Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Aac-ből mp3-at mivel lehet? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) panda


panda
tag

Hali!
Tegnap egy jó kis baromságot csináltam figyelmetlenségből :((( és kérlek segítsetek ha tudtok. Winamp 5.02 Pro-val rippeltem néhány audió cd-t és elfelejtettem mp3-ra átkódolni és alapból aac-nek tette. A gondom az, hogy szeretném megírni audió cd-nek és a Nero nem tudja megírni. :0 Winamp-pel még nem próbáltam, majd este megnézem.
Esetleg lenne egy progi amivel át tudnám alakítani aac-ből mp3-nak ?
thx

Our choices define us, sometimes doom...

(#2) dobi válasza panda (#1) üzenetére


dobi
aktív tag

Hát nemtom, az Easy CD-DA extractor 6.5 esetleg...azt nézd meg!

(#3) WN31RD válasza panda (#1) üzenetére


WN31RD
addikt

AAC-ból MP3-ba csak átkódolni lehet, tehát a minőség jelentősen romlani fog, mivel mindkét veszteséges tömörítés hibái összeadódnak majd. Azt javaslom, hogy inkább olvasd be újra az Audio CD-t.
Ha csak annyi kellene, hogy a Neroval kiírd, akkor inkább WAV-ba konvertáld az AAC-t (ilyet a Winamp is tud a Diskwriter pluginnal, legalábbis a 2-es Winamp még tudta), és így csak az AAC okozta minőségromlás marad, nem romlik majd tovább a minőség.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#4) ollie válasza panda (#1) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

dbPowerAMP Music Converter [L]http://www.dbpoweramp.com/dmc.htm[/L] (töltsd le az aac dekódert hozzá), de jobban jársz, ha sima wave-be konvertálod, mert ahogy az elöttem szóló írta ha újra kódoltatod, akkor duplán romlik a minőség.

***

(#5) panda


panda
tag

THX :DD

Our choices define us, sometimes doom...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Aac-ből mp3-at mivel lehet? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.