-öshöz képest. A szintetikus tesztek szerint nem is gyorsult, vagy alig, a videó- és képrenderelésben meg hatalmasat ugrott. A Pro alkalmazások valóban optimalizáltabbak a Macen, konkréten rájuk fejlesztik őket. A játékokat sokszor nem az eredeti fejlesztőcsapat fordítja macre, hanem teljesen mások, akik minél előbb ki akarják adni. Optimalizálásról játékok esetén akkor beszélhetnénk, ha az Apple saját apiját használnák, a Metalt. Na erre csak nagyon kevés fejlesztő fog optimalizálni, bár idővel valószínűleg egyre többen.
Az hogy valaki egy félmilliós gépnél felhánytorgatja, hogy ez meg ez a játék még csak nem is fut rajta normálisan, nyilván nem is tudja hogy mire jó egy mac. Hát játékra nagyon korlátozottan. De lehet vele azért játszani.. Ha még is mac kell valami miatt a villogáson túl, akkor tegyen fel az illető boot camppel egy windowst és játsszon azon. Arra még akár külső GPU-t is fel lehet dugni Thunderbolt 2től felfelé és akkor már aztán tényleg fullon is lehet élvezni a modern játékokat.

Akinek profi munkára kell nem fog pörögni a játékokon, ahogy egy Ferráris sem pörög azon, hogy nem tud off-roadozni vele. Ettől függetlenül amiket én simán élvezettel tudok a mac minimen játszani: Half Life 2 széria, Portal széria, Jedi Knight II, Grid 2, Osmos, Worms W.M.D, Dirt 3 Complete Edition, stb. Régebbi játékok tudom, de nekem tökéletesen megteszik, ha ki akarok kapcsolódni. Munkára meg igy is tökéletes, pedig nem is akkora erőgép. Final Cut X, Motion, Adobe Ps, Illustrator, After Effect, blender... simán futnak és emberi időn belül renderelnek.

Egy szó mint száz, nincsenek a nagy jatékcimek rendesen macre fordítva, nem hogy korrektul optimalizálva. Windowst telepítve lehet sebességnövekedést játékok alatt elérni, de akkor minek macet venni...

Aki játszik, rakjon össze egy Pc-s erőgépet, vagy konzolt vegyen, melóra meg ott a mac. Nekem ez a véleményem. Bocsi, hogy ilyen hosszú lett. Peace :R

Semmit sem írok alá!

(#46296) TommyNagz válasza troszti (#46295) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Én Win10-et raktam egy külső SSD-re :DD Boot Camp Assistant nélkül, és úgy, hogy a Windows telepítő se engedi külső meghajtóra telepíteni a rendszert :U Hátha valaki ilyesmire vetemedik: a wim-et rá kell dism-elni a partícióra a telepítőben elérhető cmd-ből, aztán már csak egy bcdboot kell rá, és jó napot.

encapsulation dot1q

(#47680) tboldi


tboldi
nagyúr

Szerintetek elvinné az early 2015 MBA-m az Autodesk Inventort (Boot Camp Windows-zal) vagy kénytelen leszek gépet cserélni? Elvileg azzal fogok szórakozni a következő félévben.

Az asztali PC-ről gondolom, kb. esélytelen: AMD Athlon II X2 250, 4 GB DDR2, 8600GTS... :D

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.