Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) engusz


engusz
veterán

Egy ilyen alaplapban csücsül egy 2500+-os Barton. Vízhűtéssel 3200+-ra van húzva úgy, hogy 200 MHz-es az FSB és az alap 1.65 Volt csak 1.7 Voltra van emelve.

A gyári hűtő nem volt képes a chipszetet normális hőmérsékleten tartani. Állandóan 70-75 fok közelében volt mikor terhelve volt a gép. Gondoltam, hogy vacak és lecseréltem egy Zalman ZM-NB47J-re. Egyáltalán nem javult a helyzet. A maximális 75 fok most már 85 fok!
Ha odateszek egy 8 cm-es ventilátort, akkor lemegy kb 70 fok környékére, de terhelésnél szintén 75 fok körül mozog.

Szerintem ez egyáltalán nem normális dolog! 86 foktól már sípol a gép, nagyon idegesítő! Úgy gondolom, hogy nem kellene ennyire melegednie ennek a vacaknak. Mi lehet a bibi?

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#2) engusz válasza engusz (#1) üzenetére


engusz
veterán


Ez volna az eredeti hűtő, nem valami izmos darab.


Ezen pedig a Zalman látható, reméltem, hogy a jóval nagyobb borda ellesúlyozza a ventilátor hiányát.


Idegeskedésem közben összedobtam a kettőből egy ilyet. Sajnos nem sokkal lett jobb a helyzet. Így is 78 fokot mértem játék után. :(((

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#3) proximus válasza engusz (#2) üzenetére


proximus
senior tag

Nem túl forró a borda tapintásra? Mert ez így enyhe túlzásnak tűnik a hőfokot mérő szerkezet részéről. Nekem egy ABIT kr7a-133 lapom van (KT266A), de olyan szinten nem volt meleg az NB,(illetve olyan szinten nyelte a port) hogy lekaptam róla a ventit, és csak az a vékony borda maradt, de így is csak langyos. Ja és tényleg, mivel méred a hőfokot? Ezekben az újabb ABIT-okban(KT600 csipszetben?), már van hőmérő az NB -hez?

(#4) engusz válasza proximus (#3) üzenetére


engusz
veterán

De forró tapintásra is. BIOS-ból és Windows-ból is mérem. Ugyanazt mutatja mind a kettő. Szerintem bőven felülmér, de akkor is aggasztó a dolog. A KT400-asom nekem is elég volt a passzív borda. Nem értem, hogy itt miért nem?! :(

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#5) Bally


Bally
senior tag

Akkor is ilyen forró, amikor a proci alapon van? alapfeszen?
Ennyire melegedne a chipset? :F

(Sztem a végleges megoldás, hogy azt is vízzel hűtöd, ha már egyszer víz van a gépben.-bár ezzel te is tisztában vagy, csak úgy mondom)

http://www.illatosut.hu/ - 14 nap az élet? | http://www.pwned.nl/ - cheater?

(#6) HiperG


HiperG
addikt

Régebben is csinálta?

Ha eddig is ne foglalkozz vele főleg ha nem okoz problémát (nekem is forró a chipset)

Ha bármelyikre nemmel tudsz válaszolni akkor vidd vissza gariba

(#7) anaqer


anaqer
veterán

Hasonlóra tippelek itt is : [L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=47845&arc=f[/L]

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#8) engusz válasza Bally (#5) üzenetére


engusz
veterán

Nem, akkor ilyen forró ha tovla van a proci. De alapon se sokkal kevesebb. :( Nem tudom, hogy ez most a lap hibája vagy a chipszeté? Vennék rá blokkot, de egyelőre nincs rá pénzem.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#9) engusz válasza HiperG (#6) üzenetére


engusz
veterán

Régebben jóval több ventilátor (4 db) volt a házban. Plusz a procin is volt. Mióta nincs, azóta melegszik jobban. Lehet, hogy valaminek ott szüksége volt arra a légáramlatra? :F

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#10) anaqer


anaqer
veterán

Lap jobbszéle, vreg MOSFETek. Hűtsed erősen, és nézd meg hogy miként alakul a hőmérséklet. ( Bár mintha ''PWM Temp''-nek is írnák már, nem? )

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#11) engusz válasza anaqer (#7) üzenetére


engusz
veterán

A VGA hűtő teteje langyos. Nem is érzem, hogy meleg levegő szállna fel. De pontosan akkor ezen a lapon mit is kellene hűteni? :F

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#12) anaqer válasza engusz (#11) üzenetére


anaqer
veterán

A feszszabályzókat... 3x2 fekete MOSFET, ezen a képen ott legfelül.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#13) engusz válasza anaqer (#12) üzenetére


engusz
veterán

Ohh, köszönöm. Azokon már gondolkodtam, hogy kellene rájuk tenni bordát. Találtam is megfelelő darabokat, Coolermaster féle és egyébként DDR memóriákhoz árulják.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#14) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Az NF7 chipsethűtője ugyanez,én egy Titan full réz bordát nyomtam rá..
De alapból nem volt olyan forró,inkább a tuning miatt raktam fel.
Viszont azt nem tudom hogy nálad mi lehet.Mióta csinálja ezt?

(#15) engusz válasza _Volkovy_ (#14) üzenetére


engusz
veterán

Mióta nem léghűtő van a procin. Úgyhogy lehet, hogy ezek a MOSFET-ek a ludasak.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#16) _Volkovy_ válasza engusz (#15) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

A léghűtő a chipsetet meg a lapot is hűti valamennyire,vízhűtésnél ugye nincs légáramlás a chipset körül(legalábbis ilyen).Amúgy valamennyire bele is számítják a tervezéskor ezt a levegőt,ami a procihűtőről jön.
Csinálj brutál házszellőzést,vagy nemtom.Az,hogy a mosfet-ekre teszel bordát,még nem sokat segít,azok is tűzforróak lesznek rövid idő után.

(#17) anaqer


anaqer
veterán

Próbálj ki valami hasonlót : [L]http://www.overclockers.com/tips1104/[/L]... ;]

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#18) engusz válasza _Volkovy_ (#16) üzenetére


engusz
veterán

De legalább nem magukban melegszenek, hanem átadják a hőt valami másnak. Biztosan van értelme.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#19) engusz válasza anaqer (#17) üzenetére


engusz
veterán

Azért ennyire nem szoktam barkácsolós kedvemben lenni, de nem is rossz ötlet! :)

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#20) Polesz válasza engusz (#1) üzenetére


Polesz
addikt

Hay engusz mester. Nekem is ilyen lapom van és engem is idegesített, hogy sokat firkál ezért rátoltam egy coolink chipset hűtőt ami réz bordán van és 3000 fordulatot tol ráadásul halkan és még kéken is világit. Ezzel 60 fok körül tolja magát egy 133x12.5->166x12.5-re tolt procival alapfeszen.

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#21) engusz válasza Polesz (#20) üzenetére


engusz
veterán

Terhelés alatt 60 fok? Valamint léghűtőd van?

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#22) HiperG


HiperG
addikt

Van egy olyat zalman cucc amit a bővítőkártyák csavarjai fogja meg... Ez egy kis lapos fémkar ami körülbelül ott ''tartja'' a ventit ahol neked szükséged van rá.. (érdemes ehez a Zalman 92mm-es ventijét hsasználni hozzá)
Sajnos jelen pillanatban a zalman holnapja nem műxik ezért nem tudom megmutatni :(
Remélem el tudtad képzelni és tudod melyikről van szó :)

(#23) engusz válasza HiperG (#22) üzenetére


engusz
veterán

Igen, ismerem a cuccost, köszönöm. Viszont most úgy néz ki, hogy átmeneti megoldást találtam.



Fogtam és a videokártyán lévő ventilátort nem a felső hőleadóhoz csavaroztam, hanem az alsóhoz. Így még bőven kap a kártya levegőt és fölé is megy, ami eljut a chipszethűtőig! Tesztelgettem, eddig nem nagyon tudtam 80 fok fölé vinnni. De azért a 78-79 megvolt. Most szépen hűl vissza és 73 foknál tartok. Tehát úgy néz ki, hogy ez működik.

Viszont az biztos, hogy megveszem a kis bordákat és felteszem azokra a kis fekete izékre.

[Szerkesztve]

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#24) Polesz válasza engusz (#21) üzenetére


Polesz
addikt

Léghűtő van ja. Igloo 2510.

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#25) engusz válasza Polesz (#24) üzenetére


engusz
veterán

Akkor lehet, hogy azért van ''szerencséd''.

Már csak azt kellene tudnom, hogy hol lehet olyan Coolermaster bordákat kapni? :F

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#26) Polesz válasza engusz (#25) üzenetére


Polesz
addikt

Például nálunk :) De szerintem elég sok bolt tart ilyeneket. Amúgy kemény 1500 pénzért osztjuk.

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#27) engusz válasza Polesz (#26) üzenetére


engusz
veterán

Tájékoztatnál bővebben a részletekről? :)

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#28) Polesz válasza engusz (#27) üzenetére


Polesz
addikt

Eger.

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#29) engusz válasza Polesz (#28) üzenetére


engusz
veterán

Ejj, akkor szerintem tárgytalan. Nekem budapesti üzlet kellene.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#30) Polesz válasza engusz (#29) üzenetére


Polesz
addikt

Holnapra utána nézek melyik nagykerből hozzuk.

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#31) engusz válasza Polesz (#30) üzenetére


engusz
veterán

Tudtommal az Expert-ben van, de egy ilyen kis dologért nem mászom be. Inkább megveszem valamelyik ''sarki boltban''. De azért köszönöm!

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#32) nofene


nofene
aktív tag

Érdemben nem tudok hozzászólni csak gondoltam leírom, hogy az én kv7-men zm-32j van és így 30-40fok között mozog... pedig csak 1 kiegészítő venti (8cm-es) van hátul procin falconrock II vga passzív venti nélkül. Esetleg bios-frissítés?

(#33) Esmein


Esmein
nagyúr

Csöndben megjegyezném hogy sztem nem a nb hőmérséklet ami neked olyan magas (aida azt irja rá hogy motherboard) hanem a proci körüli kütyük. Azért olyan melegek mert a vizhűtésből nem szivárog rájuk levegő. 70 fok meg tök normális, nekem alapon 65 és nem csinál marhaságokat úgyhogy tőlem nyugodtan.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#34) engusz


engusz
veterán

nofene:
Hátul egyelőre még nincs ventim. Gondoltam rá, de még nem jutottam odáig, hogy kipróbáljam. BIOS-ból viszont a legújabb van.

Esmein:
Biztos, hogy van köze a NB-hez, mert ha jobban hűtőm, akkor csökken a hőmérséklet!

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#35) engusz


engusz
veterán

Elszántam magam és ''vizet kapott'' a chipszet is. Simán 80 fokig felmegy. :((( Viszont fent a kis fekete MOSFET-ek olyan melegek, hogy nem bírom 1 másodpernél tovább rajtuk tartani az ujjam. Megpróbálok minnél hamarabb vásárolni rá pár bordát.

Ha esetleg valakinek maradt vissza a Coolermaster-ből 4 db, akkor igényt tartanék rá! (Csak réz.) Bár szerintem kicsi rá az esély, hogy így találok.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#36) engusz válasza engusz (#35) üzenetére


engusz
veterán

Vettem Coolermaster bordákat. Szépen fel is ragasztottam őket. Ezek még melegebbnek tűnnek, mint a MOSFET-ek voltak magukba!

Nem tudom, hogy ez általános jelenség vagy csak ennél a KT600-as Abit-nál jelentkezik-e? Viszont a procinak egy 2-3 fokkal alacsonyabb a hőmérséklete. Így talán nem volt teljesen értelmetlen. Még annyi esélyt látok, hogy hátra veszek két 8 cm-es hűtőt, hátha...

Addig is majd ellevelezgetek magammal... :)

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#37) kosztakurta válasza engusz (#1) üzenetére


kosztakurta
csendes tag

Szia!Nem nagyon tudom,hogy miert melegszik ennyire a chipseted,en azt mondom,h probalj meg egy Titan markaju rez vga coolert feltenni ra.Kb 2000Ft de nagyon jo.Es tuti felmegy ra mert adnak hozza palcikakat.
Nekem is van 1 problemam: Nem tudok biost frissiteni az en KV7 esemen.Letoltok awdflasht es KV711.exe-tol KV714 ig mindent de mindegyikkel azt irja ki,hogy baj van a programom ''part number'' evel.(does not match).Mindig ugy irja ki az XP 2000+ omrol ,hogy AMD DUron 2000+.Amugy nagyon melegszik a proci benne.Volt NF7 esem abban csak 37-40 fok volt.Ebben felmegy 50 re is ugyanazzal a hutovel(jatek kozben).Barmilyen segitseget szivesen veszek.
by

jj

(#38) engusz válasza kosztakurta (#37) üzenetére


engusz
veterán

A végére sikerült megoldanom. Vettem hátulra két Zalman F1-es ventilátort. (Most az átalakítókkal mennek, szinte hangtalanul.) Valamint még egy Zalman FB123-at, ami tartalmaz egy 92 mm-es ventilátort és egy tartó kart hozzá. (Ő is átalakítóval megy.)

Elfogadható 60 fok körüli a chipszet. Ha nincs rajta az átalakító a 92 mm-es ventilátoron, akkor sokkal jobb eredmények születnek, de úgy meg hangos. Kompromisszumot kötöttem. :)

Válaszolva a hozzászólásod második felére: Foggalmam sincs, hogy miért nem frissíti fel a BIOS-od. A legújabb FlashMenu van fent?

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#39) jpisti


jpisti
senior tag

Szeva!

Az abit kv7-ek igencsak melegedős lapok alapból is az enyém (ami egyébként eladó) kapott egy coolermaster combos rézmagos+tápventi méretű forgattyú helyett egy ugyancsak coolermaster de aero 7+ -t aminek a bordái pont 90 fokkal el vannak fordítva és elindult a kt600 melegedőbe, de azért ilyen meleg nem volt pedig 200fsb megvolt neki tartósan 1,85V-on a cpu 55-60 fokos a kt600 65-70 volt.

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#40) jpisti válasza kosztakurta (#37) üzenetére


jpisti
senior tag

Ami meg tégedet illet kedves felem!

Ha yool emléxem akkor a BIOS uptate a következő módon kell hogy sikeres legyen.
1 kreálj 1db DOS-os indító lemezt
2 másold az aktuális EXE filét egy másikra
3 inditsad a vasat a DOS lemezzel
4 cseréld ki a lemezt, írd be az EXE nevét és üss entert (az önkibontós EXE kicsomagolja magát a flopy-ra automatice ha minden igaz)
5 írd be, hogy runme.bat és hagyd magad vezetni a BIOS fel fog frissülni automatice
0 ha paranoid vagy, vagy sok felétek az áramszünet akkor mindenek előtt szervírozzál egy szünetmentes tápot.

üdv: jpisti

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#41) engusz válasza jpisti (#40) üzenetére


engusz
veterán

Már Windows alól is működik. Kicsit egyszerűbb.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#42) jpisti válasza engusz (#41) üzenetére


jpisti
senior tag

Az lehet hogy a winfos is elintézi, de én még nem ismerek olyan usert aki szivesen próbálkozna vele

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#43) engusz válasza jpisti (#42) üzenetére


engusz
veterán

Jelentkezem! Egy ideje már így csinálom.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#44) kosztakurta válasza jpisti (#42) üzenetére


kosztakurta
csendes tag

Hy.
Sikerult megoldanom windows alol a biost.Koszi a tanacsokat.
Most amugy van 2 db ABIT KD7A-m es nagyon beguritanak.128 ramot 130000 nek ismernek fel,XP install kozben mar a fileok masolasakor kiirja,hogy par filet nem tud atmasolni.Aztan miutan felmegy ra a Win,mindig ujraindul.Mostmar ujabban fel se megy a win rajuk.Bios frissites is volt.Ugyanazok az alkatreszek ECS alaplapon jol szuperalnak.(markatlan ram es vidkartya,2000Xp proci,maxtor vinya).

jj

(#45) engusz válasza engusz (#38) üzenetére


engusz
veterán



Jó idő van a házban. Végre...

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#46) Panther


Panther
HÁZIGAZDA

Hát igen, a MOSFET-ek. Az Abit oldalán a KV7 FAQ-jában egyébként ott van, hogy a ''PWM Temp'' azért olyan magas, mert az a proci áramellátásával foglalkozó cuccok hőmérsékletét méri, nem a NB-ét. Engem is idegesít egyébként hogy mindig melgebb a CPU Tempnél...

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#47) engusz válasza Panther (#46) üzenetére


engusz
veterán

Napról napra úgy érzem, hogy cserélnem kell alaplapot. :U

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#48) kosztakurta válasza engusz (#47) üzenetére


kosztakurta
csendes tag

Hi
En is ki fogom cserelni a kv7 esemet valami NF2 esre.Tudniillik begurulok,hogyha a procim 42 fok fole megy.Vettem egy Thermaltake Volcano 9 est''Smart & Silent''
rezmagos.Altalaban 45 fokra huti le 3000 es fordulatnal.Ha nagyobb fordulatszamra allitom akkor elviselhetetlen a zaj.Kerdesem a kovetkezo:
1)Szerintetek a teljessen rez-testu coolerek(ugyanakkora venti es meretekkel) jobban hutenek?
2)Szerintetek normalis e a 45-49 fokos homerseklet?(Ez mind celsiusban)
csako

jj

(#49) engusz válasza kosztakurta (#48) üzenetére


engusz
veterán

1) Szerintem lehet jobb egy alu-réz kombó.
2) 2500+ Barton? Szerintem soknak tűnik.

Viszont én megvárom az új nForce 2-es chipszetet.

Szerk.: Most olvsatam vissza, hogy 2000+-os XP-d van. Azzal szerintem meg főleg sok(k)!

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#50) Szőrös  válasza engusz (#45) üzenetére


Szőrös 
veterán

eeeejhaaa szép kis tumultus van ebben a házikóban...

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.