Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Arnold2


Arnold2
őstag

Hali! Nos készülök venni egy Antec 1000AMG Pluswiev házat!
Ez eddig nem nagy cucc, de azt hallottam hogy az Antec csak átcimkézi a chieftek házakat és eladja őket! Nem tudtok e rőla többet mert én megnéztem a dragon házakat és csak hasonlítanak!
Mi a véleményetek??
Bővebben: link
Ja és amúgy mi a véleményetek erről a házról? Mindösszesen 23750Ft! Nekem bejön. Ja és adnak hozzá hordtáskát! Ja és van hozzá matricám!!! :DDD :DD

(#2) TexT-BoY válasza Arnold2 (#1) üzenetére


TexT-BoY
addikt

hogyadnának táskát:DDD LOL nincs táska:((( nekem is ilyenem van:D bár még nincs benne semmi:) ez a ház nagyon jó és sok extra van a csiftekhez képest pl az oldalap és a kivehető szűrő:D

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#3) Phantom Lord válasza Arnold2 (#1) üzenetére


Phantom Lord
aktív tag

Tulzás hogy átcimkézi, de sok esetbe ugyanarra az alapra épülnek

Én remélhetöleg holnap veszek egy Sonata-t :)

(#4) Phantom Lord válasza TexT-BoY (#2) üzenetére


Phantom Lord
aktív tag

Elvileg jár hozzá táska

Bővebben: link

(#5) TexT-BoY válasza Phantom Lord (#4) üzenetére


TexT-BoY
addikt

''Aki eddig az akció ideje alatt ilyen számítógépházat vásárolt, az februári, vagy márciusi számla bemutatása ellenében szintén ingyen megkapja a LanPal-t! Egy Akciós számítógéphez csak egy LanPal jár! A számlára a LanPal átvátele rögzítésre kerül!''
és ez? szóval hidd el az pluszz pénz!

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#6) Phantom Lord válasza TexT-BoY (#5) üzenetére


Phantom Lord
aktív tag

:F

Nemigazán értem mit akarsz mondani :DDD

(#7) Arnold2


Arnold2
őstag

Ami azt illeti én sem! Talán azt hogy az akció csak márciusig tart? :F

(#8) greyrat


greyrat
csendes tag

nekem sonata hézam van és mindenkinek csak ajánlani tudom, és ha a cég többi terméke követi ezt a minőséget, akkor mindegyik jó vétel.:C :C :C :C :C :C :C

'' ettől a sok tartósitótól, amit nap mint nap megeszek, már kezdedem azt hini , hogy ebben a testben fogok reinkarnálódni'' by R.Á.

(#9) Sejbi


Sejbi
csendes tag

Én vettem egy SLK3700-BQE-t. Előtte Chieftech fekete ajtós kisdragonom volt. A különbség ég és föld. A chieftec javára.

előnyei a Chieftechez képest :
-elfordított vinyókeretek (jobban tetszik)
-a gumirozások, mindenhol (ezt házilag elég nehéz, és körülményes, nem biztos, hogy gyakorlati haszna van)
-a táp halkabb, mint 420W-os dualventis Chieftec, de csak egy picivel

hátrányai :
-szar gagyi műanyag előlap, aminek az egyik pöcke már első ajtólevételnél letört
-nem túl masszív, a Chieftec jobban áll a talpain, akár rá is ülhetek :)
-egy IC-7-es alaplap, csak éppenhogy befér( mobil racket már nem lehet alulra rakni, mert letöri a ventillátorcsatlakozót az alaplapról)

Szóval lehet egy ilyen cserét nem ért meg, de ha választani lehet, és van rá él, akkor inkább a chieftecet választanám. A Sonátának, ahogy néztem, még kisebbek a méretei, nem tudom, hogy a belseje is kisebb, mert akkor a nagy alaplappal rendelkezők lehet bajban lesznek.

(#10) Arnold2


Arnold2
őstag

A Méretek: Antec SLK 3700 BQE: 46.5x21x47.2,
Antec PlusView 1000 AMG: 52.3x20.6x47.2

Csak elfér benne az NF7 esem!!!

(#11) greyrat


greyrat
csendes tag

igaz ami igaz, nem egy túl nagy a belseje, de egy szabvány alaplap befér ( nekem asus a7n8x-x -es van egy TT volcano 9-sel). kicsit megijedtem, hogy nem fér majd el, de kellemesett csalódtam, ja és ne feledkezünk meg a csöndről !!! :DD
a stabilitásról annyit, nehéz mint a dög és gumilábakon áll, nem is csúszkál ( pedig néha jó volna, de nem hagyja magát :)) )

'' ettől a sok tartósitótól, amit nap mint nap megeszek, már kezdedem azt hini , hogy ebben a testben fogok reinkarnálódni'' by R.Á.

(#12) fokukac


fokukac
nagyúr

nekem is Sonata van, és teljesen király.

igaz, nem olyan csendes, mint hirdetik, ezért még egy potméterrel kicsit lejjebb vettem a 12 centis ventit, mert süvített a szél.... :)

de egyébként király. a legjobb benne a vinyó hangtompítás.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#13) F7 válasza fokukac (#12) üzenetére


F7
tag

Főkukac

Azért van a FAN ONLY castlakozó :) dugd rá a ventit, és csend lesz :)

Fickó! Fekszessz!

(#14) fokukac válasza F7 (#13) üzenetére


fokukac
nagyúr

Képzeld, tudom, arra volt rádugva, csak én még lejjebb szabályoztam, és most már __tényleg csend van__
:P

[Szerkesztve]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#15) Sejbi válasza Arnold2 (#10) üzenetére


Sejbi
csendes tag

én ne a tiedről beszéltem, hanem SLK3700-ról. Egyébként a Sonata, ha jól tudom még kisebb.

(#16) andorpapa


andorpapa
őstag

Nálam egyszer járt az 1000-es AMG, szerintem igazán korrekt darab. A műanyag ajtó nem éppen überalles, de összességében nagyon jó ház, minőségi és megéri az árát.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#17) TexT-BoY válasza andorpapa (#16) üzenetére


TexT-BoY
addikt

megszabad venni? én ilyet szeretnék... most tényleg van hozzá lanpalis:D

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#18) andorpapa válasza TexT-BoY (#17) üzenetére


andorpapa
őstag

Szerintem vedd meg, most az ára is nagyon jó.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#19) Safranek válasza andorpapa (#18) üzenetére


Safranek
aktív tag

Hol jó az ára (ha lehet tudni)? :)

„Attól tartok, Safranek, hogy maga gúnyolódik velem. Jöjjön közelebb!″

(#20) andorpapa válasza Safranek (#19) üzenetére


andorpapa
őstag

A disztribútornál! A Senerit ugyanis most végfelhasználókat is kiszolgál, az 1000-es AMG pedig nettó 20 rugó, amihez jár a LANPAL (mondjuk ez nem mindenkinek kell) is. Szerintem ez igen korrekt ajánlat egy ilyen cuccért.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#21) Safranek válasza andorpapa (#20) üzenetére


Safranek
aktív tag

Oké,oké . Derengett vmi, csak megerősítést akartam. Köszi :))

„Attól tartok, Safranek, hogy maga gúnyolódik velem. Jöjjön közelebb!″

(#22) Gaso válasza Safranek (#21) üzenetére


Gaso
csendes tag

Hi

Nekem egy Sonatam van, igaz en meg szinte dupla aron vettem, maximalisan meg vagyok elegedve vele, miutan megcsavaroztam az elolaprol letort pöcköt, s potoltam a gyarilag hianyzo 4. gumitalpat az aljarol. :)

Amugy tenyleg nagyon allat :) kar hogy nem lehet hozza venni meg winchi fiokot, meg lila rogzito pöcköt :(

(#23) Davevagyok


Davevagyok
tag

Nem tudom észrevettétek-e már, de egy picit gusztustalan amit az Antec (Plusview 1000 AMG) és a Thermaltake (asszem Xaser 5000) csinál, vagyis nem mást, mint koppintják a jó öreg Chieftec Dragon Design-t (bordázat). Az Antec a legpofátlanabb: egyrészt rá meri firkantani a minimálisan módosított Chieftec-designos házára, hogy Antec Design, aztán lopták a Chieftec TX-et, a kivehető 3.5-ös kereteket és még sok minden egyebet. Szerintem ez egy nagy ****ség, nálam az Antec leírta magát:(

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Dave

(#24) fokukac válasza Davevagyok (#23) üzenetére


fokukac
nagyúr

ilyen erővel az összes autgyártó lenyúlta Karl Benz ötletét, hogy autót mernek gyártani...
mekkora szemétség... !
:D

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#25) andorpapa válasza Davevagyok (#23) üzenetére


andorpapa
őstag

Na ja, de tudtommal a Chieftec is úgy veszi a házakat, ők is csak rányomják a logójukat, ahogy a hűtők esetében is 120 cégnek kb. 5 valódi gyártó szállítja a cuccot. Az már más kérdés, hogy ez a design a Chieftec által terjedt el.

Amúgy meg azt szoktam mondani, hogy a koppintás csúnya dolog, de ha jót koppintanak jól, akkor az rendben van. Márpedig az Antec házának Chieftechez való hasonlósága inkább előny, mint hátrány, az meg bónusz az Antec javára, hogy porszűrő is van, meg gyárilag ablakos, és nem kell tápnélküli verzióra vadászni. Az ár pedig magáért beszél.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#26) TexT-BoY válasza andorpapa (#25) üzenetére


TexT-BoY
addikt

megevttem:)
itt a ph-rol valaki mondta hogy van neki én meg lecsaptam rá:DDD noss kemény 8e Ft-omba került a házikó mert az elejébe csunyán lett bevágva a 12cmes ventihely:DDD szoval én joljártam:) és a srác még küldi majd postán a kulcsot számlát meg a többit:) nagyonjóó:DDD

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#27) Davevagyok


Davevagyok
tag

Én sem vadásztam a DA-01-BD fekete nagytornyomra, bementem az üzletbe, s megvettem - táp nélkül 21125-ért. Persze nincs plexi, de plexivel együtt is kijön 30ból, és mégis csak chieftec, és még NAGY torony is. A porszűrőtől, 2db hangos ventitől meg az Antec matricától sztem nem kell hanyat vágódni...

Dave

(#28) TexT-BoY válasza Davevagyok (#27) üzenetére


TexT-BoY
addikt

nyéémá innen!

MI AZ HOGY NAGYHÁZ? HÁNY HELY VAN BENNE? hidd el ez egy batár és jobban néz ki mint a te annyira védett chifteked:DDD;];];]

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#29) balkoger válasza Davevagyok (#27) üzenetére


balkoger
tag

Boccs Davevagyok ,de en 2000-vegen vasaroltam Antec hazat eloszor akkor meg nem volt chieftec es ugyanaz a desing volt mint most egy kis elteressel (nem volt usb frontpanel)aztan fel evre ra jelentek meg eloszor az elso chieftech-ek olcsobban.Szerintem szosincs koppintastol mindketto nagyon jo haz. Egyebkent kesobb az Antec-omat lecsereltem egy vizhuteses Coolance hazra ami detto ugyanaz volt ,csak nem Antec volt rairva,ha valaki elmagyarazza hogy kell kepet berakni ,akkor meg is mutatom!

(#30) Davevagyok


Davevagyok
tag

2000ben nem volt Chieftec ház? Gratulálok hozzá, csak a szemed kellett volna kinyitni és megláttad volna. Nem batár, 6 5.25, 6 3.5 2 floppy van benne, s szerintem messze jobb MINDEN Antecnél,de ízlések és pofonok. Vegyetek csak Antecot, legalább egyedibb lesz a Dragonom:)

Dave

(#31) Davevagyok


Davevagyok
tag

Text-Boy: ha Neked a Plusview 1000 AMG batár, akkor még nem láttál NAGY tornyot. A DA-01-BD az az a maga 67 centijével, míg a ''batár'' Anteced 52. No comment:)

[Szerkesztve]

Dave

(#32) TexT-BoY válasza Davevagyok (#31) üzenetére


TexT-BoY
addikt

és a tied 8k volt?:D

NEM

amugy meg ha anorpapa azt mondja hogy meglehet venni akkor azt meglehet!!!;] mert elvégre ő nagy teszter és Coolnestag... no comennt:D

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#33) fokukac válasza Davevagyok (#31) üzenetére


fokukac
nagyúr

ne flameljél már...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#34) andorpapa válasza Davevagyok (#31) üzenetére


andorpapa
őstag

Azzal semmi bajom, hogy a Chieftec oldalán állsz, viszont kérlek arra, hogy ne tegyél provokatív és sértő megjegyzéseket másra, és indokold meg, hogy mi a bajod az Antec házakkal, mire alapozod a véleményed, melyik márka mely darabjai jártak nálad, mennyi ideig használtad őket és milyen tüzetesen vizsgáltad meg képességeiket.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#35) TexT-BoY


TexT-BoY
addikt

emberek... vam egy ilyen bigyó a házhoz.... lila a szine és 7db juk van rajta:DDD sz szerintetek mi?

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#36) Satan-Claus


Satan-Claus
senior tag

Én is egy Antec-et vettem anno (a nevére nem emlékszem, de ua., mint a Pluswiew, csak ablak nélkül és táppal), bár lassan kezd vajmi kevéssé hasonlítani az eredeti állapotára... Ami engem idegesít vele kapcsolatban, hogy nem csavarokkal hanem szegecsekkel van rögzítve, így macerás szétszedni. Külsőre viszont szerintem az egyik legszebb.

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#37) balkoger


balkoger
tag

Azt hiszem andorpapa #25 es#34 -es irasaiban van az igazsag ,teljesen mindegy milyen a matrica ha az ar es a minoseg jo akkor meg kell venni.Az Antec jo es a Chieftech is jo ,csak az ar a lenyeg.

[Szerkesztve]

(#38) Davevagyok


Davevagyok
tag

Text-boy: a lila szar 7 jukkal a teljes hosszúságú PCI kártyák tartója, mivel ezek eredetileg szerver házak, de én spec a kábeleket fűzöm át rajtuk. Nekem az Antec házakkal nem általánosságban van bajom, hanem a Plusview 1000 AMG-vel, mert lopta a Dragon designt, és még rá is van írva, hogy Antec Des.:( Csak ilyennel taliztam Antecből. Amúgy minőségben szinte ugyanott van, azzal nincs problem. 8K szerencsés vétel volt, szerintem nem egy vadonatúj gyári, meg egy ''házilag elbasztam, gyorsan túladok rajta'' kategóriát kellene összehasonlítani. Szerintem az új árakat hasonlítsuk, úgy korrekt. Ennyi. Bye!

Dave

(#39) Uzmany


Uzmany
őstag

Sziasztok lenne egy kérdésem. Vettem egy Chieftec házat, és találtam benne egy elég nehéz fém ''karikát'', vagy gyűrűt szóval valami hasonlót.... Ez mire való? :DD

® visions created with passion

(#40) dwiki válasza Uzmany (#39) üzenetére


dwiki
senior tag

Szerintem (ha az amire gondolok, és ami megjelenik a lelki szemeim előtt) törülközőt lehet
rajta átfűzni. És így jobban szárad.
De lehet hogy tévedek.
Nálam a fürdőszobában van hasonló.

Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

(#41) Davevagyok


Davevagyok
tag

Uzmany: nekem is van olyanom, szerintem valahogy az EMI shielding-et szolgálja, csak passzolom a használatát. Majd írok chieftec-éknek s megkérdem tőlük. Remélem visszaírnak. Anno az ABIT baszott, de pl. SonyEricsson 3(!!!) órán belül visszaírt. Meglátjuk:)

Dave

(#42) TexT-BoY válasza Davevagyok (#41) üzenetére


TexT-BoY
addikt

na utána néztem:)
a csiftek és az antec ugyan onnan rendeli a házait.... szóval nem lopás:DDD
és aztán az antec beleteszi a porszűrőt, az usb-t stbstb....:DDD
amúgy nekem batrávolt a 4kilós codegen után:DDD

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#43) Satan-Claus válasza Davevagyok (#41) üzenetére


Satan-Claus
senior tag

Inkább keress rá a googliban a ferrit gyűrű alkalmazási lehetőségeire, szerintem gyorsabb... ;)

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#44) Uzmany válasza Davevagyok (#41) üzenetére


Uzmany
őstag

Köszönöm szépen előre is.

® visions created with passion

(#45) Arnold2


Arnold2
őstag

Hali!
Én indítottam ezt a topicot! Nos megvettem az 1000AMGt!!! Rohadtul quva jó!
Már bocsánat!!!:DDD Én szerintem ez a vékonyabb zsebűek Tt Xaser-je! Csak jót tudok mondani róla! Legelőször tele volt olyan dologgal amiről azt sem tudtam mi, de szép lassan rájöttem! Mondjuk én sem tudtam mi az a lila 7 lyukú izé! Egyedüli hátránya csak annyi hogy üresen 13kg! Nekem nagyon de nagyon bejött az biztos hogy sokáig megmarad!
Nem tudom miért kell szidni az Antecot?!?! Az igaz hogy hajaz a Codegenre, de egy rakás újítás van benne ill. hasznos dolog és az antec gondolom leperkált egy csomó zsét a z alapokért ezért sztem miért ne irja rá hogy Antec design?
Ja amúgy valaki említette hogy 62 centis háza van! Jó neki csak azt nem tudom mi a frászt csinálna vele egy mezei felhasználó?!?!? Lehet h ő ki tudja használni de nem csak belőle áll a számítógép vásárlók köre!!

(#46) TexT-BoY válasza Arnold2 (#45) üzenetére


TexT-BoY
addikt

nekem is teccik:D de az enyém csak 12.2 kiló:DDD

amúgy nemértem mé kell nagyobb? ebbe már belemegy a redundás táp és akkora hogy a szekrényt kivágtam miatta:D

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#47) Davevagyok


Davevagyok
tag

Arnold2: valóban nem csak belőlem áll a vásárlók köre, a 62 centit mindössze azért jegyeztem meg, mert Text boy a plusview 1000-et tartotta batárnak, s szükségesnek tartottam felnyitni a szemét, hogy az még mindig midi kategória. Amúgy én sem használom ki (egyelőre) a hat helyet, de 21et megér egy Chief nagy torony, s ha a midi 17, akkor már inkább hadd szóljon. Az, hogy alapból plexis nem biztos, hogy jó, mert elvész az egyedi modding lehetősége, a porszűrőt megkapod 500Ft.ért, USB pedig azért nincs ezen a típuson, mert nem egy mai darab. Ja és szerver ház. Ott pedig nem szoktak pendrive-val szaladgálni. Mellesleg nekem nincs is. Mindezt ne flame-nek vegyétek. Csupán a véleményemet tükrözi. Egyébként egy hete raktam össze egy plusview 1000-es konfigot (számtech boltban dolgozom), s az egyetlen gond vele, hogy nehezen csukódik az ajtó (néha nem akar). 23.750 az akciós importőr ára, ehhez képest a chief nagyt. 21125 akció nélkül. Én 2x meggondolnám. Bár 90%-otoknak elég a midi is. Na bye!

Dave

(#48) F7 válasza Davevagyok (#47) üzenetére


F7
tag

Nem igazán jó az összehasonlításod.
Alma a körtével, de lépjünk túl ezen, mert ez nem a 6 hely vs. 4 helyről szól.

Fickó! Fekszessz!

(#49) Arnold2


Arnold2
őstag

Szó szót követ! Kinek a pap kinek a papné! Mindenesetre nekem nagyon bejött és én biztos vagyok benne hogy jól választottam! Én nem kétlem hogy a dragon házak rosszak, csak ahogy mondtad már régiek! Az USBt pedig a mobilomra és a digicamemre tudom használni, ezért is tök jó! Én a régi házamba is akartam plexit csinálni csak nagyon csúnyán elba**tam, meg maga a ház is 1 NAGY SZAR volt!!!!
Ja egyébként Gaba ház! Csak egy példa: ha beszereltem a floppymeghajtót nem működött, de a ház melett lógva ment! És nem csak nálam a haveromnak is G. háza van és nála dettó! És mindamellett el volt szabva az alaplapi tálca! Na mindegy! Amire ki akartam térni az hogy nekem a modding kimerül a plexi ablakban! Amúgy nem is mernék egy 24e es házat vagdosni! Túl smuccig vagyok! :DD

(#50) balkoger válasza Arnold2 (#49) üzenetére


balkoger
tag

Arnold nem csak a gaba hazaknal van ilyen floppy-woodoo ,nem veletlenul rejtett floppy-s volt?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.