Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) ricshard444 válasza NastyHUN (#650) üzenetére


ricshard444
veterán

A driver DX alatt kezel annyit, de munkára befogható annyi amennyit betudsz rakni egy gépbe ;]

Vannak dolgok...

(#652) DieHard válasza ricshard444 (#647) üzenetére


DieHard
senior tag

Ja, tényleg, én állitottam át. de hogy minek... Köszönöm! :R

(#653) MPowerPH válasza NastyHUN (#650) üzenetére


MPowerPH
félisten

2db 7990 ongyilkossag... Megfozi az egyik kartya a masikat. Nekem csak az a 280X volt alatta, ami kozel nem termel akkora hot, de a 7990-en mindegyik GPU 96 fokon ment, VRM-ek 130-on, ugy hogy kozben folyamat visszavette az orajelet, ami az FPS-ben is azonnal meglatszott.(pedig bitang hazhutest kapott...)
A megoldas az lett, hogy a 7990 ment alulra, most a 280X-en vannak a monitorok. Most az is szenved, 20 fokot emelt a GPU homersekleten az, hogy alatta bent van ez a szorny.

Szoval en lebeszellek errol...(persze ha vizezed, akkor ilyen gondok nincsenek, bar tuti dupla kort epetinek a ket kartyanak) Es egyebkent sincs sok ertelme, az a 4. GPU mar alig ad valami pluszt.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#654) DieHard válasza MPowerPH (#653) üzenetére


DieHard
senior tag

Sajna a levizezés a megolás. ;)

(#655) MPowerPH válasza DieHard (#654) üzenetére


MPowerPH
félisten

Az. A kov nagyobb beruhazas mar a viz lesz nalam is, de ezen kartyakra mar nem veszek blokkot. Szepen aprankent megepitem, mert megeri.(lasd 290X hutes mizeria...)

NastyHUN: Egyebkent nem tudom mire kell, avagy milyen felbontason akarsz gamelni, de ez a 3db GPU jelenleg eleg majdnem mindenhova, maximum reszletesseggel, 5760x1200-on. Ami annyit tesz, hogy a 2560x1440 mar meg sem kottyan neki, full-hd eseten pedig pazarlas. :)

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#656) HSM válasza MPowerPH (#655) üzenetére


HSM
félisten

Szerintem pedig nagy felbontásokra nem ilyen 4GPU-s szörnyekben érdemes gondolkodni, mint 2db 7990, hanem 2db 290/290X. Mondom ezt úgy, hogy nagy barátja vagyok a Tahiti csipnek, de nem erre találták ki....

(#657) MPowerPH válasza HSM (#656) üzenetére


MPowerPH
félisten

Mondod ezt ugy, hogy nem latod, mit is produkalnak. :U Magaban a 7990 eleg mindenre, par jatekot leszamitva ezen felbontason. VRAM pont eleg, nem ugy mint a 690 eseteben. A plusz 1db GPU pedig a maradekra is megoldast jelentett. Kb. most annyi az FPS-em, mintha egy 290X CF dohogna a gepben, ha jo a skalazodas(marpedig eddig mindig ok volt), akkor meg tobb is.

Nekem is a 290X CF volt a celom, de ennyiert nem(akkor inkabb ref. 780Ti). Az osszes spec hutos megoldas 500 font. Nekem ez a ket kartya kerult 350+190 fontba. A maradek 460 fontot felretettem vizhutesre. :)

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#658) HSM válasza MPowerPH (#657) üzenetére


HSM
félisten

Volt 7950/7970CF-em... Meg van itthon 5db 280X/7970 kártya, ha akarnám, bármikor kipróbálhatnám, de nekem elég volt CF-ből, amit kettő produkált, nekem nem igazán jött be. :N A skálázódás amúgy igen jó volt, szval sejtem, milyen brutális erő rejlik a 3GPU-s CF-ben. Ugyanakkor azt is tudom, hogy 2 GPU mellett kevesebb lesz a késleltetés, mint 3 vagy 4 mellett, és nálam már 2 is érezhetően rontotta az élményt. Ezenkívül hűteni is egyszerűbb 2 GPU-t, mint többet. Persze, mindenki olyan masinát épít, ami szimpatikus neki, csak gondoltam leírom az én nézőpontom is. :R

[ Szerkesztve ]

(#659) MPowerPH válasza HSM (#658) üzenetére


MPowerPH
félisten

Persze. Ez csak atmeneti megoldas, na meg kihagyhatatlan dolog volt(pluszban vetelkor nem volt 290X, csak ref...). Jelen allas szerint 780Ti a befuto nalam. Elfogom adni ezt a felallast amint talalok helyebe, mivel jelenleg eleg jo aron mennek, es csak minimalis rafizut kellene csinalnom.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#660) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Minden kedves 7990-es tulajdonosnak Boldog Uj Evet Kivanok !!!

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#661) mrkorooo


mrkorooo
aktív tag

mivan ezzel a karival? hh nincs se a scan-en se a oc oldalon? :O

Asus VI Hero, Intel i7 4770K, Corsair Dominator 2133Mhz 16Gb, Asus 7990 6GB, Corsair Graphite 600T , Corsair AX860, 2xDell 2713HM,Ducky Shine 3, Logitech G502 Proteus Core, iPad Air 2, rMBP CTO

(#662) daveoff válasza mrkorooo (#661) üzenetére


daveoff
veterán

Elfogyott, az utolsó darabokat szórták ki az akciókkal, szerintem. Ezt a típust már nem gyártják.

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#663) TTomax válasza mrkorooo (#661) üzenetére


TTomax
nagyúr

Már nem gyártják így van, EOL-t kapott,azért szórták ki olyan olcsón.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#664) NastyHUN válasza MPowerPH (#655) üzenetére


NastyHUN
csendes tag

Hali.

Köszi a jótanácsot.
Nem játékra kell, dolgoztatom, tisztán számítást végez, de azt napi 24-ben.
Most februárig nyitott ablak mellett dolgozik (1db 7990-es maxra húzva 78-79C-on mennek a GPU-k) aztán jön rá a vízhűtés.

Don't hate the hacker ! Hate the code... :)

(#665) gera021


gera021
aktív tag

Sziasztok.
Bf4 nel par helyen olyan erzesem van mintha laggos akadasom lenne van mi a fene. Tudtok vmi drivert h meiket rakjam fel?

(#666) MiklosSaS válasza gera021 (#665) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nalam volt 13.9 WHQL es az este felraktam a 13.12-ot, 2 orat ment a BF4 de semmi gond nem volt vele.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#667) TTomax válasza gera021 (#665) üzenetére


TTomax
nagyúr

Ha Vsyncel játszol kapcsold ki a frame pacinget. (képkocka ütemezés).

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#668) gera021 válasza TTomax (#667) üzenetére


gera021
aktív tag

Azt hol kell a jatekban?

(#669) TTomax válasza gera021 (#668) üzenetére


TTomax
nagyúr

CCCben kell.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#670) gera021 válasza TTomax (#669) üzenetére


gera021
aktív tag

Akkor inkabb kikapcsolom a jatekban...,koszi

(#671) GhostRider23


GhostRider23
tag

Sziasztok! Nekem lenne egy XFX 7990-es kártyám, és azt vettem észre már az első pillanattól kezdve, amióta megvettem, hogy minden játékban, ha sötétebb a képernyő vagy sötétebb helyekre megyek a pályákon, akkor látom hogy a monitoron ilyen képfrissítéshez hasonló vibrálás látni, tehát ilyen vonalkák mennek felfele a képernyőn, átlátszó vonalkák, de windows alatt és filmek alatt nincs ilyen probléma, és ha a játékokat lerakom kis ablakos módra, akkor sem villog a kép. Nem csíkozódásra gondolok, ha nincs bekapcsolva a vsync, nem olyan vonalazódásra gondolok, hanem olyan mintha valami zavarná a képernyőt és azért vibrál, de kis képernyős módban és windowsban nem! És már vettem külön másik kábelt és másik monitor foglalatba is dugtam a monitort, és ugyanúgy vibrál full képernyős módban.

Mi lehet a probléma ?

[ Szerkesztve ]

(#672) TTomax válasza GhostRider23 (#671) üzenetére


TTomax
nagyúr

Háááát az talán közelebb visz az igazsághoz,hogy ablakban nem megy a CF,mint ahogy desken,meg a filmek lejátszása alatt sem...

(#673) GhostRider23
Szerintem semmit... nézd át esetleg a frissítést az rendben van-e...én spec 120hz-en nem látok ilyesmit.... amúgy milyen kábellal van összekötve a monitorral?Ha lehet használd a Dp-t

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#673) GhostRider23


GhostRider23
tag

És akkor mit lehet ez ellen tenni ?

(#674) GhostRider23


GhostRider23
tag

Display port hdmi kábelt használok, de dvi-hdmi kábelnél is ezt csinálja, sztem vsync gond lesz, semmit nem lehet ezzel kezdeni ?

(#675) TTomax válasza GhostRider23 (#674) üzenetére


TTomax
nagyúr

TV-re van kötve?

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#676) GhostRider23


GhostRider23
tag

Nem, 27" os samsung-ra

(#677) TTomax válasza GhostRider23 (#676) üzenetére


TTomax
nagyúr

Próbáld meg sima DVI-vel is!Lehet kábelgond lesz!

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#678) GhostRider23


GhostRider23
tag

Már próbáltam, azzal is ugyanúgy csinálja, vsync-et bekapcsolva nem csinálja ezt a csíkozást. Egyébként világos tájakon a játékon belül nem lehet látni, csak ha nagyon sötét a kép. Vsync beállítást lehet valahol a catalyst control centerbe állítani ?

(#679) TTomax


TTomax
nagyúr

Az első vgam amit drágábban tudtam eladni mint amennyiért vettem... fiuk én elköszönök tőletek,minden jót! :R

[link]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#680) MiklosSaS válasza TTomax (#679) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Hamar elment ? Nalam kb 15 percig volt fent az ebay-en !

Sok sikert a zold oldalon ! (ott vagyok en is)

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#681) TTomax válasza MiklosSaS (#680) üzenetére


TTomax
nagyúr

3napra raktam be... szóval addig :) Köszönöm! :R

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#682) daveoff válasza TTomax (#679) üzenetére


daveoff
veterán

Vagyunk ezzel így páran.....mármint a többért kelt el, mint amennyiért vettem! ;] Jövő héttől én is zöld oldalon próbálkozok, ezzel is vagyunk így páran. :DDD

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#683) mrkorooo válasza daveoff (#682) üzenetére


mrkorooo
aktív tag

mennyiert mennek most ezek a kartyak?

Asus VI Hero, Intel i7 4770K, Corsair Dominator 2133Mhz 16Gb, Asus 7990 6GB, Corsair Graphite 600T , Corsair AX860, 2xDell 2713HM,Ducky Shine 3, Logitech G502 Proteus Core, iPad Air 2, rMBP CTO

(#684) MiklosSaS válasza mrkorooo (#683) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

450-600 angol font kozott.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#685) TTomax


TTomax
nagyúr

Az enyémet speciel valami Angliában elő portugál grafikus vette meg... [link]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#686) NastyHUN válasza MiklosSaS (#680) üzenetére


NastyHUN
csendes tag

Mit értetek "zöld oldal" alatt ?

Amúgy az , hogy az ebayen drágábban tudjátok eladni a kártyákat (vagy lényegében bármi egyebet) egy picit csalóka, mert az ebay is szépen leveszi a saját jussát, meg a paypal is elég szép sápot húz le :(
Tudom, mert több dolgot adtam már el ebayen, még amikor külföldön (USA) éltem néhány évig.

Tény, hogy nagy piacot fed le, rengeteg licitáló van és felverik az árat saját maguknak :) de a végén amit ténylegesen megkapsz a számládra és elköltheted, az lényegesen kevesebb, mint az eladási ár (akár 10-15% mínusz is lehet, eladási ártól függően)

Don't hate the hacker ! Hate the code... :)

(#687) MiklosSaS válasza NastyHUN (#686) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ez a zold oldal.

Mindent leszamitva szep kis hasznom volt a 7990-bol :)

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#688) TTomax válasza NastyHUN (#686) üzenetére


TTomax
nagyúr

Én meg most adtam el először...510fontot kaptam érte nettó,és 379fontért vettem...10%-ot de maximum 40fontot von az ebay,még így is nagyon megérte.Az árából gyorsan vettem egy nagy tvt..soha többet monitor... :DDD

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#689) NastyHUN válasza MiklosSaS (#687) üzenetére


NastyHUN
csendes tag

Nemá !
Átnyergeltek NVidiára ?

Nemáááá !
De tényéeg nemááááááá :W

Szeretném megérteni, de nem megy :)
Mi a kiváltó ok ?
És a jó kis AMD chipezéssel mi lesz ?

Don't hate the hacker ! Hate the code... :)

(#690) MiklosSaS válasza NastyHUN (#689) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nalam a dolog ugy kezdodot hogy lecsereltem az oreg Asus FHD kijelzomet egy Benq 144 Hz-esre, aztan indult a baj. 144 vagy 120 Hz-en minden jatek inditaskor kekhalalt kaptam. Utanaolvastam a forumokon es a 7990 tulajdonosok 80 %-ban panaszkodnak hogy nem mukodik a 144 vagy a 120 hz. Ezert eladtam, 290X-et szerettem volna de megis 780-at rendeltem, mert :

- nem volt rendes costum hutesu 290X akkor meg a boltokban, kartyanelkul nem lehettem mert nincs IGP a 2011-es processzorokban
- par gyereknek a forumokon problemazott a 290X is 144 Hz-en
- a monitorom tamogatja a 3D Vision-t, aztan ha mar kartyat valtok olyanra valtok amivel tudok jatszani 3D-ben is.

Nem vagyok sem AMD sem NV fanboy, lehet a kovetkezo kartyam Radeon lesz.

Azert meg kell hagyni, nekem nagyon hianyzik a 7990. Eros, brutal kartya volt, a 780 elegge visszalepes a 7990 utan.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#691) NastyHUN


NastyHUN
csendes tag

Sziasztok.

Van itt olyan GPU tuning/tweak guru, aki tudna segíteni nekem a HD 7990-eseim ALULFESZELÉSÉBEN ?

A cél amit el szeretnék érni ezzel: Kisebb fogyasztás, kisebb hőfok.

Napi 24h-ban dolgoztatom a GPU-kat 99% os (gyak.:100) terhelésen és így léghűtéssel (4000es RPM környékén) éppenhogycsak 80C alatt tudom tartani.
Ehhez bezabál a kártya 600-650Wattot !!!

Ha ezekből sikerülne valamit lefaragni (15-20%nak már örülnék) alulfeszeléssel, azt nagyon megköszönném :R

Priviben is kereshettek....

Don't hate the hacker ! Hate the code... :)

(#692) ricshard444 válasza NastyHUN (#691) üzenetére


ricshard444
veterán

Mekkora az alapfesz?

Vannak dolgok...

(#693) daveoff válasza NastyHUN (#691) üzenetére


daveoff
veterán

Bios-editorral tudod módosítani a biosokat, csökkentheted az alapfeszt, de külön meg kell csinálnod mind a két magra.

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#694) NastyHUN válasza ricshard444 (#692) üzenetére


NastyHUN
csendes tag

Asszem a gyári az 1.13 V

Közben olvasgattam kül. külföldi fórumokon és ott 1.09-et javasolnak sokan akik ugyanilyen kártyát használnak bányászatra
Szerintetek az a 0.04V különbség valóban ennyit számíthat ?
Azt írják, hogy alacsonyabb hőmérsékleten is megy a kártya (4-5C-al alacsonyabban) ill., hogy akár 100-150W-al is kevesebbet eszik.

Jelenleg nekem 1 kártya megeszik 600-650W-ot !!! (És 2.-t dolgoztatok, nemsokára pedig jön a 3. ! ;c)

Ha nyernék egy 100-ast kártyánként, az nekem napi akár 5-7 KW-ot is spórolna :)
(Havonta közel 200 KWH amit meg lehetne így spórolni, kb 8000 HUF)

[ Szerkesztve ]

Don't hate the hacker ! Hate the code... :)

(#695) NastyHUN válasza daveoff (#693) üzenetére


NastyHUN
csendes tag

Konkrétan milyen Bios editor-ra gondoltál ?
Tudsz adni linket esetleg ?

Én MSI Afterburner-el gondoltam megoldani.
Az is jó lesz ?

Don't hate the hacker ! Hate the code... :)

(#696) NastyHUN válasza NastyHUN (#694) üzenetére


NastyHUN
csendes tag

Nna, utánanéztem.
A gyári alapfesz az kereken 1.200 V !

Szóval 0.11V különbség számíthat ???

Don't hate the hacker ! Hate the code... :)

(#697) gombcomp


gombcomp
senior tag

Uraim!
További sok sikert,én is kiszálltam a topicból... ;)

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

(#698) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

El meg valaki ebben a topicban? Kivancsi vagyok ha valaki hasznalta vizezve a 7990-et ?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#699) mrkorooo válasza MiklosSaS (#698) üzenetére


mrkorooo
aktív tag

en meg arra vagyok kivancsi hogy titanfall-t tol e valaki ezzel a karival, lenne 1-2 kerdesem

Asus VI Hero, Intel i7 4770K, Corsair Dominator 2133Mhz 16Gb, Asus 7990 6GB, Corsair Graphite 600T , Corsair AX860, 2xDell 2713HM,Ducky Shine 3, Logitech G502 Proteus Core, iPad Air 2, rMBP CTO

(#700) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Akárhogy is, de akinek még van ilyen kártyája, az belenyúlt a tutiba. Az idő múlásával egyre jobb áruk lesz.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.