Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) guest


guest
veterán

Sziasztok!
Az lenne a problémám, hogy van egy ABIT KT7A alaplapom Athlon 1,2/266 GHzes TB-el aminek ugyebár 133Mhz -es FSB (9 es szorzó) lenne a default beállitás( ugye?).Ekkor beállitom a softmenuben az FSB/PCI értéket 133/33-ra és ezt megmérve Sisoft Sandrával 46 Mhz és értéket mutat a PCI busz frekije, ja és persze ''ugat'', hogy magas a pci, agp, isa busz frekije! Bármelyik beállitásnál is próbáltam, azt tapasztaltam, hogy mindig csak 1/3 -ára osztja az FSB-t nem pedig 1/4-re. Na akinek van vmi ötlete, az jó lenne ha megosztaná velem , mert szeretném tudni hogy tényleg vissza kell vinnem az alaplapot, vagy csak a sisoft a szar. Vagy mivel lehet még megmérni a pci busz frekijét SisoftSandran kivül?

Udv funtoma

prohardver vendég

(#2) Panther


Panther
HÁZIGAZDA

Nemlehet hogy véletlenül a 133/44 MHz-et választottad?

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#3) guest


guest
veterán

Tuti hogy nem azt valasztottam. Es azota se talalok egy progit se ami kiirna a pci frekijet.

funtoma

prohardver vendég

(#4) Panther


Panther
HÁZIGAZDA

Nekem is KT7A van, és nekem a Sandra 2001 TE jól írja ki a PCI frekvencát. És a PCI/FSB-t is 1/4-nek írja. Olyankor nem írja csak jól ki, ha a CPU FSB Plus-t használom, mert valószínűleg neki PCI=FSB/4, pedig ilyenkor ez valójában PCI=(FSB-FSB Plus)/4.

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#5) Panther


Panther
HÁZIGAZDA

De ha tényleg 133/33-at állítottál be, akkor vidd vissza az alaplapot, hogy cseréljék ki, mert nem tudja az FSB-t negyedére osztani a PCI-hoz.

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#6) guest


guest
veterán

Közben megoldódott a probléma. Ui asisoft Sandra ujabb verziója már jól írja ki, tehát ez volt a gond.
Ötleteket köszönöm, a témát ezenel berekesztem. :-))
Udv funtoma

prohardver vendég

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.