Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) InsolentD


InsolentD
csendes tag

Hello!
A problémám a kövektező lenne: most vettem egy új gépet (Athlon 64, ASUS K8N-E Delux alaplap stb.) és megpróbáltam összehozni az itthon ADSL modememmel (Telindus 1111). Mivel a házban van két gép van, és a másik egy kicsit messzebb van, ott használjuk az eth dugót és én használom az USB kimenetét a modemnek. A régi gépemen (Duron, noname VIA chipes alaplap) semmi gond nem is volt ezzel, de mióta az új gép van sehogy sem akar összejönni a kettő egymással.
Elindítom a Telindus telepítőt, a modem nincs bedugva, majd amikor kéri bedugom (ahogy kell is... furi egy konfiguráció, de mind1). El is jut odáig hogy elindítja a Win hardver hozzá adóját, átmásolja a file-okat, majd kiírja, hogy az Eszköz nem indítható el (kód 10 a hiba kódja, hátha ez mond valakinek valamit). Utánna se kép se hang. Ha nyomok a telepítőben egy cancel-t akkor meg törli az összes dll-t meg mindent és indíthatom újra. Ha eleve bedugva akarom telepíteni, nem is hajlandó foglalkozni vele, ismeretlen eszközt ír ki.
Tényleg sok mindent megpróbáltam már, de tanácstalan vagyok. Kérlek segítseteke!t

(#2) OddMan válasza InsolentD (#1) üzenetére


OddMan
őstag

Egyszer egy havernál ugyan így jártunk, hogy képtelenek voltunk feltelepíteni az ADSL modem driver-ét. Az XP újratelepítése oldotta meg a problémát. ;) Utána már szépen felkúszott a modem driver-e.
Persze elképzelhető, hogy máshogy is meg lehet oldani, de nekem sajnos nincsen más ötletem. :DDD


[Szerkesztve]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#3) vfo7 válasza InsolentD (#1) üzenetére


vfo7
senior tag

Nekem is simán felment a driver, bár én úgy telepítettem, hogy simán bedugtam az USB-kábelt, majd amikor a Windows kérte az új hardver driverét, betoltam neki az install CD-t és maunálisan mutattam meg neki, hogy melyik fájlt másolja be, nem hagyta, hogy a vindóz keresse meg magának. Esetleg próbáld meg ezt, de előtte töröld a már feltelepített drivereket.

Aki csak a lábával siet, hibázik.

(#4) InsolentD


InsolentD
csendes tag

Hát a nagy baj az, hogy mindkettőt probáltam már. Lehet hogy a telepítőmmel van baj. Megpróbálok majd egy másik .inf-et szerezni.
Köszi azért, probálkozom. Üdv. Inso

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.