Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:55

LOGOUT.hu

Android dual SIM szakmai mélyvíz
Az alábbi témák kitárgyalása kerülendő, mert nem ide tartozik!
Kérdésed a megfelelő topikba tedd fel:
"melyik alkalmazás, ami"
"milyen tokot vegyek"
"piros hátlap hol kapható"
"honnan vegyek telefont"

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4101) Bici válasza cappa72 (#4100) üzenetére


Bici
félisten

Kössz!

Ha byte pontosan tudok vágni, az elég, vagy mindenképpen hexa szerint kell vagdosni?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#4102) cappa72 válasza Bici (#4101) üzenetére


cappa72
nagyúr

Mindenképp hex editort javaslok, én így babráltam meg a preloader-t egy komplett readback után. Ez volt az első ilyen beavatkozásom, és sikerült.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#4103) drewcsalad


drewcsalad
tag

Sziasztok!
Segítsègre lenne szüksègem! Cserèltem egy Lenovo a2010-en kèpernyőt+digitizert! Most ahogy bekapcsolom fehèr az egèsz kijelző..:/ A rendszerhangokat hallani, de a kijelző semmi n csinál! Mi lehet a gond?
Köszi

MAC Budapest Ice Hockey Team #55 Xiaomi Redmi Note 4 Global

(#4104) cappa72 válasza drewcsalad (#4103) üzenetére


cappa72
nagyúr

Lehet, hogy nem hozzá való a kijelző.
Szóval összetettebb dologról van szó.
Előfordul, hogy a2010 simgle sim és a2010 dual sim kijelzője/érintője között lehet különbség.
Vagy szimplán nem jó maga a kijelző maga.
Kontakthibás (rossz összeszerelés)

(mélyebbre evezve eltérhet egyes kijelzők kompatibilitása az uboot/lk partícióban lévő driverektől, és/vagy boot.img eltérés ugyanerre vonatkozóan)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#4105) Bici válasza cappa72 (#4102) üzenetére


Bici
félisten

Nosss, megjavult a telóm. :K

( Ezúton köszönöm mindenki segítségét! :R )

A megoldás felettébb furcsa számomra.

Írtam a HomTom-nak, hogy mi a teendő egy téglásított teló esetén; egy tesztponttal, vagy hasonlóval legyenek kedvesek kisegíteni.
Erre linkeltek egy drivert, és egy SP-Tool-t. A driver link hibás volt (:DDD), de az SP-Tool linkje működött, és ezzel a verzióval (5.1520.00.000) egyből túlment a piros csíkon, és hibátlanul felment a legújabb gyári rom (ugyanaz, amit a hivatalos flashtool-lal próbáltam feltenni, azonos volt az OS / driver / port / kábel, mint korábban).

Vajon miben különbözik ez a flashtool a többitől?

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#4106) Keeperv85 válasza Bici (#4105) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

A DA fájlban. (DA_AllInOne.bin). :K Azt szokták frissíteni. Néha nem jó irányba.... :W

(#4107) Bici válasza Keeperv85 (#4106) üzenetére


Bici
félisten

Értem.
Akkor ez egy jó tanulság, hogy nem lehet minden esetben a legújabb verzióval eredményt elérni.
Ragaszkodni kell a fórumokban linkelt - már kipróbált - verziókhoz, és amikor azt írja a cikk, tutorial írója, hogy a legújabbat kell letölteni, akkor meg kell nézni, hogy akkor mi volt a legújabb verzió, mert lehet, hogy csak azzal műxik.

Az egyébként nem lehet, hogy a gyártók is belepiszkálnak DA fájlba, és saját SP-Flashtool verziókat tartanak fent?

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#4108) Keeperv85 válasza Bici (#4107) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Előfordul, de nem jellemző. Van olyan eszköz, amire csak saját DA-val lehet flashelni. Pillanatnyilag is itt van egy a kezemben, de ezekre többnyire soha sem kerül elő a DA fájl sem és a flashtool-os rom sem.

(#4109) Bici válasza Keeperv85 (#4108) üzenetére


Bici
félisten

Oks, kössz az infókat! :R

Még egy kérdésem van.
Van sok MT6580-s telefon 1GB Ram 8GB háttértár körítéssel.
Ezek között mennyire valószínű, hogy cserélhető a ROM?

Ha nem cserélhető, akkor mik a különbségek? Kernel más (érzékelők, tapi, stb)? Vagy ezeknél a körítés is azonos?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#4110) Keeperv85 válasza Bici (#4109) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Szinte esélytelen. Az összes periféria más, így kernel és a kis kernel is. Touch, lcd, kamera hármas legalább: kapásból megbuktatja a boot folyamatot.

(#4111) aprokaroka87 válasza Keeperv85 (#4110) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Azonos gyártó esetében is?
az SOC ugyan az,de pl a képernyőméret más

(#4112) svgyula válasza aprokaroka87 (#4111) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Ez sajna a kis gyártók esetében még egy-egy széria után is változik! Ezt úgy képzeld el, hogy amikor elkezdik gyártani akkor rendelnek hozzá alkatrészt! Ha "befut" vagyis elfogy a legyártott akkor rendelnek egy másik sorozathoz alkatrészt. DE ilyenkor sokszor fordul elő, hogy éppen az eredeti gyártmány éppen nincs és hozatnak máshonnan. Ezt az "apró" :D eltérést ott a fejlesztők simán módosítják a ROM-ban. Viszont ha rendelsz utólag alkatrészt akkor belefuthatsz egy olyanba, hogy kicseréled az alkatrészt és mégsem működik a teló! Ráadásul hiába cseréled a ROM-ot azzal sem fog működni mert lehet, hogy még mást is cseréltek.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#4113) Keeperv85 válasza aprokaroka87 (#4111) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Azonos modell esetében is:

Doogee DG2014 Turbo:

w1-es széria: kihalt 4.2.2-vel, soha sem frissítették
w2-es: 4.4-esig frissítették...

Nem keresztezhető a két rom...

(#4114) ekrisztian válasza Keeperv85 (#4113) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Azt szeretném kérdezni, hogy az intel soc zenfone-t lehet particionálni? Úgy, hogy ne legyen vagy csak alig belsőtárhely?
:R

(#4115) Keeperv85 válasza ekrisztian (#4114) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Igen. Lehetséges. Nézz szét az Open Dott tablet topicban, anno azt particionálták. Hogy megtalálod-e a az ehhez megfelelő FW fájlokat, vagy meg lehet-e szerezni, az már más lapra tartozik...

(#4116) ekrisztian válasza Keeperv85 (#4115) üzenetére


ekrisztian
senior tag

:R

(#4119) Adamis


Adamis
őstag

Berakom ide is, hátha: Nem tudom, mi történhetett, de nagyon úgy fest, hogy megadta magát a Meizu m1 note telóm. Valamelyik reggel elkezdett villogni a kijelző, azt hittem, hogy az érintkezés nem stimmel. Mondom: szétszedem, megigazítom. Meg is volt, összeraktam, ment is a kijelző, de aztán semmi. A kijelző háttérvilágítása megy, de képet nem ad. Biztos, hogy nem a panellal van a gond, mert megnéztem a régi töröttel is, az is ugyanezt csinálja. Halványan világít a fekete háttér, de nincs kép. A digitizer rész megy, mert fel és le tudom húzni a nem látható értesítési sávot, de ennyi, kifújt.
Érintkező-hiba lehet? De nem is csináltam semmit, hanem egyszercsak vége. Zárt készülékház mellett purcant meg. Ilyet... Ja, onnan tudom, hogy megy, hogy mikor rádugom gépre, bejön a tárhely, tudok róla és rá másolni. Recovery-nél és fastboot-nál sincs kép, nem rendszerhiba. De mi lehet?

(#4120) Jazz válasza Upo (#3743) üzenetére


Jazz
veterán

Összejött. A Névjegytár adat volt 150Mb (Amiből a contacts2-db volt 147). Adat törlés és szinkronizálás után 0,87Mb. :R
Nem tudom mi okozhatta ezt az irdatlan méretet. Pedig még SQLite-al is átbogarásztam de semmit nem találtam.

free your mind

(#4121) Keeperv85 válasza Adamis (#4119) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Biztosan nem frissült rajta a rendszer esetleg?

(#4122) Adamis válasza Keeperv85 (#4121) üzenetére


Adamis
őstag

Tuti. De a recoverynél és a fastbootnál se ad szöveget, csak azt a halványan világító képernyőt...

(#4123) Keeperv85 válasza Adamis (#4122) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Nem ad képet, ha az lk.bin sérült vagy nem megfelelő. Szóval lehet szoftveres gond is ez....

(#4124) Adamis válasza Keeperv85 (#4123) üzenetére


Adamis
őstag

megy a teló, használom, lezárom. legközelebb oldanám fel pár perc múlva, nincs kép, csak enyhe bevilágítás. semmi nem frissült.

(#4125) Keeperv85 válasza Adamis (#4124) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Attól még én újra telepíteném: nem kizárt, hogy megsérült a FW....

(#4126) Adamis válasza Keeperv85 (#4125) üzenetére


Adamis
őstag

De hogy? Nem látok semmit...

[ Szerkesztve ]

(#4127) Keeperv85 válasza Adamis (#4126) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Kezdésképp keresnék egy flashtool-os romot hozzá, mivel ahhoz nem kell látni semmit...

(#4128) Adamis válasza Keeperv85 (#4127) üzenetére


Adamis
őstag

Zárt bl, kb semmi nem elérhető hozzá, csak az eredeti rendszer..

(#4129) gorje


gorje
senior tag

Sziasztok!

Hozzám került ismerősömtől egy bluboo xfire 2 készülék, amin néha nincs hálózat vagy nagyon gyenge és telefonhívás közben tapasztalható "szaggatás". Dual simes és micro sim foglalatban, sim1-ben van a kártya. Ennyit tudok róla (Kipróbáltam saját sim kártyámmal és aksi statisztikánál - mobilhálózat jel piros főként és sárga).
Szeretnék tenni rá újabb romot és a jelenlegit teljesen lementeni az esetleges nagyobb baj elkerülése végett, de mivel nem vagyok jártas mtk-s dolgokban, ezért segítségeteket kérném.
Kerestem romot és needrom oldalán találtam és leírás is tartozik hozzá, de inkább először kérdezek... Megbízható oldal és esetleg tudtok-e hivatalosabbat (a telefonon online frissítő nem talált újabbat)?

Mi módon tudok jelenleg lementeni mindent és telepíteni egy újabb romot?

(#4130) Játékos


Játékos
addikt

Üdv!

Itt tartok a flashtool+Gigaset QV830-as tablettel. Mi lehet a hiba, amit elkövetek?
Köszi! :R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#4131) kory24 válasza Játékos (#4130) üzenetére


kory24
őstag

Szia.

Nekem is volt ilyen hiba más készülékkel.

A megoldás az volt hogy Download atallitani Firmware Upgrade_ra

(#4132) cappa72 válasza Játékos (#4130) üzenetére


cappa72
nagyúr

Spec. alapján úgy tűnik, ez a 6589-ből "kifejlesztett" tab-ba való SoC.
Ezek alapján akár ezzel a flashtool-lal is megpróbálhatod, nekem annak idején átlépte ezt a hibát. Nem garantált, hogy tényleg menni fog.

Ilyenkor a fw upgrade lehetséges, azonban neked sem data, sem cache partíció-img nem állrendelkezésre.
Ráadásul ekkor bejelöli a preloader-t.
Idegen tabra preloader-t flesselni veszélyes, ezért ha lehet, a félhullát is próbáld lementeni MTKDT-vel, ha van factory mode.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#4133) Játékos válasza cappa72 (#4132) üzenetére


Játékos
addikt

Idegen tabra preloader-t flesselni veszélyes

Akkor is, ha két teljesen egyforma tabletről van szó?

kory24 köszi, ki fogom próbálni...

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#4134) kory24 válasza Játékos (#4133) üzenetére


kory24
őstag

Szerintem ha azt mondják itt ne, veszélyes, akkor inkább ne, legalábbis nehogy miattam.

Én telefonra tettem 100% rá való romot úgy.

(#4135) Játékos


Játékos
addikt

Köszi, csak azért jeleztem, hogy világos legyen, hogy nem másfajta gépre tenném, hanem teljesen megegyezőre.
A Te megoldási javaslatod nem jött be:

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#4136) Játékos válasza cappa72 (#4132) üzenetére


Játékos
addikt

Sajna az általad javasolt régebbi flashtool sem működik rendesen:

kipróbáltam másik USB kábelt is, de ugyanezek a jelenségek... :(((

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#4137) kory24


kory24
őstag

Sziasztok.

Zopo zp 350em van.
Lollipop 5.1el rootoltad.

Cwm recovery úgy tudok rátenni hogy letöltök egy ilyen recovery.img fájlt. Azt a rom mappájába teszem a gyári helyett.

Majd megnyitom a scatter fájlt.

Ekkor muszáj mindent cserélni vagy lehet csak a recovery.img fájlt?

Jó lenne, ha nem kéne megint 0-ról belakni a telefont.

(#4138) SunyaMacs válasza kory24 (#4137) üzenetére


SunyaMacs
aktív tag

Szia!
Elég ha megnyitod a scattert, dl only módba rakod, mindegyik elől kiszeded a pipát kiv. recovery, rányomsz az elérési útvonalára 2x és betallózod majd mehet a download.
Ha jól csinálod semmi nem veszik el.

(#4139) kory24 válasza SunyaMacs (#4138) üzenetére


kory24
őstag

Értem, és hol találok aktuális cwm recoveryt?

van sok, melyik verzió most a legújabb?
Mindegyik kompatibilis lehet telefonommal?:)

(#4140) SunyaMacs válasza kory24 (#4139) üzenetére


SunyaMacs
aktív tag

Sajnos nem találtam
De szerintem lehetne portolni egy TWRP-t egy hasonló eszközről pl. X5 Pro

(#4141) kory24 válasza SunyaMacs (#4140) üzenetére


kory24
őstag

Akkor nem lehet akármelyik recovery.img rátenni, amit neten találok? :s

pl ezt

vagy ezt

vagy ezt? :)

Ez a portolás nekem már bonyolult.

cwm recoveryt is csak a nandroid mentés miatt szeretnék.

[ Szerkesztve ]

(#4142) SunyaMacs válasza kory24 (#4141) üzenetére


SunyaMacs
aktív tag

nem
más felbontás, partíciókiosztás

(#4143) kory24 válasza SunyaMacs (#4142) üzenetére


kory24
őstag

Értem, akkor inkább nem kockáztatok.

Köszönöm.

:R

Esetleg PC-n program amivel könnyen csinálhatok full backupot, amit könnyen vissza is állíthatok?
SP Flashtool vagy mtkdroidtools?

[ Szerkesztve ]

(#4144) svgyula válasza gorje (#4129) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! A térerő dobálás lehet simán a 3G-4G kezelés következménye! Vedd le 2G-3G-re és nézd meg úgy ha akkor lesz térerőd, akkor a sávok közötti váltás a hibás. Nem biztos, hogy én romolnám :N a helyedben. Először olvass utána, hogy abban javították-e a hálózatkezelést. Ha viszont antenna hiba akkor is teljesen mindegy milyen ROM kerül a telóra minddel rossz lesz.

[ Szerkesztve ]

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#4145) SunyaMacs válasza kory24 (#4143) üzenetére


SunyaMacs
aktív tag

(#4146) kory24 válasza SunyaMacs (#4145) üzenetére


kory24
őstag

Köszi, a 2. egyszerűnek tűnik.

Az akksit muszáj kivenni? Félek egyszer letörik egyik kis pöcke a hátlapnak.

Másik, van root, akkor az mtktools-al könnyebb/célszerűbb a backup/restore?

(#4147) cappa72 válasza kory24 (#4146) üzenetére


cappa72
nagyúr

Az akksit muszáj kivenni?
Nem, nem kell, sőt van olyan telefon, aminél akku nélkül nem is működik a radback. Telefonja válogatja.

Mivel a zp350 már a 67xx kategóriás SoC, ezért az MTKDT (MTK droid tools) felejtsd el nyugodtan.
Az autogenerált CWM/CRT linket szintúgy, mert az csak 6592-ig működik.
(Ettől még lehet, hogy van easytwrp megoldás az újabb SoC-okra; ennek még nem néztem utána sajnos, el kellene olvasni töviről hegyire...)

&(#4136) Játékos
Hát akkor ez a régi nem nyert.
Szerintem nézd meg azt a facotry mode-ot, az lehet, hogy egyszerűbb.

Ha factory mode van,
amibe kikapcsolt telefon mellett hangerő le + power gomb kombóval lehet belépni; a félhulla tabon.
Ha nincs, akkor ez a megoldás nem játszik.
Ha már bent vagy factory mode-ban, akkor nézd meg, van-e adb elérés:
Az MTKDT programot indítsd el. Ha kiírja a tab adatait, akkor van adb elérés.
Ha nincs... hát akkor nem megy tovább ez a módozat.
Ha van, akkor az MTKDT-n nyomj az adb terminal gombra. Ekkor megjelenik a parancssor.
oda beírod, hogy
adb shell cat /proc/dumchar_info
erről már beszéltünk, ez az a bizonyos leírófájl, amiből az mtkdt dolgozik és firmware.info fájlt csinál belőle.
Ez azért fontos, hogy ellenőrizd: a két tab partíciókiosztása azonos.
Aztán
adb shell
Ezzel belépsz a telefon parancssorába
su
Belépsz rendszergazdaként
Ha itt látsz a prompt végén egy #-t, akkor van root elérés, és fel tudod tenni a másik tab CWM-jét (ha készítettél)

De a flashtool-t sem kell elfelejteni, mert lehet létrehozni cache és data img-ket, amikkel teljes lesz a rom, és mehet a fw upgrade.
Ha az adb terminal gombra rányomsz az MTKDRoidtools-ban, akkor megjelenik egy parancssor.
oda beírod, hogy
adb shell cat /proc/partitions
ami kidob egy listát, hogy milyen partíciók vannak, és milyen méreűek

aztán
adb shell cat /proc/dumchar_info
erről már beszéltünk, ez az a bizonyos leírófájl, amiből az mtkdt dolgozik és firmware.info fájlt csinál belőle.

Ez a kettő írja le pontosan, hogy mi hol található és mekkora.

Ami ebből fontos, hogy lássuk: van-e külön partíció a data-ra és a fat-re.
A partitions fájl kimenet megmondja, hogy pontosan mekkora a data és cache (hex számítás nélkül) kilobájtban.
Ebből az információból már lehet üres raw img-t készíteni (Linux alatt kb 1 perc), így teljes lesz a ROM.

T’om kicsit hosszú, meg bonyolultnak tűnő, de rengeteget lehet belőle taulni, valamint körültekintően kell eljárni , mert előfordul, hogy ugyanazon tab más partíciókiosztással kerül forgalomba, vagy épp más fájlrendszerrel (!)... aztán meg a téglagyártás...
Tehát több megoldás is létezik, a félhulla állapotától és lehetőségeitől függ, hogy melyik alkalmazható rá.

(Bocs, tegnap nem volt időm válaszolni, tejfakasztó buli volt.... gyarapodott a család egy apró élettel)

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#4148) AttisXX


AttisXX
kezdő

Sziasztok!

A készülékre (Vernee Thor) feltettem az android 7-et. Majd a flash tool-lal visszaraktam a gyári romot. Viszont nincs IMEI száma a telónak és nem tudok telefonálni és hívást fogadni se. Csak sms érkezik. Mit rontottam el de nagyon? Vissza lehet még varázsolni az IMEI számát?

(#4149) cappa72 válasza AttisXX (#4148) üzenetére


cappa72
nagyúr

Elméletileg van lehetőséged.
Így.

Én alapvetően megnézném, hogy a wifi-t bekapcsolva látsz-e olyan hálózatot, hogy NVRAM ERR... vagy ilyesmi.
Ha igen, akkor a linkelt megoldás lesz jó.
Ha nem, akkor is működik a linkelt megoldás, de valamely másik partíció sérülhetett, nem az nvram.
Az imei több partíció sértetlensége esetén generálódik a data partícióra: nvram protect1 protect2 secro para.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#4150) AttisXX válasza cappa72 (#4149) üzenetére


AttisXX
kezdő

Nem látok ilyen hálózatot. Nem vált át sárgára a jelző. A rendszerem win10 x64.
Az sp flash tool az megy. Az android gadget az eszközkezelőben azt írja, hogy nem indítható el.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.