Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Amd barton vcore (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) dobi


dobi
aktív tag

Miért van az, hogy vmelyik alaplapnál más a default vcore-ja a 2500+ Bartonnak?
Nekem egy Abit NF7-em van amibe a normal 1.65V két havernak is Shuttle AN35-jében 1,85V! Hogyhogy?

Egyébként mikor húztam a CPU-mat ki lehetett belőle sajtolni a 3200+nak megfelelő teljesítményt feszemeléssel csak nagyon melegedett már 1.8 felett de a Shuttle-nél pedig nem? Hibás a lap?

A procim megy 2600+on úgy is, hogy csökkentettem a feszt 1,6-ra! Érdekes, nem lesz teljvesztésem? Csak azért mert így baromi ''hideg'' a proci! Nem mintha baj lenne!

Lefut rajta az Aqua és a 3Dmark is meg megy a hotCPU.............

(#2) dobi válasza dobi (#1) üzenetére


dobi
aktív tag

A fesznek nincs köze a teljesítményhez nem? Csak akkor kell emelni amikor igényli a proci! Akkor nem értem azokat a lapokat!

(#3) dobi válasza dobi (#2) üzenetére


dobi
aktív tag

Gyárilag tuningra várva?

(#4) petyax válasza dobi (#1) üzenetére


petyax
aktív tag

1.65V a normális VCore. Egyébként 1.8V-ig nyugodtan felviheted (elvileg), ha jó a hűtés. E-fölött már nem érdemes hajtani, mert megárthat neki. Nekem pl. 1.75V-on 196-os FSB-vel megy. Így stabil.

(#5) dobi


dobi
aktív tag

Hogy lehetne megmérni a proci Vcore-ját a BIOS-t kihagyva!?

(#6) petyax válasza dobi (#5) üzenetére


petyax
aktív tag

AIDA32 nevű tesztprogram kiírja: Számítógép/Érzékelő/Fesz értékek/CPU mag

(#7) dDiego válasza petyax (#6) üzenetére


dDiego
aktív tag

Ja csak szerintem az Aida is BIOS-ból olvas.
Gondolj bele, nincs semmi külön szenzor vagy valami, ez csak egy szoftver.

báránybőr = juhhéj

(#8) dDiego


dDiego
aktív tag

Tehát szvsz nem lehet csak egy programmal kikerülni az alaplapot ill. a BIOS-t.

báránybőr = juhhéj

(#9) knajf


knajf
senior tag

gyerkek, én 3200+ on hajtom feszemelés nélkül (200×11) de ha adok neki feszt akkor meghülyül :D és nem tudom továbbhúzin de így meg olyan stabilan megy! két hétig kap 100%os terhetlséget és TUTIRA ilyen 38 fok (megfogtam a bordát is) mondjuk tegyük hozzá hogy nekem spéci hűtésem van :t

a régi rendszerből a megbízhatóságom: http://users.atw.hu/phmegbizhatosag/phtabla.php?nev=knajf

(#10) mr_ricsi válasza dobi (#1) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Az alaplapgyártó nem mehet az AMD által megengedett corfesz fölé, mert az pl. azonnal lenullázza a proci gariját. Ez a Bartonodnál 1,70V. a haverjaid alaplapjai vagy hibásak, vagy rosszul mér a HW monitorjuk.

A Corefeszt -egyébként- egy multiméterrel is le lehet mérni. Van a CPU foglalat körül 4-6 db egyforma fekete FET. (3 lábú, középső levágva, elfektetve, alaplapra forrasztva)

Ezek közül egynek kell a 3 lábán lévő feszt megmérni. Az egyiken 0V van, a másikon vagy 5-6V vagy 12V, és a harmadik lesz a core.

De óvatosan, nehogy a multiméter mérőcsúcsával összezárj valamit!!!

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#11) elttiL válasza knajf (#9) üzenetére


elttiL
senior tag

Mijen spéci hűtésed van?

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Amd barton vcore (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.