Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bazs


bazs
aktív tag

A probléma hét elején kezdődött. A gép bekapcsolása után pár másodperccel a tápventinek hirtelen iszonyatos hangja lesz, mint egy hajszárítónak vagy fűnyírónak. ha a ventivédő rácsot megütögetem valami kemény dologgal 1-2X, akkor elhalgat és kikapcsoloásig simán megy, aztán kezdi előröl.

A táp lényegében noname és olyan 4,5 éves.

Szóval mi lehet a gondja, talán csapágy?

Pont most fogyott el...

(#2) bélanéni


bélanéni
őstag

vegyél valami occsóbb Codegen 300W tápot (5e-6e) megéri ezt a pénzt a szép csend. :D

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#3) fzr1000 válasza bazs (#1) üzenetére


fzr1000
tag

valoszinu... egy ido utan magatol is elhallgat majd, ha jol bekopott, pl. ezen a gepen ugy fel perc utan abbahagyja...

(#4) tomcs válasza bazs (#1) üzenetére


tomcs
őstag

nem kizart... en kis uptime-bajnok gepemen a procihuto szallt el (jo kis gagyesz, meg a ''markasak'' megjelenese elottrol amikor meg feher dobozban jottek a cpu hutok :) )
szal ilyen hulye kerrego hangot a csapagy tud okozni, elvileg meg lehet menteni olajozassal, tisztitassal

(#5) bazs


bazs
aktív tag

Új tápot nem fogok venni egy szar venti miatt.

Bekopik? Nem volt neki elég 4 év?

Asszem akkor a csapágy a ludas. Ha sikerül megjavítom, ha nem leveszem a polcról a zsír jó ventit :))

Pont most fogyott el...

(#6) fzr1000 válasza bazs (#5) üzenetére


fzr1000
tag

most nem tudok ra jobb szot... a lenyeg, hogy eloszor hosszabb ideig csinalta, aztan lerovidult... pl. egy masik gepemen is elojott, egy ideig csinalta, aztan soha tobbet...

(#7) Den válasza bazs (#5) üzenetére


Den
veterán

szerintem, ne próbálkozz a venti javításával, négy év után az a csapágy elhasználódott. Cseréld ki a ventit, mert megvan az a veszélye a dolognak hogy a mostani, ha elhalgat, lehet hogy csak ''bekopott'', de lehet hogy megállt. utóbbi esetben meg leég az egész, és az biztos drágább buli lesz mint egy venti

www.simson4t.hu

(#8) bazs


bazs
aktív tag

Ha kicserélem a ventit, problémát jelenthet, ha nekem csak egy kisebb (kb 4cm) ventim van, vagy feltétlenül szerezzek nagyot?

Pont most fogyott el...

(#9) badbrother válasza bazs (#8) üzenetére


badbrother
aktív tag

Tápnak egy 4 centis venti szerintem kicsi, vegyél egy 8 centiset, mint a régi volt, kb ezresért kapsz egy ''jót''.

(#10) tomcs válasza bazs (#8) üzenetére


tomcs
őstag

tapba 4cm-es ventit? remelem ezt nem gondoltad komolyan... olcsobb ventit kaphatsz mar olyan 1000es alatt elektronikai boltban vagy ha egy kicsit tobbet szansz ra akkor van egy rakat ventis topik. persze ha sokat megy a gep tenyleg legegyszerubb lenne valami ''markas'' tapot beszerezni, ha nem is enermax vagy chieftec de minimum dtk vagy codegen. de a ventit szerintem is csereld mindenkepp

(#11) andorpapa válasza bazs (#8) üzenetére


andorpapa
őstag

Mindenképpen 8 centisre cseréld a ventit, a 4 centisek nem képesek ekkora légszállításra (min. 30 CFM), az 5 centisek sem, az ilyen mennyiségű levegő megmozgatására alkalmas 6 centis típusok (7000 rpm) pedig veszettül hangosak, arról nem is beszélve, hogy egy 800 Forintos 8 centis venti beszerelése 4 csavar kérdése csupán, a többi méret esetében pedig barkácsolni kell.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#12) BEE


BEE
addikt

Hát ideje megolajozni a dolgokat!

Szedd le a matricát a ventiről, alatta lehet egy kerek zárólap,
azalatt a csapágy .
Ha golyós azt csak olajozhatod de a csúszónak jobb a zsír.

Ne feledd:
Egy csepp olaj-fél műszerész!

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#13) Airdagger


Airdagger
csendes tag

hi!
Nekem elfüstölt a Seasonic SR-300FS táp szép nagy füsttel. Miért szállt el? Elvileg ezek nagyon mebizhatóak. Bár minden eltud romlani :O

Read error: 1 + 1 = -8 (Connection reset by third grade math)

(#14) Szalma válasza Airdagger (#13) üzenetére


Szalma
őstag

Ha érdekel, nálunk eddig csak egy Seasonic volt, az is rossz. Pedig tényleg jó. Állítólag... 8))

Komolyra fordítva: szaga milyen? Amper vagy elektrolit dominál? Ha elektrolit, akkor egy tv-szerelő is rápróbálhat a javításra. (Bár valszeg nem véletlenül pukkadt ki...)

Elromlási lehetőségek: kisebb/nagyobb fesztüske a hálózatról. EMP a szomszédnál. Pillanatnyi elmezavar. Stb...

Szeretettel:
Szalma

(#15) Den válasza BEE (#12) üzenetére


Den
veterán

bocsi, de fordítva. golyós csapágynak zsír, siklónak olaj.

www.simson4t.hu

(#16) up


up
senior tag

Nekem nagyon sokáig ment jól a 386-osom, annak ellenére, hogy a tápventi időnként nagyon zörgött, és olyankor bedugtam a lapjai közé egy csavarhúzót, hogy elhallgattassam. Elhallgatott! :DD

(#17) up válasza up (#16) üzenetére


up
senior tag

Ó, a régi szép idők!!! :))

(#18) Superman


Superman
nagyúr

érdekesek ezek a ventillátor - hangok. Nekem a kétventis mobilrack csinál néha ilyet. Benne van egy 40 gigás vinyó és minden rendben is van, de néha minden átmenet nélkül felzúg az elülső venti és olyan hangja lesz, mint egy repülőgépmotornak. Már széltszedtem, kitisztítottam, de semmi. Magától is elhallgat, de valami eszméletlen hangja van, amikor rákezdi. :((

(#19) Airdagger


Airdagger
csendes tag

szaga? égett de faxom tudja mi dominál :) Az biztos hogy a szmételepen tudd már csak érvényesülni. Amugy tegnap pl nem akart beindulni a gép mikor egy 2dik winyot beakartunk tenni. Meg volt vele olyan hogy mikor kikapcsoltam a gépet a optikai egér tovább világitott s a ledek is a bill-en de csak olyan takarék fényen.
Valami nagyon nem simmelt evvel már

Read error: 1 + 1 = -8 (Connection reset by third grade math)

(#20) Dr.Burn válasza Airdagger (#19) üzenetére


Dr.Burn
őstag

''szaga? égett de faxom tudja mi dominál''

Hát ez nagyon jó. :DD

"Later Nerd!"

(#21) Szalma válasza Airdagger (#19) üzenetére


Szalma
őstag

:))
Kemény eljárás ez egy táppal!
:))

Szeretettel:
Szalma

(#22) BEE válasza Den (#15) üzenetére


BEE
addikt

Tennék én bele zsírt de a zárt golyósba nemigen megy!
Megaztán az ilyen siklóba is tartósabb a zsírzás. Gyárilag is használják.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#23) GeorgeTerror


GeorgeTerror
senior tag

Apropó táp:
képzeljétek az egyik tag egy Acorp 230-as táppal hajt egy epox lapot és egy tbredb-t
és csodálozik, hogy nem indul be néha

egyébként énis g csendesítettem a tápot: csavarhúzó, toll be
Aztán megpróbáltam egy penge csapágyal coolermaster ventivel
erdemény: lejütt a ventiről a festék :) Kicsit erős

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#24) GeorgeTerror válasza GeorgeTerror (#23) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

na akkor javítás
''énis így csendesítettem''
''golyóscsapágyas''
''lejött''

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#25) Hequila válasza BEE (#22) üzenetére


Hequila
őstag

Hát a csúszósat szerintem is inkább olajozni kéne, mert az nem fogja vissza a fordulatszámot annyira, mint a zsír, és azzal csendesebb is (tapasztalat) de azt tényleg nem értem, hogy Den hogy juttatja be a golyóscsapágyba a zsírt, nekem eddig még nem sikerült. Persze valszeg bennem van a hiba :))

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#26) Sanyo


Sanyo
senior tag

En ugy vettem eszre, hogy a muszerolaj nehany nap utan kiporog a ventibol es ujbol van hangja. Viszont ha zsirzom, honapokig le van a gond rola... :) Csapagyas ventilatorbol viszont nem lesz jo, mert attol hogy nincs hangja meg nem tud felporogni.

(#27) Den válasza Hequila (#25) üzenetére


Den
veterán

A porvédős csapágyat természetesen nem lehet zsirozni, de nem is kell, mert az gyári zsirzással megy, egész életében, nem igényel utólagos kenést. Persze ha elkezd zúgni, ideig óráig lehet csendesiteni egy kis olajjal, de ezzel csak a cserét odázod, legjobb az ilyet cserélni.

www.simson4t.hu

(#28) Hequila válasza Den (#27) üzenetére


Hequila
őstag

És nem porvédős csapágyas ventit merre lehet kapni? Mert én még nem találtam sehol, (ami nem jelent semit). Ugye arra gondolsz a ''nem porvédős'' csapágy alatt, ami olyan, mint a gyengébb minőségű biciklikben van (sima kosár+golyók)?

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#29) BEE válasza Hequila (#28) üzenetére


BEE
addikt

Nem fogsz ilyet kapni mert ezeket mind gyárilag ellátják élettartamra
elegendő zsírral.
Már persze elvileg elegendő!
Lehetséges megoldás az ha a porvédőt megroppantod és kiszeded,
de ekkora csapágyaknál ez gyakorlatot igényel.
Egyszerűbb a csere, de sokatmondó adat hogy 1db minőségi csapágy
drágább lehet mint egy új venti 2db csapággyal.
A siklócsapágy olajozása persze hogy kevésbé fogja vissza a ventit,
de ez ugyanígy érvényes a golyósra is ha kimosod belőle a zsírt.
Csakhogy az olaj sokkal hamarabb kiszárad és akkor megint ott vagy
ahonnan indultál.
Ezért én azt mondom hogy amit lehet azt zsírozni!
A lágyabb zsírok kevésbé fogják vissza a fordulatot de hamar kifolynak és
összekennek mindent a környéken, ebbe viszont a por imád beleragadni.

Ezek után mindenki döntse el hogy megéri-e neki a macerát!

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#30) BEE válasza Hequila (#28) üzenetére


BEE
addikt

Minden csapágyméretből gyártanak zárt (kétoldalt porvédős zsírral feltöltött),
egyoldalon zárt és teljesen nyitott változatot.
A felhasználás dönti el hogy melyik kell. Pl olajfürdőben a nyitott kell.
A kerékpár szétszedhető csapágyai megint más téma, nem keverendő!

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#31) Mc Elec


Mc Elec
csendes tag

Sziasztok!
A bronz sikló csapágyakat gyártáskor elvileg úgy gyátják, hogy egész élettartamuk alatt önkenőek legyenek.
Ha visít akkor már sokat nem lehet rajtuk javítani, ez igaz.
Ha olajozod akkor nem vísít és nem akad, de attól még kopott és elérte az élettartama végét.

Mit ér a mai világban egy kétéves proci ( vagy akármi)?

(#32) GhanBuri Ghan


GhanBuri Ghan
őstag

Es hol lehet venni _valoban_ halk tapventilatort, ha mar visit a mostani? Tapot nem akarok cserelni a venti miatt.

(#33) LukE válasza GhanBuri Ghan (#32) üzenetére


LukE
veterán

Papst ventik alapból elég halkak, ha nem akarsz nagyon barkácsolni, akkor több cég is árul automatikus/manuálisan szabályozható ventillátorokat. Vagy veszel egy tök átlag 8 centis ventit, és valahogy kevesebb feszültséget adsz neki. Persze csak ésszel, nehogy megfőjjön a tápod.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#34) Kriza válasza bazs (#1) üzenetére


Kriza
őstag

4 éves noname tápot elvből cserélnék. Javaslom a Chieftec-et. Halk és jó - mondjuk nem is az occsó' kategória.

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#35) Bass


Bass
addikt

A tápventivel tényleg nem jó szórakozni az előző gépemben egy vargáné és társa táp volt amiben ugyan ilyen hangokat adott a venti,gondoltam megkenem egy kicsit hátha elmegy még egy darabig,úgy is lett kb 3 hét aztán megállt(beragadt)és a tápból elkezdett igen büdös égett szag gyünni,gép áramtalanít tápventi kicserél és akinek a gépet eladtam nála a mai napig megy a táp(kb 4 éve) amúgy én lecserélném az egész tápot legalább egy codegenre,nekem is az van hőérzékelős venti van benne így csak akkor megy maxon ha nagyon meleg van(induláskor szinte nem is pörög)vagy ha van pénzed akkor vegyél egy ennél is jobbat na pá.

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#36) drpele


drpele
senior tag

Sziasztok!
Van öcsémnek egy 400-as codegen tápja amiben ventit kéne cserélni.
Szerintetek mekkora légszállításút tegyek bele, ami még halk?
20 CFM=33m3/h vagy
26 CFM=45 m3/h ??

Egyébként eredetileg mekkora van egy 350-400W-os tápban?
Előre is köszönöm a segítséget!

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.