Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) b.


b.
félisten

Elég sok jót írnak az új driverről, dolgoznak rajt rendesen Intelék. Nagyon helyes, csak így tovább.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#2) MasterDeeJay

Kíváncsi leszek a Starfielt játszható-e már normálisan mindenféle trükk nélkül, bár szerintem ehhez a Bethesda részéről is kellene patch.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#3) b. válasza MasterDeeJay (#2) üzenetére


b.
félisten

Le tudod tesztelni amúgy ? Megírod majd esetleg? Jó a Vs topikban is.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#4) MasterDeeJay válasza b. (#3) üzenetére

Mindenképpen. Jelenleg teljesen crash mentes az alábbi megoldással:

1k textúra modok a gyári nagyobb méretűek helyett (valamennyi minőségi romlás tapasztalható (korábban 512-vel használtam)
low beállítás, dinamikus felbontás kikapcsolva és maxra rakva
Xess külső dll-el
Virtuális memória 20Gb+ fölé állítva (annak ellénére hogy 128Gb ramom van)

Ha minden igaz akkor a drivernek meg kell oldania a vram managelés miatti crash-t, azaz végre letölthetek 2k-4k textúrákat.
Amit tudom kipróbálom!

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#5) b. válasza MasterDeeJay (#4) üzenetére


b.
félisten

:R

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#6) tibaimp válasza b. (#3) üzenetére


tibaimp
nagyúr

b.: Igen, igen, engem is érdekelne, szívesen olvasnék róla!
Egyre jobbak ezek a VGA-k, előbb-utóbb csak beérik ez, és elérik a tervezett sebességet is.

MasterDeeJay: amúgy most kb. hol tart nyers erőben az A770, a versenytársakhoz képest?

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#7) MasterDeeJay válasza tibaimp (#6) üzenetére

Nyers erőben az RTX3070 ellen készült* (némely szintetikus teszten közelíti is [link] ), gyakorlatban RTX3060/Ti és RX6600-6700 között megy. RT fekszik neki nagyon.

Cyberpunk alatt RTX3060ti szint kb, RT-vel egész erős és az xess is jól sikerült. High-Ultra RT-vel balanced Xess-el fullhd teljesen játszható vele. 10%-al van lemaradva a 3070-estől.

Starfield alatt nem megmondható mert totál össze vissza megy. Azaz én ultrán tudok játszani elfogadható fps-el kb egy max két percet crash elött. Vram management miatt játszhatatlan de remélhetőleg mostani driver javítja.

*nyers elméleti erőben legalábbis, sávszéle is több, gpu tflops kb egyforma. Viszont általánosan nem fogja elérni azt a szintet.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#8) tibaimp válasza MasterDeeJay (#7) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Igen, erről a 3060Ti szintről már olvastam, de közben jött annyi driver optimalizáció, hogy arra gondoltam, már tart ott ahova eredetileg szánták, a 3070 közelébe játékok alatt is. Most is nézem a listát, 5-119%-os gyorsulást is írnak, az komoly!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#9) MasterDeeJay válasza tibaimp (#8) üzenetére

Az a többi kártyára vonatkozik meg az integráltakra, nem hiszem hogy annyit gyorsulna. Meg amúgy is, pl nálam kingdom come grafikai modokkal, textúra pakkokkal is totál fullon megy.
Csodát nem kell várni. Szerintem a 16Gb vram miatt érné meg hosszabb távra mert amúgy a vramot leszámítva a több konkurencia ezen teljesítményű kártyái is hasonló áron vannak. Annyi hogy azért a 750-770-es kártyák igen jó minőségűek. Azaz pl egy low end vagy mid 3060/6600 kártya gyengébb minőségű jóval mint az Intel féle LE kártyák.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#10) tibaimp válasza MasterDeeJay (#9) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ja, ok!
Nagyon tetszik a dizájn is (dobos és a VGA is), nem láttam még élőben, de elhiszem, hogy minőségi a cucc:

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#11) MasterDeeJay válasza tibaimp (#10) üzenetére

Illetve ha van olcsón A750 Le az még megérheti, RTX3060 szint. [link]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#12) tibaimp válasza MasterDeeJay (#11) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Nem játszani, HTPC-nek gondoltam, 2.1 HDMI-vel, mert azt tudja, én így tudom.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#13) MasterDeeJay válasza tibaimp (#12) üzenetére

Ahogy olvastam rákeresve az LE verziók tudják a 2.1-est. A többi gyártófüggő. Nem ismerem ezeket a hdmi szabványokat, DP portos monitorjaim vannak és ahol lehet inkább azt használom.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#14) tibaimp válasza MasterDeeJay (#13) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Csak TV-n nincs DP port, csak HDMI. Igen amúgy, ASRock-ot néztem, ott sem minden típuson van.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#15) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Az iGPU-k mennyit profitálhatnak?

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#16) MasterDeeJay válasza b. (#3) üzenetére

Új driverrel.
Starfield nem dobál ki de vram leak van továbbra is (erre írtam hogy kell a Bethesda is hozzá), gyári textúrákkal 15gb vram használatig felmegy. Teszt jelleggel ultra graf, 100%, dinamikus off szóval minden max ami csak lehet. (nem így játszom mert egy rakás beállítás mintha nem is csinálna semmit csak az fps-t viszi le)
Gyári textúrákkal:

1k performance textúrákkal:

És ahogy én játszom beálíltások:


Render resolutiont nem veszem le 100-ról, FSR2 helyett pedig xess van beállítva moddal.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#17) rardodric válasza MasterDeeJay (#2) üzenetére


rardodric
lelkes újonc

A tesztre én is kívàncsi lennék.

First look at yourself, before you blame anyone else.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.