Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ace


Ace
tag

Üdv!

Elég sokat olvasok ezekről a procikról de valahogy még mindig nem sikerült kiigazodnom rajtuk szóval most akkor hány féle AMD proci is van (az athlon xp családtól eltekinthetünk)? és melyek készülnek nekünk felhasználóknak melyeket szánják szerverekbe? Melyik miért jobb...

Olyanról is hallottam hogy az opteron az az athlon 64 vagy ...nah szóval teljes a káosz
tisztázzátok pls!!! :(

(#2) Alvin_ti4200 válasza Ace (#1) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Opteron: szerver
Athlon64: otthoni felhasználás
Athlon64 FX-51:elvileg asszem mindkettő. De inkább otthoni ez is.

(#3) Ace válasza Alvin_ti4200 (#2) üzenetére


Ace
tag

Köszi a gyors választ Alvin énis valami ilyesmire gondoltam...
szóval ''Opteronnal nem is kell törődni'' minket felhasználókat csak az Athlon 64 ''éltet'' Az Athlon64 FX-51-ről annyit tudok hogy az otthoni és hogy a high-end felhasználóknak készül egyenlőre eléggé korlátozott példányszámban

(#4) Jenő


Jenő
aktív tag

Azt hiszem, a probléma megoldva. ;]

(#5) Ace


Ace
tag

Még egy kérdés, hogy kicsit még fenntartsuk a fórumot szóval az Athlon 64 és az FX tokozása ugye mind a kettőnek azonos? Tehát ha én veszek egy olyan lapot ami támogatja az Athlon 64-es procit és később váltani akarok FX-re akkor nem lehet probléma?!

(#6) sebela válasza Ace (#5) üzenetére


sebela
aktív tag

De sajnos lesz...

Az AMD jövő év közepén(?) akar behozni 1 új tokozást (S939), és akkor lesz kánaán (elvileg).

Ha követnélek egészen hazáig, megtartanál?

(#7) engusz válasza Ace (#5) üzenetére


engusz
veterán

Az Opteron Socket 940-es tokozást használ az Athlon FX-el együtt. Mind a kettőnek dual memóriavezérlője van. Hátrányuk, hogy ECC-s DDR SD ramokat kell melléjük rakni. Socket 940-hez elérhető chipszetek között egyedül az nForce3 Pro 150-et ismerem.

Az Athlon 64-el más a helyzet. Itt a tokozás Socket 754. Ennél már nincs dual memóriavezérlő és az ECC-s DDR SD ramokat sem igényli. VIA K8T800 és nForce3 150 mellé lehet párosítani ezt a procit.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#8) Alvin_ti4200 válasza Ace (#5) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

#4:C

(#9) Alvin_ti4200 válasza Alvin_ti4200 (#8) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Szóval #7:U

(#10) Ace


Ace
tag

Bár lehet, hogy még korai erről beszélni de ezek a procik mennyire tuningolhatóak? Valahol azt hallottam, hogy kevésbél melegszenek mint az XP-k...ez önmagában nem jelent semmit viszont bíztató abban az esetben ha emellé még jó tuningolhatóság is párosul. Bár felmerül a kérdés, hogy kell egy ilyen erős procit tuningolni a válasz MOST hangsúlyozom MOST egyértelműen nem de ki tudja később talán mégis..tehát? Ki tud erről érdemlegeset? Úgy tudom a radikalmod kiállításán volt is egy ilyen rendszer nem próbálkoztak esetleg valamilyen tuninggal? Erről tud e valaki valamit?

(#11) engusz válasza Ace (#10) üzenetére


engusz
veterán

Ajánlom figyelmedbe!

Ringben az Athlon 64 és az Athlon 64 FX
[L]http://prohardver.hu/rios3_content.php?mod=20&id=270[/L]

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#12) Ace válasza engusz (#11) üzenetére


Ace
tag

Thx engusz nem is értem hogy nem vettem észre eddig ezt a cikket mostmár minden tiszta még1x thx

(#13) engusz válasza Ace (#12) üzenetére


engusz
veterán

Örülök, hogy segíthettem. :)

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#14) fLeSs válasza engusz (#7) üzenetére


fLeSs
nagyúr

A feleleted 4-es :)

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#15) fLeSs válasza engusz (#11) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Azóta kicsit változott a kép: ugyanabból a prociból további 2K MHz-et ki tudtam nyomatni :)
Az MSI és a Giga sara...

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#16) engusz válasza fLeSs (#14) üzenetére


engusz
veterán

Én még csak olyan K8T880-as lapot láttam, ami Socket 754-es. De valóban támogatja mind az FX-et és az Opteron-t.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#17) engusz válasza fLeSs (#15) üzenetére


engusz
veterán

Már csak egy jó videókártya kellene és egy kis folyékony nitrogén. ;]

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#18) fLeSs válasza engusz (#17) üzenetére


fLeSs
nagyúr

A gyári hűtéssel követtem el... :)

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#19) fLeSs válasza engusz (#16) üzenetére


fLeSs
nagyúr

[L]http://www.asus.com/products/mb/socket940/sk8v/overview.htm[/L]
[L]http://www20.tomshardware.com/motherboard/20031117/athlon64fx-mobos-09.html[/L]

igaz, ezt a tombátyó nemtom honnan szedte, mert az MSI oldalán nincs ilyen lap.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#20) Alvin_ti4200 válasza fLeSs (#19) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Tom bátyónál néha igen sok a csúsztatás;]

(#21) HiperG válasza engusz (#16) üzenetére


HiperG
addikt

Asus SK8V micsoda? :F

(#22) engusz válasza HiperG (#21) üzenetére


engusz
veterán

''Én még csak olyan K8T880-as lapot láttam, ami Socket 754-es.''
Ez nem azt jelent, hogy nem is létezik!

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.