Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) anulu


anulu
félisten

Naszóval. Jártamban láttam Abit honlapján a fent nevezett alaplapot. Nincs rajta OTES, viszont ''csak'' 2 DIMM slotja van. A kérdésem az, hogy van-e valakinek már tapasztalata ezzel a lappal? Nekem nagyon szimpatikus, és úgy vélem, hogy nagyon korrekt választás lenne egy 3000+ A64 alá :)

Izé: Bővebben: link

Szal. Várom a véleményeket. :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#2) Karex válasza anulu (#1) üzenetére


Karex
senior tag

Hmm. Ezt a Secure IDE-t nem értem.

''even if they remove it from your PC''. Szóval ha én vinném át másik gépbe a vinyót, akkor is megszívtam, mert nem olvasható majd? :F

(#3) anulu válasza Karex (#2) üzenetére


anulu
félisten

pontosan, csak ha a secure ide és a hozzá való kulcs is bele van pakolva. de az a simához is van? nem csak a MAX3-hoz??

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#4) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Abit KV8 Pro ~ Abit KV8-MAX3

1ébként kicsit más a kettő: az újon 1 GHz-es a HT, ami mondjuk a gyakorlatban sz@rt sem ér, vmi VIA Gigalan van rajta a 3COM helyett, illetve nincs rajta OTES. Kevesebb a memfoglalat és 90 fokkal elforgatták az IDE-csatikat (ez speciel nekem teccik).

Ennyi a különbség.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#5) alázógyík válasza fLeSs (#4) üzenetére


alázógyík
őstag

Ha árban jóval kevesebb lesz,akkor nagyon tuti vétel lesz!:D

(#6) anulu válasza fLeSs (#4) üzenetére


anulu
félisten

nekem az OTES-re abszolúte semmi szükségem, úgyh a MAX jobb választásnak tűnik számomra. Neked milyen lapod van?

az, hogy csak 2 memó foglalat van, nem lényeg, mert a 2x512 RAM-om ebbe belemegy :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#7) anulu válasza alázógyík (#5) üzenetére


anulu
félisten

olyan bruttó 30 körül lenne szvsz a reális. hazánkban van hivatalos Abit disztribútor?

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#8) dzsoni válasza anulu (#7) üzenetére


dzsoni
senior tag

Nekem 38k-ba fájt a MAX3 (interboard).

(#9) dzsoni válasza Karex (#2) üzenetére


dzsoni
senior tag

Igen

(#10) anulu


anulu
félisten

Ez a lap kapható vhol Sex-ben? Anyámat úgy néz ki, sikerült rávennem, hogy jó nekem, ha 64bites cuccom van :D Mondjuk nem a 64biten van a lényeg, hanem a sebességén ;)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#11) joshua7


joshua7
veterán

Gondoltam fölhozom.
Nagyon érdekel a lap, 3000+-hoz venném, csak hát ugye a Bios még nem tökéletes benne.
Remélem, hamar orvosolja az Abit a problémáit.:U

Semper Fi

(#12) infest válasza joshua7 (#11) üzenetére


infest
tag

a honlapon 3 bios van hozzá az utolsó már jó lehet?:F

sütit?:)

(#13) freak^ válasza fLeSs (#4) üzenetére


freak^
tag

Meg az is kulonbseg, hogy a Pro-n k8t800 pro chipset van --- > van fix agp/pci lock, nem?

(#14) HiperG válasza fLeSs (#4) üzenetére


HiperG
addikt

De a K8T800 Pro az nem fix agp és pci ?

(#15) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

Én is ezt az alaplapot néztem ki magamnak.
+passzív chipsethűtés
+fan EQ -> biosból állíthatod a ventilátorok fordulatszámát (alsó/felső limit)
+Cool and Quiet támogatás
Ezzel a 3 tulajdonsággal egész halk gépet lehet összehozni.
+25000FT körül kapható. (www.users.hu)

Negatívumok:
-AGP/PCI lock az anandtechen annyit olvastam hogy az első tesztpéldányon nem működött, a másodikon viszont már igen és mérőműszerrel is ellenőrizték.
- A Cool & Quiet nem tökéletesen működik -> de Bios frissítéssel megoldható.

Én még várok az alaplapvásárlással de ha sikerül javítania az abitnak ezen az alaplapon akkor ilyet fogok venni.

(#16) joshua7


joshua7
veterán

Én is kb így vagyok vele.:)

Semper Fi

(#17) Arhel


Arhel
senior tag

Ha jól olvastam akkor ez a lap nem kezeli Dualban a RAM-okat? :F

(#18) Avicularia válasza Arhel (#17) üzenetére


Avicularia
veterán

Mivel Athlon 64-nél a prociban van a memóriavezérlő,nem a lap nem kezeli,hanem a proci nem kezeli,csak single-ben megy :)

(#19) anulu


anulu
félisten

egy óriási érv szól ez ellen a lap ellen. az pedig az, h nemsokára jön az S939... én pedig most a kivárás fázisában vagyok :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#20) HERR Z válasza anulu (#19) üzenetére


HERR Z
veterán

már van 939es prockó ár:
3500+ 107+fa
3800+ 153+fa

Erre megérte aztán várni:D:D:D:D
3000+ meg 35+fa OEM....

(#21) Phantom Lord válasza HERR Z (#20) üzenetére


Phantom Lord
aktív tag

Hol ennyi a 3000+?

(#22) Flashcash válasza anulu (#19) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

A socket 939-re nem érdemes 'várni'.
Várni akkor érdemes ha valamit olcsón megkapsz és jóval nagyobb teljesítményt nyújt mint a jelenleg kapható megoldások.

Egy Novemberben vásárolt 25ezer FT körüli AGP/PCI lockos socket 754-es alaplap + 40-50ezer FT-ért egy Newcastle magos Athlon 64 3000+al nem nagyon versenyezhet árban egy socket 939-es lap+proci párosítás.

Teljesítményben pedig szintén nincs túl nagy különbség 512KB cache van mindkettőben a kétcsatornás memóriavezérlő hoz pár% teljesítménytöbbletet, ezért a pár %-ért jóval drágább az alaplap és a processzor is.

Socket 939 alaplapot majd a kétmagos processzorok idején éri meg vásárolni akkor amikor már nem számít majd újdonságnak és kedvezőbb lesz az ára is.

(#23) HERR Z válasza Phantom Lord (#21) üzenetére


HERR Z
veterán

www.ready.hu

Na ja S754 már kurvaolcsó...vannak noname cuccok is -ECS, Asrock- így a proci+alaplap kombó megvan 40-50ből...de márkással se horribilis

(#24) joshua7


joshua7
veterán

Elvileg van már a lapból egy v1.1-es is.
Ilyen bios-szal:

Support CPU multiplier adjustable (for KV8 Pro v1.1 only).
Fixed an issue where the PS/2 wheel mouse does not respond under certain conditions:
Using certain PS/2 wheel mice and certain USB keyboards.
PS/2 wheel mouse works fine but loses response on 1st, 3rd, and 5th.... time restarting windows. However, it works fine on 2nd, 4th…. windows restart.
For ''PS/2 wheel mouse + PS/2 keyboard'' and ''USB wheel mouse + USB keyboard '', there no problems at all.
Fixed the issue that system may shutdown when CPU FAN disconnected even if CPU FAN SPEED monitoring disabled.
Synchronize with Hardware monitor value, if Voltage value changed.
When S3 resume CPU Clock back to pervious mode.
Increase CPU FSB to 336MHz.
Set the low limit value of CPU Voltage warning.
Preset AGP RATIO DEFAULT to FIXED. (for KV8 Pro v1.1 only)
Fixed the issue that CPU multiplier unable to load default.
BIOS compile date: 06/16/2004

Semper Fi

(#25) HERR Z válasza joshua7 (#24) üzenetére


HERR Z
veterán

hát amiket kiemeltél + az FSB 336ig állítása az kira...meg az ára is csak mé nincs rajta firewire?:U Ezért nem ilyenem lett....

(#26) joshua7 válasza HERR Z (#25) üzenetére


joshua7
veterán

Nekem lehet, h ilyenem lesz. Persze egy kis időbe fog telni, mire ideér.
Eldönöttem, h vagy ez, vagy az Epox 8KDA3J. Csak sajna ez utóbbiról 1előre semmi hír.:(
Gondolom ha lenne Firewire, akkor drágább lenne.
De itt van a Gigabyte GA-K8VT800 Pro lap is! A Sulinetes lap Pro-s változata. Azon van FW és az ára sem durva (33k az E-connect-ben)!
Bővebben: link

[Szerkesztve]

Semper Fi

(#27) HERR Z válasza joshua7 (#26) üzenetére


HERR Z
veterán

jah az a giga lap az jó cucc a +IDE RAID miatt:)Csak cserébe maxx 1.55v fesz, és no AGP/PCI fixálás...
Ennek a fényében már nem olyan klafa...kevéssel volt többe a K8N NEO Platinumom:D

Ha lenne firewire és drágább lenne megadnám az árát...csak nekem reflexből lesz benne 3 kártya -TV tuner, Sat tuner, Háló- mely mellé egy firewire és kb ennyi tele a gép....és semmi fejleszthetőség....másik út számomra a DualLAN lett volna és semmi firewire -ahogy epoxon- csak az még itt nem kapható / a Giga K8NS pro/XP vel eggyütt......
Jah és visszatérve K8Vt800 Pro helyett akkor már K8N PRO-t vennék mert nincs feszbaja...

(#28) HERR Z válasza HERR Z (#27) üzenetére


HERR Z
veterán

klafa nagy kapkodásomban a hangkártyáról el is felejtkeztem...ami csak tovább nehezíti az alaplapvásárlást:(
Tahát minimum 3 PCI elvész de inkább 4....és azért lehet hogy lesz egy 2 foglalatos videókarim is....

(#29) joshua7 válasza HERR Z (#27) üzenetére


joshua7
veterán

Próbáltál már tuningot a lapoddal?

Semper Fi

(#30) HERR Z válasza joshua7 (#29) üzenetére


HERR Z
veterán

Még nem próbáltam örültem hogy túl vagyok a felvételin és használhatóan összeraktam....
Viszont nagyon jól szerelhető:)

Majd holnap már talán lesz időm -át kell tennni még az erősítőt és jópár dolgot telepíteni kell még, majd csak utánna

Viszont a realtek850 nem rossz cucc...kövezzetek meg de komolyan használható...és prociterhelése egy fokkal se nagyobb a Santa Cruznál így a hely szükségessége miatt realtekkel megyek

(#31) HERR Z válasza joshua7 (#29) üzenetére


HERR Z
veterán

Még nem próbáltam örültem hogy túl vagyok a felvételin és használhatóan összeraktam....
Viszont nagyon jól szerelhető:)

Majd holnap már talán lesz időm -át kell tennni még az erősítőt és jópár dolgot telepíteni kell még, majd csak utánna

Viszont a realtek850 nem rossz cucc...kövezzetek meg de komolyan használható...és prociterhelése egy fokkal se nagyobb a Santa Cruznál így a hely szükségessége miatt realtekkel megyek

(#32) A.P.I. válasza HERR Z (#31) üzenetére


A.P.I.
aktív tag

Hol és mennyiért vetted az msi-t

''nem értel hozzá, és még kicsiben is gondolkodsz, én fagypont alatti -40C-os procival dolgozom!'' by RGB alias mbit

(#33) Phantom Lord válasza HERR Z (#31) üzenetére


Phantom Lord
aktív tag

santa cruzt nem adod el? :)

(#34) HERR Z válasza A.P.I. (#32) üzenetére


HERR Z
veterán

29.600+fa debrecen
mico computers

A Santa Cruz megy vissza tesóhoz SoundStorm helyett

(#35) HERR Z


HERR Z
veterán

Na megeresztettem a tuningot......Hát nemtom A-Data rammal mia **** van, de nem tudjátok hogy lehet megnézni hogy a memory mekkora feszt kap????Mert én beállítom neki a 2.8-at ahogy A-Data mondja és egyből behal, kb clear cmos:(
Szóval kénytelen vagyok asszinkronban húzni:) most még csak 240-ig mentem el de betonstabil, szóval még lehet megyek tovább....De a memory az ****** a csőröm
Jah még valami, baszottul melegszik/vagy szarul mér a lap....terhelés nélkül 67-70 terhelve majd 90!!! fokot mér.....nameg a chipset is 55fok -ugye MSI sajnálta az aktív hűtést a 250Gb-ről....******** sárgák
Feszt meg csak azért emeltem 1.6-ra hogy ne legyen belőle baj, lehet bírná nélküle is:))
Szóval:

a 3000+ CG cucc NAGYON ajánlott kategória

máskor mielőtt írsz, mosd ki a szádat - fLeSs

(#36) borely válasza HERR Z (#35) üzenetére


borely
tag

Az általad említett magas hőfok+MSI lap+Newcastle magos proci kombinációja közismert a (külfödi) fórumokon. :(

-Egyesek szerint csak BIOS hiba

-Mások szerint a proci hőelosztó/védő sapkája nem érintkezik jól a maggal (csak az új newcastle magos procikról van szó!!) van aki leszedte ezt a fém lapot és utána már jó volt a hűtés

-Megint mások szerint az alaplap kerete és a gyári hűtő inkompatibilis egymással (nem érintkezik kellő erővel) És a problémát pl. egy Zalman megoldotta....


Szóval a probléma tünetei közismertek, a megoldás nem :(

''Jobb bármilyen kicsi fényt is gyújtani, mint szidni a sötétséget''

(#37) borely válasza HERR Z (#35) üzenetére


borely
tag

''....fasszopó sárgák''


Hát hogyis mondjam csak.... nem éppen érett, kulturált emberre vall ilyet írni.

''Jobb bármilyen kicsi fényt is gyújtani, mint szidni a sötétséget''

(#38) HERR Z válasza borely (#37) üzenetére


HERR Z
veterán

Hát ez ilyen...neked is ilyen reakciód lenne ha egy 500Ft-os tétel lespórolása miatt 80fokos überbrutál meleg a chip.....és ez akadájoz pl tuningban stb....
Nevemből pedig kiderül hogy csak a japókat csípem:DD

(#39) borely válasza HERR Z (#38) üzenetére


borely
tag

Na, úgy tünik itt a mgoldás a hőfokra :) :

Bővebben: link

Az uj 1.2c Bios megoldja problémádat... 500 ft-s alkatrész helyett ingyen BIOS frissítés :D

''Jobb bármilyen kicsi fényt is gyújtani, mint szidni a sötétséget''

(#40) borely


borely
tag

Eléggé Off topic vagyunk itt. (csak most vettem észre, hogy ez egy Abit topic :) )
Még utoljára offolok egyet: Muxik az MSI-n a cool 'n'quiet? Ha alapon igen, akkor a következő kérdésem: húzva is?

''Jobb bármilyen kicsi fényt is gyújtani, mint szidni a sötétséget''

(#41) HERR Z


HERR Z
veterán

Húúú köszi, megnézem majd hogy mit tud;)
Cool'n'Quite-et még nem próbáltam, de mivel fűt rendesen ezért be fogom kapcsolni, tapasztalatok majd akkor
Ha meg offnak tartod akkor az A64 chs cpu... fórumban folytathatjuk

Akinek van Abit kV8 pro-ja még az se írta le tapasztalatait...

(#42) borely válasza HERR Z (#41) üzenetére


borely
tag

Szerintem azért mert nincs még itt a PH!-n senkinek se... Az én alaplapom olyan lesz, ha lesz 1.1-s versio belőle, vagy MSI NEO plat...ha müködik rajta a C'n'Q...

''Jobb bármilyen kicsi fényt is gyújtani, mint szidni a sötétséget''

(#43) infest válasza borely (#42) üzenetére


infest
tag

De van:DDD csak vidkártyám nincs, igy meg nehéz tapasztalatot mondani:)

sütit?:)

(#44) borely válasza infest (#43) üzenetére


borely
tag

Csak rajta, rajta, nem kell oda olyan jó kari ! :) 1.0-s verzió vagy már 1.1-s ? Úgy tudom, hogy a legujabb BIOS (szorzó állítás!) csak az utóbbira flashelhető.

''Jobb bármilyen kicsi fényt is gyújtani, mint szidni a sötétséget''

(#45) HERR Z válasza borely (#44) üzenetére


HERR Z
veterán

szorzót lehet az 1.0-ában is állítani nGuru-n keresztül winfos alól, tehát a C'n'Q is működhet rajta....
Inkább a biztos pci fix ami az 1.1 mellett szól, és ami nekem is kellett a 4 pci cucc miatt:)

(#46) borely válasza HERR Z (#45) üzenetére


borely
tag

Értem...és mi hír az MSI Bios flashel?

''Jobb bármilyen kicsi fényt is gyújtani, mint szidni a sötétséget''

(#47) HERR Z válasza borely (#46) üzenetére


HERR Z
veterán

még semmi majd ma este csinálom meg

(#48) infest válasza borely (#44) üzenetére


infest
tag

1.0-ás van:( szorzót nem lehet állítani:(

sütit?:)

(#49) joshua7 válasza infest (#48) üzenetére


joshua7
veterán

Na, ezért nem vettem még én se ilyen lapot.:(
Amúgy hol vetted? Kipróbáltad már (ok, látom, h nincsen vidkarid de vhol máshol)?

Semper Fi

(#50) infest válasza joshua7 (#49) üzenetére


infest
tag

Sopronban vettem, de elég sok helyen lehet kapni... 25500.- ft viszont sztem +ért...

sütit?:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.