Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-04-10 13:26:04

LOGOUT.hu

Processzor - VGA párválasztó topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) EnterR


EnterR
veterán

Sziasztok. Erre kérhetnék választ? Előre is köszönöm.

PSN ID: marquuard

(#202) Nxn908xxx válasza EnterR (#201) üzenetére


Nxn908xxx
őstag

Mint mindig, most is alkalmazásfüggő. Singlebe nem lesz vele baj FHD-n, Bf4 multi mantleval hasítana, Dx-hez még kéne cibálni a procin.

(#203) EnterR válasza Nxn908xxx (#202) üzenetére


EnterR
veterán

Hát BF4 multi lenne az elsődleges, de nem szimpatizálok a Mantle-val annyira, tehát DX lenne használva. Most megy 4,2GHz-n, mekkora órajel lenne az, ami elég lenne DX BF4 multihoz? FHD.

És melyik VGA gyártó lenne a legmegfelelőbb?
Sapphire Dual-X, Sapphire Vapor-X, ASUS DirectCU II.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#204) Nxn908xxx válasza EnterR (#203) üzenetére


Nxn908xxx
őstag

Miért nem jó a mantle? Én kezdetektől abba játszok, eddig semmi baj nem volt vele.
Dx-ben ahhoz hogy minden helyzetben 100%-ig kihajtsa ezeket a kártyákat, szinte a végtelenségig kéne húzni. Egy alap i7 is hagy a kártyába, azt is húzni kell, ha ez megnyugtat. Meglátod hogy hogy fut, a te procidból ki lehet hozni simán 4.7Ghz körülit, ott már nagy gond nem lehet. Nálam azzal a thread.maxprocessorcount paranccsal elég jól fut 4Ghz-n Dx, de sok helyen olvastam hogy visszavesz a grafikából.

Nekem Vapor-X 280X-em van, azt mondják az egyik legjobban sikerült 280x.

[ Szerkesztve ]

(#205) EnterR válasza Nxn908xxx (#204) üzenetére


EnterR
veterán

Különösebb problémám nincs vele, de jelenleg eléggé mikrolaggos a történet, néha beszaggat pár pillanatra. Ráadásul én monitorozás nélkül képtelen vagyok játszani. :D

Vapor-X nekem is szimpatikus, több GPU-nál is megmutatta, hogy halk.

PSN ID: marquuard

(#206) atomeec válasza Habugi (#197) üzenetére


atomeec
senior tag

Akkor ezzel megerősítést nyert az utód :) Köszi szépen!

(#207) Rexcor válasza ultimatgold (#196) üzenetére


Rexcor
őstag

Semmiképpen se vegyél ahhoz egy ilyen régi gyenge procit! Jó lenne tudni, hogy milyen alaplapod van, hogy tudjak segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#208) Habugi válasza Rexcor (#207) üzenetére


Habugi
addikt

Jó esélyjel AM3+ os lapja van, de nézd a sorrendiséget, VGA mellé keres CPU-t ergó játékra kell neki és tudja h a VGA fontosabb, ha viszont annak az árazását 30k körülre lőtte be nem valószínű, hogy 20-25k szeretne áldozni a CPU-ra is. Teljesen jó proci az, 955BE/6850 kombóról váltottam a mostanira, a cpu-t 14k-ért adtam el. Sok szempontból a Phenom II x4 -esek jobban sikerültek mint az azt követő bulldozerek, amit már megérné venni az egy kissebb Vishera, viszont akkor megint ott tartunk hogy 20+k. A 7790et kihajtja és lehet találni 15körül sztem elég hamar, best buy.

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#209) Rexcor válasza Habugi (#208) üzenetére


Rexcor
őstag

5 éve volt nekem 4890CF mellé egy ilyesmi Phenom II, bár az asszem valamivel alacsonyabb számozású volt és voltak vele problémák, már akkor is elég gyenge volt szerintem. Én prociból többet AMD-t nem veszek, az biztos, de én továbbra sem ajánlanám ezt neki, de persze ha minél olcsóbban akar valaki kijönni vele, és ha te ennyire biztos vagy benne, hogy elég lesz a 7790-hez, akkor nem vitatkozom. Csak a tapasztalatom alapján nem ajánlottam, mert nekem nagyon nem felelt meg az elvárásaimnak már akkor se, nem hogy most. Egyik barátomnak Core2 Duo-ja volt, és csak néztem, hogy sokkal gyorsabb volt jópár helyen.

(#210) Habugi válasza Rexcor (#209) üzenetére


Habugi
addikt

Korábbi verziokhoz nem volt szerencsém. A 955BE/6850 kombó viszont vigan vitte a Crysis 2-t high beállításokon. Nem core2duo szint hiddel és elég lesz neki a 7790 mellé.

Nézd meg az X4 980BE (3.7ghz) mit művel pl. a FX-6300-hoz képest: [link]
Ugye minimál tunningal felpöccinthető ide a 955/965 is, szerintem egyáltalán nem rosszak még ezek a procik de hát izlések és pofonok.

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#211) GeneraL_XTX


GeneraL_XTX
veterán

No beraktam az új kártyámat az mostani procim mellé, csináltam egy kis összehasonlító valley tesztet az előd R9 270-el szembesítve. Úgyse csinált még szerintem senki ilyen "morbid" mérést ;]

Hölgyeim és uraim ennyit tud kezdeni egy 5800k az R9 290-el :DDD

Balra a 290, jobbra a 270 eredményei láthatóak

Lehet megtárgyalni h vajon "kihajcsa-e" :DD :C

[ Szerkesztve ]

(#212) tailor74 válasza GeneraL_XTX (#211) üzenetére


tailor74
őstag

Engem többen lehurrogtak régebben (nem itt, másik topikban), amikor azt mertem állítani, hogy egy 5800k is elég single játék-hoz egy 280x mellé...
Engem meg győztél, hogy "kihajcsa" :K :C

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#213) Nxn908xxx válasza GeneraL_XTX (#211) üzenetére


Nxn908xxx
őstag

Nem rossz attól a procitól tényleg. :))

(#214) ricshard444


ricshard444
veterán

Unigine programok alkalmatlanok CPU-VGA párválasztásra, durván GPU orientált Benchmark-kok ezek.

Vannak dolgok...

(#215) Rendo84 válasza GeneraL_XTX (#211) üzenetére


Rendo84
senior tag

Igazából azt is jó lett volna látni közben, hogy a cpu és a vga kihasználtság, hogyan alakul a két teszt közben.
Egyébként nagy részt kihatja a vga-t nem kérdés, de azért én megnéznék egy i5 4670K-val is egy ugyan ilyen tesztet, szerintem lenne azért jó néhány % különbség az i5 javára, persze csak akkor ha Full hd-nál alacsonyabb felbontást állítunk. Egyébként 1920x1080 felbontáson a két cpu között nem sok különbség van. Inkább akkor jönne elő, mikor szinte a cpu limit környékén futna a rendszer, vagy erőteljesen cpu igényes a program.

[ Szerkesztve ]

(#216) Rexcor válasza GeneraL_XTX (#211) üzenetére


Rexcor
őstag

Egy Crysis 3 Welcome to the jungle pályán kíváncs lennék, hogy hogyan alakul a GPU kihasználtság...

(#217) ricshard444


ricshard444
veterán

Kár túráztatni a témát, nem elég hozzá a legtöbb helyen, ez nyilvánvaló.
A Valley meg VGA méregető program, elég elenyésző a CPU használata futás közben.

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#218) GeneraL_XTX válasza Rexcor (#216) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Csinálnék én szívesen, ha nem lenne egy rakás xar a kártya amit vettem :(

(#219) Rexcor válasza GeneraL_XTX (#218) üzenetére


Rexcor
őstag

Hát sajnos ezek a 290-esesk úgy tűnik ilyenek, annyi hibáról írnak róla, hogy ha fizetnének sem kéne nekem. Gondoltam én is ősszel, hogy kipróbálom a 290x-et, de csak mindenkitől kékhalálokat, fekete képernyőket stb olvastam róla...

[ Szerkesztve ]

(#220) Rendo84 válasza GeneraL_XTX (#218) üzenetére


Rendo84
senior tag

Xar? Ha elakarod dobni ne habozz, csak szólj hogy merre repült! :DDD

(#221) GeneraL_XTX válasza Rexcor (#219) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Jah, pont utóbbi van nálam is, itt szenvedek vele már egy órája, vagy 12x ment el eddig a kép, vagy indult újra a rendszer.... :O

(#222) Rexcor válasza GeneraL_XTX (#221) üzenetére


Rexcor
őstag

Tudom milyen szar érzés, én amikor a 680-at vettem 2 éve, akkor nekem is volt vele szenvedés, mert fekete volt a képernyő és rengeteg kékhalált kaptam, aztán pár hét múlva egyszer csak megszűnt vele minden probléma, és fogalamam sincs hogy mitől volt ez.

(#223) daneeeeee válasza tailor74 (#212) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

Pedig igazad volt szinglire egy gyengébb proci is megteszi pl: AMD 6800k vs I5 3570k érdekes, hogy bizonyos tekintetben mennyire egybe vág ezzel

(#224) h1mpi válasza GeneraL_XTX (#211) üzenetére


h1mpi
nagyúr

szerintem nem hajtsa ki, mert a 780 ennyivel nem lehet erősebb. Még ha oc-va is van.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#225) ricshard444 válasza h1mpi (#224) üzenetére


ricshard444
veterán

Valley sokkal jobban fut Kepleren...

Felesleges ezt a témát Valley-val vagy Heaven-nel vitatni, mert GPU mérő programok

Vannak dolgok...

(#226) Rexcor válasza h1mpi (#224) üzenetére


Rexcor
őstag

Ez aztán jó szar minőségű kép lett, ki sem lehet nagyítani, mert csak nagy pixeleket látok. :D

(#227) GeneraL_XTX válasza h1mpi (#224) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Tudom, h nem hajtsa ki rendesen, de azért nem rossz ettől a procitól, na :)

Egy kolléga linkelt 8320+280X-es tesztet, már ott is magasabb minimum fps-ek voltak, mint nálam :DDD

(#228) ricshard444 válasza GeneraL_XTX (#227) üzenetére


ricshard444
veterán

A minimumot pedig scene váltáskor dobja be, ezért random teljesen.

Tudom fárasztó, hogy terelgetlek titeket, csak lássatok tisztán :P

Vannak dolgok...

(#229) h1mpi válasza Rexcor (#226) üzenetére


h1mpi
nagyúr

jobb klikk megnyitás új lapon és lám csoda

Igazad van ezt tényleg rosszul linkeltem :DDD :B

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#230) -Solt- válasza h1mpi (#229) üzenetére


-Solt-
veterán

Hogy tudsz akkor plusz feszt adni a 780-nak?

www.smart-bus.hu

(#231) h1mpi válasza -Solt- (#230) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Mod BIOS van rajta 1.212-ig engedi a feszt.

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#232) -Solt- válasza h1mpi (#231) üzenetére


-Solt-
veterán

Azt a referenciával nem erőltetem... :) Köszi...

www.smart-bus.hu

(#233) h1mpi válasza -Solt- (#232) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Ne gondold, hogy baja lesz. Ha van hozzá mod bios nyugodtan felteheted, mert kitolja a TDP limitet és kilövi a boostot is. Feszt nem muszáj emelned. :K ;)

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#234) -Solt- válasza h1mpi (#233) üzenetére


-Solt-
veterán

Köszi, utánanézek.. :)

www.smart-bus.hu

(#235) csabsz13 válasza ricshard444 (#225) üzenetére


csabsz13
aktív tag

jó lenne bele ültetni a köztudat fülébe ( ;] ) ezt a metódust.

így nem kellene azon vekengeni, hogy mivel NE mérjenek CPU-GPU kihasználtságot...
esetleg az összefoglalóba bele lehetne tenni?

AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

(#236) -Solt- válasza csabsz13 (#235) üzenetére


-Solt-
veterán

Szerintem is mehetne az összefoglalóba... :)

Mellesleg ez alapján mértem egyet a GTX780-ra, 1100MHz-n ETS2 alatt a 4GHz-s 4770K nem hajtja ki teljesen! :) A 10%-s csökkentésre kb 6-7 %-s FPS csökkenés volt.

www.smart-bus.hu

(#237) h1mpi válasza -Solt- (#236) üzenetére


h1mpi
nagyúr

GTX 780/780TI-t 4.2-n hajtja ki a 4770K és 4.4-en a 4670K kb.-ra.

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#238) ricshard444 válasza csabsz13 (#235) üzenetére


ricshard444
veterán

Vegulis bekerulhet, nemsokara intezkedem.

Vannak dolgok...

(#239) csabsz13 válasza -Solt- (#236) üzenetére


csabsz13
aktív tag

korábban én is írtam, R9-290 ASUS DC2OC és i5 4670K kombinációban. ott is 4.2 kellett a kihajtáshoz, alapon 6-7% volt az FPS különbség nekem is (4 vagy 5 game-t is mértem).

AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

(#240) GeneraL_XTX


GeneraL_XTX
veterán

Szerintetek megér +15k-t egy i7 4770 a 290 mellé, vagy maradjak inkább a tuningolható 4670K-nál?

(#241) Habugi válasza GeneraL_XTX (#240) üzenetére


Habugi
addikt

Hamár i7 akkor legyen K-s nem?

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#242) GeneraL_XTX válasza Habugi (#241) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Nem, pont azért merült fel, mert most akciós, 66k.

78 ezret nem adok már a 4770k-ért.

(#243) Habugi válasza GeneraL_XTX (#242) üzenetére


Habugi
addikt

Privi ment :)

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#244) Aoken


Aoken
újonc

Sziasztok!

Lenne hozzátok egy kérdésem :) Nem vagyok PC Guru :B Milyen VGA-t ajánlotok a gépembe, hogy ne legyen CPU limit. "tudom lerágott csont" Sajnos megadta magát a GTX 460-asom és neten nem igazán találtam megoldást. Az árfekvés most nem játszik csak szeretném tudni :)
Nem szeretném tuningolni se a VGA-t se a Procit.

Fontosabb dolgokat leírom.

Alaplap : P45D3 Platinum
Processor: Intel Core2 Quad Q9550 2.8 Ghz Venice
Memória: Corsair CM3X2048-1333C9DHX (4x)
Tápegység: Corsair TX650W

Válaszotokat előre is köszönöm :)

(#245) Rendo84 válasza Aoken (#244) üzenetére


Rendo84
senior tag

Nem feltétlen probléma egyébként, ha néha van egy kis cpu limit. Ha a cpu-t 5-10%-ot húznád egyébként auto tuningba is akár, észrevehető lenne a különbség.
Amik szóba jöhetnek: HD5850, HD5870, HD 6790, HD6850, HD6870, HD7770, HD7790, HD7850, R7260, R9270.
GTX460, GTX470, GTX560, GTX570, GTX650, GTX660

(#246) Aoken válasza Rendo84 (#245) üzenetére


Aoken
újonc

Köszöntem! :)

(#247) fero02


fero02
veterán

Hi!

Egy I3-3250-es procihoz milyen VGA passzolna? :U

Némi játék lenne vele, de nem ész nélküli "mindenfullonlegyen" beállításokkal.

Előre is köszi a tippeket! :R

Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#248) Ubran válasza fero02 (#247) üzenetére


Ubran
tag

Szvsz 750ti :)

(#249) gbors válasza fero02 (#247) üzenetére


gbors
nagyúr

nVidia oldalon GTX 750 és GTX 660 között, AMD oldalon 7790 és R7-265 között. úgy kb.
de kellene a válasz azokra a kérdésekre, amik az 1. hszben fel vannak téve, anélkül elég esetleges az ajánlás.

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#250) fero02 válasza gbors (#249) üzenetére


fero02
veterán

Ú basszus, nem is nyitottam le az összefoglalót (még szokni kell :DDD ).

1: Milyen játékokhoz kellene: Nem tudom pontosan, a Wolfeinstein ET az tuti (az meg int. vga-val is elmegy). De nem HC gamer a leendő tulaj.

2: Mi az elképzelésed árban és te melyik modellre gondoltál: Nem ismerem az árakat, így nem tudok erre mit mondani.

3: Tuningolsz e: Nem. Legyen elég a gyári teljesítmény mindez halkan és hűsen.

4: Mi az elvárt sebesség (minimum és átlag fps): Nincs ilyen. Egy arany középút bőven elég.

5: Mennyire zavar, ha 5-15% összességében megmarad tartaléknak a kártyában (CPU limit): pasz.

6: Milyen hosszú "közös életet" tervezel vele: A gép olyan 4-5 év, de ha 1-2 éven belül változnak az igények és cserélni kell benne vga-t a játékok miatt, az nem jelent majd problémát.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.