Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Gaskin


Gaskin
aktív tag

Szóval Amptron PII-3300V-be toltam bele, egy Abit GeForce2 MX200-at (+TV out)
Ha indítom az XP-t, a ''No Display modes available'' felirat jön. Win 98 alatt is szar. A felbontásokat lehet állítani a gépen, a frissítési frekvenciát nem. Csak az alapértelmezettet hagyja (60Hz). 3dMark2001 ugat, hogy ez VGA card nem elégséges a futtatáshoz. Persze a kártya Abit KT7a-ban frankón működött. Szóval semmi baja. Persze avi-t sem lehet lejátszani. Valami rendszer file-t hiányol. A BIOS-t most Update-eltem egy frissebbre. (990223S) Persze ettől még nem javult semmi. Van valami esély? Ötlet? Egyáltalán ez a kövület alaplap milyen VGA kardot bír el még, ha már ezt sem????

(#2) Kapi


Kapi
csendes tag

Nekem csak anyyi a véleményem, hogy a mostani előtti alaplapom egy Amptron PII-2200 volt, az például egyáltalán nem fogadta a GeForce kártyákat. Minden mást vitt.

Kapi

(#3) Gaskin válasza Kapi (#2) üzenetére


Gaskin
aktív tag

Én is inkább elcseréltem egy 450-es matrox-ra. Az maj remélem mindent visz. Ami marhára érdekes, hogy rákerestem a ''No display modes available'' szövegre a net-en. Gyakorlatilag semmi eredmény. Még Bill Gátes-éknél sem. Lehet hogy csak én használtam szar keresőt, de fura.

(#4) Dirtyz válasza Gaskin (#1) üzenetére


Dirtyz
őstag

Nem ismerem a lapodat, gondolom nem mai.
Nekem hasonló problémám ASUS P2B-vel volt, nem volt hajlandó kezelni a gef2-es kártyákat.

Védd a fákat, egyél hódot!

(#5) Zoz


Zoz
őstag

A BIOS-ban engedélyezve van az IRQ a VGA kártyának? Ha jól emlékszem alapból disabled ennél a lapnál...
Egyébként az a BXCel vagy minek cimkézett chipset az VIA valójában, szóval egy 4-in-1-el lehet még próbálkozni...
Anno én is szívtam ezzel a lappal, Voodoo Banshee meg Savage4 kártyákkal sikerült össze működtetni, TNT2-vel nem...

(#6) Gaskin


Gaskin
aktív tag

Betoltam neki a Matrox-ot. Ugyanazzal a hibaüzenettel indított, de a driver felrakás után minden frankó lett, Win2K alatt. Az egyetlen bajom már csak, hogy a gyári _inf driver (ami elvileg jó 2000 alá,) a 2000prof alá nem akar fel menni. Látszólag nem hiányzik neki, de azért gondolom nem ártana... Tényleg ha az nincs fent, akkor mi van??

(#7) Gaskin


Gaskin
aktív tag

Na ezer év után is még szenvedek ezzel a kövülettel, mivel ''végre'' megörököltem egy második gépnek. Persze ezer gond van vele:
1. Belenyomtam egy CD irót. Ha elindítok egy iróprogramot, (gyakorlatilag mindegy hogy milyet) akkor az iróprogram indításakor, az IDE scan-eléskor lefagy a gép. Amúgy máskor soha nem fagy. (a CD író tuti frankó)
2. Ha belerakok egy hangkártyát, (mindegy hogy milyet) akkor szinte minden belezavar a lejátszásba. Minden ''beleröccen''. Ha nyitok egy ablakot, vagy másolok, vagy bármi. Persze a probléma additív. Egyre szarabb lesz a lejátszás.
3. Két db USB port van rajta. Ha rákötöm a CANON A30-asomat, akkor azt vígan kezeli, de ha rádugom a Lexmark Z25-t, akkor mindenféle kommunikációs probléma adódik. Kinyomtat egy negyed lapot, aztán annyi. (A nyomtató természetesen újabb géppel frankón megy USB 1.0)

Ha (esetleg) valakinek eszébe jut valami ötlet ezzekkel a problemek valamelyikével kapcsolatban, akkor ne tartsa magában. Előre is kösz. (Op. rendszer Win2000, SP4.)

Ui: Jó kis lap nem?? :)

(#8) Zoz


Zoz
őstag

3300V az azért V mert Via, csak valami BXPro vagy hasonló fantázianévvel matricázták... Szóval egy Via 4-in-1 hasznos lehet neki.
(Volt 3300B is, az Intel BX-es volt)

(#9) _Volkovy_ válasza Gaskin (#1) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

És ha boltolnál 2-3000ft-ért egy normálisan működő abit,asus,vagy ilyesmi lapot?ennyit megér,hogy vége legyen a szívásnak.

(#10) Gaskin válasza _Volkovy_ (#9) üzenetére


Gaskin
aktív tag

Igazad van, de ezt a ''szutyadékot'' már kihívásnak érzem. Meg ha már költök rá, akkor már jobb lenne a jobb processzor, esetleg gyorsabb ramok, stb...stb... annyit meg nem ér.
Meg aztán gondolom, hogy ezekre a problémákra van megoldás. Feltételezem nem így tervezték ezt a lapot. Az tuti, hogy CD író már ment benne. Csak nem tudom hogyan...

(#11) _Volkovy_ válasza Gaskin (#10) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Jah,hogy kihívás.Vágom.
Soxerencsét :D

(#12) GombócArtúr


GombócArtúr
senior tag

Hajrá. Volt egy számtekboltos ismerősöm, neki felállt a hátán a szőr a Shuttle és az Amptron szó említésére, amint látom az Amptron esetében jogos, viszont az előbbi lapban pozitívan csalódtam. Sikerült már valamit alkotni azóta?

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#13) Gaskin válasza GombócArtúr (#12) üzenetére


Gaskin
aktív tag

Nem változott semmi. Hozzá se nyúltam. Modemes net-re használom, meg a digit fényképek letöltésére. Az egész egy kalap sz..r! De amint már irtam, az nem semmi, hogy hajlott kora ellenére megeszi a nagy vinyókat. Végülis csak ezért van meg még...

(#14) GombócArtúr


GombócArtúr
senior tag

mennyire nagy vinyókat? 60Gbyteosokat simán kezelik a p2-k. Kár hogy ez a legnagyobb pozitív tulajdonsága amit fel tud mutatni :) Ki ne dobd vagy el ne add az alaplapodat, ilyen biztos nagyon kevés embernek van :)

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#15) Gaskin


Gaskin
aktív tag

Asszem tartozom Amptronéknak egy vallomással. Nagyokat szívtam a lapjukkal, így mondom még utoljára kipróbálok egy XP telepítést, aztán kidobom a p..csába az egészet. És lássatok csodát, gyakorlatilag minden megjavult! Igaz a hang még röcög egy kicsit, de használható! 0%-ról kb.85%-ra ment fel a használhatósága. A nyomtató gondnélkül megy! És újra tudok írni! :) (ld: 7. hozzászólásomat) Fantasztikus, de ugyanarra képes ez a ''kövület'', amire a normális(2400XP) gépem, csak a játékok nem futnak rajta (nem is baj). Öszintén szólva eddig azt hittem, hogy a Microsoft-nál, csaj a f..aszukat vakarják, és azért adnak ki egyre újabb op. rendszereket, mert csak a dellát akarjál kicsiholni az emberekből. De tévedés! Az XP télleg rongyáverte a Win2000-et! Kapcsiból felrakott magának egy olyan USB drivert, hogy gond nélkül megy minden. És mégegyszer mondom, gyakorlatilag minden működik! Egy 6 éveg gép, játékon kívül mindenre használható! Asszem ez nem semmi. Szal le a kalappal!! Hajrá billgéc!!!

Ui: És nem tudom, hogy mondtam-e; hogy az egészet egy Vargáné táp látja el energiával! :) És ez a táp 6 éve gond nélkül megy:

[Szerkesztve]

(#16) GombócArtúr


GombócArtúr
senior tag

Tulajdonképpen lehet hogy erre várt szegényke, azt az alaplapot a jövőre tervezték :) Egyébként jónéhány hónapoig hasonló kategóriájú gépem volt (Shuttle - Gef2 PII333 - 320Mb RAM) és a játékon kivül gyakorlatilag mindent tudott)
Ki ne dobd ezt a jó amptront, őrizd meg az utókornak. :)

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.