Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Amd help! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#51) Esmein válasza Alvin_ti4200 (#50) üzenetére


Esmein
nagyúr

Andorpapa szerint a kv7 a legpontosabban mérő lap amit látott. Az aláírásomban szereplő cucc full load 55 fok.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#52) zsiga667 válasza Alvin_ti4200 (#50) üzenetére


zsiga667
addikt

Akkor vegyél egy kurva hőmérőt 1000 forintért, és tedd rá a bordára...
Egyébként meg mit izgulsz a hőmérséklet miatt? Az is csak arra jó, hogy itt verd a nyálad, hogy ''vazze nekem csak 31°C-os a procim''...

(#53) Stranger_


Stranger_
csendes tag

Hali

Nekem ez a proci,egy Abit KD7-E -ben ketyeg!
Ha még lehet kapni, Bár nem valószínű. Esetleg használtan.
Hátrány= A hőfokmérő! De az melyik Abit-ba nem?
Én javaslom.

''Cogito ergo sum''

(#54) Alvin_ti4200 válasza zsiga667 (#52) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

verném, ha nem lenne 60 néha:(

(#55) Esmein válasza zsiga667 (#52) üzenetére


Esmein
nagyúr

egy kuvva hőmérő nem 1000 ft ami pontosabban mér mint az nf7. Meg mien gizdulás már az h külső hőmérővel mérve... meg ráadásul azzal max a bordát mérheted a meg a legritkábban ugyanannyi fok mint a mag.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#56) Alvin_ti4200 válasza Stranger_ (#53) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

nem downgrade-elek, főleg nem egy másik Abit-ra.

(#57) Alvin_ti4200 válasza Esmein (#51) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

1.95V nem sok egy kicsit? nekem 1.85V kéne a 2410 MHz-hez.

(#58) Esmein válasza Alvin_ti4200 (#56) üzenetére


Esmein
nagyúr

nf7-ről max dfi lanparty ultra-ra tudsz uppolni.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#59) Esmein válasza Alvin_ti4200 (#57) üzenetére


Esmein
nagyúr

á, gyesza a magom. Mixib-es és lockos :( Nem sajnálnám túlzottan ha széthajtódna. Akarok venni Mixhb 0339> -est. azok 1.8-on viszik a 2,3k-t

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#60) Alvin_ti4200 válasza Esmein (#58) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

jajj, ne is emlegesd, tegnap akartam venni egyet 30-ért, de nem volt rá pénzem:O

(#61) zsiga667 válasza Alvin_ti4200 (#54) üzenetére


zsiga667
addikt

Akkor figyelj. Az országban kapható egyik legjobb hűtő van a procidon. Nem teljesen mindegy, hogy mennyit mér a lap, ha úgyis tudod, hogy elég az a hűtő?

(#62) Esmein válasza Alvin_ti4200 (#60) üzenetére


Esmein
nagyúr

majdazejubaveszel :D

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#63) Esmein válasza zsiga667 (#61) üzenetére


Esmein
nagyúr

Tuningolásnál két tábor van, és mind a kettőnek igaza van:
1. Minek ? tábor
2. Miért ne? tábor.
Alvin ketteske, és neki is igaza van, te 1-eske vagy neked is igazad van :D Hadd tuningoljon ha jobb a közérzete tőle :)

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#64) Alvin_ti4200 válasza zsiga667 (#61) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Csak ha megfogom a Zalman alját, bőven ninsc az 60 fok, igaz, hogy fél centire van tőle a DTK tápom, amin nincs alul venti...Amúgy megtartom a lapot úgy döntöttem.

(#65) Esmein válasza zsiga667 (#61) üzenetére


Esmein
nagyúr

A hobbiknak legtöbbször semmi értelmük, a külvilág hülyének néz miatta, viszont számodra nagyon szórakoztató. Ezért hobbik. Én is imádok tuningolni.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#66) Esmein válasza Alvin_ti4200 (#64) üzenetére


Esmein
nagyúr

helyes döntés. ha működő nf7-et látsz el ne ereszd :D

add: jaizé, kv7 kicsivel több feszt ad a procnak, oan 1.98 és 2V között, terheléstől függően :D

[Szerkesztve]

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#67) zsiga667 válasza Esmein (#63) üzenetére


zsiga667
addikt

Tévedés, én véresszájú ketteske vagyok, 1,95V-n 2500Mhz-en járattam egy ideig a 2500+ Bartont... :DDD

És nem izgultam, hogy 60-65°C-os a procim a lap szerint...

(#68) klepto


klepto
addikt

Valaki felsorolná (lehetőleg linkekkel), hogy 16k körül (lehetőleb bruttó, esetleg netó) milyen nForce2 alaplapok közül érdemes válogatni? Nem kell sok extra, csak legyen rajta min. 6 USB (ebből min. 4 kivezetve, és 2 alaplapon) port.

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#69) Alvin_ti4200 válasza Esmein (#66) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Működik ez rendesen, csak ezeket az ''apró'' malőröket nem szeretem a Gigabyte után.

(#70) zsiga667 válasza klepto (#68) üzenetére


zsiga667
addikt

NF7. Nemtom mennyi (kb. 20k bruttó lehet, talán kicsit kevesebb), de a legfaszább nForce2 lap.

(#71) Alvin_ti4200 válasza klepto (#68) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Abit NF7 2.0 [L]http://www.abit.com.tw/page/en/motherboard/motherboard_detail.php?pMODEL_NAME=NF7&fMTYPE=Socket+A[/L]
Gigabyte GA-7N400-L1 [L]http://www.giga-byte.com/MotherBoard/Products/Products_GA-7N400-L1.htm[/L]
Epox 8RDA3I [L]http://www.epox.nl/english/products/motherboard/8rda3i.htm[/L]
MSI K7N2 Delta-L [L]http://www.msi.com.tw/program/products/mainboard/mbd/pro_mbd_detail.php?UID=436[/L]

(#72) Esmein válasza zsiga667 (#70) üzenetére


Esmein
nagyúr

17,5 a sima nf7 23 kornyéke az -S.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#73) Esmein válasza zsiga667 (#70) üzenetére


Esmein
nagyúr

1.95-ön hajtom én is ~ Zalman lehűti mint az állat és primestabil ekkora frekin is.
ez 40,6% OC. Jóaz nekem :D

add: eldumálom itt az időt ahelyett hogy csinálnám a kartondobozházam :D

[Szerkesztve]

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#74) klepto


klepto
addikt

Szóval a sima Abit NF-7 tuti lap? Most néztem meg a boltom árlistáján: nettó 14000.- Br 17500.-Ft
Sok jót nem hallani mostanában az Abitról. Ez a lap jól sikerült?

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#75) Esmein válasza klepto (#74) üzenetére


Esmein
nagyúr

nf7 és kv7 és ic7 az abit 3 legjobban sikerült lapja imo.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#76) Alvin_ti4200 válasza klepto (#74) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Jól, csak fogjál ki belőle egy rendesen működő példányt;]
[Csak hogy össze zavarjalak egy kicsit:DDD]

(#77) Esmein válasza Alvin_ti4200 (#76) üzenetére


Esmein
nagyúr

*Alvin kacsint Esmein felé* :D

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#78) Alvin_ti4200 válasza Esmein (#77) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

:C

(#79) klepto


klepto
addikt

Az Abit NF-7-ből csak dual DDR-es (V2.0-ás) van ugye?
Hasonló áron amiket kapni lehet, azok V1.0-ak? (pl.: Asus A7N8X-X, Epox 8RDAE)

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#80) Esmein válasza klepto (#79) üzenetére


Esmein
nagyúr

Van itt valahol egy nf7 topic kb 1000 hsz-el. Érdemes elolvasni előjön benne minden gyakori dolog és a megoldásuk.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#81) Peat;) válasza klepto (#79) üzenetére


Peat;)
veterán

Őszintén mondom epox vagy asus márkával jobban jársz. Nagyon sok gond van az abitokkal szinte mindegyik lapjuknak van valami hibája :(((
Herta.hu-n van egy epox bruttó 20 körül azt nyugodtan megveheted ha bajod lesz vele nyugodtan szídhatsz :P

(#82) Esmein válasza Peat;) (#81) üzenetére


Esmein
nagyúr

az nf7nek kis idegesítő bakija nem sok van talán a hőmérsékletmérés. egyébként nagyon jól sikerült. A kv7-esnel nem tudom mit hozhatnék föl. 2-vel csal felvele az fsb-n és kicsivel több feszt ad de más nem tudom ...

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#83) Peat;) válasza Esmein (#82) üzenetére


Peat;)
veterán

Én csak sokkal több szívást hallottam/látok abittal pl. az nf7 topikjában is,egyszerűen nagyon sok a hibás sorozat.. Az epox is már igen elterjedt még sincs vele sok panasz, eddig egyről hallottam. Plusz 3 ezret megér egy alaplap szerintem amivel valszeg nem lesz gond. Giga, asus, epox hozza a minőségét abit nayon gyors tuningbajnok de egyszerűen nem az a minőség amit én bevállalnék a pénzemen.

(#84) Esmein válasza Peat;) (#83) üzenetére


Esmein
nagyúr

Viszont ha kifogsz egy működő példányt, megvetted A k7-es alaplapot.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#85) klepto válasza Peat;) (#83) üzenetére


klepto
addikt

Megnézegettem mind a két NF7-ről szóló topicot. Hát nem győzött meg, sőt inkább eltántorított, elriasztott az Abittól :(((
Ezek után a kérdésem még mindíg áll, olcsót, jót, és V2.0-ás Dual ramos nForce lapot, de melyiket? Ha időközben valaki talál valahopl Acorp7NFU400 lapot, az szóljon, mert ha lehetne kapni, nem lenne ez a kérdésem! :U

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#86) Peat;) válasza klepto (#85) üzenetére


Peat;)
veterán

Ár és szimpátia alapján gigabyte, epox asus tökmindegy! Gigabyte-on kevés a hely a proci körül(nagyobb nem megy rá) szóval inkább azt ne. Asus epox mind1, herta.hu-n van egy epox 19500 Huf bruttó(epox 8rda3i vagy eféle az ára 19500 arra emlékszem). Azzal nem hinném hogy gond lenne, de egyébként is kettő év garanciával adják.

(#87) klepto


klepto
addikt

A Soltek SL-75FRN2, és SL-75FRN3 között csak a színben van különbség (arany, lila) ?

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#88) Esmein válasza Peat;) (#86) üzenetére


Esmein
nagyúr

Az asus nem alkotott most nagyot nforce chipsetes lap terén sajna :( a -x hulladék a sima meg nem egy tuningbetyár. Van egy nforces cikk is ph!-n mindjárt belinkelem.

[L]http://prohardver.hu/rios3_content.php?mod=20&id=285[/L]

[Szerkesztve]

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#89) klepto válasza Esmein (#88) üzenetére


klepto
addikt

Ezt már régen elolvastam :P
Képzeldd el, én tudom, hogy kell használni a keresőt :t

OFF
A kedvenc boltom honlapjának a linkgyüjteményében mi is ottvagyunk :) [L]http://www.omegapc.hu/800/index.htm[/L]
Kérem fedje fel magát az a szektatárs, aki a bolt honlapját csinálta :P Mindenesetre köszönet érte :C
ON

Más:
Mi a hejzet a régi ''nagy '' gyártókkal: Mercury, Tomato, stb; és mi van a régen emlegetett Soyo-val nForce téren?



[Szerkesztve]

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#90) Esmein válasza klepto (#89) üzenetére


Esmein
nagyúr

No jó, azért csak belinkelgetem mint egy szorgos kis manó, _hátha_ nem ! PÉn pl nem vennék most nforces lapot. Kt600-asok között mindeképpen nézz szét hátha találsz valami jobbat, 215-220-as fsb-k abból is kijönnek.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#91) klepto válasza Esmein (#90) üzenetére


klepto
addikt

Most én linkelek neked, de csak a lényeget :P [L]http://prohardver.hu/rios3_content.php?mod=20&id=254&p=9[/L]
Akiknek nincs kedve linkre kattintani, azok kedvéért bemásolom linkem lényegét: ''Azt kell mondanunk, hogy az nForce2 Ultra400 chipset - ha nem is kiütéssel, de - magabiztosan győzött, szinte minden ponton felülmúlta a VIA KT600-at.''
Akkor most miért foglalkozzak a Via-val :F Azért az átlag 1k-s árkülönbségért? :U Ha van jó indok, hogy miért nem jo az nForce, azt szívesen meghallgatom :P

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#92) Esmein válasza klepto (#91) üzenetére


Esmein
nagyúr

Hát, én a 3. döglött nf7 után mondtam azt hogy nem akarok nforce-t :D. Nézd meg azért nem olyan sokkal ver rá a nforsz a kt600-.ra. Pl kv7-esen van sata raid meg 4 db kivezetett usb.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#93) klepto válasza Esmein (#92) üzenetére


klepto
addikt

Minden megdöglött nF lapod Abit NF7 volt?

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#94) Esmein válasza klepto (#93) üzenetére


Esmein
nagyúr

Nem döglöttek meg. Gyári Bios Dead volt mind a 3. Abittal semmi bajom most is abit kv7-est koptatok. Előtte Gb 7vt600 volt, nem az uj déli hidas (139x). Azt nem szerettem. Se lyukak se oc se semmi :(

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#95) Esmein válasza klepto (#93) üzenetére


Esmein
nagyúr

Idegesito az olyan. nf7 be, no post, nf7 ki, csere, nf7 be, no post,nf7 ki, csere, nf7 be,no post, karomkodas, csere, kv7 be post, boot, csili vili, igymaradas. Jaizé. A sb128pci lapos ívben repült a gépemből az integrált hangzás hatására :D

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#96) klepto válasza Esmein (#95) üzenetére


klepto
addikt

Sokan szídják az nf7-t, de dicsérik az nForce 2 csipszetet.... :U

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#97) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Gigabyte GA-7N400-L1 16,5+ÁFA az Alien-nél 3 év garival, szerintem Klepto ez kéne neked.

(#98) Esmein válasza Alvin_ti4200 (#97) üzenetére


Esmein
nagyúr

Én pl bele vagyok szerelmesedve a k7s5a pro-ba. kisker brutto 7300 ft és mindent tud, barci is belemegy 2600 ig. Nyaminyami :D

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#99) Alvin_ti4200 válasza klepto (#96) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

NF7 ha hibátlanul műxik, tényleg üt...

(#100) klepto válasza Alvin_ti4200 (#97) üzenetére


klepto
addikt

Nem tetszik a színe :t
És ez most nem volt vicc :U
OFF
Mi ez a ''(PH! nagyúr)'' :DDD
Ez a te ötleted volt?
ON

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Amd help! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.