Hirdetés

2024. július 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Perillustris válasza Degeczi (#43) üzenetére


Perillustris
senior tag

...hát nem tudom, én a kölyköknek adtam, s máig szeretem a képét, pedig látok nap mint nap OLED-et és jófajta miniLED-et is.
A színek, a bőr tónusai rendben vannak, tény, hogy "csak" FHD, de bőven elég lehet az is.
Kategóriákkal biztosan nem jobb az OLED egy utolsó generációs plazmánál. Eggyel feljebb lehet tenni a polcra, de nem többel. :U

Perillustris

(#52) Degeczi válasza Perillustris (#51) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nem túlzok - de nem is említettem, h utolsó generációs plazma lett volna: még egy régi, közel 15 évvel ezelőtti HD-ready típusom volt, így már fölbontásban is két kategória az előrelépés, de főként a dinamikában óriási (leginkább persze DV filmekkel), gyönyörű feketékkel, élénk színekkel (gyári alapbeállításon túl élénkekkel is, de szépen kalibrálhatóan). Ha csak annyit mondanék, "egy kategóriával jobb", az messze nem fedné le a különbséget.

(#53) nexplo válasza Perillustris (#51) üzenetére


nexplo
őstag

Azért ha egy 4K OLED-re ráengedsz egy fullos anyagot és egy öregebb Plazmára akkor nem hiszem hogy ne lehetne zongorázni a különbséget. Persze ha ugyanazt a (elnézést a kijelentésért) pocsék jelet tolod mindkettőre akkor valóban lehet hogy nem lesz nagy a különbség. Ezzel nem bántom az öreg vasat, de az idő eljárt felettük.

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#54) Perillustris válasza Perillustris (#51) üzenetére


Perillustris
senior tag

Jó, hát persze, van egy HD-ready nálam is elfekvőben, ahhoz képest nyilván extrém a különbség. Kidobni sajnálom. ;)

Perillustris

(#55) nexplo válasza Perillustris (#54) üzenetére


nexplo
őstag

Nem bántom a régi vasat, nem azért írtam, csak nagy ugrás és jó pár év után elővéve azért meg tud lepődni az ember, hogy annó mi volt a szívünk vágya. Kicsit más (nagyon más téma) de nekem van napjaink majdnem csúcs kerékpárja ami a mostani korszak, majdnem csúcsa, de megláttam egy 15 éves bicót amit hirdetnek egy oldalon (ez az akkori csúcs gép) és őszinte leszek nagyon megvenném. Sajnos itt már a régi vas ára nagyon nagyon magas és biztos nem tudna többet, vagy nem lenne jobb az új paripámnál, de anno az a bicó vágyam volt. Újságban nézegettem, mert az országban sem volt belőle talán csak 1-2 darab. Szóval megértem van amikor a szív győz a racionalitás felett. És talán jól is van ez :B

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#56) bteebi válasza nexplo (#55) üzenetére


bteebi
veterán

Pinarello? Colnago? Trek? Esetleg Cervelo?

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#57) CRTs


CRTs
aktív tag

Hja ez mar csak ilyen nem azert avul el a plasma mert kicsi lenne a kepatloja hanem mert vhogy olyan mint egy bicikli. Es igy ugyanugy lehet orulni a kicsinek ambilityvel mint eddig. :D

(#58) nexplo válasza bteebi (#56) üzenetére


nexplo
őstag

GT. Amiket írtál abból is voltak álmaim szép számmal :K

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#59) Perillustris válasza bteebi (#56) üzenetére


Perillustris
senior tag

Nyammm... :C

Esetleg egy LAB71. :U

Perillustris

(#60) nexplo válasza Perillustris (#59) üzenetére


nexplo
őstag

Abból már autót vennék ;] ;]

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#61) bteebi válasza Perillustris (#59) üzenetére


bteebi
veterán

Nem csúnya az se... csak minek??? :Y Nekem van egy Cervelo P2C-m már 13 éve (bárcsak tudnám minek), na abból (az akkori használt árán) kb. 14-et lehetne venni a LAB71 árából. :Y :Y :Y

Nekem akkor már amúgy inkább egy Dogma kellene. De van annyi önkritikám, hogy inkább mégse kellene. :DDD Vagy max. én is autót vennék, az gyorsabb és kényelmesebb is. ;]

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#62) Perillustris válasza nexplo (#60) üzenetére


Perillustris
senior tag

Aki ezt veszi, annak már van legalább egy autója, de inkább három. ;]

S hát igen, Dogma. Biondóék néha posztolnak egy-egy hű vásárlót, bizony, láttam már köztük olyat, aki 100 milliárdos cég egyik(?) tulajdonosa. :C

[ Szerkesztve ]

Perillustris

(#63) nexplo válasza Perillustris (#62) üzenetére


nexplo
őstag

Aki ilyet vesz azt többre tartom mint pl aki karórát vesz 200M forintért. És nem az irigység vagy bármi miatt. Nekem ez volt fiatalkorom álma: [link] Esküszöm valahogy be fogom szerezni csak idő kérdése. Megveszem, felújítom és megy a falra hogy csodálhassam ;]

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#64) bteebi válasza Perillustris (#62) üzenetére


bteebi
veterán

"bizony, láttam már köztük olyat, aki 100 milliárdos cég egyik(?) tulajdonosa."

Nem csoda, szinte már csak nekik futja rá. ;] Lehet amúgy, hogy a Pénztáros is olyannal kardiózik a felcsúti villamosvonalon.

#63: Háát... nem tudok egyértelműen egyetérteni. Egy jobb érzésű igazi bringás nem biztos, hogy venne egy csúcsbicajt, mondván hogy túl amatőr/gyenge hozzá. Én jó eséllyel már csak emiatt se vennék Dogmát, pedig nagyon tetszik. :)

Én gyerekkoromban (többek között) egy akkor kb. 200k-ba kerülő Technics hifire vágytam (~1998 körüli). Aztán Angliában vettem kettőt is. :DDD Mondjuk ott már kb. 40k-ért darabját. Nem tökéletesek ennyi év után, meg már amúgy nem is tetszenek annyira.

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#65) CRTs


CRTs
aktív tag

[link] az oszt igen 😆

(#66) nexplo válasza bteebi (#64) üzenetére


nexplo
őstag

Szeretem a különlegességeket. Sőt van hogy meg is mentem őket az enyészettől. Most pl egy Cannondale fully karbont építek év eleje óta. Nem versenyezni, hanem saját élmény kerékpározásra :B

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#67) bteebi válasza nexplo (#66) üzenetére


bteebi
veterán

Tyű, az nem lehet rossz! :K Nekem van egy 90-es évekbeli acél országútim (a legelső oúti bringám volt), amit később már csak görgőzésre használtam. Meg is látszik rajta, csupa rozsda szegény. Pedig szép bringa volt. Na azt majd talán jövőre, vagy azután felújíttatom.

Én is szeretem a régi, retró dolgokat. Anyósomtól majd megkapom az ő korábbi Videoton hifijüket lemezjátszóstul, meg majd megpróbálok megszerezni egy (valószínűleg működésképtelen, de jó állapotú) 50-60 éves CRT TV-t is. Meg még pár hasonló apróságot.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#68) nexplo válasza bteebi (#67) üzenetére


nexplo
őstag

Szép lassan és nem is drágán fel lehet újítani a régi vasakat. Csak idő és elhatározás kérdése. Utána viszont jó érzés használni vagy akár rá nézni, hogy szép lett. :K

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.