Hirdetés

2024. szeptember 1., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Busterftw


Busterftw
veterán

En tisztessegtelennek tartom a Spotify zeneboltjat, mert en ott ingyen nem csinalhatok sajat zene steamingboltot. Mint dominans piaci szereplo, ezen remelem valtoztatnak es az EU az orrukra nez!
#openspotify

(#2) hapakj válasza Busterftw (#1) üzenetére


hapakj
aktív tag

mi? :D

(#3) nozs23 válasza Busterftw (#1) üzenetére


nozs23
addikt

A Spotify nem marketplace.

(#4) miqlas válasza nozs23 (#3) üzenetére


miqlas
őstag

... és az Apple direktben is konkurál a Spoti-val, az Apple Music révén! :R

[ Szerkesztve ]

42

(#5) Busterftw válasza nozs23 (#3) üzenetére


Busterftw
veterán

Es? Egy zart platform ahol csak ok vannak jelen.
Masok miert nem arulhatnak ott zenet/streamet, ingyen hasznalva a Spotify usereket es a platformot?

(#6) nozs23 válasza Busterftw (#5) üzenetére


nozs23
addikt

Akkor még egyszer: A Spotify nem marketplace. Az App Store az.

(#7) Jesus_Shaves


Jesus_Shaves
aktív tag

Annyira szánalmas ez az egész vergődés. Vegyenek Androidot és probléma megoldva... de ne egy meglévő alternatívából akarjanak ugyanolyat csinálni.
Mellesleg tök jó, hogy multimilliárdos cégek sopánkodnak, de a drága EU a felhasználókat mikor fogja megkérdezni, hogy ők mit szeretnének? Mert eddig én azt látom, hogy mi fogjuk ennek a végén megint megszívni csak azért, hogy az ilyen cégek még több pénzt harácsolhassanak.

(#8) Stauffenberg válasza Busterftw (#1) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Értem én, hogy folyamatosan torzítani akarsz mindent, hogy az Apple-t áldozatnak állítsd be, de a Spotify piaci részesedése minden évben csökken, ahogy törnek előre a riválisok, nincs sem monopol, de még csak oligopol pozícióban sem.

Tudom a másik DMA hírnél már csörtéztünk ezeken a fogalmakon egy kört és tudom téged semennyire nem érdekel miről szól a DMA és mi a célja, de légyszi, legalább az adatokat ne próbáld meg torzítva előadni.

(#9) Busterftw válasza nozs23 (#6) üzenetére


Busterftw
veterán

Az elv ami alapjan felszolal a Spotify teljesen ugyanaz.
Az iOS sem marketplace, azt miert nyittatak ki? Azzal is gondja van a Spotifynak, ahogy az Epicnek is.

(#10) Stauffenberg válasza Jesus_Shaves (#7) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Az Apple a világ leggazdagabb cége, de ők nem harácsolnak, hiszen ők a Szent Tehén. :R

(#11) Busterftw válasza Stauffenberg (#8) üzenetére


Busterftw
veterán

A iOS reszesedese 25% koruli mar 10+ eve kb.
Milyen dominanciarol es monopolrol van szo?
A Spotify ehhez kepest elobbre van a piacon.

Az adatokat nem adtam elo torzitva, konkretan egy az egyben belinkeltem a market sharet. Ha az iOS 25%-ara rahuzod (a Spotify-al egyutt) a monopoliumot es a dominanciat, akkor a Spotify 30%-ra is huzd ra. Remelem igy mar ertheto az elso komment.

(#12) cpt_sanya válasza Busterftw (#11) üzenetére


cpt_sanya
tag

Még mindig torzítasz. Nem az IOsről van szó , hanem az aple storeról.

(#13) Jesus_Shaves válasza cpt_sanya (#12) üzenetére


Jesus_Shaves
aktív tag

de hogy lehet nagyobb részesedése az app storenak mint magának a rendszernek?

(#14) Busterftw válasza cpt_sanya (#12) üzenetére


Busterftw
veterán

Nem csak arrol van szo, lasd side-loading kikenyszeritese.

(#15) Shyciii válasza Busterftw (#14) üzenetére


Shyciii
veterán

Minél többet szólsz hozzá, annál jobban látható mekkora baromságokat beszélsz.

(#16) Busterftw válasza Shyciii (#15) üzenetére


Busterftw
veterán

Hmhmm, mert ez a hsz aztan tulcsordul az ervektol.

(#17) miqlas válasza Jesus_Shaves (#13) üzenetére


miqlas
őstag

iPAD is iOS, nem? Az Apple Store-ból vásárolnak mindent, minden Apple eszközre, nem, ha jól tudom! :R

42

(#18) Stauffenberg válasza Busterftw (#11) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ismétlem itt is: A DMA weboldalán is le van írva, hogy miről szól, régóta nem vagy alig mozgó digitális piaci viszonyokban akar versenyt fokozni. Te magad írod le, hogy az iOS részesedése 10 éve változatlan. Nem csak az Apple van kipécézve a DMA által, hanem a Microsoft, Google, Facebook, stb is.

A digitális zenei streaming piaca viszont mozog, például a domináns Spotify minden évben VESZÍT a részesedéséből a többiek javára. Te pedig kiragadsz egy időpillanatot és előadod ezt a cirkuszt, hogy őket is meg kéne gumibotozni.

(#19) Busterftw válasza Stauffenberg (#18) üzenetére


Busterftw
veterán

A digitalis piaci viszonyok azert ragadtak be (ami eleve marhasag, hiszen a 75-80%-os Androidon eddig is megvolt a 3rd party lehetoseg), mert a konkurencia nem versenyezni akar ezekkel, hanem ezeket a platformokat az "usernek jobb lesz" jeligevel megfejni.

"Te pedig kiragadsz egy időpillanatot"
A DMA ugyanugy kiragad egy idopillanatot ennyi erovel, hiszen nem tudjuk mi lesz 5-10-20 ev mulva.

(#20) miqlas válasza Stauffenberg (#18) üzenetére


miqlas
őstag

Fanboy-al nem érdemes vitázni, engedd el! :R

Amúgy is minden szar miatt indítanak petíciót! Miért nem indítottak a kedves EU userek az Apple mellett, a DMA ellen egy ilyet?

[ Szerkesztve ]

42

(#21) Busterftw válasza miqlas (#20) üzenetére


Busterftw
veterán

Egyetértek, az üres kommenteknek semmi helye a vitában. :K

(#22) joey04


joey04
titán

Nem úgy kell összefogni, hogy levelet írnak és aláírják sokan, hanem szépen ki kell vonulni a store-ból ha nem tetszik a játékszabály. Aztán ha ezt elegen megteszik, akkor majd változtat az Apple. Vagy ugye b opció, építésék fel azt amit az Apple, és ott olyan játékszabályok lesznek, amiket ők találnak ki. Az EU meg Európát tegye rendbe, ne az amcsi tech cégekkel foglalkozzon.

(#23) Shyciii válasza Busterftw (#16) üzenetére


Shyciii
veterán

Tudod van azaz életkor, mikor a hozzád hasonlók ellen nem vetnek be érveket, mert lerí rólad, hogy mindenki h.lye csak te vagy helikopter.

(#24) Busterftw válasza Shyciii (#23) üzenetére


Busterftw
veterán

Te elolvastad a Spotify nyilt levelet? Mert en igen, es abban peldaul emlitik a side-loadingot.
Latom bizonyos eletkor felett csak eleg puffogtatni lozungokat es szemelyeskedni.
Tolem.

(#25) bytesizelife válasza Shyciii (#23) üzenetére


bytesizelife
tag

Ehhez képest ő érveket hozott fel, te pedig semmit.

(#26) bytesizelife válasza nozs23 (#6) üzenetére


bytesizelife
tag

A Spotify ugyanúgy mások tartalmait értékesíti (leszerződik a kiadókkal), akárcsak az App Store (leszerződik a fejlesztőkkel). A nagy kérdés pedig az, hogy egy tetszőleges platform köteles-e befogadni bárkinek a tartalmait. Ha igen, akkor a vállalkozás szabadságát sértjük meg, ha pedig nem, akkor pedig esetleg a fogyasztóét vagy a tartalom előállítójáét. Nincs jó válasz, de az a minimum, hogy minden cég azonos elbírálás alá essen, és ne az döntsön, hogy ki hová írogat leveleket, vagy a média éppen hogyan keveri a szart.

(#27) Stauffenberg válasza Busterftw (#19) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nézd, szóltam, hogy torzítani akarsz egy rossz példával, erre tovább folytatod a torzítást, hogy az Apple-t újfent a megtámadott áldozatként írd le.

Friss európai adatok (forrás):

Android 66.84%
iOS 32.64%

Semmilyen 80%-ról nincs szó az Android felé hajolva, csak a hangulatot akarod kelteni és kisiklatni a beszélgetést. Ketten együtt a piac 99,48%-át uralják és az erőviszonyok többé-kevésbé változatlanok az elmúlt 10 évben (ezt te írtad le és igazad van). Ezt hívják oligopóliumnak, de a DMA nem ezt akar váloztatni, mivel nem is a hatásköre a hardver értékesítés szabályozása (a nevében is benne van a megfejtés, csak el kéne olvasni).

Az Android példája, ahol eddig is volt sideload és alternatív alkalmazásbolt, mutatja, hogy a DMA egyébként mennyire gyengén legyezgeti a piacot. Szerintem is lehetne erősebb a szabályozás! :D

"A DMA ugyanugy kiragad egy idopillanatot ennyi erovel, hiszen nem tudjuk mi lesz 5-10-20 ev mulva."

Múltkor is javasoltam, hogy legalább olvasd már el mit szabályoz a DMA és mik a céljai. Félelmetes, hogy azóta sem fektettél ebbe 5 percet sem. Sokkal kevesebb tévedést írnál le azzal kapcsolatban, hogy mi ez a felhajtás.

(#28) vmarci21 válasza Busterftw (#1) üzenetére


vmarci21
tag

Valami nagyon nem stimmel a hasonlattal, mert valahogy az iOS is Spotify meg az App Store is Spotify lett..

De ha javítjuk a hibát, és nézzük a két lehetséges esetet:
1. az App Store helyére helyettesítjük be a Spotify-t, akkor nincs mit betenni az iOS helyére, ilyen terméke tudtommal nincs a cégnek..
2. Ha meg az iOS helyére tesszük a Spotify-t, akkor az App Store helyére meg a kiadók jönnek, abból meg nincs sajátja Spotifynak, és magán a platformon is sok kiadó van Spotify-n, sőt még kiadó sem kell, előadók kiadó nélkül, közvetlenül is feltölthetnek zenét Spotifyra..

Úgy hogy ez így sehogy nem jön össze..

>> into.hu - https://into.hu <<:::>> Webfejlesztés: https://intomedia.hu <<

(#29) Fritz Teufel


Fritz Teufel
addikt

Ha én írnék egy operációs rendszert és tennék alá egy hardvert, akkor én is zokon venném, ha később bárki is belepofázna, hogy mi mivel legyen kompatibilis. Nem, nem kell kompatibilisnek lenni a konkurenciával és nem, nem kell mindenkinek fejlesztenie rá. Majd én, mint fejlesztő és gyártó eldöntöm... főleg a felhasználói igények alakulásának fényében.
A Linux-szot is meg kellene rendszabályozni. Pontosan ugyan azok állnak rá is mint az Apple-re. Csak, ott nincs mögötte fejőstehén, nincs kit cseszegetni.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#30) Busterftw válasza vmarci21 (#28) üzenetére


Busterftw
veterán

Eppen ezzel van a gond, kulonbozo piaci szereplok szubjektivan probaljak megitelni a piac fogalmat. "AppStore piac", meg "iOS piac"
Szoval teljesen fair a hasonlat.

Ha az AppStore-ral akarnak versenyezni, akkor AppStore ellen kellene valamit hozni.
Maga a zart szoftver/platform pedig nem illegalis.

De valojaban ugye semmi ilyenrol nincs szo, csupan annyit akarnak, hogy az iOS uzerbazist elerjek ingyen es bermentve.

(#31) Busterftw válasza Stauffenberg (#27) üzenetére


Busterftw
veterán

"Semmilyen 80%-ról nincs szó az Android felé hajolva"
Saccperkabe globalis irtam visszamenoleg.
Ettol fuggetlenul sehol nincs iOS/AppStore dominancia/monopolium a piacon 32.64%-al, csak a hangulatot akarod kelteni es kisiklatni a beszelgetest.

De ha mar EU, a Spotifynak 50%+ reszesedese van itt.
Tessek friss hir, ahol epp megkentek az Apple-t a Spotify miatt.
Nem az Apple Musicot kentek meg amivel a Spotife versenyez es nem dominalja a piacot, hanem a egesz Apple-t.

"de a DMA nem ezt akar váloztatni"
Akkor nagyon rosszul merte fel a helyzetet, mert ha valaki az iOS/AppStore-ral akar versenyezni a piacon, akkor azt hasonlo termekkel lehet.

"Múltkor is javasoltam, hogy legalább olvasd már el mit szabályoz a DMA és mik a céljai."
Elolvastam. Tehat hogy tudja a DMA, mi lesz 5-10-20 ev mulva?

(#32) cpt_sanya válasza Busterftw (#30) üzenetére


cpt_sanya
tag

"Ha az AppStore-ral akarnak versenyezni, akkor AppStore ellen kellene valamit hozni.
Maga a zart szoftver/platform pedig nem illegalis."

Aha de nem tudsz valami ellen versenyezni ahova nem teheted be a lábad. Te se lehetnél kihívója egy angol sőrfőzdének, ha nem axportálhatsz sőrt angliába...

(#33) Busterftw válasza cpt_sanya (#32) üzenetére


Busterftw
veterán

"Aha de nem tudsz valami ellen versenyezni ahova nem teheted be a lábad."
Ja nem am, az Apple sem tudott az iPhone-iOS-al versenyezni a Nokia ellen ja varj dehogynem. :U
Ok is inkabb nyavajogtak es pereltek volna inkabb, verseny helyett.

Mikozben a Spotifynak meg ezt sem kell megtenni, hiszen ott a piac 70%-at kitevo nyilt Android.

(#34) aprokaroka87 válasza Busterftw (#33) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Az Apple egy teljesen más piaci környezetben lépett be, plusz akkor tudomásom szerint a mobilos app store piac kb a béka s*gge alatti szinten volt.

(#35) vmarci21 válasza Busterftw (#30) üzenetére


vmarci21
tag

Ez nem túl szubjektív, az operációs rendszer, és az app store két, teljesen külön álló dolog.. Az egyikbe az Android, iOS, Windows, ... tartozik, a másikba meg az App Store, Play Store, Steam, Epic Game Store, Microsoft Store, Ninite, Chocolatey...

Mint ahogy az operációs rendszer és a böngésző program is két külön dolog.

Ha az AppStore-ral akarnak versenyezni, akkor AppStore ellen kellene valamit hozni.
Azt akarnak, most hogy már tudnak majd ilyet csinálni, fognak is.

Maga a zart szoftver/platform pedig nem illegalis.
Az nem, az erőfölénnyel való visszaélés viszont az.

csupan annyit akarnak, hogy az iOS uzerbazist elerjek ingyen es bermentve.
Az Apple ezzel szemben csupán annyit akar, hogy az iOS uzerbázist elérje az egyik terméke erőfölényével vissza élve egy teljesen másik terméküknél is, a versenytársakat kitiltva.. - nincs is ezzel semmi baj, ez egy cég dolga, hogy a saját érdekeit védje, mind az Apple, mind pl. Spotify, Epic, stb. részéről. Azán ha ezek az érdekek egymással ellentétesek, akkor a szabályok eldöntik, hogy kinek van igaza..

[ Szerkesztve ]

>> into.hu - https://into.hu <<:::>> Webfejlesztés: https://intomedia.hu <<

(#36) Fritz Teufel válasza cpt_sanya (#32) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Letöltöttem a Spoty-t a telefonomra, nem volt tiltva és volt előfizetésem. Letöröltem. Mivel úgy is fizetem a Apple One-t, és így olcsóbb és nem kell egy plusz applikációnak feleslegesen a telefonomon lenni, legyalultam. Nem látok itt semmi zártságot vagy versenyhátrányt.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#37) Busterftw válasza vmarci21 (#35) üzenetére


Busterftw
veterán

"Azt akarnak, most hogy már tudnak majd ilyet csinálni, fognak is."
Nem, ok azt akarjak, hogy elerjek az iOS usereket Apple platformon ugy, hogy ne kelljen semmit fizetni erte.

"a gazdaságu erőfölénnyel való visszaélés viszont az."
30% piaci reszesedessel milyen erofolenyrol beszelunk?

(#38) aprokaroka87 válasza Busterftw (#37) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Az a 30% mennyi eladott mobilt is jelent?

(#39) Fritz Teufel válasza Busterftw (#37) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Hagynám a francba az Apple helyett, legyen. A fejlesztői eszközök árába építeném be és kész ;-)
Ha én lennék az Apple tulajdonosa, én sem engedném csak úgy ingyen használni a saját rendszerem pláne úgy, hogy akik használni akarják, pénzt akarnak keresni általa. Ha valaki sokallja a "beugrót", az más kérdés. Úgy értve, hogy az nézzen olcsóbb lehetőség után...

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#40) Stauffenberg válasza Busterftw (#31) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Fúbaszki... :( Valami nagyon nem oké szerintem a szövegértéseddel. Tényleg nem bántás, de nem akarsz csak egy nagyon kicsit jobban odafigyelni mások mit mondanak?

"Ettol fuggetlenul sehol nincs iOS/AppStore dominancia/monopolium a piacon 32.64%-al, csak a hangulatot akarod kelteni es kisiklatni a beszelgetest."

Senki ilyet nem mondott, megint kiforgatsz mindent. Az iOS paltformon belül van AppStore dominancia, ők pedig a piac 32.64%-át uralják, miközben az app eladások/költések 66%-át az ő platformjuk könyveli el. Az app piacon forgó pénzek 66%-a az Apple-ön megy keresztül, tehát pont fordított az arány pénzügyi vonatkozásban.

"De ha mar EU, a Spotifynak 50%+ reszesedese van itt. Tessek friss hir, ahol epp megkentek az Apple-t a Spotify miatt."

Elolvasom később.

"Akkor nagyon rosszul merte fel a helyzetet, mert ha valaki az iOS/AppStore-ral akar versenyezni a piacon, akkor azt hasonlo termekkel lehet."

Az app disztribúciós piacon nem tudsz versenyezni a mamutokkal ha meg sincs engedve. Ezen változtat a DMA. Nem érzed az önellentmondást? Megjegyzés: A platformok oligopóliuma is problémás, de az nem a DMA hatásköre.

"Elolvastam. Tehat hogy tudja a DMA, mi lesz 5-10-20 ev mulva?"

Akkor gondolom olvastad azt is, hogy a régóta mozdulatlan piaci viszonyok és különösképpen a monopóliumok és oligopóliumok megtörése a célja, nem az, hogy tovább várjon, mi lesz 10 év múlva. Pont eltelt 10 év változatlan piaci erőviszonyok mellett, ez nem a versenyt, hanem éppen a verseny hiányát jelenti, amikor szereplők ráülnek a kivívott pozíciókra. Nem érzed ebben sem az önellentmondást? Ha nem változik semmi hosszú időn át, hanem mindenki ül a helyén, az nem verseny. Az állam feladata a szabadpiaci kapitalizmusban a verseny fenntartása.

(#41) nozs23 válasza Fritz Teufel (#36) üzenetére


nozs23
addikt

Nem látok itt semmi zártságot vagy versenyhátrányt.

A hátrány az, hogy nem tud a felhasználó az App Store-on keresztül előfizetni. Ez egy olyan bizonyított frikció, ami sok felhasználót elriaszt. Ha elérhetővé tenné ezt a lehetőséget a Spotify minden egyes tranzackió után (minden felhasználó, minden hónapban) 30%-ot kellene fizetnie az Apple-nek. Ahhoz, hogy ez vállalható legyen brutális áremelést kéne eszközölniük, amit a felhasználók nem fogadnak el.

Az Apple Music-nál nyilván nincs ilyen, plusz az Apple Music-nak pénzt sem kell termelnie az Apple-nek. Csak egy szolgáltatás, amivel bővítik a portfoliójukat. Plusz default előre van telepítve minden iPhone-ra.

Szerintem vitatható, hogy ezt hogy kellene kezelni, de az, hogy nincs semmilyen előnyük egy baromság.

[ Szerkesztve ]

(#42) aprokaroka87 válasza Fritz Teufel (#39) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ingyen, azzal hogy megveszed tőlük a hardvert már kerestek vele.

(#43) Jesus_Shaves válasza Stauffenberg (#40) üzenetére


Jesus_Shaves
aktív tag

"Az iOS paltformon belül van AppStore dominancia, ők pedig a piac 32.64%-át uralják, miközben az app eladások/költések 66%-át az ő platformjuk könyveli el. Az app piacon forgó pénzek 66%-a az Apple-ön megy keresztül, tehát pont fordított az arány pénzügyi vonatkozásban."

Mondjuk ettől lesz még érdekesebb a szitu. Adott tehát egy jóval kevesebb embert elérő áruház, ami még "pofátlan" felárral is dolgozik, valahogy mégis kétszer akkora forgalmat bonyolít le, mint a rivális. És nem azért, mert több embert elérnek, hiszen mint írtad, csupán 32.64%-ot tesznek ki a piacból.

(#44) Stauffenberg válasza Jesus_Shaves (#43) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Jóval nagyobb a vásárlóerő az iOS platformon, lévén az Apple csak a felső ársávokban árul telefont és amúgy egy csomó app/szolgáltatás/előfizetés drágább iOS-en, mint ugyanaz Androidon.

Saját tapasztalatom is ez, van pár in-app előfizetésem, amit nem mondtam le az Android után, mert ha iOS-en újra megkötöm, drágább lesz.

(#45) vmarci21 válasza Busterftw (#37) üzenetére


vmarci21
tag

"Nem, ok azt akarjak, hogy elerjek az iOS usereket Apple platformon ugy, hogy ne kelljen semmit fizetni erte."
Fizetnek érte, marketing költségre, üzemeltetési költségre, stb. költenek, hogy elérjenek új felhasználókat. Ha az Apple-tól speciel éppen semmilyen szolgáltatást nem veszenk igénybe akkor nekik miért fizetnének? Az iOS használati jogát a FELHASZNÁLÓ már megvette az iPhone-al együtt, az alkalmazás telepítésekor az Apple-val a felhasználónak van csak kapcsolata, nem az alternatív app boltnak. A felhasználó meg már fizetett az iOS licencért, amikor megvette a telefont. Az alternatív app boltnak az Appleval egyedül akkor van kapcsolata, amikor az a fejlesztői eszközöket akarja igénybe venni. Azért kérhet pézt az Apple ha akar, de utána miért fizetne az alternatív alkalmazásbolt fejlesztő is, olyan dologért (iOS használat), amiért elméletileg az iPhone-t megvevő felhasználó már fizetett?

>> into.hu - https://into.hu <<:::>> Webfejlesztés: https://intomedia.hu <<

(#46) Stauffenberg válasza vmarci21 (#45) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Azért a Spotify sem szent, hiszen ők is leszedik a 30% sápot a zenészekről. Csak ott az van, hogy nem a zenész dolga eladni a platformon, hanem a Spotify hozza az előfizetőket és/vagy a reklámot és így a bevételt 70-30% arányban elosztják a lejátszások száma alapján.

(#47) Busterftw válasza Stauffenberg (#40) üzenetére


Busterftw
veterán

"Az iOS paltformon belül van AppStore dominancia"
A Spotify is dominans EU-ban az 50%+-val, nem gondolod?
Tehat akkor ok mikor lesznek "kinyitva"?

"Az app piacon forgó pénzek 66%-a az Apple-ön megy keresztül"
Aminek ugye semmi koze a piachoz, meg a versenyhez, meg az userek moge bujashoz.
Feketen feheren epp errol van szo, a Spotifynak ez a love kell, ingyen.

"Az app disztribúciós piacon nem tudsz versenyezni a mamutokkal ha meg sincs engedve. Ezen változtat a DMA. Nem érzed az önellentmondást?"
Az Apple es a Google is tudott a mamut Nokiaval versenyezni. Illetve ha meg sem probalod, akkor mit akarunk itt versenyt osztonozni?
15+ eve nyitott az Android, nem kell ehhez a DMA, barki csinalhat sajat app store es terjesztheti Androidon, vagy uj platform reszekent.

"hanem éppen a verseny hiányát jelenti"
Lasd fentebb. Ha nincs versenyzo, nem akar a konkurencia versenyezni, akkor megis mit varnak? Nekem teljesen nyilvanvalo mit varnak. Mas munkajat megfejni.

(#48) Busterftw válasza nozs23 (#41) üzenetére


Busterftw
veterán

"Ez egy olyan bizonyított frikció, ami sok felhasználót elriaszt."
Es ugye emiatt beallt az a bizonyos market share. Akinek nem tetszik a zart rendszer a limitaciokkal egyutt, az mehet Androidra. A tobbseg ezt preferalja.
Csak ugye nem az osszes user van megkerdezve, hanem a profitorientalt ceg nyavalyog a masik profitorientalt cegre, hogy jaj nekem nincs ekkora sikerem.

(#49) nozs23 válasza Busterftw (#48) üzenetére


nozs23
addikt

Es ugye emiatt beallt az a bizonyos market share. Akinek nem tetszik a zart rendszer a limitaciokkal egyutt, az mehet Androidra. A tobbseg ezt preferalja.

Megint osszemosol mindent. :(

(#50) Busterftw válasza vmarci21 (#45) üzenetére


Busterftw
veterán

Mar azzal valamit igenybe veszel az Apple-tol, ha jelent vagy iOS-son, AppStore-ban.
Gondolom az vilagos, nem a legyek mukodtetik a platformot.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.