Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  A winchester nfs formattálása (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) joey7


joey7
őstag


Hello!

Lécci mondja meg valaki,hogy mit jelent a hdd Nfs formattálása, és ,hogy hogyan kell csinálni!
köszi!

(#2) WN31RD válasza joey7 (#1) üzenetére


WN31RD
addikt

Az NFS egy hálózati file rendszer, ilyenre nemigen fogod megformázni a vinyót.
Talán az NTFS-re gondoltál?
(Vagy jelent valami mást is az NFS?)

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#3) joey7 válasza WN31RD (#2) üzenetére


joey7
őstag

Igen, lehet,hogy NTFS,csak én értettem rosszul.Szóval azért kellene ilyenre formázni mert az ISO tömörített file-okat csak így tudom majd olvasni,illetve kibontani.
Remélem érted mit akarok eldadogni... :-)

(#4) AngelH válasza joey7 (#3) üzenetére


AngelH
aktív tag

Milyen oprendszered van? NTFS-t csak WinNT 2000 XP es tarsai kezelik csak hivatalosan, es az alatt is tudsz letrehozni, meghozza ugy, h a sajatgep alatt a kivalasztott meghajtora elohozod a helyi menut es ott a formazas gombot kivalasztva mar meg is talaltad hogy kell csinalni... win98 ala csak eleg bonyolult modon lehet, es raadasul nalam nemsikerult irhatora megcsinalni, csak olvashatora... szoval ha ntfs-t akarsz, legyen a fenti oprendszered kozul valamenlyik, ami kezeli is azt.

(#5) joey7 válasza AngelH (#4) üzenetére


joey7
őstag

Win Me az op.rendszerem. Akkor ez alatt nem működik a dolog?

(#6) access_denied válasza joey7 (#5) üzenetére


access_denied
senior tag

Van egy NTFS for Win9x nevű progi. azzal olvasható lesz az NTFS filerendszer winme alól is. Egyébként pedig a Me a windows sorozat leggyengébb láncszeme, talán nem ártana upgradelned.

(#7) WN31RD válasza joey7 (#3) üzenetére


WN31RD
addikt

Az NTFS filerendszer formátumnak semmi köze nincsen az ISO file-okhoz. Valamit nagyon félreérthettél, vagy nagyon félreérthetően adtad itt elő a problémádat.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#8) WN31RD válasza joey7 (#3) üzenetére


WN31RD
addikt

Úgy általában annak, hogy egy file-t tudsz-e olvasni, vagy bele tudsz-e nézni, semmi köze nincsen a file tárolására használt filerendszer típusához.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#9) Joseph


Joseph
tag

Need For Speed??????? :DD

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentö példának.

(#10) robekri válasza joey7 (#5) üzenetére


robekri
addikt

Ha Win Me az oprendszered, akkor inkább maradj a FAT32-nél!
Ahogy írták van az a kis progi, de szerintem nem ajánlatos ezt használni!

Üdv.:Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#11) joey7


joey7
őstag

Asszem,hogy rosszul adtam elő a bajomat, megpróbálom konkrétan leírni.
Szóval isonak nevezett nagy mennyiségű anyagot akarok a winchesterre rakni, és azt mondta a fickó, hogy NTFS módon formattáljam-particionáljam a vinyót,mert csak akkor működik ez a fajta adattárolás.Tömörítve lesz a cucc amit, ha pl. ha filmről van szó akkor dvd-íróval tudok majd kibontani.

(#12) WN31RD válasza joey7 (#11) üzenetére


WN31RD
addikt

Huhh... :)
No menjünk szépen sorba!
1. Az NTFS egy megbízhatóbb, biztonságosabb, jobb helykihasználású, stb. filerendszer, mint a FAT32. Tehát mindenképpen érdemes inkább ezt használni, ha a Windowsod támogatja. (A Windows ME nem támogatja!)
2. Függetlenül attól, hogy tömörítve van-e egy file, bármilyen filerendszerben tárolhatod.
3. Talán arra gondolt az illető, hogy az NTFS beépített tömörítésével akarja tömöríteni az ISO-kat? Furcsa ötlet, talán rá kellene kérdezni erre.
4. Nem igaz, hogy ha valamit NTFS-en tárolhatsz, akkor azt nem tárolhatod FAT32-n.
5. A DVD-író egy hardvereszköz, és nem képes tömörített cuccok kibontására. De nincs is ilyesmire szükség, megfelelő szoftverrel bármi kibontható.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#13) WN31RD válasza joey7 (#11) üzenetére


WN31RD
addikt

Javaslatok:
1. Kérd meg az illetőt, hogy legyen szíves újra elmondani, érthetően, logikusan és részletesen azt, hogy mit is akar. (Mert amit eddig előadtál, az sajnos nagyon zavaros. Csak találgatni tudom, miről is lehet szó...)
2. Ha van lehetőséged rá, térj át Windows XP-re vagy Windows 2000-re, ezek minden szempontból jobbak, mint a ME (bár kicsit nagyobb a hardver-igényük). Mellesleg kezelik az NTFS-t is, amire neked önmagában amiatt nincs szükséged, hogy X. azt mondta, de tényleg jobban jársz vele.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#14) joey7 válasza WN31RD (#12) üzenetére


joey7
őstag

Köszi, lassan kezdem már látni a fényt az alagút mélyén,de azért még hosszú az út.
Azt hiszem,hogy a 3. pontban leírt dologról van szó.
Miért tartod ezt furcsa ötletnek?

(#15) Charlie Gordon válasza WN31RD (#13) üzenetére


Charlie Gordon
aktív tag

Találgatás : lehet, hogy azért javasolja az NTFS-t, hogy ne legyen baj a fat32 4GB-os fájl-korlátjával. (Pl nagy videofájloknál). Bár az ISO-t én sem értem.

(#16) WN31RD válasza joey7 (#14) üzenetére


WN31RD
addikt

Őszintén szólva nem tudom, mennyire hatékony (értsd: gyors) az NTFS saját tömörítése ilyen nagy file-ok esetében. Meg lehet próbálni, de óvatos lennék vele.
Ami miatt leginkább furcsa ötletnek tartom ezt, az az, hogy az ISO-k általában igen rosszul tömöríthetők (azaz gyakorlatilag nem tömöríthetők). Jellemzően már egyébként is tömörített anyagok szoktak az ISO-kban lenni, tehát nincs értelme megpróbálni tovább tömöríteni őket. A filmek, zenék, telepíthető programok mind ebbe a kategóriába esnek.
Mi lenne az ISO-kban?

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#17) access_denied válasza Charlie Gordon (#15) üzenetére


access_denied
senior tag

Nem 4 Gb a korlát. Fat-nál 2Gb, Fat32-nél talán 32. de ez nem biztos.

(#18) joey7


joey7
őstag

Kösszi!
Charlie Gordon a ''győztes''. Ugyanis beugrott,hogy ezért javasolta a srác.
Bálint Te vagy a másik ''nyerő ember'', ugyanis arról van szó,hogy az isokban vannak az anyagok.
Én meg béna láma vagyok....
Ezeket az iso-kat hogyan-mivel lehet kicsomagolni?

(#19) WN31RD válasza Charlie Gordon (#15) üzenetére


WN31RD
addikt

Á, tényleg. :)

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#20) WN31RD válasza access_denied (#17) üzenetére


WN31RD
addikt

A maximális fileméretről van szó, nem a partícióméretről.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#21) géza válasza joey7 (#18) üzenetére


géza
csendes tag

Olyan,hogy Iso-ba tömörítés nem létezik.Ez félreértés lehet

(#22) Joseph válasza access_denied (#17) üzenetére


Joseph
tag

Fat32-nél is 2GB a korlát!

SZVSZ a srácnak DVD ISO-kat kéne tárolni a vinyóján és a DaemonTools-al kibontva írná őket DVD-re!

Jól tévedek????

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentö példának.

(#23) joey7 válasza Joseph (#22) üzenetére


joey7
őstag

Pontosan erről lehet szó.Csak azt nem értem,hogy miért kell kibontani őket ha nincsenek tömörítve?
A DVD ISO az most tömörítést jelent vagy sem, már kezdek összezavarodni.

(#24) géza válasza Joseph (#22) üzenetére


géza
csendes tag

DVD ISO-ból nem kell kibontani,mert az nem tömörítés.

(#25) Joseph válasza joey7 (#23) üzenetére


Joseph
tag

Az nem tömörítés csak ''csomagolás'' hogy ne szana-szerte legyenek a fájlok!

Az ISO-t pedig a megfelelő szoftverrel ki is tudod írni!

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentö példának.

(#26) Joseph válasza géza (#24) üzenetére


Joseph
tag

Kilehet!!!!!!!

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentö példának.

(#27) géza válasza Joseph (#25) üzenetére


géza
csendes tag

''ne szana-szerte legyenek a fájlok!'' Ez nem igaz, mert egyébként sincsenek szanaszét a fájlok ha könyvtárba rakják őket. Ennek az ISO-ba csomagolásnak semmi értelme!

(#28) Joseph válasza géza (#27) üzenetére


Joseph
tag

ok ok ebben igazad van!

Az ISO -ba belerak mindent amit talál a CD-n DVD-n és azt ugyan úgy tudod kiírni belőle ahogyan az eredetin volt (pl a cd ikonja).

Így rendben van?

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentö példának.

(#29) géza válasza Joseph (#28) üzenetére


géza
csendes tag

Rendben van, de a Daemon Tools-ra nincs szükség mert rögtön lehet írni az anyagot a DVD-re, nem kell kibontani.

(#30) Joseph válasza géza (#29) üzenetére


Joseph
tag

Kivéve ha nincs DVD írója és csak a filmet akarja megnézni!! :DD

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentö példának.

(#31) WN31RD válasza géza (#29) üzenetére


WN31RD
addikt

Nem feltétlenül akar rászánni erre egy DVD-t. Talán egyszer megnézi a filmet, aztán letörli, és ennyi. (Egy újraírható DVD-re kiírni is sokkal tovább tart, mint megnyitni közvetlenül a winchesterről.)

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#32) joey7 válasza WN31RD (#31) üzenetére


joey7
őstag

Úgy érezetem,hogy már értem a dolgok lényegét,de most kissé megkavarodtam.
Szóval ha csak nézni akarom a filmeket akkor minden bűvészkedés nélkül megtehetem a DVD ISO-kal. Csak lejátszó szoftver kell.
Viszont ha DVD-re szeretném kiírni akkor kell a Daemon Tools vagy sem?
Géza szerint simán lehet írni a vobokat kicsomagolás nélkül.Igaz ez?

(#33) Joseph válasza joey7 (#32) üzenetére


Joseph
tag

Ha nézni akarod akkor DTools
Ha írni akkor az ISO-t választod, vagy a VOB-okat írod közvetlenül!

Vili?

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentö példának.

(#34) géza válasza WN31RD (#31) üzenetére


géza
csendes tag

''Egy újraírható DVD-re kiírni is sokkal tovább tart, mint megnyitni közvetlenül a winchesterről'' Ez nem feltétlenül így van. A 4x írás már eléggé gyors.

(#35) WN31RD válasza joey7 (#32) üzenetére


WN31RD
addikt

Ha csak nézni akarod a filmet, megteheted a Daemon Tools-al, és egy DVD lejátszó szoftverrel. DVD meghajtóra semmi szükség.
Ha ki akarod írni DVD lemezre a filmet, akkor kell egy DVD író program, plusz egy DVD író meghajtó. Daemon Tools és DVD lejátszó ehhez szükségtelen.
Igaz, hogy a VOB-okat simán ki lehet írni.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#36) WN31RD válasza géza (#34) üzenetére


WN31RD
addikt

A vinyóról való megnyitás pedig néhány másodperc. :) Ennyi idő alatt még egy CD-t sem írsz meg, nemhogy egy DVD-t.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#37) Warlock_42


Warlock_42
senior tag


Egy kis fejtágítás: azt ISO (Image, CD kép, stb...) fileok a CD, DVD egy az egyben történő lemásolásával keletkeznek. Méretük attól függ, hogy mennyi adat van a CD-n, illetve egy picit nagyobbak (pl. 650-es CD 700 megás image). Ilyet készíteni CD író proggival lehet. Ilyenkor van egy ''egy az egyben'' másolatod a winchesteren a CD-ről. Ezzel azt lehet kezdeni, hogy egyrészt vagy kiírod vagy Daemon tools-al megnyitod. A Daemon Tools egy úgynevezett CD/DVD emulátor. Vagyis létrehoz egy virtuális drive-ot. Úgy látod (és minden proggi úgy látja) hogy van egy plussz CD-romod. Ha ebbe a CD romba a Daemonnal beteszel egy im,age file-t az úgy fog működni mintha ténylegesen CD-n lenne.

What does the free fall feel like? Asks the boy with a spark in his eye Know why the nightingale sings Is the answer to everything

(#38) géza válasza WN31RD (#35) üzenetére


géza
csendes tag

A filmnézéshez nem kell Dtools, elég a PowerDVD is.

(#39) Warlock_42 válasza Warlock_42 (#37) üzenetére


Warlock_42
senior tag


Folytatás: hogy az image file milyen kiterjesztésű, az az író programtól függ, Nero .nrg-t csinál, de vcan iso, cue, stb... Mellette még lehetnek plussz információs rövidke file-ok is. A Daemon szinte mindet lekezeli alapból, illetve a Nero-hoz egy kiegészítést kell feltenni. A Daemon-on kívűl még egy csomó emulátor létezik (pl. az íróproggiknak külön van) de talán ez a legjobb.

Dióhéjban erről ennyit, de ha komolyan CD/DVD-t írogatni akarsz akkor nézz utána dolgoknak, mert max. söralátétet fox gyártani.... :))

What does the free fall feel like? Asks the boy with a spark in his eye Know why the nightingale sings Is the answer to everything

(#40) joey7 válasza Warlock_42 (#39) üzenetére


joey7
őstag

Köszi a fejtágítást(a többieknek is)!
Szerinted hol érdemes utánanézni,hol lehet jó leírásokat találni ezekről a dolgokról?Tudsz esetleg jó oldalakat ezzel kapcsolatban?

(#41) Warlock_42 válasza joey7 (#40) üzenetére


Warlock_42
senior tag


cdrfaq.org van magyarul is, az oldalon van rá egy link

Igaz ez főként CD-s, de elég sok dolgot megtudhatsz belőle...


What does the free fall feel like? Asks the boy with a spark in his eye Know why the nightingale sings Is the answer to everything

(#42) Warlock_42 válasza Warlock_42 (#41) üzenetére


Warlock_42
senior tag


Hmmm, most nézem már van DVD-s része is. Hajrá! :))

What does the free fall feel like? Asks the boy with a spark in his eye Know why the nightingale sings Is the answer to everything

(#43) joey7 válasza Warlock_42 (#42) üzenetére


joey7
őstag

Még1X köszi!

(#44) Warlock_42 válasza joey7 (#43) üzenetére


Warlock_42
senior tag


Nagyon szívesen.

What does the free fall feel like? Asks the boy with a spark in his eye Know why the nightingale sings Is the answer to everything

(#45) erdoke válasza WN31RD (#7) üzenetére


erdoke
titán

Én sejtem, mi a Baja (vagy a Dunaföldvár)...

Arról lehet szó, hogy komplett DVD image-ei vannak a fiúnak ISO image-ben és ezek ugye 4...7 GB körüli méretűek. A zsírharminckettő (FAT32) viszont nem támogatja a 4 GB feletti fájlméretet. Én is szívtam egyszer ezzel, mert elfelejtettem ezt és másoláskor mindig kiírta, hogy megtelt a lemez, pedig cca. 30 GB üres hely volt még rajta. Mindig 63 %-nál írta ki, és sokáig nem jöttem rá a trükkre. Persze aztán vertem a fejem a falba, hiszen ha hamarabb megnézem, hogy a 6,35 GB-os imidzsnek mennyi is a 63 %-a, akkor az eredmény láttán valszeg azonnal beugrott volna, mi a probléma...
Millenium alól elég nyűgös lesz amúgy NTFS-t használni ... amúgy az egész Millenium elég nyűgös ... én inkább mexabadulnék tőle. Ha már Win, akkor 2k, ha sokat játszik az illető, akkor XP. Az NTFS for Win98-nak van read/write verziója is, de én nem reszkíroznám. Még a read only verzió is csinál néha fura dolgokat (kékhalál, fagyás, boot után egy szimpla DOS parancssor nem indul el, mert nincs elég memória etc.). :F

A legjobb aláírás a héten

(#46) neduddki válasza erdoke (#45) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Latom a Kollega is tanakozott ezze az aprocsk programmal! es a szivebe zarta:-))))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#47) erdoke válasza neduddki (#46) üzenetére


erdoke
titán

Winternals rulez... :(

A legjobb aláírás a héten

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  A winchester nfs formattálása (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.