Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD Athlon XP klub Archívum I. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Suliro


Suliro
senior tag

Nos van egy hasonló topic az A64-esek klubja, ez jól megy. Úgy gondoltam, miért ne lehetne nekünk xp-seknek is egy új topicunk.
Tudtok olyan tbred a magos procit, mely 350mhz-nél többet megy pluszban?
Ez lenne az első kérdés. A többit majd írjátok ti.

I believe in Dodge power!

(#2) hobizoli válasza Suliro (#1) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Nekem volt egy: Thoroughbred-A 1700+(1466MHz) @1953MHz :DDD :C



hobizoli

több drón kell ;P

(#3) Suliro válasza hobizoli (#2) üzenetére


Suliro
senior tag

Az nem rossz. Nekem egy 1700+-ból csak 1800-at sikerült kicsikarnom. A 2000+-omból pedig csak 190mhz pluszt!

I believe in Dodge power!

(#4) Udo válasza Suliro (#3) üzenetére


Udo
tag

2100+ amd megy most 2194mhzen

Élni JÓ

(#5) Overlocker válasza Suliro (#1) üzenetére


Overlocker
veterán

2100+@1,44v, 233MAX FSB, 2250Mhz@1,6v.A végét nem tudom.1-2X ment 2400Mhz-en;]

(#6) twollah


twollah
nagyúr

A CPU-Z szerint a kovetkezo CPUm van:
Name AMD Athlon XP
Code Name Thoroughbred
Specification AMD Athlon(tm) XP 2000+
Family / Model / Stepping 6 8 0
Extended Family / Model 7 8
Package Socket A
Core Stepping A0
Technology 0.13 ľ
Supported Instructions Sets MMX, Extended MMX, 3DNow!, Extended 3DNow!, SSE
CPU Clock Speed 1664.2 MHz
Clock multiplier x 12.5
Front Side Bus Frequency 133.1 MHz
Bus Speed 266.3 MHz
L1 Data Cache 64 KBytes, 2-way set associative, 64 Bytes line size
L1 Instruction Cache 64 KBytes, 2-way set associative, 64 Bytes line size
L2 Cache 256 KBytes, 16-way set associative, 64 Bytes line size
L2 Speed 1664.2 MHz (Full)
L2 Location On Chip
L2 Data Prefetch Logic yes
L2 Bus Width 64 bits

(#7) -=ADmIraL=-


-=ADmIraL=-
csendes tag

Hello mindenkinek!Nekem 2200+om van,de a BIOS úgy írja ki,hogy 2400+ :)
Feltudom húzni 2600+-ra is(asszem 2216GHZ),de akkor nem jön be a Windows...
Az egészben az a vicc,hogy le van sarkazva...

(#8) Hellas


Hellas
senior tag

Sziasztok!Ti mivel hűtitek?Nekem 2000+ van (Throughbred) és elég melege van,mindig restartol a gép:((

(#9) Luxurka


Luxurka
tag

Egy másik topicban már írtam, de nem ugrott rá senki
MSI 266A-s alaplapban (video:Gef3 Ti200) érdemes 1600+ ost lecserélni 2400+-os Tbred-re?
Elvileg a lap tudja kezelni (133MHz-es FSB-st) !
Mennyivel leszek gyorsabb? Lehet 1általán ilyen procit kapni?
jótanácsokat kérek :) !

(#10) #25954560 válasza Luxurka (#9) üzenetére


#25954560
törölt tag

kellemesen gyorsabb leszel, de mar nem gyartjak, boltok arlistajaban nem nagyon van, hasznaltan meg cakkos beszerezni, csak elvetve talalni

(#11) Nyuf válasza Luxurka (#9) üzenetére


Nyuf
senior tag

Mindenféleképpen érdemes én anno 1700+ -rol váltottam 2000+ -ra és sokkal gyorsabb lett.Mondjuk nálam nem + Mhz adta ennek a nagyrészét,hanem,hogy az ujabb maggal gyártott xp-k gyorsabbak mint a 2,5-3 éve kiadottak.
Ha meg kifogsz egy 2400+ -os tbred-b magos procit akkor tuningolásban határ a csillagos ég!De ha csak tbred-A -s még akkor is vinni fogja 170-180as fsbt és ha igy szinkronban hajtod a rammal akkor igen nagy plusz teljesitményt nyersz....

szerk:ja bocs most látom,hogy csak 266ig viszi ramokat a lapod,ebben az esetben én nem vennék most új processzort,hacsaknem használtan hozzájutsz olcson...inkább gyüjtögetnék hozzá és kicsit késöbb alaplap+proci csere....

[Szerkesztve]

Debian amd64 sarge

(#12) Anthony001


Anthony001
senior tag

Nekem van 1 lockmentes 2800+ bartonom.
Alapjáraton így megy: 12,5 * 166 1,65V
Most föltettem 14 * 166 1,65V-re.
Ha fölteszem 15 * 166 1,65V-re akkor az Xp nem indul.

Mi lehet a gáz???
Valaki segítsen please!!!

(#13) #25954560 válasza Anthony001 (#12) üzenetére


#25954560
törölt tag

ezt a tuning topic-ba legyszi. az lehet a gaz, hogy mig a 14x166-ot birja, a 15x166-ot nem :U vagy fesz-t kell emelned, ha meg akarod huzni v a rendszer tobbi elemetol fuggoen fsb-t kene emelned a szorzo helyett

(#14) Nyuf válasza Anthony001 (#12) üzenetére


Nyuf
senior tag

Semmi...Gondolom ennyit bir a proci.
Amugy nem a szorzó emelésével szoktak tuningolni...
Ugy tudod elérni a maximális teljesitményt,ha akár a szorzó csökkentésével(te esetedben tuti kell majd csökkenteni) is de az fsb-t fel tudod huzni 200mhz-re és ddr400as rammal szinkronban tudod járatni.

Debian amd64 sarge

(#15) ThomAce válasza Hellas (#8) üzenetére


ThomAce
csendes tag

Szia!
Én jelenleg egy Spire Whisper Rock IV-et használok, és nekem bevállt! :)
Ha neked ezzel nem menne, akkor a Termal Thake (Ultrabrutál) hűtőjét ajánlom!
Ha kellene a neve, akkor megkeresem neked!

De ha sokkal olcsóbb hűtőt szeretnél, akkor Alcomp Cual 520...
Mondjuk nekem Palomino magos XP-m van... - és arra bőven elég a Spire,
úgy, hogy egésznap megy a SETI@HOME, és csak játékok latt állítom le...

OnEShOT UT KLAN BOSS

(#16) #25954560 válasza ThomAce (#15) üzenetére


#25954560
törölt tag

palo jobban melegit, mint tbred
a TT gondolom a Volcano9 v Volcano11
MOD: vagy a SilentBoost :)

[Szerkesztve]

(#17) Hellas


Hellas
senior tag

Én a Silent Boostra gondoltam.Nem tom most így hirtelen az mennyi pénz,de nem akarok drágát venni!Most Spire van a gépemben,de nem tom milyen pontosan,mert nincs ráírva!A lényeg,hogy az új réz bordával legyen!

(#18) Luxurka válasza Nyuf (#11) üzenetére


Luxurka
tag

hát igen, nekem is azért volt kétséges a dolog....
a 266-os lapba még belemehet 400-as DDR ?? esetleg gyorsabb is mehet bele?
Csak azért, mert sulinyetben szeretnék vásárolni ramot, de ott még nem nagyon láttam 266-ost :)

(#19) Anthony001


Anthony001
senior tag

Aha tudom
De Asus A7v600 x lapom van, amibe VIA KT600-as chip van, ami azt jelenti, hogy ha megemelem az FSB-t akkor nő a memó és a AGP, PCI frekvenciája is, ami nem tesz jót(az én esetembe):D
Ezért emelem a szorzót. De ha megemelem az FSB-t akkor max mennyit bírna???

(#20) Paqito válasza Hellas (#17) üzenetére


Paqito
senior tag

Üdv!

Még egy alternatíva. Olcsó és jó hűtő, ráadásul csendes is. (nekm is ilyen van) Bővebben: link A procimat stabilan 50 fokon tartotta, mikor 2250 MHz-en ment.

"...a Jóakarat szétfröccsen a Butaság szökőkútján, kövér gyerekek gyűjtik a könnyeket egy vak koldus számára, aki egy falragaszt betűz remegő újjakkal: ez itt a pokol!" - Syrius

(#21) Suliro válasza Overlocker (#5) üzenetére


Suliro
senior tag

Az milyen athlonxp ami olyan alacsony feszkóval megy olyan gyorsan? Nekem 1,7 volttal is csak 1848-on megy a 2000+.
Hűtésügyileg lenne egy kérdésem: Egy spire whisperrock4(rézmagos) hűti a procit. Terhelve max 53-54 fokon megy. Egy Zalman 7000Cnps-Cu mennyire hűtené le, és így mennyivel lenne jobban pörgethető?

I believe in Dodge power!

(#22) Suliro válasza #25954560 (#13) üzenetére


Suliro
senior tag

Szerintem lehet ezt ide is írni. Én a helyedben nem így húznám a procit, hanem az fsb-t növelném. Ezzel nő a memória-sávszélesség is, meg a procisebesség is!

I believe in Dodge power!

(#23) Furky


Furky
őstag

Sziasztok! Nekem egy 2500+os barton magos van, állítólag olyan szériából van, amit nagyon jól lehet húzni, ezt még anno mondták itt...
Viszont nekem max 183MHzen megy, de akkor is már rosszalkodik a windows. 175MHz-en megy, de az még csak 2600+. Szorzólockos, 11x166MHz-en megy alapból. Hűtés bírná - Thermaltake volcano 11 - RAMok 400as hynixek, alaplap bőven bírná, minden bírná, viszont valamitől nem akaródzik elindulni 200MHz-en. Feszemeléssel sem megy. Asszem még az 190-es FSB-t sem bírja.
ötlet?

(#24) Suliro válasza Furky (#23) üzenetére


Suliro
senior tag

Nos, a nagypn jól húzható szériáknak is vannak gyengepontjai. Úgy látszik, a tied pont ilyen! Lehet, hogy cask az alaplapod nem túl tuningbarát! 175*11-en biztos gyorsabb, mint a 2600+ mert nagyobb memóriasávszélességed van!

I believe in Dodge power!

(#25) Furky válasza Suliro (#24) üzenetére


Furky
őstag

Memóriasávszélességben biztos igazad van, tény. Azért nem valami jó az, hogy pont az enyém a gyenge pont :) miért nem másé? :U
na mindegy. Most még minden elmegy fullon, úgyhogy nem töröm magam pár MHz miatt.

(#26) Suliro válasza Furky (#25) üzenetére


Suliro
senior tag

Jaja 9800pro-val, meg egy giga memóriával nem csodálkozom rajta!

I believe in Dodge power!

(#27) Suliro


Suliro
senior tag

Nekem tbred a van és nem megy valami túl jól!

Próbáld meg egy másik lapban!

I believe in Dodge power!

(#28) Furky válasza Suliro (#27) üzenetére


Furky
őstag

Jaja, erre gondoltam én is, hogy átviszem haverhoz, megnézzük nála mire képes, neki egy nf7-s van...
Lassan itt a vizsgaidőszak, akkor lesz sok szabadidőnk, majd átviszem, aztán teszteljük. már azon is gondolkodtam, hogy veszek egy 3200+ost, hogy ki tudjam használni a rendszereben lévő sávszélességet (400MHz), de anyagi okok miatt nem érné meg... Asszem egy s754es athlon 64es proci olcsóbb, mint a barton 3200+

(#29) Suliro válasza Furky (#28) üzenetére


Suliro
senior tag

Az nf7-s az egy nagyon jó lap! Próbáld ki benne! Ha megy, akkor inkább lapot vegyél, ne 3200+-t! Az Athlon 64 pedig szerintem még várhat!

I believe in Dodge power!

(#30) Furky válasza Suliro (#29) üzenetére


Furky
őstag

jaja, athlon 64 még várhat...
Nekem ez a gigabyte lapom kicsivel jobb, mint az nf7-s, sokkal igényesebb egy darab, viszont még nem tudni, hogy alaplap miatt, vagy tényleg a proci miatt nem megy jobban a proci. majd kiderül... Nézd meg www.giga-byte.com oldalán a lapomat...

(#31) Suliro válasza Furky (#30) üzenetére


Suliro
senior tag

Mindjárt megnézem. Eddig több procit próbáltam több lapban, de az nf7-s az tényleg a legjobban húzható volt! Bár Gigabyte-ot nem próbáltam!

I believe in Dodge power!

(#32) Flashy


Flashy
veterán

szerintem fölösleges volt az n+1 amd/athlon/athlonxp/2200+/2400+/2000+/barton topik mellé még1. úgyis mindegyik ugyanarról fog szólni: kinek mennyire húzható a procija...

(#33) Suliro válasza Flashy (#32) üzenetére


Suliro
senior tag

Kell egy ilyen is.

I believe in Dodge power!

(#34) Suliro


Suliro
senior tag

Megnéztem a lapodat! Felszereltsége alapján igen komolynak néz ki!

I believe in Dodge power!

(#35) Furky válasza Suliro (#34) üzenetére


Furky
őstag

Ja, komoly is, ezért vettem ilyent, és annyi apróságra odafigyel a gigabyte, pl amatőr szerelőkre is odafigyel, le vannak kerekítve a sarkok pl, akkor tökre színes, hogy véletlenül se próbálkozzál máshova rakni ezt-azt, ilyesmik. nagyon stabil is. A doboz meg volt pakolva rendesen... Szóval amúgy meg vagyok elégedve vele, csak a proci mehetne 3200+on, nem akarok sokat, csak ezt :B

(#36) Suliro válasza Furky (#35) üzenetére


Suliro
senior tag

A dual-bios sem rossz ötlet.

Ja amúgy nem miattam van ez a topic, hanem bárkiért, akinek valami gondja, vagy tapsztalata van az Athlonxp-vel!

I believe in Dodge power!

(#37) Furky válasza Suliro (#36) üzenetére


Furky
őstag

Úgy látszik mi itt jól elbeszélgetünk :)
Másnak biztos semmi gondja az athlon xp-vel...

(#38) Suliro válasza Furky (#37) üzenetére


Suliro
senior tag

Neked se legyen! Azért a 2500+ sem olyan rossz ám. Én itt nem szólok be a 154*12-n hajtott tbred a-mmal! Majd jön más is, különben is ebédidő van :DDD.
Szerinted cseréljem le egy 2300 körül hajtható b-re? Bartont nem akarok, mert a memóriáim nem bírnak 154-es fsb-nél nagyobbat! Tudniillik 266 mhz-sek a kicsik!

I believe in Dodge power!

(#39) Furky válasza Suliro (#38) üzenetére


Furky
őstag

Hát szerintem nem tudom. én a helyedben elsóznám a procit a memóriával együtt... Bár nem olyan rossz neked most sem a rendszered...

(#40) NoLF


NoLF
addikt

retek, nekem a legújabb szerzeményem (downgrade rulz) egy 2200+ thorton (okos gondolat nem? thoroughbred mennyiségű cache+barton mag=thorton muhahaha)
alapból 13,5*133, nálam szaladgál 13,5*172őn. okos darab, szeretem!

:)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#41) Suliro válasza NoLF (#40) üzenetére


Suliro
senior tag

thortont hol lehet beszerezni? Nem láttam még sehol, csak sempront, de az meg 166-os fsb-t használ.

I believe in Dodge power!

(#42) Suliro válasza Furky (#39) üzenetére


Suliro
senior tag

Kösz, de a tied mellet elbújhat!
A thortonok milyen szorzóval kaphatóak? 14,5 vagy 15 van belőlük?

I believe in Dodge power!

(#43) mr_knight


mr_knight
senior tag

Na jó üdv mindenkinek !! Én is egy ATHLON 2000+ ( THROUGBRED A ) tujadona vagyok és megvagyok vele elégedve rendesen !! De lenne egy kérdésem.: ha most 133*12,5 helyett 150*11-en huzommés feltudnám pöccinteni 166*10-re akkor jobb lenne sokkal ???
Amugy megéehet nézni a configomat a leírásban hogy a LAP szar vagy akkor mi ??
Mert most ugy megy 150*11-en hogy feszt nem emeltem és ha emelnék akkor mennyi pluszt bírna ??? Érdemes huzni vagy rakjam vissza a bisztonságkedvéért 133*12,5-re ????
Na ennyi Thank várom a válaszokat !!!! Köszönöm előre is !!!!! :C

(#44) NoLF válasza Suliro (#41) üzenetére


NoLF
addikt

sztem már thorton is csak elvétve akad a piacon, tényleg sempronok hódítanak. én itt vettem ph-n :) elég jól zúz 1800 mhz helyett 2325ön :) nemtom mennyi az átlag thorton szorzó, ez 13.5, lockos. de mivel 133as fsb, sztem volt nagyobb is...

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#45) _Volkovy_ válasza Suliro (#1) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

2400+ thortonom volt,2370 volt a vége..

(#46) mr_knight


mr_knight
senior tag

ja és két külömboző mem van benne az baj az egyik egy 256MB-os SAMSUNG a másik meg 256MB-os elixir vagy elixer :) :F

(#47) Suliro válasza mr_knight (#43) üzenetére


Suliro
senior tag

Hány mhz-n mennek a memóriáid? Biztos, hogy gyorsabb lenne, ha 166*10-en járatnád! Ne féltsd! Feszültségemeléssel nekem 60mhz pluszt sikerült kihozni belőle, 2 fok melegedéssel.

I believe in Dodge power!

(#48) Suliro válasza _Volkovy_ (#45) üzenetére


Suliro
senior tag

Nem rossz. Szeretted?

I believe in Dodge power!

(#49) mr_knight


mr_knight
senior tag

sorry és mindegyik 333MHZ :))

(#50) mr_knight válasza Suliro (#47) üzenetére


mr_knight
senior tag

Tudom de a lap bírná mert elég gányulvan megcsinálva hogy a lapon kell a pöcköket kpacsolna hogy beállísd a szorzót :((:(((

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD Athlon XP klub Archívum I. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.