Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-04-10 13:26:04

LOGOUT.hu

Processzor - VGA párválasztó topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) Taposo válasza csipio20 (#800) üzenetére


Taposo
aktív tag

Jó választás, szépen meglesznek egymás mellett még pár évig :K

(#802) csipio20 válasza Taposo (#801) üzenetére


csipio20
csendes tag

Kinézetben a kártya nagyon király és ár érték arányban is jó választásnak tűnik ,de az asus poseidon család felé is kacsintgatok. De az biztos hogy ha nem vizes lesz akkor 2 ventivel nem elégszem meg :B . :R

(#803) Drumbase válasza csipio20 (#802) üzenetére


Drumbase
csendes tag

Üdv mindenkinek! Összeraktam egy konfigot és már csak a videokari hiányzik belőle és nem tudom milyet vegyek.. Asus Z97-p lapom van i5 4670K procival, (gyári hűtő egyelőre) és 2x4 Gb ram (fury savage 1600, cl9) Inkább online játszom counter strike játékokkal arra kellene de mivel ilyen jó gépem van most már ezért szeretnék majd mai újabb játékokkal is játszani. Full HD monitorom van ami szép képeket ad.. A keret kb 50.000Ft.. Elég erős ez a gép szerintem és nem tervezek új gépet jó pár évig, és annak ellenére hogy K-s a proci húzni nem szeretném.. Annyit még hogy a lap, a DVD rom, a monitor, és ami csak lehet Asus.. Ha lehet a kari is legyen Asus.. :) Szeretem ezt a márkát.. Üdv és köszönöm előre is a tippeket!

(#804) Drumbase válasza Drumbase (#803) üzenetére


Drumbase
csendes tag

És bocs cipio csak mobilról vagyok és nem találom az új hozzászolás gombot így csak így tudtam kérdezni hogy az utolsó hozzászólóhoz írtam választ.. :)

(#805) iceool20 válasza Drumbase (#803) üzenetére


iceool20
tag

Szia! Akkor használtan javasolnék neked egy Asus Rog Matrix HD 7970-es kártyát kb 50-ből ha szerencséd van hozzájutsz! Ez egy R9 280x lényegében :)
Üdv!

Arra ébredtem reggel, hogy a takarítónő az őrület határát súrolja. https://www.youtube.com/user/20icecool/videos

(#806) Drumbase válasza iceool20 (#805) üzenetére


Drumbase
csendes tag

Nem kötelező hogy Asus legyen csak ha lehet választani és ugyan az a teljesítmény két vagy 3 kártya között. De ha ennyi pénzért mint amennyibe pl egy adott Asus kerül kapok jobbat és olcsóbbat akkor azt választom és nem az asust. ;)

(#807) gerenda110


gerenda110
aktív tag

Szerintetek i7 4770k + r9 290x msi z87 g45 gaming lap ochoz eleg egy cooler master rspjp 500as tap??

Az élet szép. Ha tetszik, Ha nem!

(#808) DR|FTK|NG válasza gerenda110 (#807) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

12V-os ágon kevéske, és osztott, szóval én nem erőltetném. Ezekhez már mehetne:
-Thermaltake Hamburg 530 ~ 13k
-Thermaltake Berlin 630 ~ 15k
-FSP Raider 550(80+ Bronz) ~ 19k
-FSP Raider S 550(80+ Silver) ~ 19k
-XFX TS 550 Bronz ~ 21k

OC lenne? És ha igen, akkor mekkora?

[ Szerkesztve ]

(#809) gerenda110 válasza DR|FTK|NG (#808) üzenetére


gerenda110
aktív tag

4,4re gondoltam . Be Quiet Dark Rock Pro 2-m van

Az élet szép. Ha tetszik, Ha nem!

(#810) Szab02


Szab02
aktív tag

Sziasztok!

A kérdésem az volna, hogy a jelenlegi 5770-es kártyámat mire érdemes (érdemes-e egyáltalán) cserélnem egy i5 3330 mellett. Újabb- régebbi játékokra volna használva. Esetleg, ami számít a fogyasztás. Legjobb volna, ha lekapcsolna és a CPU IGP-je menne, ha nincs szükség a kártyára. (elég sokat megy a gép, úgy, hogy nem is kell a grafika.) Gondolkoztam esetleg még egy 5770-en, de ez az utolsó állításommal ellentétes lenne.

http://www.panoramio.com/user/szab02

(#811) Taposo válasza Szab02 (#810) üzenetére


Taposo
aktív tag

Szia egy GTX 750 Ti ajánlok és amire te gondolsz az a Virtu Lucid technológia ami halva született igy használhatatlan, de egy GTX 750 Ti terheletlen állapotban kb. 3-4 W fogyaszt és hangtalan :K

(#812) Szab02 válasza Taposo (#811) üzenetére


Szab02
aktív tag

Oké, akkor a Virtu Lucid elfelejtve ( köszi az infót). Egy Ti 750-re nem vagyok biztos, hogy megérné-e cserélni. A teszteket elnézve minimális teljesítménynövekedés -kb. 25k forintért mozognak használtan- cserébe kisebb fogyasztás.
Mi a vélemény egy r9 270x-ről? Ehhez gyenge lenne a proci? (terhelten elég sokat eszik, ez talán nem baj, de üresjáratban mennyivel több, mint egy 5770? )

http://www.panoramio.com/user/szab02

(#813) Taposo válasza Szab02 (#812) üzenetére


Taposo
aktív tag

Ezeknek a kártyáknak üresjáratban szinte nincs különbség az 270x is max 8-10 W fogyaszthat, terhelve 100-120 W. A 270x is még mellé pakolhatod ott azért már érezhetően több fps-t nyernél viszont az drágább, bár ha itt aprón körülnézel biztosan találsz jó árban :K

(#814) iceool20 válasza Taposo (#813) üzenetére


iceool20
tag

Szia! Csak szeretném megköszönni anno a segítséged prociválasztás terén! Megtapasztaltam a saját bőrömön is, hogy mekkora különbség a régi AMD-m hez képest az intel i5...
Athlon X4 860K procim volt egy Asus Matrix HD7970 mellett és erős processzorlimitem jelentkezett a GTA V és DayZ-ben is. A többi játék alatt jól teljesített. GTA V (sokminden very high és high mediumon semmi Full HD felbontáson) úgy 28-32 fps közt mozgott proci 100%-on pörgött vga meg alig alig volt terhelve.
Tegyük hozzá ez a proci újonnan volt 23 K Ami pedig most teljesít a gépemben egy i5 4690K ami viszont új árban 72 körül mozog. Jelenleg ugyanazokkal a beállításokkal stabil 60 fps GTA V alatt viszont sokszor olvastam más fórumokon is, hogy ez az i5 képes e egy izmos SLI remdszert kihajtani válasz, hogy igen... szerintem ott már bajban lenne... Az én sima matrix kártyám mellett GTA V alatt azért közel 80-90% között dolgozik még a vga hevy terhelést ad le (vagyis még nem a maximumot) Természetesen mind a vga mind a proci alapon fut egyiket sem húztam. Ez a párosítás viszont tökéletesre sikerült úgy érzem és ezért a tanácsért köszönet Taposo kollégának! :R Igaz más típusokat ajánlott :U

[ Szerkesztve ]

Arra ébredtem reggel, hogy a takarítónő az őrület határát súrolja. https://www.youtube.com/user/20icecool/videos

(#815) Taposo válasza iceool20 (#814) üzenetére


Taposo
aktív tag

Örülök hogy segitségedre lehettem. Azzal procival min. 4 évig gondod nem lesz, hisz ha már megnézed az új Witcher játékot szinte sz@rik rá milyen procid van, még egy öreg AMD Phenommal is könnyedén megvan a tökéletes játékélmény s állitólag az új grafikus api -k még inkább leveszik a terhet a prociról ;)

(#816) Melorin


Melorin
addikt

Sziasztok!
Vettem egy GTX 970 VGA-t nemrég egy i5 3470 mellé.
Az az érdekes sok játékban, hogy mindkettő csak 30-40%-os terhelésen megy. Ilyenkor mi van?
Mert ha jól tudom akkor nem hajtja ki az egyik eszköz a másikat, ha az egyikük már 100%-on pörög és a másik csak lazsál. De az én esetemben mindkettő lazsál. :D
Nem lenne jól optimalizálva a játék?

(#817) gainwardgs


gainwardgs
addikt

2500K 4.5Ghz-en egy 980 Ti mellé 1080p-ben szűrőkkel??
Vagy cseréljek procit??

(#818) caris1


caris1
tag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy GTX960 mellé milyen Core-i5 processzort érdemes tenni(H97 alaplapba)? Elég az olcsóbb alacsonyabb órajelű (mondjuk i5-4460), vagy érdemesebb drágább, de magasabb órajelűt (pl. 4690) venni? Mennyit számít az órajelkülönbség?
A cél: játékok futtatása 1920×1200-ban (Witcher 3, Dragon Age: Inquisition, Wolfenstein, Metro Redux...).

We buy things we don't need with money we don't have to impress people we don't like.

(#819) Taposo


Taposo
aktív tag

(#816) Melorin
Több infó kellene, pl. mégis mivel játszol ? Órajeleket, hőmérsékletet nézted ,fps/részletesség, amúgy a 4GB rendszermemóriád nagyon kevés.

(#817) gainwardgs
Jó lesz a 2500K mellé még évekig, főleg az új apik mellett :K

(#818) caris1
Szia számit az órajel, ha teheted legyen i5 45xx / i5 46xx !

(#820) Melorin válasza Taposo (#819) üzenetére


Melorin
addikt

A 4GB miért kevés? Átlagban 2,5GB van belőle használatban játékban. MSI AB-vel monitorozom.
A hőmérséklet 40-50 között van.
A játékok: WoW, Portal 2, ArmA 3, Alien Isolation.

(#821) caris1 válasza Taposo (#819) üzenetére


caris1
tag

Köszönöm a válasz! :R

We buy things we don't need with money we don't have to impress people we don't like.

(#822) Taposo válasza Melorin (#820) üzenetére


Taposo
aktív tag

Maga az op rendszer alá is kevés a 4 giga ! 8 gigával kézzelfoghatóan gyorsul minden, ami nem el hanyagolható olyan kaliberű alkatrészek mellett mint amilyenekkel te is rendelkezel. Azért mutassa a 2,5GB -t mert próbál takarékoskodni az op rendszer hogy egyenlően elossza a rendszer s játék stabilitásához egyszerre . Egy modern gépbe 8 GB rendszer memória kell se több se kevesebb ! És még mindig nem értem hogy mi a problémád a VGA/CPU pároddal, Alien Isolation milyen beállitásokon mennyi képkockát produkál ?

(#823) Melorin válasza Taposo (#822) üzenetére


Melorin
addikt

Az a problémám, hogy mind a CPU mind a VGA 40% körül teker. Ha jobban megerőltetnék magukat, több fps-t is kilehetne csikarni.
Ha jól tudom ez az egész cpu-vga párosító topik arról szól, hogy 99% közeli kihajtást szeretne elérni mindenki.
Megérteném ha mondjuk a CPU-m 100%-on tekerne és a VGA csak 30%-on, mert akkor azt jelentené hogy gyenge a procim, és kitudná futni magát jobban a VGA egy erősebb procival.
Na de az én helyzetemben mi is történik akkor?

Az Alient véletlenül letöröltem, azzal nem szolgálhatok, de a többi játékban is jó lenne egy kis fps növekedés.
Ami elviekben lehetséges lenne hisz a kihasználtság-mutató szerint van tartalék a gépben.

Nem értem ezt a RAM dolgot sem. Miért töltené meg csak a felét a 4GB-nak "spórolás" címszó alatt a rendszer, amikor még ott van 2GB parlagon. :F Azt megérteném ha 3.8GB lenne használatban, hogy egy keveset hagyjon, és megoldja a többit swap-ból, na de 2GB??

(#824) Taposo válasza Melorin (#823) üzenetére


Taposo
aktív tag

A ramhoz már csak annyit fűznék hozzá hogy pl. nálam a 8 gigából játékok alatt 5-6 gigát megzabál szóval felhasználja a többletet elég rendesen, volt 16 gigám is ,de ott ugyan úgy 6 gigát zabált bármit is csináltam.
Nem tudom hogy esetleg amiket mértél eredményeket játékok alatt össze-e mérted más tesztoldalak eredményivel hogy mégis mennyivel kevesebb a képkocka számod. De a procid egy elég erős jószág szóval ott ne várj 80-100% terhelést, ott a 40% kihasználás érthető hisz nem az a szűk keresztmetszet. Az a AB program pedig csak divat program azzal nem lehet VGA kihasználtságot méri az csak a VGA egy kis szegletében végbemenő adatforgalmat figyeli Ezzel a programmal kel mérni ! Nézd meg más oldalak eredményit is az emlitett játékokkal s mérd össze te méréseiddel.

(#825) iceool20 válasza Melorin (#823) üzenetére


iceool20
tag

Szia! Csatlakozom Taposo kolléga hozzászóllásához is egyben! Számít nagyon is a ram mennyisége... Nekem alapjáraton volt 8GB a gépembe és játszottam úgy látszott mindenre bőven elég mert GTA 5 alatt 7.5 gb volt maximum használtaba és mellette futott sok más alkalmazás is... De tettem bele 16GB-ot és hihetetlen de FPS szám is nőtt a gta 5 alatt amit sosem gondoltam volna...
:C Tehát nagyon is számít a ram mennyisége :D :R

[ Szerkesztve ]

Arra ébredtem reggel, hogy a takarítónő az őrület határát súrolja. https://www.youtube.com/user/20icecool/videos

(#826) God MonXter


God MonXter
tag

Sziasztok!

Lassan lecserélném a korosodó core2 konfigom.

Mennyire éri meg manapság i5 2500k-t venni?
Lehet jobb választás lenne már egy újabb 4xxx sorozatú i5?
Kb. 40-50k lenne a keret rá, nagy valószínűséggel itt hardveraprón vennék használt processzort.
Lényeg számomra az időtállóság, nem szeretném, ha két év múlva le kellene cserélnem a cput.

Videokártya pedig vagy gtx 780 vagy r290 lesz, még nem döntöttem el, ebben is adhattok tippet. ( Nem vagyok márkafan, amelyik gyártó többet ad a pénzemért, azt választom )

Köszönöm előre is a segítségeteket! :R

(#827) Taposo válasza God MonXter (#826) üzenetére


Taposo
aktív tag

Szia jó választás a i5 2500k van vagy 4 éves proci, de biztosithatlak hogy még ugyan ennyi ideig hozni fogja megfelelő teljesitményt minden téren, az újabb sorozat felesleges max. kevesebbet fogyasztanak mégis jóval forróbbak :((( . Jól passzolnának a kiválasztott videókarik is, a helyedben az 780-t választanám a zöldeknél nagyon a jó a driver támogatás és ez nagyon fontos modern játékok esetében :K

(#828) God MonXter válasza Taposo (#827) üzenetére


God MonXter
tag

Végül egy i7 2600k lett használtan apróról. ( 10k-val került többe, mint az i5 és a HT miatt időtállóbbnak gondolom ) Videokártya pedig egy 290 tri-x lett, nem találtam normális áron 780-t, amire lett volna legalább 1év bolti gar.
Köszönöm a segítséged! :R

(#829) Taposo válasza God MonXter (#828) üzenetére


Taposo
aktív tag

Na, ez egy ütős kis konfig lett, örülök hogy segithettem :R

(#830) gaben1993


gaben1993
tag

Üdv.
Feltettem a kérdést videókártya topikban is, de megkérdezem itt is, végülis ez a topik erre szakosodott. :)
a8 5600k mellé a jövőhéten érkezik egy r9 270 asus dcii. Alapon a processzor elég lenne hozzá?
Tuningolni nem szeretném mert a hűtő is gyári rajta, a táp sem a minőségibbek közül való és a ház sem túl szellős és ha ezeket mind lecserélném akkor már ha eladom ezt a konfigot, ennyi plusszal összerakhatnék egy erősebb am3+-t is. Egyébként 2x4gb 1600mhz cl9 ram van mellette.
Válaszokat előre is köszönöm. :)

(#831) Taposo válasza gaben1993 (#830) üzenetére


Taposo
aktív tag

Egy kis tuninngal elég lenne a proci, de hiába lesz megfelelő teljesítményű karid a proci végett biztos lehetsz benne hogy a játékokban mindenféle fps droppod és lassulások lesznek amik nagyon zavaróak tudnak lenni !
Ha teheted mindenképp cserét javaslok, itt az aprón mennek i5 2500/2400 procik 30-35 K árban és 20-25 K között minőségi alaplapok ezekkel évekig simán meglesz mindenhez a megfelelő teljesítmény és jóval több és stabilabb minimum képkockád lesz mint bármilyen AMD procival, ami a leglényegesebb szempont játékok alatt.

[ Szerkesztve ]

(#832) a347


a347
aktív tag

Sziasztok!

A jelenlegi konfiguráció:
Asus z77-v lx
i5 3570
Gigabyte gtx670 oc 2Gb
8 Gb ram

Sajnos a Witcher 3 nem fut szaggatásmentesen full HD felbontáson high beállítással. Az űbert meg se próbáltam.
Javaslatokat szeretnék kérni, hogy váltsak esetleg i7-re, vagy cseréljek vga-t.
Vagy esetleg mindkettőt.

Előre is köszi.

(#833) Taposo válasza a347 (#832) üzenetére


Taposo
aktív tag

A GPU a ludas, de készülj fel mert a Witcher játék maximális részletességen való folyamatos futtatásához csak is a legfelső kategória jöhet szóba GTX 980/780 vagy Ti / AMD Fury ! A procid elég lesz, amúgy is a Witchert nem érdekli milyen procid van a GPU a lényeg !

[ Szerkesztve ]

(#834) a347 válasza Taposo (#833) üzenetére


a347
aktív tag

Köszi a választ

(#835) kakas88


kakas88
újonc

Szerintetek ez a konfig:

http://www.hardverker.hu/catalog.php?product_id=452405

képes Full HD 1080p filmek zökkenőmentes lejátszására Displayport --> HDMI átalakítóval, Full HD tévére kötve???
Ha igen, akkor kb hány %-os proci terheléssel???
A Q43 chipset integráltja mennyivel gyengébb a sima x4500-nál???
Köszönöm
Üdv MINDENKINEK

(#836) lase92


lase92
csendes tag

Sziasztok!
A kérdés: Szerintetek egy r9 270-es vga hogy muzsikálna AMD athlon II 640 x4 procival?
Játékok futtatása a fő szempont olyan átlag 30 fps-en full hd-n, persze nem minden esetben teljes részletezés (pl.: thief, Dirt rally, hitman 2015)és kb 2-3 évre terveznék.
Ha túl erősnek gondoljátok a vga-t, akkor athlonka mellé mit vennétek legfeljebb?
A prociban rejtőzik egy kicsi overlock még, ha kell olyan 3,6/3,8 Ghz-re tudom húzni.

[ Szerkesztve ]

(#837) Taposo válasza lase92 (#836) üzenetére


Taposo
aktív tag

Szia nyugodtan mellé rakhatod a 270 -t, a jövőben megjelenő játékok az új apiknak köszönhetően kevésbé fogják terhelni a procit, ezért a munka nehezét a vga fogja kapni ! Eleve FHD felbontáshoz minimum az ilyen kártya :K

(#838) Pehi


Pehi
senior tag

Szevasztok! Egy AMD 860k-hoz elég egy GTX 750 Ti, vagy inkább egy GTX 960! Köszi! :F

(#839) Taposo válasza Pehi (#838) üzenetére


Taposo
aktív tag

Nyugodtan mehet a GTX 960 ! :K
FHD felbontáshoz egyébként ez a minimum !

[ Szerkesztve ]

(#840) Pehi válasza Taposo (#839) üzenetére


Pehi
senior tag

Köszi szépen! :R

(#841) #02760448


#02760448
törölt tag

Üdv fórumtársak kérdésem a következő lenne eme páros: Intel Core i5-4670/ASUS STRIX-GTX750TI-DC2OC-4GD5 hogy muzsikálna együtt? Válaszokat előre is köszönöm. :R

(#842) Taposo válasza #02760448 (#841) üzenetére


Taposo
aktív tag

Az a proci bivaly erős ,ha játékra lesz a rendszer akk minimum egy GTX 960/GTX 770 karit ajánlok !

(#843) Frogged


Frogged
aktív tag

Sziasztok

Érdeklödnék hogy ti milyen vga-t ajánlanátok max-ban egy FX 4300 procihoz?
Faterom gépébe lenne , jelenleg egy 5770es-el 720p-ben wotozik az esetek 90%ában .
Tuning nincs tervben , úgy szeretné hogy egy újabb 3-5 évig megint ne kelljen cserélnie vga-t.

(#844) Taposo válasza Frogged (#843) üzenetére


Taposo
aktív tag

Egyébként mi az oka a cserének ? Amúgy felesleges ott a proci limitál nagyon főleg multis játékokban, ha olyan hosszú távra tervez akkor elkerülhetetlen a rendszer csere. Minimum egy olcsóbb i5 proci + egy GTX 760/770/960 kari !

(#845) Frogged válasza Taposo (#844) üzenetére


Frogged
aktív tag

Egyenlőre nem sürgős a csere csak már jó 5 év vettem azt a kártyát de lehet több és úgy kalkuláltunk hogy karácsony fele érdemes lenne lecserélni kiszolgálta már az idejét becsülettel.
Ha ennyire gyengusz a proci akkor lehet egy sima gtx 750 lesz majd belőle 720p-re csak elég lesz még pár évig, szerintem a köv 5 éveben is csak WOT-ozni fog fater a gépén.

(#846) Taposo válasza Frogged (#845) üzenetére


Taposo
aktív tag

A baj az hogy az a GTX 750 jó ha +10% erősebb nincs értelme lecserélni.

(#847) richiiauth


richiiauth
csendes tag

Akkor egy kérdés: :) Intel core 2 quad Q8300(4magos 2.50GHZ) Tervben van egy GIGABYTE GeForce GTX 750 Ti OC 2GB GDDR5 128bit vásárlása. Ez a kettő egymással? :) Vélemény?

(#848) Taposo válasza richiiauth (#847) üzenetére


Taposo
aktív tag

Nem passzol, az proci már elavult. Legalább egy modern i3 dukálna a GTX 750 Ti mellé !

(#849) senzaj válasza richiiauth (#847) üzenetére


senzaj
senior tag

Sajnos valóban gyengécske már hozzá a Q8300.
Ha mégis mellette döntesz, akkor próbálj meg egy procituningot legalább 3GHZ környékére.

(#850) richiiauth válasza senzaj (#849) üzenetére


richiiauth
csendes tag

És az hogyan lehetséges? :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.