Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) i2k


i2k
senior tag

Pedig nagy kitolás a nézővel a reklám filmnézés közben...

A világ játékosai meg minden szarra ráugranak - perverz/katasztrófa kíváncsiságból, elfogultságból, vagy csak a puszta "csillogóan új tehát kell" elv mentén, miközben 80+%-ban mindenkinek 100 - 2000 végigjátszatlan játéka van minden platformon.

(#2) janos68 válasza i2k (#1) üzenetére


janos68
aktív tag

Talán a legrosszabb dolog,ami létezik.Amint berakják,abban a pillanatban kapcsolom is oda,ahol nincs.Persze ez nem egyszerű,mert "merő véletlenségből" pont egyszerre nyomják majdnem mindenhol a reklámokat.
Le is szoktam a TV-zésről.

(#3) Sanya válasza janos68 (#2) üzenetére


Sanya
nagyúr

No, azért tegyük hozzá, hogy a műsorok minősége is belevaló (csatornába)

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#4) Fritz Teufel válasza janos68 (#2) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Pont ugyan így...

Sanya: szakmailag helytálló meglátás. A sok woke szarságból kell kiválasztani azt a pár műsort ahol az ember nem kell nézzen olyant amitől felfordul a gyomra.

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#5) Flashback


Flashback
addikt

Ezt csak úgy lehet csinálni hogy a jelenlegi csomagok maradnak reklám mentesek, és beveztnek egy olcsóbb reklámos csomagot.
A többi esetben garantált a user vesztés...

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#6) Petykemano válasza i2k (#1) üzenetére


Petykemano
veterán

Mármint azzal, aki pont azért fizet (többet) a tartalomért, hogy se előtte, se utána, és főleg műsor közben ne szakítsák félbe reklámokkal.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#7) i2k válasza Petykemano (#6) üzenetére


i2k
senior tag

Aki többet fizet = nincs reklám.
Aki a "reklámos" csomagra perkál = kiszúrás (még úgyis, hogy "tudja" (?), hogy így mire fizetett elő).

~~~~~~~

Magyarországon (egyelőre) mindhárom csomagnál: "Ad-free TV shows and movies"
USA: A "Basic" pakk előtt van egy "Basic with ads" csomag, ami a reklámos.
A többi - hasonlóan Hungary-hoz - reklám mentes.

[ Szerkesztve ]

A világ játékosai meg minden szarra ráugranak - perverz/katasztrófa kíváncsiságból, elfogultságból, vagy csak a puszta "csillogóan új tehát kell" elv mentén, miközben 80+%-ban mindenkinek 100 - 2000 végigjátszatlan játéka van minden platformon.

(#8) strogov válasza Petykemano (#6) üzenetére


strogov
senior tag

Kint 3 USD-vel lesz olcsóbb a reklámos a legolcsóbb reklámmentesnél. Cserébe annál is szarabb minőséget adnak majd. Nem tudom ki az a hibbant aki ezt választja.

(#9) Flashback válasza strogov (#8) üzenetére


Flashback
addikt

Szerintem borítékolható a siker.

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#10) Ivy.4.Ever válasza strogov (#8) üzenetére


Ivy.4.Ever
őstag

Az emberek többségét nem érdekli a fullhd meg a 4k, hdr meg egyéb francok. Pont elég hogy látják mi történik a képen és kész.

(#11) nozs23 válasza strogov (#8) üzenetére


nozs23
addikt

Van egy olyan erzesem, hogy szolgaltatos bundle verzioban fog ez hasitani igazan.

(#12) Necroman_Mk2 válasza strogov (#8) üzenetére


Necroman_Mk2
őstag

Szerintem ez egy tudatos terelés a Netflix részéről a drágább csomag felé, avagy "Nézd, hogy havi +3 dollárért mennyi mindent kapsz!"
Egyedül azon szegényebb családoknak érheti meg, akik pusztán a gyerek miatt fizetnek elő, mert - tudtommal - a Kids profil alól nem jönnek elő a reklámok sem. Igaz, ott elég szűkös a kínálat.

#11 nozs23 Ebben van ráció, elvégre a Netflix kevesebbet kap egy ilyen bundle-ből, mint egy rendes előfizetőtől.

#10 palacsa Viszont a Netflixnél a választott csomag függvénye az is, hogy egyszerre hány képernyőn használhatják az accountot. (Igaz, a konkurensek ebben megengedőbbek.)

#1 i2k Ez régen egy mocskos, de jó taktika volt a home video felé tereléshez, minthogy az ember a tévében, kvázi ingyen megnézze. Ráadásul fölvenni is nehezebb volt.

[ Szerkesztve ]

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#13) #54625216 válasza Necroman_Mk2 (#12) üzenetére


#54625216
törölt tag

A Kids kínálata nem rossz, csak nagyon kevés a szinkronos tartalom. Ráadásul olyan filmekhez sincs mindig szinkron, amikhez amúgy létezik, mert anno már lementek valamelyik magyar tévében.

(#18) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Na igen, ha hamarabb elkezdték volna a reklámspammet, már hamarabb felrakta volna mindenki a netflix reklámblokkolót, ez az ő hibájuk hogy még nem történt meg. :D

"mostanra pedig az is kiderült, hogy a dömpingszerű tartalomgyártás hatalmas veszteségeket okoz a szereplőknek"

Ezt ingyen is megmondtam volna nekik. Meg a ma divatos indokolatlan álpíszíség.

(#25) Ivy.4.Ever válasza Dr. Akula (#18) üzenetére


Ivy.4.Ever
őstag

Sokan alkalmazásból nézik, sőt szerintem a többség, ott szerintem nem lehet blokkolni.

(#26) Chaser válasza Ivy.4.Ever (#10) üzenetére


Chaser
titán

a mai "kis" tv-k korában ezt azért kétlem
kiegészítve azzal, hogy a netflix fhd/4k eleve nem annyi, egy butított verzió
kb bármilyen 720p-s mkv veri a netflix 1080p-t

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27) dabadab válasza Chaser (#26) üzenetére


dabadab
titán

kiegészítve azzal, hogy a netflix fhd/4k eleve nem annyi

De, annyi.

Amire gondolsz, az az, hogy alacsony a bitrate-je, de annak semmi köze a felbontáshoz.

DRM is theft

(#28) Ivy.4.Ever válasza Chaser (#26) üzenetére


Ivy.4.Ever
őstag

És azt mennyiből mennyi ember tudja mik ezek? Ha teszem fel például az előfizetők fele nő és közismerten a technikai tájékozottságon túl nem a magas keresteikről híresek. A lapos tv-ről annyit tudnak hogy lapos szóval "modern", meg a méretét centiméterben megértik. Ennyi a lényeg. De nem csak a nők. Simán ez a tömeg trend.
Még a számítógépes játékokban a grafikai beállításokat is ignorálja a többség, nemhogy filmnézéskor fognak majd ilyeneken vacakolni. Ha nem mutatod meg és magyarázod el nekik fel se tűnik nekik, legfeljebb megjegyzik hogy előtte jobb-rosszabb volt kicsit, de még azután is sokszor nem érdekli őket jó úgy nekik, főleg nem fognak azért többet költeni.

[ Szerkesztve ]

(#29) Chaser válasza dabadab (#27) üzenetére


Chaser
titán

oké, nem jól fogalmaztam
de sztem a lényeg átment, az meg a fosch leginkább - csak azért van netflixem mert kaptam -
kb olyan hogy eladok egy kg gesztenyepürét, és a 70%-a krumpli lesz...alacsony bitrátás gesztenyepüré : ) persze rá lehet hazudni hogy gesztenyepüré, mint a netflix 1080p-re is az 1080p-t - kár hogy kb bármelyik 720p-s mkv filmmel hasonlítom össze nem a netflix nyer -

palacsa
szeme azért a többségnek még van

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#30) Ivy.4.Ever válasza Chaser (#29) üzenetére


Ivy.4.Ever
őstag

Igen az van, de az igény az annyi, hogy csak bámulhassanak valamit munka után mert megpusztulnak, akkor bőven jó a reklám is, meg a 480p is. Utóbbi amúgy netflixen teljesen vállalható.

[ Szerkesztve ]

(#31) Chaser válasza Ivy.4.Ever (#30) üzenetére


Chaser
titán

statisztikát nem végeztem, de azért elég erősen tolják már a 4k propagandát egy ideje
biztos van olyan akinek megfelel gyengbb minőség is, és van olyan is akinek nem, az arányokat meg egyikünk sem tudja nyilván
egy jobb tv-n feltűnően rosszabb a netflix mint vártam, ha volt valami inkább letöltöttem mkv-ban és úgy néztem
notebookon kibékülök vele, de az is biztos ha reklámos lesz akkor kuka - már a sorik' se olyan jók mint régebben, ha néha néznék valamit és még reklám is lenne blöööööö -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#32) nozs23 válasza Chaser (#29) üzenetére


nozs23
addikt

A Dolby Vision ezerszer tobbet er, mint a 4K, az pedig nem lesz semmilyen 720p videon. Szinte az osszes cimuk elerheto igy. Biztos, hogy van jobb, amikor le kell toltenem egy filmet en is 4K/Remux minosegben szoktam, de mikor nezem a Netflix sajat tartalmait, ami 4K/DV, akkor nem erzem, hogy rosszabb lenne. Ezt egy felso kategorias OLED teven, viszonylag kozelrol ugy, hogy eleg erzekeny vagyok a kepminosegre. Szerintem sok mulik a teven, internetkapcsolaton es a forrason is.

(#33) Chaser válasza nozs23 (#32) üzenetére


Chaser
titán

jah, akkor nem a 720p-s verziót töltöm le...: )
én is oleden néztem, nem győzött meg
de így hogy ingyen van elfér

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#34) borg25


borg25
senior tag

Mint kibic a következő lépcsőre leszek kíváncsi. Mikor azt mondják, hogy a költségek emelkedtek, ezért vagy árat emelünk, vagy a többi csomagban is lesz reklám, hisz az az alsó szegmensben bevált, sokan örömmel néznek reklámot a három dollárral alacsonyabb árért, tehát biztosan örömmel vennék ezt a felső csomagokban is hogyha cserébe az ár változatlan.
Így nézve nem az számít, hogy a reklámos csomagot hányan használják. Az a lényeg, hogy ott legyen és lehessen mondani, hogy lám eddig is volt és szerették.

(#35) #72042496 válasza nozs23 (#32) üzenetére


#72042496
törölt tag

Én is ebben látom a legtöbb hozadékot, pontosabban a HDR-ben; az már nekem tökmindegy, hogy HDR10 vagy DV. Attól sem tartok, hogy a netflixes 4K gyengének fog tűnni, ha nagyobb tévével a mostani 30-ról 36 fokosra nő a látómező.

[ Szerkesztve ]

(#36) Chaser válasza #72042496 (#35) üzenetére


Chaser
titán

tény hogy a dv/hdr ad hozzá és némileg kompenzálja azt a bizonyos alacsony bitrátát
de ez max olyan országokban érdekes ahol korlátozott a letöltés, x265 nagyon beindult már és hát no, van azért különbség a netflix ellenében bőven
de szerintem a legnagyobb gond a tartalom felhígulása, azon meg semmilyen hdr/dv nem segít
a reklám mellé pláne nem, ahogy az árak emelése sem

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#37) #72042496 válasza Chaser (#36) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nemigen kell kompenzálni, tud annyira jól kinézni. Valószínűleg azért, mert a Netflix AV1-re tér/t át, ami jellemzően hatékonyabb is, mint a HEVC. Az Atmos hang is képes nagyot szólni, hiába csak DD+ kódolású.

Rengeteg rajta a szemét, igen. Eddig viszont hamar találtam olyat, ami nekem tetszett. Most is folyamatban van három sorozat, az időm a szűk keresztmetszet.

[ Szerkesztve ]

(#38) Dr. Akula válasza Ivy.4.Ever (#25) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Hát lehet hogy ha nem lehet megkerülni, akkor ráfekszenek a hekkerek arra is. :)

(#39) Cifu válasza Dr. Akula (#38) üzenetére


Cifu
nagyúr

És a TV-re hekkelt szoftvert hogy fogsz felrakni? :)
Nagyon sokan ugyanis a TV-n, a beépített applikációból nézik a stream-szolgáltatókat. Ott azért nem annyi, hogy felraksz egy másik alkalmazást. :)

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#40) Dr. Akula válasza Cifu (#39) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Én tévét se nézek, nem érint, de a magyar mentalitás úgyis ez lesz. Betiltották? Megkerüljük! Azon szoktam röhögni, kijön egy jogszabály és a hírben sokszor már adják a tippet hogy lehet megkerülni. :)

(#41) yozsee11 válasza Cifu (#39) üzenetére


yozsee11
aktív tag

Már most is van android alapú tv-re telepíthető youtube meg twitch apk amiben nincsenek reklámok, plusz egyéb hasznos funkciók vannak benne ami a gyáriba nincs.

Origin/Steam/UPlay: yozsee

(#42) Sanya válasza Cifu (#39) üzenetére


Sanya
nagyúr

Androidra tv-re van reklámmentes youtube kliens.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#43) Cifu válasza yozsee11 (#41) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ok, akkor az Android TV-nél megoldható, hamu a fejemre.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#44) cintula187


cintula187
addikt

Sorozat, Film közben adják a reklámokat? Azt hittem legfejlebb dcsak két epizód között.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#45) johnyblaze


johnyblaze
aktív tag

pont ezért használom ritkán a hulut is mert tele van reklámokkal.ugy latszik soha nem lesz mar a regi a Netflix

"don't fulfill her desire, just up away and retire"

(#46) nozs23 válasza johnyblaze (#45) üzenetére


nozs23
addikt

Van egy reklamos es ket reklam nelkuli csomag. Nem vettek el semmit, csak hozzadtak meg egy olcsobb lehetoseget.

(#47) Necroman_Mk2 válasza borg25 (#34) üzenetére


Necroman_Mk2
őstag

A következő lépcső szerintem a reklámmentes Basic csomag kivezetése lesz, így azok az előfizetők "kénytelenek" lesznek a még drágább Standard csomagra váltani, vagy maradnak a reklámoson.

#13 kpbendeguz Pedig angol nyelven meséket nézni sokat segít az angol nyelv megtanulásában. Cartoon Network generációsként mondom és tudom ;)

#41 yozsee11 és #42 Sanya Ez igaz, de az Android TV egyelőre gyors guglizás után kb. 20 %-on áll piaci részesedésben. Mi van a maradék 4/5, más oprendszerrel felszerelt készülékekkel?

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#48) Yeffy válasza Necroman_Mk2 (#47) üzenetére


Yeffy
veterán

A következő lépcső szerintem a reklámmentes Basic csomag kivezetése lesz, így azok az előfizetők "kénytelenek" lesznek a még drágább Standard csomagra váltani, vagy maradnak a reklámoson.
tuti ez jon

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#49) nozs23 válasza Yeffy (#48) üzenetére


nozs23
addikt

Pont ennek nem látom semmi értelmét. Jelenleg is messze ők a legdrágább szolgáltató (nem csak itthon, mindenhol).
Egyszerűbb simán feljebb nyomni minden csomag árát, amit eddig is megtettek kb. kétévente, így tudnak több opciót adnak a vásárlóknak.

(#50) Yeffy válasza nozs23 (#49) üzenetére


Yeffy
veterán

en sem, de ahogy lattuk a multban, nem mindig van mindennek ertelme, amit managementek tesznek.
de amit te irsz, az is egy opcio. nem feltem oket, h nem maradnak a penzuknel.

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#51) #54625216 válasza Necroman_Mk2 (#47) üzenetére


#54625216
törölt tag

"Pedig angol nyelven meséket nézni sokat segít az angol nyelv megtanulásában. Cartoon Network generációsként mondom és tudom ;)"

Én mindent feliratosan nézek, de egy 4-6 éves gyereket nem tudsz leültetni egy másfél órás filmhez, ha nem érti a szöveget. Pedig pl. fent vannak a Studio Ghibli filmek, amiket nagyon szívesen megnéznék velük, de hiába adták ki az összeset DVD-n szinkronnal, a Netflixen csak felirattal lehet nézni.

(#52) Sanya válasza Necroman_Mk2 (#47) üzenetére


Sanya
nagyúr

Nem tudom, minek vettek olyan tévét? :D

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#53) johnyblaze válasza nozs23 (#46) üzenetére


johnyblaze
aktív tag

az ugy jo akkor. :R

"don't fulfill her desire, just up away and retire"

(#54) johnyblaze válasza #54625216 (#51) üzenetére


johnyblaze
aktív tag

"de egy 4-6 éves gyereket nem tudsz leültetni egy másfél órás filmhez, ha nem érti a szöveget."

90-es évek elején mikor semmi mese csatorna nem volt csak a magyar 1-en volt napi egyszer tv maci este.en nemhogy másfél órát hanem egész nap cartoon networkot néztem.angolul.pont 3-4 eves voltam kb.de annak is örültem mint majom a farkának.nagyon szerettem.persze hogy a mai gyerekek mar nem akarnak, mert minden is ott van nekik egy karnyújtásnyira.

[ Szerkesztve ]

"don't fulfill her desire, just up away and retire"

(#55) #54625216 válasza johnyblaze (#54) üzenetére


#54625216
törölt tag

Pontosan értem miről beszélsz, mi a 80-as években a helyi könyvtárba jártunk külföldi képregényeket nézni, javarészt franciául meg németül voltak így egy szót sem értettünk belőlük, de remekül szórakoztunk.
Az eredeti téma viszont a Netflix versenyképessége és ma már a gyerek közönségnél erős hátránnyal indul az a tartalom, aminek a kölök nem érti a szövegét. Tehát ha el akarják adni a szolgáltatásukat, akkor a Netflixnek kellene több szinkronos tartalmat közzétenni a Kids szekcióban, mint a gyerekektől elvárni, hogy idegen nyelven nézzenek meséket, amikor más szolgáltatóknál meg minden az anyanyelvükön megy.

(#56) Zsu91 válasza johnyblaze (#54) üzenetére


Zsu91
csendes tag

+1 :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.