Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Protoss


Protoss
senior tag

Hali!

Új év, új gép gondolja haverom, de anyagilag kötött a keze (netto 50eFt). Jelenleg egy
Abit VH6T lapot
900 Celeronnal,
128 Mb sdrammal,
Abit siluro gef2-mx440-sel nyomat.

Szóval ebbe a lapba kell egy nagyobb(acska) proci, az abit oldal 1.3 tua cerkát definiál, de találtam 1.7-ast socekt 370.
http://www.depo.hu/?page_number=6&id=10914&lid=1&csid=1. Ez vajon jó? Vagy csak elírás?
Van értelme a cserének 900->1,3-ra?

Elsődleges célja a játék és film nézés, szóval a vga kari csere biztos, egy gef3 ti vagy Ati 9200 lesz. Igazából én a jó tv kimenet miatt 9200-es párti vagyok, de ebben is adhatok tanácsot. :)

+128Mb ram már van.

Üdv

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#2) Zoltán válasza Protoss (#1) üzenetére


Zoltán
őstag

Szerintem az nem socket370-es, valszeg elírás. Ha coppermine helyett tualatin megy majd bele, akkor gyorsul, de talán nem annyival, mintsem hogy érdemesebb lenne egyből egy P4 Celeron-os konfigba költeni azt a pénzt. Igen, egy 2.0 Ghz-es Celeronba. Az Én Abit VL6-omba (a VH6 közvetlen elődje) egyébként Celeron 850@1135 Mhz-es proci megy, de lehet, hogy menne több is. BIOS-t is valszeg kell frissítenie a haverodnak.

[Szerkesztve]

(#3) Zoltán válasza Protoss (#1) üzenetére


Zoltán
őstag

VGA-nak meg R9100-at vegyél, mert az gyorsabb mint a R9200. Csak vigyázz, ne 64 bites legyen rajta a ram-vezérlő. Gef3Ti-t ne vegyen, mert az csak DX8-as, az Ati meg DX8.1-es.

(#4) Zoltán válasza Protoss (#1) üzenetére


Zoltán
őstag

''Abit siluro gef2-mx440'' -ezt most nem értem. Ha gef2, akkor mx400, ha meg mx440, akkor gef4.

(#5) Protoss válasza Zoltán (#2) üzenetére


Protoss
senior tag

én is félek, hogy elirás :(, az 1,3c az tua lenne.
Azért érdekes a dolog mert a srác 2 évente tud csak upgradelni. Elöszőr egy erősebb vga up-ra gondoltam, de félek, hogy a 900 cerka megdöglik nagyon gyorsan. Alaplap +proci +vga +ram (ddr az sd helyett) hát nem hiszem, hogy bele tudom sajtolni 50be.

Kösz a segítséget, 9100Pro nem találok sehol.

[Szerkesztve]

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#6) Protoss válasza Zoltán (#4) üzenetére


Protoss
senior tag

bocs 400 gef2, csak közben pakolok is mert lassan mennem kell

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#7) Zoltán válasza Protoss (#5) üzenetére


Zoltán
őstag

Nem is kell, hogy pro legyen. Abból csak R9000 pro van, de az lassabb mint a R9100. A névből sokszor ne mderül ki, hogy hány bites a ram vezérlő. De ha LE vagy SE akkor gagyi.

(#8) Zoltán válasza Protoss (#5) üzenetére


Zoltán
őstag

A 900-as cerka elég lehet, csak tuningolni kell, hogy 133 legyen az fsb. Tehát a vga kártya a fontosabb itt. Vagy vannak olyan P4-es lapok, amik sd-ramot is tudnak kezelni. Aztán ha lesz pénz, akkor lehet ramot is cserélni.

[Szerkesztve]

(#9) lakosk


lakosk
tag

Egyértelműen elírás! És egyébként is én ha vaálasztanom kellene, a 1.3-as tua celeron vagy egy 2.0 P4 celeron között rögtön a tualatinra szavaznék. Kis szerencsével megy 1700Mhz-n, és ott már elég ütős egy ceruza.(persze nem egy 3,2-es P4-hez képest) Én nem is keresnék tovább vennék egy 1.2 vagy 1.3 GHz-es Ceruzát.

Mitől zakatol a vonat? Mert ezek az állatok 4zetből csinálják a kerekét! (r2*PI)

(#10) Zoltán válasza lakosk (#9) üzenetére


Zoltán
őstag

Igen, de az alaplapja nem bírná az 1,7 gigát. Tehát kellene új lap, abba meg nem a tua menne, hanem a 2.0 gigás celeron.

[Szerkesztve]

(#11) Protoss válasza Zoltán (#8) üzenetére


Protoss
senior tag

Akkor lehet, hogy egy gef4 ti beficen meg combo dvd/cd-rw. A régi karit meg valahogy beszámítatom ha lehet.
9100-ket leválogatni, 1x már csináltam és bizony kemény meló volt. Azért még megnézem a 9200 teszteket.(128, gigabytra vagy club3dre).

Bár most én igazából átállnék amdre, de ott is most fognak alaplapot váltani a 64-k miatt. Szóval két év múlva megint teljes lap csere lenne a vége.

Kösz +1x, most léptem.

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#12) shtml válasza Zoltán (#10) üzenetére


shtml
őstag

Az alaplap ugyan miért ne bírná az 1.7 GHz-et?
Amúgy meg nem is neki kell bírnia, hanem a processzornak. A lap elég, ha bírja a 133 MHz FSB-t. Az meg by default megy rajta.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#13) Protoss válasza shtml (#12) üzenetére


Protoss
senior tag

Fény az éjszakában :DDD

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#14) Zoltán válasza shtml (#12) üzenetére


Zoltán
őstag

Nem így van! A lap órajelgenerátora nem bírja majd. Amikor azt tervezték max. 800Mhz-es procik voltak. Aztán a BIOS upgrade-kkel szépen elvitték a lapot 1,3 gigáig, de tovább szerintem nem megy. De felőlem próbáld ki, lehföjjebb kellemesen csalódsz. (persze ha van ilyen lapod)

(#15) jerry311 válasza Protoss (#1) üzenetére


jerry311
nagyúr

tua P3 lehet többet ''segítene'' mint tua celeron :)
900as celeronhoz képest szerintem 1.1-es P3 nagyobb gyorsulást hoz mint az 1.3-as celeron.

(#16) kovacsson


kovacsson
tag

elvileg a tesztek szerint a Tualatin mag jelentős előrelépés a Coppermine-hoz képest, tehát érdemes lehet.

tualatin P3-t nem biztos, h érdemes, a tua cerkák általában jól húzhatók, fel lehet nyomni 133-as FSB-re azokat is. és sokkal olcsóbbak.

(#17) Viktor77 válasza jerry311 (#15) üzenetére


Viktor77
titán

Csak az a rendes P3 legalább 2x annyiba kerül, és annyit már nem ér meg.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#18) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Azt a 900-as cerkát nem lehet 1200-ra feltekerni?
Első lépésként az se lenne rossz.

(#19) kovacsson válasza _Volkovy_ (#18) üzenetére


kovacsson
tag

hát az én 900-asom nemigen megy 1100 fölé, pedig itt CUSL2-C-ben zötyög... bár feszemeléssel még nem próbálkoztam (nem is fogok).

(#20) Loopus válasza _Volkovy_ (#18) üzenetére


Loopus
tag

Hát ha c0 steppinges akkor nem, annak olyan 950-1g a vege. Ha viszont d0-s akkor minden tovabbi nelkul.
Amúgy abba a lapba szvsz Tua celeron kellene, ahogy irtátok, a tua p3 sokkal dragabb, és ráadásul ha jól emléxem kétféle volt belőle: egyik 256k full speed cache, a másik 512k half speed. A t celaban meg benne van a 256k mindenképpen, és ráadásul 1.2g-ig szinte mindegyik vitte a 133-as fsb-t.

(#21) Zoltán válasza _Volkovy_ (#18) üzenetére


Zoltán
őstag

Ezzel elkéstél...

(#22) _Volkovy_ válasza Zoltán (#21) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Igen,most látom.
Sebaj,a szándék megvolt..

(#23) _Volkovy_ válasza Loopus (#20) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Amikor 3 hétig volt Inteles gépem is,az abban lévő 900-as cd0-s volt,az vitte.

(#24) Protoss


Protoss
senior tag

Hali!

Kösz az ötleteket, tekerni nem akarom mert a srác nem ért a géphez, ha én itt belövöm utánna hazavisszi véletlenül fagy nem tudja még a biosban sem visszalőni. Telefonos helpdesk lenne a vége. Az meg elég fárasztó.
A P3 nagyon drága.

Ez a sztori kicsit emlékeztet a régi bh6 lapok esetére amikor 400 cerkák után megvadult a világ, bios update hátán bios update, hogy a cerkák upgradjével ne kelljen együtt lapot is dobálni, de ha jól tudom 700-nál azok is elfeküdtek vagy lehet, hogy bele megy egy 400-as helyére ez a 900?
Én akkor lettem Duron-Athlon párti, szóval teljesen felhagytam a kisérletezgetéssel.

Üdv

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#25) lyzzard


lyzzard
aktív tag

A fenéket! AZ Abit VH6-T 1,7 ig birja a procit, alap biossal, és állitolag 2,2ig húzott celit is elvitt. Nahát, nekem egy 1,45ös cerka van benne, most figyelj, 1820 MHzen!tehát az alaplap birja...

(#26) tsu válasza lyzzard (#25) üzenetére


tsu
tag

1 év és 7 hónap lemaradás... :DD

×××

(#27) lyzzard válasza tsu (#26) üzenetére


lyzzard
aktív tag

naéééés?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.