Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) schurmo


schurmo
csendes tag

Hello!

Én azután szeretnék érdeklődni ha tud valaki segíteni mondja már meg nekem hogy az Abit BE6-II alaplap felismeri-e a 120 Gb-os vinyót vagy sem? Ha nem akkor mit tudok csinálni! Előre is köszönöm a válaszokat!

(#2) schurmo


schurmo
csendes tag

Ilyen sok választ azért nem reméltem!
Szedjétek magatokat össze és írjatok hogy mi is van akkor! :(

(#3) schurmo


schurmo
csendes tag

Úgylátom senki nem akar nekem segíteni! :((
De nagyon tudnék neki örülni ha valaki segítene mert nagyon fontos lenne!
Köszönöm!

(#4) the_one válasza schurmo (#1) üzenetére


the_one
tag

Igen, kezeli! Nekem egy 120-as maxtor van kötve az alap IDE csatira. Nincs vele semmi gond, csak kissé lassú az ATA33 miatt. 5 és 110 gigás FAT32 particióra van felosztva. A Win98SE és WinXP_SP1 is remekül kezeli.
A ''legfrissebb'' 2001-es bios van beizzítva.
Az ATA66-os csatin is ki lett próbálva, ott is műxik. Egyik kollégám 160-as winyót is használt ezzel a lappal, de kellett hozzá v.mi segédprogi a maxtor oldaláról, hogy 137GB-nál nagyobb partíciót tudjon létrehozni.
De a 120-ashoz nem kell! Az megy csont nélkül.

Have fun!

(#5) schurmo


schurmo
csendes tag

És ha nincs lefrissítve a BIOS? Ahoz nemnagyon akarok nyúlkálni mert nem vágom hogy hogyan működik! A választ köszönöm szépen! :)

(#6) Loha válasza schurmo (#5) üzenetére


Loha
veterán

Szerintem ha nem frissíted a BIOS-t nem fog meni...

(#7) the_one válasza schurmo (#5) üzenetére


the_one
tag

Ki kell próbálni! ;-) Szerintem van rá esély, hogy régi biossal is megy. Nem olyan vészes dolog ám a bios frissítése! Arra kell nagyon figyelni, nehogy más lap biosát tegyük fel!!! Pl. ebből az Abit BE6-II ből is két fajta van. Az enyém a ''régebbi'' rev 1.2 asszem.

(#8) schurmo


schurmo
csendes tag

Azt hol lehet megnézni hogy milyen a BIOS van a gépen? Mikori BIOS-sal fog menni biztosan? Vagy melyik az a minimum BIOS amivel megyen?

(#9) the_one válasza schurmo (#8) üzenetére


the_one
tag

Többféleképpen meg tudod nézni, hogy milyen BIOS van a gépben. Pl. bekapcsoláskos az init képernyőn alul megjelenik az alaplap azonosítója. A flash frissítő progi is kiírja (awdflash.exe) De bármelyik rendszerdiagnosztikai programmal is meg tudod nézni!! Pl. az AIDA-val (Alaplap/Alaplap azonosítója)

Alaplap azonosítója 12/03/2001-I440BX-W977-6A69KA19C-70
Alaplap neve Abit BE6-II

Ennél az alaplapnál az utolsó 2 karater jelöli a bios verziószámát (70)

(#10) schurmo


schurmo
csendes tag

Neked ez a bios van rajta? Szóval ha az enyémen egy ilyen BIOS van vagyis ezt írja ki nekem is akkor nekem is müxik a 120 gigás vinyó? Ha pediglen nem ezt írja ki akkor próbáljak beszerezni egy ilyen BIOS-t? :(

(#11) the_one válasza schurmo (#10) üzenetére


the_one
tag

Igen, ez a BIOS van. De utánanéztem az Abit honlapján a bios verzióknak, és jobbára csak a 2001-ben megjelent PIII/Celeron procik beállításait frissítették az ''újabb'' verziókban. Szóval, nagy a valószínűsége, hogy a régebbi biossal is korrektűl kezelni fogja a 120-as vinyót.

http://www.abit.com.tw/page/uk/download/download_detail.php?pFILE_TYPE=Bios&pMAIN_TYPE=Motherboard&pTITLE_ON_SCREEN=BE6-II&pSOCKET_TYPE=Slot+1

Szerintem nyugodtan vedd meg a vinyót! Tutira menni fog ezzel a lappal. A bios frissítéstől, meg nem kell annyira parázni. ;-)

(#12) schurmo


schurmo
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm a segítséget! Mostmár nem leszek egy jódarabig de ha valami gond van akkor majd jelentkezem! Mégegyszer köszi szépen! :C

(#13) ENZO8


ENZO8
csendes tag

Valaki meg tudja mondani hogy az abit-be6-II alaplapnál hogy lehet beálítani a biost

(#14) ENZO8


ENZO8
csendes tag

Szeretnék több meghajtótcsatlakoztatni ,de nem tudom hogy kell
4IDE portom van 2IDE-t ismer a bios 2-t meg nem hogy kell megcsinálni?

(#15) Viktor77 válasza ENZO8 (#14) üzenetére


Viktor77
titán

Nem igazán értem a kérdést. :F

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#16) Blackmate


Blackmate
senior tag

Azt hiszem ez lesz az én topicom.

A fennt említett lapot frissítettem a legfrissebbre (1-gyel régebbi volt rajta). Az awdflash a flash végén azt jelezte, hogy néhány szektort nem írt (write fail). Ennek mi lehet az oka?

(#17) Blackmate válasza Blackmate (#16) üzenetére


Blackmate
senior tag

Emberek !!

Senkinek sincs/van/volt/lesz ilyen lapja ?! :F

(#18) Blackmate válasza Blackmate (#16) üzenetére


Blackmate
senior tag

up :(((

(#19) neduddki válasza Blackmate (#16) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Ban egy 733/133 meg benne de nekm semmi ijjet nem irt, nincs veleltenul a biosban titkvaa frissites??? vagy ezen nem is leht titani, esetleg jumper???

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#20) cafat


cafat
tag

asus a7v880 alaplapot akarok venni.18800-é adják.szerintetek jó alaplap vagy ennyié lehet jobbat is venni?

(#21) Peetry


Peetry
senior tag

Hi!

Sürgős segítség kellene!
Hugomnak letta gépébe egy új 80G-s samsung IDE vinyó. ABIT BE6-II lapja van.
bios látja, de windows már nem. illetve a hardverkezelőnél megjelenik a ''merevlemezvezérlő'', mint ismeretlen eszköz. drivert kér. de nem tom mit tudnék rányomni, h menjen. 2000.01.17-es bios van.

A másik amit nem értek hogy a 4 IDE csatlakozo van az anyalapon, de az ide3, ide4-re dugom akkorpl bios ki se írja indításkor. vmi kék képernyő jön be boot előtt, és ott van.
pls, aki tud help!
előre is köszi a válaszokat

(#22) Blackmate


Blackmate
senior tag

használt már valaki ilyen lapban SB Live 5.1-et? Ha igen mondja már el hogyan plíz. THX

(#23) Blackmate válasza Blackmate (#22) üzenetére


Blackmate
senior tag

Up

(#24) Retropoint válasza Peetry (#21) üzenetére


Retropoint
tag

Az a RAID... no comment..:)

HP minipc eladó http://prohardver.hu/e.php?mod=74&id=69754

(#25) vzsolo2225


vzsolo2225
tag

Hy!
Van egy Abit BE6-os alaplapom és nem igazán hajlandó működni. A probléma lényege az, hogy a BIOS-ban, a Windows töltődés közben még látja a CD-olvasót, de bent a Win98-ban már nem! Sőt DOS-ban sem! És ha ez még nem lenne elég, gyakorlatilag semmit nem lát ami a gépben van(hangkari, modem...)! Mi lehet a probléma???
Szerintem az alaplap driver hiányzik neki... De azt honnan tudom leszedni? Mert az ami az abit.com.tw-n van azzal nem tom mit kell csinálni!? :F
Előre is köszi!

(#26) vzsolo2225 válasza vzsolo2225 (#25) üzenetére


vzsolo2225
tag

UP!

(#27) vzsolo2225 válasza vzsolo2225 (#25) üzenetére


vzsolo2225
tag

UP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

(#28) zsid


zsid
senior tag

Tegyé' fel XPt és menni fog rendesen!Nekem BF6oson- ami lényegében egy raid nélküli BE6- és 566@6xx Celeronnal gond nélkül ment.....

<tRucKdriFteR>

(#29) bzoly


bzoly
aktív tag

Sziasztok!

Van egy BE6-II alaplapom és most frissítettem biost, mert nagyobb cpu-t akartam bele rakni. Bios frissítés sikerült., de hiába rakom bele a 800-as celeront, nem bootol. Ha visszarakom a 466-ost az minden probléma nélkül elindul. Az alaplap leírása szerint mennie kellene.
Tudna valaki segíteni? A DIP kapcsolók mind offon vannak. Ezeken kellene állítani?

Zoli

(#30) !Overdose! válasza bzoly (#29) üzenetére


!Overdose!
őstag

Biosban manuálisan állítsd be a procit!

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#31) Gitros válasza bzoly (#29) üzenetére


Gitros
aktív tag

Khmm... gyanítom egy FCPGA->Slot1 átalakítóval nyomod az ipart:F
Következő a gondod:

Neked PPGA->Slot1 átalakítód van! :W


Nem az alaplap baja... istenkirály deszka ez... de hiányzik!


Uff Gitros voltam...

''Számítógéppel sokkal gyorsabban megoldjuk azokat a problémákat, amik a számítógép nélkül nem is léteznének.''

(#32) bzoly válasza Gitros (#31) üzenetére


bzoly
aktív tag

És mi a kettő között a különbség? A tokozásba beleillik a cerka. Két átalakítóval is próbáltam, nem megy...

(#33) bzoly válasza !Overdose! (#30) üzenetére


bzoly
aktív tag

Ha jól emlékszem erre nincs lehetőség, nem erre vannak a DIP kapcsolók.

(#34) bzoly válasza bzoly (#33) üzenetére


bzoly
aktív tag

akarom mondani.... :D nem erre vannak a DIP kapcsolók?

(#35) Amoroso válasza bzoly (#34) üzenetére


Amoroso
aktív tag

De nagy itt az élet. :)

(#36) csárli


csárli
csendes tag

sziasztok azt szeretném megkérdezni hogy az abit be6 II alaplaphoz hány gigahertzes a maximálisan bővíthető proceszor? illetve hogy hol tudom megvásárolni?

(#37) plömplöm válasza csárli (#36) üzenetére


plömplöm
őstag

Supports Intel Pentium III / Celeron 450~800 MHz processor cartridge

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#38) kinggabor


kinggabor
tag

hali
nekem a következő lenne a problémám
van egy Abit BE6-II alaplapom
benne egy 500Mhz Celeron proccal (mendichino magos)
ha bekapcsolom a gépet akkor nincs kép de a ventik mennek.
a DIP kapcsolók offon vannak
szerintetek mi lehet a baj? Csak coppermine magos procit kezel?
am a DIP kapcsoló az tulajdonképpen mire jó és hogyan kell állítani???

(#39) kinggabor


kinggabor
tag

jah és majd el felejtettem
a BIOS chipnek 1-2 lába le van törve
esetleg lehet, hogy az a probléma??

(#40) Nova89 válasza kinggabor (#39) üzenetére


Nova89
csendes tag

na látom újítanom kell :D pont ma raktam össze egy ilyen gépet a 466mhz es procival titok ha van 2db 256mb ram 133mhz en EB üzemodba 800Mhz re lehet húzni 466 ost E üzemmódba 600mhz en fut :) 256mb ram al 1Ghz re akkor lehet állitani ha 3db 256mb ram van sikerált simán és tökéletes geforce 4 mmx 440 64 mb vidi kari COD 1 és az UO kieg tökéletesen fut rajta fullon :D Quake 3 team aréna is és a CS is továbbá a UT 2003 persze ez csökkentet grafoval ,de nem akad még vice city is megy rajta és wow is kifogástalanul amin csodálkoztam csak a látó távot kellett lejjebb venni.. szóval alap Lan játékokra jó akinek van tartsa meg netezni is jó meg filmet nézni :) többen viszont írták a és ki lett próbálva geforce 5700 ultra 256 mb os VGA val megy a lego star wars és a soul reaver is és COD 2 is még jó pár játékot irtak én személy szerint nem találtam olyan VGA t itthon sajna egy radeon 9800 pro volt kéznél 128 mb de tényleg megy a COD 2 és unreal tournament 2003 és már a 2004 is jobb grafoval akadés nélkül futott track mania nations is és a doom 3 ez volt a legnagyobb amit teszteltem vele és jól játszható volt :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.