Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Gajdi


Gajdi
tag

Üdv!

Lenne egy problémám. A gépem: Gigabyte p3v133 alaplap (915p chipset) 2.8ghz 775-ös tokozású proci, 2x512 RAM (kingston chippel, dual channelben, 400mhz), Inno3d 6600 GT 128mb vid.kártya (húzás nélkül) SATA-s seagate vinyó.

Namost a problémám ott jelentkezett, hogy kipróbáltam az új GTA-t, mert haverom mesélt róla. A vicc az, hogy az ő gépe már vagy 2 éve volt a csúcson (2,8as proci, de northwood, alacsonyabb fsb-vel, 512 ram egyben - no dual channel, meg egy 9800as XT radeon) nagyjából.

1024x768ban minden banánon (draw distance meg visual fx meg minden) de AA és AF nélkül ő olyan stabil 30-40 fpst mér, és énis körülbelül, de van hogy lemegy 25re.

4xAAval (ami ati és nvidián is ugyanaz) ugyanitt ő szintén 30fpst mér, nálam viszont van, hogy lemegy 10fpsre.

Teljesen tanácstalan vagyok, ennek azért gyorsabban kéne mennie nem? Olyan 50fps-t kéne hoznia nem gondoljátok?

(Egyébként azóta már húztam a videókártya magját 500ról 580mhz-re, procit 2.8ról 3.1ghz-re, memóriát 440re mert ment azis a procival - De semmi eredmény) - Processzor játék közben egyik fele 70% másik fele 40%os terheléssel megy (mert ugye HT)

Egyszóval arra lennék kíváncsi, hogy normális ez? Mindenkinél így megy? Ha gyorsabbnak kéne lennie, akkor mi lehet a korlát?
Előre is kösz!

Bye

(#2) Gajdi


Gajdi
tag

Hülye vagyok Gigabyte 8I915 Duo alaplap (a p3v133 a régi volt) :D

(#3) Robaj válasza Gajdi (#1) üzenetére


Robaj
addikt

1x is frame limiter off, 2. driver, melyik van fenn? (78.01 a legújabb hivatalos)
Nekem a sz@r gépemmel 30-50 FPS 1024x768 minden maxon
Másnak te gépeddel (kb) 50-100 között van

(#4) Gajdi


Gajdi
tag

Persze Frame limiter kikapcsolva. Driver 77.72, 78.01, 80.40 esekkel próbálkoztam eddig, de nincs változás.

(#5) Rover623 válasza Gajdi (#1) üzenetére


Rover623
félisten

Hozd vissza hozzánk...tesztelünk egy kicsit...:U

primus inter pares

(#6) Rover623 válasza Gajdi (#1) üzenetére


Rover623
félisten

Amúgy (amennyire most látszik) a probléma a GTA és az NVIDIA karik együttélésből ered...
Ha elmégy a 6600GT vagy a 6800 topic-ba, láthatod: sokan panaszkodnak a sebességre...
Aztán teljesen véletlenszerűen van akinek megoldódik, van akinek nem...:U
Most már viszont én is kiváncsi vagyok, vajon mi okozza a sebességcsökkenést...csak nálunk nincs egy ember sem aki GTA-val nyomná...csak ezért meg nem veszek egyet...:DDD

primus inter pares

(#7) Gajdi


Gajdi
tag

Wow mindenben reménykedtem, de ez a hozzászólás túlszárnyalt mindent :)
Ez esetben legalább nem kell sokat magyarázkodni, h milyen is az a gép :)

Esetleg folytathatnánk emailben? Laci bácsinál jobban szerintem nem segíthet senki.

(#8) Turbolada II válasza Gajdi (#7) üzenetére


Turbolada II
őstag

Hello
Ha minden kötél szakad Windows reinstall.
Láthatod a konfigomat az adataimnál, 9700-zal jól megy.
Pedig neked ennél jobb VGA-d van.Esetleg Celeronod van?


[Szerkesztve]

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#9) Rover623 válasza Turbolada II (#8) üzenetére


Rover623
félisten

Ha te az adataidra hivatkozol,esetleg megnézhetnéd az övét is...;]

primus inter pares

(#10) Turbolada II válasza Rover623 (#9) üzenetére


Turbolada II
őstag

Nem tudtam megnézni

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#11) Turbolada II


Turbolada II
őstag

Túl kemény volt a tűzfalam. Úgy néz ki régen az Ati-k voltak megbízhatatlanok, ma az Nvidiák.

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#12) Turbolada II válasza Rover623 (#9) üzenetére


Turbolada II
őstag

Hello
Most néztem neked Zalman VF-700CU-val tényleg 658/607-t megy az Eagle 6600GT-d? Én is IMÁDOM a Cod-ot. Ismered Major Königet? Pavlov=HALÁL.

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#13) Rover623 válasza Turbolada II (#12) üzenetére


Rover623
félisten

Nem...nekem teszttől függően GPU:615-621, MEM:1315-1325...és Xpertvision...:D
A COD-ot pedig a fiam nyomja, majd' megkérdem tőle...:DD

primus inter pares

(#14) Turbolada II


Turbolada II
őstag

Az egyik utcabelinek gondja van a 6600 GT-jével (fagy, antialiasing használata esetén pixelhibák, olyan mintha az fps limitálva lenne pedig nincs) melyik driver használata ajánlott? Ja és nagyon tetszett a 6600 GT elemzés:C

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#15) Rover623 válasza Turbolada II (#14) üzenetére


Rover623
félisten

77.72
77.77
78.01
Ha a ''rencer'' okés, akkor ezzekkel csont nélkül működnie kell...kapnék is a pofámra a kölyöktől ha nem úgy lenne...:D
Ja és köcce...:B

primus inter pares

(#16) Turbolada II


Turbolada II
őstag

Köszönöm
A 6600GT mennyire erős AA-ban és AF-ban? (Szűrők nélkül nem tudok játszani)
Nekem a szűretlen kép olyan, mint testnek a penészes kenyér.
A mostani VGA-mal 1024X768 2AA 8AF
Akinek hozzászokott a szeme, annak már kevés.
Ezzel mások is így vannak?

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.