Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) engusz válasza Szőrös  (#50) üzenetére


engusz
veterán

Még egy 3.5-ös és egy 5.25-ös egység beférne. No meg egy-két PCI-os kártya és memória is. :P

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#52) kosztakurta válasza engusz (#51) üzenetére


kosztakurta
csendes tag

Tenyleg rengeteg minden van a hazadban.Hogy tudod elviselni a zajt?Amugy a Thermaltake marka egy nagy VICC.4500 Ft os hutomet (Volcano9es) lepipalta a TITAN D5t ami kb 2000Ft.A thermaltake rezmagos,jo nehez bordazata van.a titan egyszeru alu es meg jol ossze is van karcolva az alja.
Ne vegyetek TT-t.

jj

(#53) Esmein válasza engusz (#2) üzenetére


Esmein
nagyúr

Most látom hogy fordítva tetted fel az nb hűtést. Mármint ha így marad nem tudod majd mellérakni a 7000-es zalmant. Azért van az egyik oldalán 2 sor alacsonyabb borda, hogy ha felteszed a 7000-es zalmannal akkor pont ott menjen el a borda és a chipsethűtőn is keresztülfújja a levegőt. Nagyon durván számít nálam mekkora fordulaton megy a zalman.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#54) engusz válasza kosztakurta (#52) üzenetére


engusz
veterán

Csendesebb a gép, mint a barátaim közül bárkinek. A sok ventilátor megtévesztő.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#55) engusz válasza Esmein (#53) üzenetére


engusz
veterán

Vízhűtésem van, de azért köszi az infót. Erre nem is gondoltam. De most már értek mindent. :)

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#56) Esmein válasza engusz (#55) üzenetére


Esmein
nagyúr

1 órát legóztam mire fölment mind a 2 ... Látom innovatek blokk :) Nálam most 54 fok a nb 47 fok a proci. 166*12. És kb 2 napja terhelem setivel(kivéve azt az időt amig políroztam :) )

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#57) Esmein


Esmein
nagyúr

[L]http://break.darkangel.hu/solar1an/procihuto/DSCF0024.JPG[/L]

Kb így, máshogy egyáltalán nem megy rá.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#58) engusz válasza Esmein (#56) üzenetére


engusz
veterán

Nálam 11x200, 1.7 V-on.
CPU: 42.5 C
PWM: 50 C

Most ennyi, de ha terhelem akkor picit feljebb másznak.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#59) Esmein válasza engusz (#58) üzenetére


Esmein
nagyúr

Nem tudom nekem idle mennyi lehet. Mindig megy a SETI :) (ph! team gogo)
2200-on mondjuk jó a hőfok.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#60) BOOSTER


BOOSTER
aktív tag

Ez elég érdekes...
Szintén Via KT600 chipset van az alaplapomon igaz a lap nem Abit hanem MSI de ez nem lényeg...
Az én esetemben egyszerű igaz elég nagy passzív hűtés van és alapállapotban 39 terhelve 45 fokig megy fel...
Tehát 70-80 fok több mint sok...

Mindenki hülye aki nem normális?

(#61) engusz válasza BOOSTER (#60) üzenetére


engusz
veterán

Ha figyelmesen végigolvastad volna a témát, akkor kiderült volna, hogy miért 70-80 fok az a chipszet.

De segítek:
''Why is the PWM temperature detected to be higher than the CPU's temperature on the KV7/KD7A motherboard?

The thermal sensor for PWM temperature is located near the PWM (Pulse Width Modulation) Synchronous Step-down Converter. It consumes a lot of power voltage provided by PWM converter, while the CPU is full loaded. Therefore, the temperature of sensor near the PWM converter is detected higher than the CPU's temperature, especially in a closed chassis. We recommend that you install the latest ABIT EQ software, which supports the KV7/KD7A instead of the legacy Winbond Hardware Doctor. Please uninstall Winbond Hardware Doctor before installing ABIT EQ.
''

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#62) BOOSTER válasza engusz (#61) üzenetére


BOOSTER
aktív tag

Kicsit rosszul megy az angol...Végigolvastam...Már értem...

Mindenki hülye aki nem normális?

(#63) Esmein


Esmein
nagyúr

Az teljesen normális ha a bartonom alapfeszen kap 1.71-1.72 V feszkót ? Terhelés nélkül meg 1.68-at. Érdekesen mér a lap vagy rossz feszeket ad le.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#64) zsoltee10 válasza Esmein (#63) üzenetére


zsoltee10
addikt

Öcsém lapjában (Asus A7N8X) is többet kap alapon, de nem ennyivel. 1,68V 1,65V helyett., Asus mindig is többet adott.

Valszeg kicsit többet is ad, meg félre is mér. :)


hozzátennék még egy apró megjegyzést. Asus P4C800-n a nb most 33 fokos. gyári passzív hűtéssel. Most néztem a mosfeteket, és nem forrók. a procin léghűtő van, de 800rpm-n megy, és zárt házban....:P

(#65) Esmein válasza zsoltee10 (#64) üzenetére


Esmein
nagyúr

Hát nemtom hol van a kutya elásva. 2040-en alapfeszen primestabil, 2200-on meg örülök ha 1.8-on bebootol.

Speedfan szerint Last: 1,71, max 1,73 min 1,65 mean 1.7

[Szerkesztve]

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#66) Esmein


Esmein
nagyúr



Ez a kv7 szerint az 1.65v, alapfesz.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#67) zsoltee10 válasza Esmein (#66) üzenetére


zsoltee10
addikt

nem nagyon látszik a grafikon, de mintha erősen hullámos lenne...

(#68) engusz válasza Esmein (#66) üzenetére


engusz
veterán

Nekem nem ingadozik ennyire.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#69) Esmein válasza engusz (#68) üzenetére


Esmein
nagyúr

1.66 és 1.72 közt mászkál de 1.65 öt véletlen sem érinti. 1.82 voltra 1.87 és 1.9 között mászkál, 1.85-re már le sem merem írni mit csinál.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#70) engusz válasza Esmein (#69) üzenetére


engusz
veterán

Hány fokos a PWM?

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#71) Esmein válasza engusz (#70) üzenetére


Esmein
nagyúr

min.: 55,0 max.: 61,0 mean:58,4

Ez az északi híd ?

[Szerkesztve]

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#72) engusz válasza Esmein (#71) üzenetére


engusz
veterán

(#33) :P

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#73) Esmein válasza engusz (#72) üzenetére


Esmein
nagyúr

Tehát akkor a mobo senzor = pwm szenzor. Jó. Átlag 58-60 fokos és 1,5 napja van 100%-ra terhelve, de azért zavaró hogy gyakorlatlag nem tudok beállítani neki egy feszt mert úgysem annyi lesz.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#74) engusz válasza Esmein (#73) üzenetére


engusz
veterán

Bent hagyom a VCORE mérést pár órára, mert most el kell, hogy menjek. Kíváncsi vagyok az eredményre. Egyébként az Abit EQ-nál nem látszik, hogy nagyon ingadozna.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#75) Esmein válasza engusz (#74) üzenetére


Esmein
nagyúr

Kipróbáltam abit eq-t az is kb hasonlókat mér.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#76) engusz válasza Esmein (#75) üzenetére


engusz
veterán

Ahogy elnézem, nálam sem jobb a helyzet. :U De talán egy picikét kisebb intervallumban mozog. (1.7 V-ot kap a proci.)

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#77) Esmein válasza engusz (#76) üzenetére


Esmein
nagyúr

Neked legalább átlag 1.7 volt, legalábbis az a középérték, metszi néhányszor. De nekem nem is érinti :D Amúgy 400w azona tápom van.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#78) engusz válasza Esmein (#77) üzenetére


engusz
veterán

Nálam csak egy 300 Wattos Enermax. De nem gondolom úgy, hogy ennek így kellene kinéznie...

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#79) Esmein válasza engusz (#78) üzenetére


Esmein
nagyúr

1. rosszul mér (andorpapa szerint nem :F)
2. rossz feszeket ad le (3 fázisú stabilizátorja van)

[Szerkesztve]

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#80) engusz válasza Esmein (#79) üzenetére


engusz
veterán

Kíváncsi lennék, hogy másnál miként alakulhat ez a grafikon.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#81) Hangyoca


Hangyoca
tag

Sziasztok!
Lenne egy érdekes kérdesem nektek akik szintem kv7 es alaplapot használtok nem tunik el egy mega rendszerinditaskor valamerre?
van egy havarom neki eltunt de pontosan 1024kb tunt el csinalt mar vele mindenfelet viszavite a szervizbe vagy 3 szor de semmi...
nekem is ilyen a lapom az az egy mega valahova eltunt....
szerintetek mi a baj? a memoria jo a proci jo, az a alaplap megugye mukodoik csak megevet 1 mega ramot...

(#82) engusz válasza Hangyoca (#81) üzenetére


engusz
veterán

Ez borzatsztó! :D
Egyébként pedig nem tudom. Nálam 2x 512 MByte van, megnézem majd neked, hogy mennyit ir ki...

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#83) Esmein


Esmein
nagyúr

Ha túlhúzom a ramot akkor nem számol el a végéig hanem kiakad, de nálad nem ez a helyzet. tudom nálam 523 megát ír ki bootnál.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#84) mr_ricsi válasza Hangyoca (#81) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Hol ír ki 1-gyel kevesebb RAMot?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#85) Hangyoca


Hangyoca
tag

Holkel nezni?
mondjuk mikor bebootol a gep es leszamolja a ramot azt ird fel es utana oszadel 1024 el igy megtudod menyi ramot lat a gep...
de komolyan senkineksincsen otlete?:F

(#86) Hangyoca


Hangyoca
tag

Up!!
Szoval mindenkinek jolmegy a lapja?
Csak en vagyok meg az ismerosom aki egybol hibas lapot kapot? vigyem vissza?

(#87) mr_ricsi válasza Hangyoca (#85) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''senkineksincsen otlete?''
Dehogynincs!
Az alap 640kB memóriát külön teszteli az alaplap. A felette lévő UMB 384kB-os területét meg egyáltalán nem teszteli, ez együtt 1MB. Ha ezzel végzett, akkor nekifog az 1M feletti memóriának is (sokkal kevesebb alapossággal).

Ha megnézed a 2. bootképernyőn a táblázatban, ott is külön szerepel az alapmemória és az extended.

(Ha igaz, ilyen lesz a következő lapom, majd megkukkantom élőben is a problémát...)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#88) Hangyoca válasza mr_ricsi (#87) üzenetére


Hangyoca
tag

Sziasztok!
jo reg nemirtatok jo otleteket! a gep meg mindig csinalja a hibat!
nemhiszem el hogy kulon szamolja mert azt valahol kikelene inia ha meg a biosban nezem aor is a rosz ertekbol vonja ki a 640kb felso memoriat!
na vetel alaplapot?

(#90) engusz válasza Kalandor (#89) üzenetére


engusz
veterán

Lesz az még jobb is! ;]

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#92) Fercsa válasza Kalandor (#91) üzenetére


Fercsa
senior tag

mosfetekre ajanlom a BGA ram hutoket ;)

[WEB]:[www.fercsa.com] - [FTP]:[fercsa.myftp.org:21] - [TV]:[sorozatguru.info] - [CM]:[cablemodemhack.tk] - [BiT]:[server-seed.com]

(#95) Fercsa válasza Kalandor (#93) üzenetére


Fercsa
senior tag

en bga tokozasura gondoltam..az negyzet alapu nem hoszukas es befer siman..
keresek kepet..

[WEB]:[www.fercsa.com] - [FTP]:[fercsa.myftp.org:21] - [TV]:[sorozatguru.info] - [CM]:[cablemodemhack.tk] - [BiT]:[server-seed.com]

(#96) Fercsa válasza Kalandor (#94) üzenetére


Fercsa
senior tag

itt pedig az alsot ajanlom , mert nagyobb a hoatado felulete..(zalman nem jo?)
vagy leszeded a egy regi alaplaprol..
a felsot talan kapsz a Lomexban is:)

[WEB]:[www.fercsa.com] - [FTP]:[fercsa.myftp.org:21] - [TV]:[sorozatguru.info] - [CM]:[cablemodemhack.tk] - [BiT]:[server-seed.com]

(#97) Fercsa válasza Fercsa (#95) üzenetére


Fercsa
senior tag

[WEB]:[www.fercsa.com] - [FTP]:[fercsa.myftp.org:21] - [TV]:[sorozatguru.info] - [CM]:[cablemodemhack.tk] - [BiT]:[server-seed.com]

(#100) Fercsa válasza Kalandor (#98) üzenetére


Fercsa
senior tag

ha nem lesz ,dobj meg egy maillel es fureszelek egyet:P:DDD

[WEB]:[www.fercsa.com] - [FTP]:[fercsa.myftp.org:21] - [TV]:[sorozatguru.info] - [CM]:[cablemodemhack.tk] - [BiT]:[server-seed.com]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.