Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Aida vs sandra (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Ady!


Ady!
csendes tag

Van már egy pár olyan progi ami mindent kiír a konfigunkról, de melyk a legjobb?
Ahány progi annyi féle infó (a memoriákról, hömérséklet, stb).
Aida, Sisoft Sandra, HWINFO, Pcmark!!????????????????????????????

Asus A7V8X-X, Ati radeon 9000 Pro, Amd Barton 2500+,512Mb DDR 400MHz

(#2) Richard válasza Ady! (#1) üzenetére


Richard
őstag

Attol fugg mit akarsz tudni a gépedről. De ezek mind ismert programok, ugyhogy mindnek jónak kell lennie szvsz.

(#3) bdav válasza Ady! (#1) üzenetére


bdav
őstag

Attól függ mit akarsz. Ha egy hőmérő - feszmérő - egyéb mérő kell akkor pl. Motherboard Monitor. Ha általános konfiginfo kell (processzor típusa, órajele, cachek mérete, stb...; és a többi cucc is hasonló részletességgel) akkor AIDA.

A Sandra és a Pcmark nem véletlenül tesztprogik? Azok nem elsősorban erre valók.

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#4) Ady!


Ady!
csendes tag

Nekem konkrétan a ramokkal van gondom! Az aida tesztje olyan értékrt dob ki mint egy sima sdram-nak, és ez bosszant, mert nem tudom, hogy én hagytam ki valamilyen beállítást és tényleg lassú vagy csak szar a progi!

Asus A7V8X-X, Ati radeon 9000 Pro, Amd Barton 2500+,512Mb DDR 400MHz

(#5) bdav válasza Ady! (#4) üzenetére


bdav
őstag

az lehet a bajod, hogy az a Tbird FSB-je kicsi (266 mhz) / nincs szinkronban a memóriákkal (AMD konfigok állítólag szinkron órajelen hasítanak a legjobban). elképzelhető hogy az érték reális, amit az Aida mér (amugy mikori aida?)

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#6) Ady! válasza bdav (#5) üzenetére


Ady!
csendes tag

3.50-es
Elmagyaráznád ezt nekem bővebben?E gy proci csere megoldaná a gondot?

Asus A7V8X-X, Ati radeon 9000 Pro, Amd Barton 2500+,512Mb DDR 400MHz

(#7) Ady!


Ady!
csendes tag

Amugy nem 133 az fsb-je a procimnak?

Asus A7V8X-X, Ati radeon 9000 Pro, Amd Barton 2500+,512Mb DDR 400MHz

(#8) bdav válasza Ady! (#6) üzenetére


bdav
őstag

biztos hogy dobna rajta valamit. Leirom részletesen az elméletet, az a tuti.

tehát ugye a processzorok órajele a jelenlegi rendszereknél úgy jön ki, hogy van egy megadott alapórajel (Front Side Bus =FSB), amely sebességgel a processzor kommunikál az északi híddal (az északi híd kapcsolja össze a processzort, a memóriát, és az AGP-t). Ez a jelenlegi Athlon XP processzoroknál 133 illetve 166 Mhz lehet (illetve a Tbirdeknél ha jól emléxem 133 mhz). Ezek a fizikai adatok. Mostmár gyakorlatilag minden esetben használják a DDR (Double Data Rate) technológiát, amelynek a lényege hogy a korábbi megoldásokkal szemben órajelenként kétszer küld adatot a technológiát használó eszköz (így jönnek ki a DDR266, DDR333, DDR400 -as órajelek). A te DDR 400-as memóriáid is fizikailag 200 mhz-n működnek. Namármost elméletileg a rendszer teljesítméne akkor optimális, hogyha a processzor FSB órajele, és a memóriák órajele megegyezik (teljesen lényegtelen hogy mennyi), mivel hiába teszel a DDR266 Mhz-s procid mellé DDR400 Mhz-s RAM-ot, a köztük levő sebesség nem, vagy csak minimálisan fog emelkedni attól, hogy a memóriák gyorsabbak (logikusan).

Ha cseréled a processzorod, akkor javaslom a Barton magosakat, ezeknek ugyanis DDR333 Mhz az FSB sebességük (ekkor a memóriákat is érdemes DDR333 Mhz-n hajtani)

Elképzelhető az is hogy a processzorod simán lassú az egészhez, vagy valami más probléma van, de szerintem egy processzor csere megoldja ezt a gondot. Viszont mindenképpen azt mondanám, hogy NE cserélj csak a különböző tesztprogramok miatt, csak akkor, ha lassúnak érzed a gépedet valamiért.

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#9) bdav válasza Ady! (#7) üzenetére


bdav
őstag

most ebben nem vagyok teljesen biztos, hogy a Thunderbirdek már kihasználják-e a DDR technológiát, vagy nem.

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#10) sebela válasza bdav (#9) üzenetére


sebela
aktív tag

Ki.1.2-es T-bird létezik DDR200-as és 266-os FSB-vel (100 és 133MHz)
OFF
Hi bdav!
ON

Ha követnélek egészen hazáig, megtartanál?

(#11) bdav válasza sebela (#10) üzenetére


bdav
őstag

na igen a tbirdek kimaradtak az életemből :)

OFF csao ON

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#12) sebela válasza Ady! (#7) üzenetére


sebela
aktív tag

Nem tudom, hogy a G mit jelent a procid neve után, mert ha jól tudom akkor ''hivatalosan'' a c jelenti a 133-as (DDR266-os) FSB-t.SZVSZ valami más lehet a procid neve.:U

Ha követnélek egészen hazáig, megtartanál?

(#13) bdav válasza sebela (#12) üzenetére


bdav
őstag

a G az sztem azt jelenti hogy Giga (hertz) :)

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#14) sebela válasza bdav (#13) üzenetére


sebela
aktív tag

Na ez lehet.Rosszul olvastam (ugye az értő olvasás).Gondoltam 1200G???:C :C :C

Ha követnélek egészen hazáig, megtartanál?

(#15) sebela válasza Ady! (#7) üzenetére


sebela
aktív tag

Egyébként nem tudom, hogy az A7v8x-x milyen, de az n8x-x nagyon fos.Szóval az alaplap is lehet a hunyó.(mindjárt megnézem).

Ha követnélek egészen hazáig, megtartanál?

(#16) bdav válasza sebela (#15) üzenetére


bdav
őstag

KT 400 csipszet van rajta. itt nem hiszem hogy számítana a lapgyártó, mivel sokat nem tud variálni (max. hogy milyen távol rakja őket egymástól :))) ugye a proc. az egyforma, az északi híd is, és a memória meg olyan amilyet vesz bele :)

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#17) Ady! válasza bdav (#8) üzenetére


Ady!
csendes tag

És igazad volt, átállítottam a memoria frekiét 266-ra és többet mértem az aidában!
Ezek szerint telyesen fölöslegesen vettem 400-as ramokat?
A bartonnal is 333-an fog rendesen zakatolni?
Ha igen, megspórolhattam volna pár ezer forintot:))

Asus A7V8X-X, Ati radeon 9000 Pro, Amd Barton 2500+,512Mb DDR 400MHz

(#18) bdav válasza Ady! (#17) üzenetére


bdav
őstag

jol jöhet az még ha esetleg egy későbbi procid (vagy akár ezt is) tuningolni akarod. ilyen formában legalábbis felesleges volt 400as ramot venni.

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#19) sebela válasza bdav (#16) üzenetére


sebela
aktív tag

OFF
Erre csak azt tudom mondani, hogy egyik osztálytársamnak mondtam, hogy NForce2-őt vegyen.Kinéztünk egy ASUS A7N8X-X lapot.NForce 2 Ultra 400 csipszett.Megvette.Olvasgatom a fórumot látom, hogy valakinek az a baja vele, hogy nincs DUAL-DDR.Ennek utánna néztem.
EGY NFORCE 2-ES ALAPLAPBAN NINCS DUAL-DDR!!!!
Ezért ASUS sux!!!
ON

Ha követnélek egészen hazáig, megtartanál?

(#20) bdav válasza Ady! (#17) üzenetére


bdav
őstag

különben igen, a Bartonnal fog menni a 333mhz is jól.

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#21) bdav válasza sebela (#19) üzenetére


bdav
őstag

na az már más, ott tud kavarni a lapgyártó :) (mármint a Dual DDR chipszetekkel)

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#22) sebela válasza bdav (#21) üzenetére


sebela
aktív tag

Hát azt hittem lehidalok :DDD :DDD

Na mind1.Azért arra vigyázz, hogy ebbe az alaplapba csak a DDR333-as procik mennek (később lehet, hogy menni fognak hivatalosan is a 400-asok[BIOS frissítés]), ezért ne vegyél Barton 3000+-t és 3200+-t.Ezek asszem már DDR400-as FSB-vel mennek.
Bár SZVSZ nagyon drágák úgyhogy csak figyelmeztetésnek szántam.

Ha követnélek egészen hazáig, megtartanál?

(#23) Csete75 válasza sebela (#19) üzenetére


Csete75
csendes tag

Igen ám, de ha jobban körbenézel a -x jelzéssel ellátott lapok az eredeti ''butított'' verziója, ezért az ára is a töredéke.

ABIT AV8 ,AMD Athlon 64 3500+,1.5 GB sams. DDR400,ATI HIS 9800Pro ICEQ,160GBSg(7200)Sata+160GBMax(7200), Beantech BT8B Plexiház, ha ez egyáltalán érdekel valakit...

(#24) Ady!


Ady!
csendes tag

Egy 2500-as Bartonra spórolok most, aztán úgy tervezem, két évig nem nyúlok hozzá!

Asus A7V8X-X, Ati radeon 9000 Pro, Amd Barton 2500+,512Mb DDR 400MHz

(#25) Ady! válasza Csete75 (#23) üzenetére


Ady!
csendes tag

Egyébként az x-est mivel kurtították meg?

Asus A7V8X-X, Ati radeon 9000 Pro, Amd Barton 2500+,512Mb DDR 400MHz

(#26) bdav válasza Ady! (#24) üzenetére


bdav
őstag

ez egy kicsit lehet h. optimista becslés :) Bár anno amikor megkaptam ezt a gépet (2,5 éve) énis ugy terveztem hogy 1 évig nem nyulok hozzá, aztán ugy 1,5 év mulva csere :D

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#27) Csete75 válasza Ady! (#24) üzenetére


Csete75
csendes tag

Vigyázz, vigyázz mit mondasz ám! :D 2 év sok idő, de a processzoroknál, 2 perc.

ABIT AV8 ,AMD Athlon 64 3500+,1.5 GB sams. DDR400,ATI HIS 9800Pro ICEQ,160GBSg(7200)Sata+160GBMax(7200), Beantech BT8B Plexiház, ha ez egyáltalán érdekel valakit...

(#28) bdav válasza Ady! (#25) üzenetére


bdav
őstag

[L]http://www.asus.com[/L] nézz szét

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#29) Ady! válasza Csete75 (#27) üzenetére


Ady!
csendes tag

Most is két év után cseréltem konfigot, annyira nem vagyok pénzes legény, ha valamit elöbb cserélek az vga karim lesz!:)

Asus A7V8X-X, Ati radeon 9000 Pro, Amd Barton 2500+,512Mb DDR 400MHz

(#30) Csete75 válasza Ady! (#29) üzenetére


Csete75
csendes tag

Én sem vagyok -sajnos- ''pénzes legény'', de szerintem ha egyszer beruháztál, utána ügyesen, minimális ráfordítással könnyebb szinten tartani, mint kétévenként ''nagyberuházni'' ( csak szépen magyarul :DD)

ABIT AV8 ,AMD Athlon 64 3500+,1.5 GB sams. DDR400,ATI HIS 9800Pro ICEQ,160GBSg(7200)Sata+160GBMax(7200), Beantech BT8B Plexiház, ha ez egyáltalán érdekel valakit...

(#31) Ady! válasza bdav (#28) üzenetére


Ady!
csendes tag

IEEE 1394
Serial ATA Technology
Ez a két jelentős eltérést találtam, bár az elsöröl fogalmam sincs, hogy mi az!

Asus A7V8X-X, Ati radeon 9000 Pro, Amd Barton 2500+,512Mb DDR 400MHz

(#32) bdav válasza Csete75 (#30) üzenetére


bdav
őstag

ez egy nagy tévedés. inkább kétévente egy lap-proc-memócsere egyben. Látod most is mi történt Adyval: akart beújítani anélkül hogy procit cserélt volna, és nem gyorsult a gépe (ez fordítva is igaz lehet, egy régi lapba kevés ideig mennek bele az uj procok). Pláne a jelenlegi helyzetben szinte teljesen kizárt a dolog. 3x00+ os Barton (max. Thorton, de az lassabb elvileg a Bartonnál) lesz a csúcs nem 64-bites proci (AMD vonalon). Ha vesz most egy 2500+-ost, arról felesleges lesz 1 év múlva teszem azt 3200+-ra váltani, mert nem lesz köztük akkora teljesítménykülönbség, hogy megérje az átállás.

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#33) bdav válasza Ady! (#31) üzenetére


bdav
őstag

IEEE 1394, azt hiszem ezt hívják úgy is hogy FireWire csatlakozó. Egyes külső eszközöket lehet rákapcsolni (lényegében az USB-hez hasonló dologról van szó)

Serial ATA: na ez érdekesebb, a jövőre megjelenő vinyóknál már igen esedékes lehet a dolog. Ez egy új filozófiájú merevlemez-vezérlő. Ez az amit kb. érdemes róla tudni. Elvileg a kettő (SATA és a hagyományos párhuzamos ATA) átalakítható egymásba megfelelő eszközzel.

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#34) Ady! válasza bdav (#32) üzenetére


Ady!
csendes tag

Igazad van, én pedig ott szurtam el, hogy kellett volna még várnom két hónapot és a procival együtt vettem volna a lapot, de féltem az áremelkedéstől!

Asus A7V8X-X, Ati radeon 9000 Pro, Amd Barton 2500+,512Mb DDR 400MHz

(#35) Ady! válasza bdav (#33) üzenetére


Ady!
csendes tag

'' FireWire'' így már tudomhttp://prohardver.hu/pics/smileys/smile_wink.gif

Asus A7V8X-X, Ati radeon 9000 Pro, Amd Barton 2500+,512Mb DDR 400MHz

(#36) Csete75 válasza bdav (#32) üzenetére


Csete75
csendes tag

Hát.. ebben igazad lehet, fejet hajtok.
De. Én pl. 1,5 éve vettem a 900 Duronomat 20 körül, aztán még garral 7hónaposan eladtam 17-ért, vettem a 2000+Xp-m 18-ért, most eladtam nemrég ugyanennyiért(esküszöm!!!), s vettem a bartont 25-ért. Elismerem, szerencsém volt, de senkit nem vertem át. Tettem rájuk eladáskor árat, s ennyiért elvitték. Alaplappal, VGA-val hasonlóan jártam. Igaz sok múlik a beszerzési kapcsolatokon.

ABIT AV8 ,AMD Athlon 64 3500+,1.5 GB sams. DDR400,ATI HIS 9800Pro ICEQ,160GBSg(7200)Sata+160GBMax(7200), Beantech BT8B Plexiház, ha ez egyáltalán érdekel valakit...

(#37) Ady!


Ady!
csendes tag

Ha tényleg ez a két dolog hiányzik csak belőle, akkor nem olyan nagy veszteség, hisz nem tudom őket kihasznáni!

Asus A7V8X-X, Ati radeon 9000 Pro, Amd Barton 2500+,512Mb DDR 400MHz

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Aida vs sandra (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.