Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) -Jackson-


-Jackson-
őstag

Egyik havernak van egy ütős kis gépe, de az boldogság sajnos nem felhőtlen.

a gép:
LGA775 P4 3.6GHz
Asus P5AD2-E Premium (925XE)
Asus X800XT PE (PCI-E)
TT Aquarius III vízhűtés (CPU, GPU)

a probléma:
ha már prescott, legyen a hőfokokkal. a bios terhelésnél 65 fokot vagy felette jelez, a vízhűtés pedig 35-öt. amikor csak a CPU-t hűtötte a víz, kb 5-7 fokkal volt hidegebb, tehát nemvalószínű, hogy az a baj, hogy a vga-t is hűti vele.
eddig még nagyjából (nagyjából, mert ettől a hűtéstől fura) normálisan mennek a dolgok, az igazi gond azonban tuningnál jelentkezik. már minimális tuningnál is fagy, leáll, újraindul a gép. a minimális itt pár mhz-t jelent.
a hűtő jól van felrakva (üzletben rakták fel, és újra meg is lett nézetve)

miért jelez a hűtés 35 fokot, ha a bios 65-öt:F vagy a NB melegedhet túl:F esetleg az alaplap tuning funkciója zavar be valamit:F(bár ezt nemhinném, mivel direkt agyontuning ez a lapBővebben: link)

sajnos nemnagyon tudtam beszélni a sráccal, ezért a tápot nemtudom mekkora és mien(mondjuk tuti nem 300-as codegány), és aztsem tudom hogy kézrátételes technikával mien meleg a NB illetve a cpu-blokk(aztsem tudom hogy egyáltalán vízhűtésnél meglehet e ezt állapítani)

a hiányzó adatokat holnapra tudom pótolni, addig is ötlet, tanács, tapasztalat?

[Szerkesztve]

الله أكبر | [J][A][K] [10][Q]

(#2) ALI_G válasza -Jackson- (#1) üzenetére


ALI_G
veterán

pár mhz-től a tápnak bírnia kellene, az még +1W sincs szerintem. tuti a gépe:C

[Szerkesztve]

(#3) _cirmos_ válasza -Jackson- (#1) üzenetére


_cirmos_
őstag

új biost a lapra ha van már frissebb.

(#4) lol válasza -Jackson- (#1) üzenetére


lol
senior tag

vízhűtés jol müxik? csövek nincsenek megtörve? venti jol pörög? nincs letekerve a venti? amugy igen meg lehet fogni a blokk wóterkúlerben > nézze meg, hogy melegszik-e a blokk!

off- amúgy miért TT Aquarius III-t választott ilyen gép mellé? -off

(#5) -Jackson- válasza lol (#4) üzenetére


-Jackson-
őstag

sajnos nemtudom hogy miért ezt a hűtőt választotta, én nemismerem a vizeket, nekem drága:DDD. egyébként mi a baj ezzel? én úgytudom viszonylag drága, gondolom nemlehet olyan rossz a teljesítménye. egyébként én kapásból kompihűtést ajánlottam neki, mert először az volt a baj, hogy 4.2-n már kevésvolt a zalman 7700Cu. ezért lett a víz megvéve

الله أكبر | [J][A][K] [10][Q]

(#6) lol válasza -Jackson- (#5) üzenetére


lol
senior tag

szvsz rossz választás volt vizes hűtők közül,
gondolom - ilyen konfig melett - van pénz a háznál... abból simán egy szép innovatek gyári hűtésbe kellett volna áldozni! nah mind1 :(
a kompi az viszont zsír :))

[Szerkesztve]

(#7) -Jackson- válasza -Jackson- (#1) üzenetére


-Jackson-
őstag

nah guruk holvagytok?:U

الله أكبر | [J][A][K] [10][Q]

(#8) #16741888 válasza -Jackson- (#1) üzenetére


#16741888
törölt tag

úgyse tudod, de azért megkérdezem:
szóval a chipsetnek van külön ventije?
vagy a házban van külön venti, vagy légmozgás?
Mert szerintem biztos hogy, amiatt van hogy nincs elég levegőmozgás a házban és a chipset melegszik nagyon.

Egyébként ennyi pénzért amennyiért ezt vesztegetik tényleg nagyon rossz vétel, ennyiért már kijött volna egy Inno is, vagy ennek a testvére a Bigwater, még az is jobb.

(#9) Apophis válasza -Jackson- (#1) üzenetére


Apophis
őstag

Ki nézte meg ismét a hűtőblokkot? Ha a szervíz, vegyétek le, és tegyétek fel újra normálisan. Havernak a VGA bordáján rajtahagyták a fóliát (csomagolás), ami ráégett, a procihűtő alá meg annyi pasztát tettek, hogy ráfolyt az alaplapra... Ennyit a szervízről. :((

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#10) #16741888 válasza Apophis (#9) üzenetére


#16741888
törölt tag

LOOOOOOOL:Y

(#11) -Jackson- válasza #16741888 (#8) üzenetére


-Jackson-
őstag

#1-ben a linknél kilehet nagyítani a képet, ahogy nézem a csipszethűtés passzív, de sztem bírnia kellene. egyébként valami újabbféle TT házban van a cucc, gondolom a ventiket sem hagyta ki a srác, az előző házában is volt vagy 6 bekötve (mondjuk a kevesebb néha több).
a legnagyobb baj, hogy épp nincsen verdám, és elég messzi lakok tőle, ígymég csak megsem tudom nézni sajátkezűleg a gépet:(

الله أكبر | [J][A][K] [10][Q]

(#12) zolinter válasza -Jackson- (#11) üzenetére


zolinter
csendes tag

Lehet a RAMok nem bírják a tuningot.Esetleg nézze át rendesen a BIOST,hátha ott van valami rosszul beállítva(PCI,PCI-E fix?,RAM beállítások? stb.). Az a pár MHz az mennyi ? A processzor MHz-ére gondoltál vagy a FSB-re mert nem mindegy. A P4-et szerencsével kb. 4GHz-ig lehet húzni,úgy hogy a 3,6-osban nincs túl nagy tuningpotenciál. Most nézem 4.2GHzen megy ? Akkor ne akarja tovább húzni szegény procit ! Esetleg ha stabilabbá akarja tenni adjon neki egy kis + feszültséget.

(#13) -Jackson- válasza zolinter (#12) üzenetére


-Jackson-
őstag

nem megy 4.2-n, azzal csak tesztelve volt, de még léghűtéssel.

الله أكبر | [J][A][K] [10][Q]

(#14) Orc válasza -Jackson- (#13) üzenetére


Orc
senior tag

Tegyetek egy nagy, halk ventit a cpu foglalat közelébe, hogy hütse a feszstabilizálókat, északi hidat, stb.

Kinyomom a szemed, eltöröm a lábad... aztán mehetsz amerre látsz!

(#15) -Jackson- válasza -Jackson- (#13) üzenetére


-Jackson-
őstag

ja és a ramnak is bírnia kell, mert azis 2*1GB valami 667-es ha létezik ilyen, nemtom, de vmelyik leggyorsabb-legdrágább DDR2

الله أكبر | [J][A][K] [10][Q]

(#16) -Jackson- válasza -Jackson- (#1) üzenetére


-Jackson-
őstag

UPDATE

beszéltem a sráccal, és szűkül a kör. a probléma továbbra is tuningnál jelentkezik. a ramok 533-asok, de az alaplapi szoftverrel tuningol, és ott csak a procit húzza, a ramokat nem, szal ezzel nincsen gond.
ami problémát okozhat a továbbiakban, az a NB túlmelegedése, illetve a proc körüli kondik esetleg. kézrátétes technikával a NB ''meleg''. asszem ez idle állapotban is, javasoltam a srácnak egy everest-riportot, hogy megnézze mennyi is az annyi. úgynézki a proci nem is meleg, mivel a vízhűtés kb 2-3 fokkal jelzi melegebbnek a víznél (ez egyébként lehetséges, nem kevés a különbség?).

hány fokig normális a NB hőmérséklete?

ha egyéb ötlet felmerülne a problémára akkor nefojtsátok magatokba!:D

الله أكبر | [J][A][K] [10][Q]

(#17) -Jackson-


-Jackson-
őstag

:U

الله أكبر | [J][A][K] [10][Q]

(#18) #16741888 válasza -Jackson- (#16) üzenetére


#16741888
törölt tag

tutti hogy a NB lesz a ludas, mert léghűtésnél, ugye a prociventitől kapnak levegőt, a kondik, meg kap levegőt, a NB is. Ez vízhűtésnél megszűnik, szerintem a kondikatr is nézze meg, sőtt egy fölös 8as ventivel csak ezekre a cuccal fújasson levegőt, csak a próba erelyéig, akár úgy hogy a kezében tartja.

(#19) hétalvó


hétalvó
addikt

Ha a NB lenne a ludas fagyna alapon is. Én a BIOS-ra tenném az első jelet.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#20) -Jackson- válasza hétalvó (#19) üzenetére


-Jackson-
őstag

bios a legfrissebb van fent...

الله أكبر | [J][A][K] [10][Q]

(#21) Kraptor


Kraptor
őstag

Az a vízhűtés elég gáz annyi pénzért. Legalább is mindenhol lehordták. Adj egy kis több feszt a memóriáknak és próbáld meg úgy. Elöször memtesteld alapon a memeket és valami légmozgást azért csinálj a házban, szerintem.

(#22) MUŁĐER válasza -Jackson- (#20) üzenetére


MUŁĐER
addikt

de mégis mennyi az a pár Mhz tuning?

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#23) lol válasza -Jackson- (#16) üzenetére


lol
senior tag

inkább próbáljno tuningolni biosbol! mer párszor a szoftverek mást is elállítanak... hátha :)

(#24) PNEUM válasza -Jackson- (#20) üzenetére


PNEUM
aktív tag

Csak azt felejtetted el megmondani milyen a házban a rendszerhűtés?
Van egyáltalán?:F

"A gonosz győzni fog, ha a jó emberek nem tesznek semmit" Edmund Burke

(#25) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Sikerült megtalálni a legbénább cpu hűtőt,ráadásul az egyik legdrágábbat.Gratulálok..
Az illető havernak több kesse van mint agya.:)

(#26) istyu


istyu
csendes tag

FONTOS!!!!!!! Tudna nekem mondani olyan helyet ahhonnam Bios frisitést lehet letölteni

JUHÁSZ GÁBOR

(#27) _Volkovy_ válasza istyu (#26) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

mihez?

(#28) -Jackson- válasza PNEUM (#24) üzenetére


-Jackson-
őstag

van igen, TT házban van a cucc, és ventik is pörögnek benne természetesen

الله أكبر | [J][A][K] [10][Q]

(#29) hétalvó


hétalvó
addikt

Ezeknek a prescot magoknak valahol 3.6 körül van a végük. Lehet hogy nem bírja tovább. talán 3.8-on fog menni. Ezért éri meg kisebbeket venni. Azoknak is itt a végük. Tegyél bele egy másik procit. Nem biztos hogy van bármi hiba is a gépben.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#30) Rover623 válasza hétalvó (#29) üzenetére


Rover623
félisten

Miért lenne 3.6 körül végük...
Szerintem meg 4.0...meg mások szerint is...;)

primus inter pares

(#31) lol válasza hétalvó (#29) üzenetére


lol
senior tag

sztem se 3.8on van végük ezeknek a prockóknak...

(#32) hétalvó


hétalvó
addikt

Ok.
4GH-en. 11%+. hiányzik ? :)

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#33) #67688960 válasza Apophis (#9) üzenetére


#67688960
törölt tag

:DD:D:C
hát, nem nagyon lepődök meg ezen,





hehehehehehehe



ja, és öszinte részvétem

(#34) Rover623 válasza hétalvó (#32) üzenetére


Rover623
félisten

És a Barci-nak hol a vége...?;]
Az AMD-sek pláne örülnek 11% plusznak...elvégre 66MHz-től egyből egy 100-ast ugrik a jelölés...:DD

P.S.:
Most ennek van értelme...? Már megint Intel vs. AMD lesz egy hülye kijelentésből...?

primus inter pares

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.