Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Antipolitika (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) GombócArtúr


GombócArtúr
senior tag

Mielőtt bármit is mondanék, leszögezem, a topic bezárását elkerülendő, itt nem lesz vita, arra van más hely is. Csupán arról szól a topic, hogy elolvasol egy véleményt, ha egyetértesz jelzed és vagy csatlakozol, ha nem hát nem.

A történet:

Nem tudom ti hogy vagytok vele, de nekem hánynom kell a politikától, attól hogy bármerre mész a városban nem tudod kikerülni, ott van a villamosok oldalán, a plakátokon, internet pop-upokban, szabadidőmagazinokban, természetesen a tévében, mindenhol a képedbe nyomják hogy szeresd ezt, utáld azt, és tartozz közénk! Meggyőző marketingszövegek, frankó vagy éppen cinikus reklámdumák, az egész egy cukormáz. Ha akarod, ha nem körbevesz... Aztán 4 évente külömböző mesterek az orrod elé tolnak külömböző színes, gyönyörű, ínycsiklandó tortákat, mindegyik a saját magaét ajánlgatja, miközben ócsárolja a másikét. De az összes torta ugyanabból az alapból épül, csak a teteje más belül egyforma...

Jövőre szavazhatok először, mivel nincs kedvem egyforma torták közül válogatni, ezért inkább mindegyiket megrendelem, legalább nem ér kellemetlen meglepetés, amikor a pincér szervírozza.

Ergó jelölj be mindent, abból nem lehet baj :) kifejted a véleményed úgy hogy nem kerülsz összetűzésbe barátaiddal sem, akik meg akarnak győzni a véleményükről: Elmész szavazni, és arra (is) szavazol akit ők ajnároznak :)

Szerintem ez a tökéletes döntés a cinikus döntésképteleneknek, és azoknak akiknek tele van a hócipőjük a műanyagízü hercercehurcával.
Ha egyetértesz jelezd és/vagy csatlakozz, ha nem, nem baj de ne kezdjünk vitába, annyit nem ér... Remélem nem fajul a topic bezárásához az ötletünk.
Idáig már! négyen vagyunk :)

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#2) aesir válasza GombócArtúr (#1) üzenetére


aesir
veterán

Gratulálok!

Ha az a célotok, hogy minél nagyobb fennakadást okozzatok a szavazatszámláláskor, akkor nagyon ügyes kis gyerekek vagytok. Ha már nem fogjátok fel mit jelent az, hogy arra szavazhatsz a jelöltek közül akire akarsz szabad akarotodból, akkor talán kérdezd meg a szüleidet akik vélhetően a szocializmusban éltek, hogy ilyenek voltak-e akkor a szavazások és milyen következménnyel járt, ha máshogy próbáltál szavazni. Ha nincs kialakult álláspontod, akkor inkább NE MENJ EL SZAVAZNI, kevesebb kárt okozol. Távol álljon tőlem hogy hátrafelé mutogassak, de mindazokat sérted meg ezzel gyermeteg ötlettel, akik tudják értékelni szabad véleménnyilvánítást.

Van saját életem...

(#3) divot válasza GombócArtúr (#1) üzenetére


divot
veterán

Ehhez minek elmenni szavazni :F

(#4) viharhozo


viharhozo
addikt

Jo otlet, de csak azert, mert igy #2-nek es #3-nak ellentmondhatok, hehe.

Anarchia!

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#5) _az


_az
senior tag

heh, volt 1 tippem, hogy ki lesz az első 2 reagáló :DD
hát izé... valahogy per pillanat van jobb dolgom is, mint a politikán rágódni, szal nem törődök vele... úgysincs változás 4(8,15) éve, szal majd mek, oszt lökök egy x-et tavasszal, többi ejtve... te artúr, nem ennyit kéne neked is?
aki valaminek topicot nyit, azt az adott téma érdekli...szerintem...

az

(#6) divot válasza viharhozo (#4) üzenetére


divot
veterán

:P

(#7) GombócArtúr válasza aesir (#2) üzenetére


GombócArtúr
senior tag

Én elmondtam a nézőpontomat, és kértem hogy kerüljük a vitát...
Van kialakult álláspont: kiábrándulás, azt hiszem a mi öltetünk is a ''máshogy''-on alapul. csak egy kicsit máshogy.

[Szerkesztve]

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#8) divot válasza GombócArtúr (#7) üzenetére


divot
veterán

''Én elmondtam a nézőpontomat, és kértem hogy kerüljük a vitát...''

Asszem tényleg nem neked való a demokrácia. Még a magyar verzió sem. :DDD


(#9) zsiga667 válasza GombócArtúr (#7) üzenetére


zsiga667
addikt

Már megbocsáss de ugye te sem gondoltad komolyan hogy egy fórumon Te majd kinyilatkoztatod az Isteni Igazságot, aztán mindenki benéz egy :R erejéig... :U

Azért van a fórum (és főleg a Gőz) hogy vitatkozzunk, lehetőleg értelmesen, de az eddigi postok ennek teljesen eleget tesznek.

(#10) GP-Sz válasza aesir (#2) üzenetére


GP-Sz
senior tag

Ööö. És ha az embernek megvan a kialakult véleménye, de az történtesen az, hogy egyikre sem szeretne szavazni, mert elege van a jobb híján szavazásból? Elegem van a közveszélyes idiótákra szabott választási kampányokból és abból meg végképp, hogy kormányzás helyett ugyanez az idióta kampányolás megy a választás után is. Az utolsó kormány, amit valamennyire az értelem vezérelt a győzni akarás és a hatalommal való visszaélés helyett, 8 éve volt Magyarországon. Azóta egy ostoba adok-kapok az, ami politika címén itt folyik. Szerintem nem pont az a gyermeteg, aki ebben nem szeretne résztvenni. Épeszű ember egy idő után felismeri, ha folyamatosan és röhögve átb@sszák és ha kiszállni nem is tud a dologból, legalább lelkesen tapsikolni nem fog hozzá.

Ettől függetlenül el fogok menni szavazni, de baloldali létemre nem fogok az mszpre szavazni, mert eljátszották a bizalmamat. A fidesznél ilyen probléma nincs, mert bennük sosem bíztam :) Az szdsz meg egy töketlen béna banda, amihez csak hozzányúlnak, elb@szódik, még ha a jóindulat meg is van néha. Marad az mdf, aminek még egyszer kormányt nem adnék a kezébe, de amúgy jelenleg az egyetlen poltikai erő, ami képes a kulturált politizálásra. És ez fontos. Ha nem is értek egyet velük sok mindenben, rájuk fogok szavazni listán, mert nem szeretném, ha kiesnének a parlamentből (persze erre kevés az esély). De rájuk is csak azért, mert az igénytelen szélsőjobb feltámadni látszik halottaiból (miépjobbikstb), úgyhogy kénytelen vagyok elmenni szavazni, mert ők annyira sötétek, hogy ellenük érdemes. Egyéniben pedig arra fogok szavazni, aki a legszimpatikusabb a jelöltek közül, legyen bármely párt jelöltje (na persze kivéve a szélsőségeseket).

Mindenesetre meg tudom érteni azokat, akik érvénytelen szavazatukkal szeretnék demonstrálni azt, hogy őket érdekli a dolog, de nem látnak megfelelő alternatívát.

(#11) parandroid válasza GombócArtúr (#1) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Van poltopic, a véleményed teljesen illik oda. Ezt a témát zártam.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Antipolitika (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.