Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Adsl valtas - ezt mar el se lehet hinni (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Fisha


Fisha
őstag

A napokban jar le a ADSL szerzodesem az iw-nel. Az uj szerzodes nem tetszik, illetve lehetosegem van kedvezmenyeset kotni egy masik szolgaltatonal. Mikor megtudtam ennek a menetet, azt hittem stroke-ot kapok. Iw-nel lejar a szerzodes. Kozpontban kikapcsoljak az adslemet. Kijon a matav leszereli a cuccot. Varok egy honapot, es ha szerencsem van es meg beferek az adott kozpontba, akkor kijon a matav es felszreli a cuccot. Persze a 22500+afa-t ujra kifizetem.
Na erre kossetek nyakkendot. En olyannyira felbosszantottam magam, hogy mar csak a no comment kategoriaba tudom sorolni a dolgot. Illetve megkerdezni toletek, hogy mi a menete egy fogyasztovedelmi eljaras inditasanak?

(#2) Parci válasza Fisha (#1) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Hoppá! Ugyan segíteni nem tudok, de ez elég ''viccesen'' hangzik... kíváncsian várom a fejleményeket.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#3) gergoke válasza Fisha (#1) üzenetére

ez mo.

(#4) Fisha válasza gergoke (#3) üzenetére


Fisha
őstag

Nem ez nem MO. Ez MATAV.

(#5) CsendPenge válasza Fisha (#1) üzenetére


CsendPenge
őstag

''mi a menete egy fogyasztovedelmi eljaras inditasanak?''
Azzal, hogy bemész a fogyasztóvédelmi felügyeltre. :D Figyu, nem hiszem, hogy jogszabály értelmezés nagyon menne nekünk, és egyébként is jobb ezt melegében intézni!

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#6) Fisha válasza CsendPenge (#5) üzenetére


Fisha
őstag

Nekem se erossegem sajnos, csak remeltem hogy van valakinek tapasztalata ilyesmiben, vagy legalabb tanacsa. Mert ez mar szamomra tenyleg tulzasnak tunik. Ha ez nem jogserto, akkor nagyon furcsak a jogszabalyok. Ennyi erovel arulhatnam a friss levegeot is az utcan.

(#7) Aram válasza Fisha (#6) üzenetére


Aram
tag

Miért, Te nem árulod? :))

Nálam 10 pikoforint/liter...

Aram

Ez a felirat 20byte!

(#8) CsendPenge válasza Fisha (#6) üzenetére


CsendPenge
őstag

Nem akarlak letörni, de voltak ebben az országban durvább dolgok is :( Mindenesetre irány a fv. felügyelet. Hidd el, ez a legjobb tanács, amit tudok adni.

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#9) rog válasza CsendPenge (#8) üzenetére


rog
addikt

elotte azert meg kene nezni a szerzodest.
hogy melyik pontjat szegik meg ezzel, mert gyanitom egyiket se.

(#10) Fisha válasza rog (#9) üzenetére


Fisha
őstag

Na ez mar egy jo otlet. Megnezem, hogy mi all a regi szerzodesemben. Csak egy gaz van azzal, hogy az a szolgaltatoval kotottem es nem matavval, szoval lehetseges, hogy nem talalok errol semmmit. Igazabol a problema ott van, hogy nehez megfogni, hogy most itt ki is az en emberem. Ugyebar a szolgaltatonal kell elvileg belepest fizetni. Ami csak azert kell, mert a matav nekik kiszamlazza. De a matav miert szamlazza ki ha mar nalam ki van epitve? Szoval nem egy egyszeru dolog ez....

(#11) rog válasza Fisha (#10) üzenetére


rog
addikt

de miert olyan adsl-re valtasz ahol van belepesi dij, hisz most szinte mindenki azt akciozza, hogy 0ft kiepites.
szerintem a matav meg azert viszi el a dobozt, mert az nem a tied, hanem a szolgaltatode, vagy a matave. es nincs jogalapja hogy ott legyen nalad. a kiepites meg sorry ennyi ideig tart. (en most kotettem be es 13 nap volt a megrendelo elfaxolasatol, szal lehet hogy nem olyan veszes)

(#12) tothjozsef válasza Fisha (#10) üzenetére


tothjozsef
aktív tag

Kicsit se egyszerű, az biztos. Mennyivel lesz így olcsóbb? Csak hogy megéri-e a szívást...

(#13) napos2600 válasza Fisha (#10) üzenetére


napos2600
tag

az uj szolgaltatonal egy NEM helpdesk-es emberrel kene beszelni!
eloadni hogy ez van ezt szeretned es akkor magy egy lepessel bejebb vagy (vagy akar meg is oldodhat a problema!)
bar el tudom kepzelni hgoy a bekotesi dijat a ceg sem tuggya meguszni mert a matav ugy gondolja hogy a bekapcsolas(bekotes telepites nelkul) ugyanannyiba kerul mint a teljes procedura...
matav2002 :(

(#14) napos2600 válasza napos2600 (#13) üzenetére


napos2600
tag

nem helpdesk hanem ize szal valami vezeto beosztasu ember:)

(#15) CsendPenge válasza rog (#9) üzenetére


CsendPenge
őstag

''elotte azert meg kene nezni a szerzodest.''
Minek? Az átlag ember a jó életben nem fogja tudni értelmezni a szerződést, kellő furfangossággal. Ahogy te lesöpörnél egy ügyvédet infós szempontból az asztalról, ugyan úgy lesöpörne egy ügyvéd téged (engem is :D

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#16) Fisha válasza rog (#11) üzenetére


Fisha
őstag

Most itt nem arrol van szo, hogy miert valtok. Hanem arrol, hogy miert teszik szinte lehetetlenne a valtast. Egyebkent csak, hogy ne akadjunk fenn ezen a ponton, azert valtok, mivel idokozben egy masik szolgaltato alkalmazottja lettem, es lehetosegem, van naluk alaparon (amennyiert a matav adja) elofizetnem. Viszont mivel ez egy korlatlan ideju szerzodes a belepesi dij fullosan benne lenne. (Ugyebar ahol nincs belepes ott a szolgaltato maga elolegezi meg az elofizetonek azt, mivel ugyis x evig fog neki tejeleni.)
Szoval az egesz elegge furcsa szerintem. Mi lenne ha szeretnek egy masodik adslt elofizetni ugyanarra a vonalra. Pl nekem van egy 60 oras, es a gyereknek veszek egy 20 orasat. Akkor is fizetek ujra?
Vagy hogy is van az, hogy elvileg az adsl elofizetesemet barhol hasznlhatom. Akar a haveromnal is pl.
Ez az egesz olyan, mitha egy dialup szerzodes lemondasanal kikotnek a telefonomat otthonrol.
Egyebkent maga a cucc (splitter es modem) a matave. De en nem is akarom elvenni toluk. Nem mondom le az adsl szerzodesemet felejuk. Csupan a szolgaltatot valtom.

(#17) CsendPenge


CsendPenge
őstag

ööö, tényleg, amit Rog mond, az nekem is most vert szöget a fejembe. Most mindenki ingyé' bekötéssel reklámozza, akkor mi ez a kiépítéses költség dolog?

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#18) Den válasza Fisha (#10) üzenetére


Den
veterán

Valszeg a hozzáféréshrez szükséges eszközöket nem vetted meg azok nem váltak a tulajdonoddá ezért szerelik le szerződésbontráskor.

Azt kéne megpróbálni hogy a szerződés felmondása előtt megkötni a másik szerződést, így a régi szerződés felmondása után is van érvényes szerződés a hozzáférési ponton így a matáv nem szerelheti le a szükséges eszközöket.

www.simson4t.hu

(#19) Fisha válasza Den (#18) üzenetére


Fisha
őstag

Hogy, hogy is van a belepesi dij lasd a 16-os uzenetben.

(#20) Petya válasza Fisha (#1) üzenetére


Petya
tag

Ez azért durva! Szerintem fordulj a fogyasztóvédelemhez mert épp most kérdeztem meg egy ismerőst és ő neki is leszerelték ugyan de a mai napig meg van az ADSL szűrője (elköltözött és ugye ujra fizetett mert uj szám meg a szülei maradtak a régi helyen). Viszont arra a következtetésre jutottunk hogy gyakorlatilag ha megvan a szűrőd aminek elvileg nálad kell maradnia bár lehet hogy szerződésben valahogy megbundázták (nézd meg mindenképpen!) bárhonnan be tudsz lépni egy azonos szolgáltató általi bármilyen jelszóval. Persze lehet hogy kiszúrják és szólnak érte de nem hiszem. A Te esetedben elvileg ha tudsz az új szolgáltatónál telepítés nélkül kezdeni és letöltöd az uj szoftvereket, beállítod akkor elvileg működik a dolog!

(#21) Fisha válasza Petya (#20) üzenetére


Fisha
őstag

Igen, csak az a baj, hogy a matavnal egy adsl elofizetes tudtommal ugy van nyilvantartva, hogy szolgaltatohoz kotik. Azaz mikor en elofizetek az uj szolgaltatonal, ok jelzik a matav fele, aki csinal egy ugy elofizetest, uj szolgaltatoval. Erre mar rogton szamlazzak is a kiepitest a szolgaltatonak. Ezert a szolgaltato logikusan megker engem szepen, hogy fizessem ki a kiepitest, mivel a matav keri toluk. Igenam csak nekem mar ki van epitve, de arrol senki sem tud szerintem a matavnal, mivel nem tudja osszekapcsolni a mar meglevo elofizetesemet az ujjal. De ez szerintem nem az en gondom kellene, hogy legyen.

(#22) Petya válasza Petya (#20) üzenetére


Petya
tag

Ja és Axelerós (MATÁV) előfizetése volt és igy is megtarthatta a szűrőt! Tehát tisztázásképp van neki kettő egyet használ, egy porosodik.

(#23) Den válasza Fisha (#19) üzenetére


Den
veterán

Hát nem egészen olyan mintha dial up lemondása után kikötnék a telefonod.

Az adsl, igényel olyan elég drága eszközöket, amik csak az internetezéshez kellenek, ezt a matáv biztosítja, nem az internetszolgáltató. Ha femondod a szerződést, értelemszerűen nem hagyja csak úgy rajta a vonalon ezeket az eszkozoket, pláne hogy elég nagy a kereslet az adsl-re, fel tudja bőven szerelni máshova is.

Ezéért mondom hogy meg kéne próbálni úgy megkötni az új szerződést, hogy érvényben van a régi is, így ha megszünteted a régit a matáv nem szereli le az eszközöket mert van a vonalon érvényes adsl szerződés.

www.simson4t.hu

(#24) Den válasza Petya (#22) üzenetére


Den
veterán

a szűrő nem nagy duranás nem az a lényeg, az adsl modemek ami fontos, hiába van meg a szűrő, ha a központban lekötik a modemet a vonaladról.

www.simson4t.hu

(#25) localhost


localhost
Közösségépítő

Az én véleményem szerint a Fogyasztóvédelemhez nem éri meg elszaladni, az én meglátásom (!) szerint ebben az esetben sajnos nincs igaza a topicindítónak, leszerelés/felszerelés esetén ismét meg kell fizetni a belépési díjat. Mintha a telefonvonaladat mondanád le. Lemondás esetén pedig joggal viheti el a Matáv a saját cuccait, mert az az ígéret, hogy ''kb egy hónap múlva újra lesz másik előfizetésem'', nem kötelezi Őt semmire. - (szerintem joggal) :(

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#26) Den válasza localhost (#25) üzenetére


Den
veterán

igen én is ezt próbáltam kihozni.

www.simson4t.hu

(#27) Fisha válasza localhost (#25) üzenetére


Fisha
őstag

Nade en nem leszereltetni szeretnem es ujra fol. Hanem rogton egy az egyben szolgaltatot valtani. Akar tolem lehet valamennyi atfedes is a ketto kozott. De ez meg nem lehetseges mert a rendszeruk nem enged ket adsl szerzodest folvinni egy szamra. Szoval ez is kilove. De ez engem nem erdekel, ez az o nyilvantartasuk/adatbazisuk hibaja, ezert ne nekem kelljen fizetni.

(#28) CsendPenge válasza localhost (#25) üzenetére


CsendPenge
őstag

Oké, de én alapból úgy értettem, hogy ha ''kereszt'' szerződést köt, akkor is ez a helyzet. Vagyis csak így lehet. Lekötik, addig új szerződés nuku, új szerződés, bekötés... De akkor most mi a helyzet?

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#29) Fisha válasza Fisha (#27) üzenetére


Fisha
őstag

Igazabol ugy lenne az egsz jol kezelheto, ha magat az adsl vonalat kulon kene megrendelni az adsl elofizetestol (lasd dialup). Es akkor nekem most egyszeruen csak a szolgatatokkal lenne ugyintezni valom. A matavnak mag mindegy lenne, hogy ki adja a logint. (egyebkent van egy olyan gonosz es sanda gyanum, hogy ha az axelerohoz szeretnek most atmenni, akkor nem lenne ilyen akadaly)

(#30) localhost válasza CsendPenge (#28) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Most már én sem értem...:(((

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#31) Fisha válasza CsendPenge (#28) üzenetére


Fisha
őstag

Mint irtam, keresztet nem engednek kotni.

(#32) rog válasza localhost (#25) üzenetére


rog
addikt

en is, meg azt, hogy neki a szolgaltatoval van szerzodese, nem a matavval.
a matavnak a van a szolgaltatoval.

(#33) Turmoil válasza localhost (#25) üzenetére


Turmoil
senior tag

Azért talán nem olyan vészes, nekem jóval több, mint egy hónapig nem szerelte le a MATÁV az előző lakhelyemen az ADSL végpontot (rosszul mutat a statisztikákban), miközben már használtam az új helyen.

Egyébként a szolgáltató és a MATÁV közötti szerződések is beleszólhatnak a dologba. Ha a kiadott végponti cuccokat a szolgáltató bérli a MATÁV-tól, akkor valószínű, hogy nem engedik át szó nélkül a konkurrenciának.

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#34) Fisha válasza rog (#32) üzenetére


Fisha
őstag

Most beszeltem az 1212-on kozvetve egy illetekessel. Tiszta vicc. Elso kerdes, hogy NALUNK van-e az adsl elofizetes, illetve, hogy HOZZANK akar-e jonni? Kerdem en mi az, hogy NALUNK, HOZZANK? Tudtommal nem nyujt adsl szolgaltatast a matav. Igen igen, de hogy axeleros-e az elofizetesem. Ja ha nem, vagy meginkabb ha nem oda akarok menni, akkor nem igazan megoldhato a dolog...no comment.
Amuyg vegicsenges az volt, hogy ha el tudom intezni, hogy a ket szolgaltato egyszerre jelezze az igenyt (megszunes, kotes), akkor elerheto, hogy ne bontsak le a cuccot, de meg akkor se tudjak megmondani, hogy kell-e ujra belepest fizetnem. rotfl.
Nomeg azt is mondtak, hogy nics ilyenre igeny....:) de okosak vagytok, csak az a bibi, hogy most fognak lejarni az elso megkotott adsl szerzodesek. Szoval lesz ra igeny en garantalom.
(az a baj, hogy tenyleg kezdek ideges lenni.)

(#35) WN31RD válasza Fisha (#34) üzenetére


WN31RD
addikt

Talan ezzel a ''NALUNK, HOZZANK''-kal :((( lenne erdemes fogyasztovedelemhez fordulni, vagy ahhoz az intezmenyhez, ahol az ilyen osszefonodasokkal foglalkoznak... ?

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#36) CsendPenge válasza Fisha (#34) üzenetére


CsendPenge
őstag

OFF
Ne nyúzd magad, a gyomorfekélyednek nélküled is van elég szponzora :DDD
ON

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#37) Fisha válasza WN31RD (#35) üzenetére


Fisha
őstag

No igen, ez engem is igencsak megdobbentett. De azert nem is szeretnek nagyon elszallni, es azert az elsodleges szempont nem a kekeckedes, hanem a problema megoldasa lenne. Persze abban teljesen igazad van, hogy ha nem sikerul zold agra vergodni, akkor ezt fel lehet majd ellenuk hozni.

(#38) WN31RD válasza Fisha (#37) üzenetére


WN31RD
addikt

Szerintem aligha fogod tudni megoldani a problemat, legalabbis jol nem :((), es ha igen, akkor itt meg lehetne oket fogni... talan akkor masnak mar nem lennenek ilyen gondjai... talan... :O

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#39) Turmoil válasza Fisha (#37) üzenetére


Turmoil
senior tag

Szerintem legyél határozott. Lejár a szerződés, ne hosszabítsd meg, ha a MATÁV jelentkezik, hogy le akarják szerelni, mikor jöhetnek, akkor mondd meg, hogy folyamatban van az új szerződés, ne szereljék le, mert egy hét múlva jöhetnek felszerelni. Még egy szerződést is hajlandó vagy aláírni, hogy ha mégsem, akkor fizetsz x forint késedelmi díjat (de alá azért ne írd:)))

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#40) WN31RD válasza Turmoil (#39) üzenetére


WN31RD
addikt

Na erre kivancsi leszek (azaz drukkolok :D)

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#41) rog válasza Turmoil (#39) üzenetére


rog
addikt

mas borere konnyu mi? :)

(#42) Fisha válasza Turmoil (#39) üzenetére


Fisha
őstag

Az uj szolgaltatonal nagyon nem kell diktalnom, mert mint mondtam itt dolgozok. Tehat ezzel nincs gond. A baj ott van, hogy nem tudunk ugy szerzodest tovabbitani a matavhoz, hogy az ne teljesen ujkent legyen feldolgozva, azaz a matav ne inditsa el a felszerelesi procdeurat, illetve ne kerne el a penzt. Ha meg keri a matav, akkor bizony nekem is ki kell itt fizetnem.
A leszereleses trukkozes meg azert nem muxik, mert ugy inditanak, hogy a matavos helyi kozpontban rogton letiltjak az adsl hozzaferesemet. Utana meg mar sajnos edesmindegy, hogy mikor szerelik le a splittert meg a modemet. De azert megprobalom megoldani a dolgot. Ezt mar tobbnek veszem, mint puszta penzmegtakaritas, ez mar szemelyes ugy...:))

(#43) szekreny válasza Fisha (#42) üzenetére


szekreny
tag

Az nagyon jo!!!Azt én is megnézném..:))

Egyébként matavval már en is szívtam.Kb két hónapnyi aktív faxolás levelezés és telefonálgatás után sikerült elérnem, hogy leszereljék az ISDN emet, és berakjanak egy mezei analóg vonalat..:(((

''A kő-papír-olló játék nagyon unalmas volt a papír és az olló feltalálásig.''

(#44) twollah


twollah
nagyúr

Ha engem is igy fognak szivatna akkor tuti toko szurom magam.
Az a vicces az en elofizetesemben, hogy a decemberben a 2 unnep kozott kotottek be, es hamarosan lejar a szerzodesem.

Ekkor a szolgaltato felajanlja a hosszabitast vagy leszerelteti a cuccot.
Jo lenne ha erre vki valaszt adna.
DataNETes vagyok.

(#45) Fisha válasza twollah (#44) üzenetére


Fisha
őstag

A vegikifejlet az lett, hogy nem valtottam szolgaltatot. majd ha megynerem a lottootost es idomilliomossa is valok egy pillanat alatt, akkor lehet, hogy elkezdek kekeckedni az effele dolgokon, de sajna a jelenlegi helyzetben nincs idom es energiam, honapikig utanajarni a dolognak.
Egyebkent nekem a hosszabbitas ugy nez ki (iwnel), hogy meg majus vegieg garantaljak a 6600+afat, es utana 8900+afa a maximum, amit elkerhetnek a szolgaltatasert.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Adsl valtas - ezt mar el se lehet hinni (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.