Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  A monitoromtól fagy a gépem! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) cssz


cssz
csendes tag

Haliho!
Ez már paranormális tevékenység!
Szóval az van, hogy a gépemen fagynak bizonyos dolgok. Ilyen pl a CS, meg még néhány játék, de akár egy kis 1 megás mindenféle 3D-t nélkülöző kis vacak játék is (Chicken Invaders, a legjobb :-) ). Ilyenkor az van, hogy azonnal megfagy, még a menü sem jön be, a monitor kikapcsol, és nem reagál semmire, se ctrl-alt-del, még a numlock se kapcsolja a ledet, szóval teljes fagyás, és még mielőtt bejönne akár a menü is. (tehát pl duplaklick a CS-n, elkezd tölteni, aztán monitor kikapcs, kész).
Na de amitől érdekes a dolog, hogy ha másik monitort rakok a gépre, akkor semmi para! Vidáman fut minden! Sőt! Ha úgy kapcsolom be a gépet, hogy már a másik monitor van rajta, majd miután bebootolt a rendszer, átrakom a saját monitoromat a gépre, akkor sem fagy, csak ha már úgy kapcsolom be hogy a saját monitorom van rajta!
És ezt nem csak az én gépemen csinálja, hanem egy másik gépen is, de egy csomó másik gépen meg nincs vele gond!
A cuccok ami lényeges: A monitor egy Belinea 102020, a vasam Abit VH6-II alaplapon 800-as cerka (1066-on), márkás RAM, és noname Ati Radeon VE, de volt már a gépemben BBA Ati Radeon 7200 VIVO, Inno3D Geforce3 Ti200, és ezekkel a videokártyákkal is fagyott. A másik gépről amelyikben fagyott csak annyit tudok, hogy Leadtek Gef2MX a videokártyája, és 1GHz-s Athlon van benne valamilyen VIA-s alaplapban. Mindkét gépen XP van, és volt már reinstallom, és utána azonnal ezt csinálta, tehát nem az idők során szarrá ment XP miatt van.
Nos vélemények? Látott már valaki hasonlót?

(#2) Zolcsy_3298 válasza cssz (#1) üzenetére


Zolcsy_3298
tag

Eszem megáll!
Majd legközelebb Samsungot veszel.

De azért nézd meg a hz-et, hátha segít...

(#3) cssz válasza Zolcsy_3298 (#2) üzenetére


cssz
csendes tag

Nem tudom hogy pontosan hogy érted a Hzeket, én próbáltam több féle felbontásban/frissítéssel, ha van konkrét 5leted, akkor lécci írd meg.

(#4) Krix válasza cssz (#1) üzenetére


Krix
őstag

Amióta megvettem az új monitorom (iiyama tft dvi csatlakozós) azóta a winme csak minden 2. indításra hajlandó elindulni, egyébként fagy. Ha visszateszem a régi monitorom akkor megy minden indításra. Mondjuk win2k-nak nincs semmi gondja. Ki érti ezt?

If it is not broken then don't fix it!

(#5) Godfather


Godfather
aktív tag

Érdekes probléma... :))

A lényeg lényege lényegében lényegtelen,mert a dolgok stilisztikája úgy kopszerválódik,ahogy a tendencia dominál.

(#6) hungeek


hungeek
senior tag

szerintem XP monitor drivere lehet bugos.... bár ilyet més életemben még hallani sem hallottam.

Próbáld ki Win98 alatt, szerintem vlm ilyen gond lehet....

(#7) petyaman válasza cssz (#1) üzenetére


petyaman
tag

Bármilyen furcsa is, azt gondolom nem a monitor a hibás.
Apró feszültségegyenetlenségek, mittudomén, amik nem jól hajtják a vidkártyádat, egy gyengébb alkatrész az alaplapon, ami lelővi a monitorvezérlőt.

Nekem minden monitorom Belinea volt, középkategóriás német cucc, jól kihúzta. Ráadásul a mostani 19-esnek még a képe is nagyon szép. És no problem sose.

A tied egy 15 colos, nekem is ue volt, 3 évig ment sokat, jól.

Valaki aggyal méresd be a gépedet feszültség szempontból. Meg a moncsiba is kukkantsatok be azért... :P

Üdv és sok sikert: petyaman

...mert megérdemlem

(#8) hungeek


hungeek
senior tag

U.I: nem csodálnám ha egy ujabb XP kompatibilitási problémával lenne dolgunk.....

(#9) cssz válasza petyaman (#7) üzenetére


cssz
csendes tag

Bármilyen furcsa is, azt gondolom nem a monitor a hibás.
Apró feszültségegyenetlenségek, mittudomén, amik nem jól hajtják a vidkártyádat, egy gyengébb alkatrész az alaplapon, ami lelővi a monitorvezérlőt.


De akkor valyon miért működik másik monitorral?

(#10) Zolcsy_3298


Zolcsy_3298
tag

Állíts be valami szabvány drivert , ne a sajátját használja hozzá a winxp...vagy fordítva...

(#11) petyaman válasza cssz (#9) üzenetére


petyaman
tag

Upsz rosszul fogalmaztam .

Nem ROSSZ a monitorod. Ezt akartam kihozni, tehát nem hibás.

Fene :), akkor viszont értelmetlenül szóltam bele. Hisz neked a problémád az, hogy más monitorral megy a rendszer a TIEDDEL nem, tehát vagy áramfelvétel vagy működési mechanizmusa miatt nem KLAPPOL a többi egységeddel. Tehát EBBEN a rendszerben az a HIBÁS.

Legközelebb gondolkodom mielőtt beírnék. Bocs.

...mert megérdemlem

(#12) cssz válasza Zolcsy_3298 (#10) üzenetére


cssz
csendes tag

Állíts be valami szabvány drivert , ne a sajátját használja hozzá a winxp...vagy fordítva...

Próbáltam az xp saját driverével, és a Belinea féle driverrel is, és detto.

(#13) cssz válasza petyaman (#11) üzenetére


cssz
csendes tag

Fene , akkor viszont értelmetlenül szóltam bele. Hisz neked a problémád az, hogy más monitorral megy a rendszer a TIEDDEL nem, tehát vagy áramfelvétel vagy működési mechanizmusa miatt nem KLAPPOL a többi egységeddel. Tehát EBBEN a rendszerben az a HIBÁS

És akkor szerinted mi a megoldás? Vagy a monitorom, vagy a gépem cseréljem ki, mert együtt nem működnek?
Egyébkminden cuccom garanciális, csak nem tudom mireént még rámondani hogy szar, mert a monitorom működik más gépekkel (nem mindddel), és a gépem működik másik monitorral...

(#14) petyaman válasza cssz (#13) üzenetére


petyaman
tag

A feszültségméregetést - hangsúlyosan szakemberrel!!! - nem vonom vissza. Ebből kiderül a probléma szerintem, és cserélsz vmit. Csak sok meló.

De akkor biztosra mehetsz!!!!!

üdv, petyaman

...mert megérdemlem

(#15) borg315 válasza cssz (#1) üzenetére


borg315
aktív tag

táp típusa és teljesítménye? monitor áramfelvétele vs fázis terheltsége? áramellátás minősége (kábelezés, elmü infrastruktúra minősége)?

(#16) cssz válasza borg315 (#15) üzenetére


cssz
csendes tag

táp típusa és teljesítménye?

Acorp LC-235ATX. A tipusbol láthatóan 235 wattos.

áramfelvétele vs fázis terheltsége?

Mármint minek? A monitor-nak 85 VA (mért adat), a gépnek 90 VA a teljesítménye.

áramellátás minősége

Ez hosszú történet, de koleszban lakok, és pl a szobatársam gépében megy a monitorommal minden, és egyy másik szobatűársam monitorával próbáltam ki a gépem, és azzal is ment az én gépem, szóval nem hiszem hogy az áramellátásban lenne a bibi.

(#17) LordX válasza cssz (#16) üzenetére


LordX
veterán

Nincs egy Video Input level (0.7V/1V) állítási leletőség a monitoron?

(#18) [amne] válasza cssz (#16) üzenetére


[amne]
senior tag

Nem ismerem ezt a tápot de gondolom arról megy a monitor, úgyértem hogy a monitor tápkábele nem a falialjzatban van közvetlenül hanem a tápba megy és onan kapja az áramot. (franón túl magyarázom). Na most ha így van akkor próbáld meg azt hogy veszel olyan kábelt a monitorhoz ami nem táphoz csatlakozik hanem normális dugós vége van.
Esetleg fordított helyzetben fordítva próbálkozz. Remélem segítettem.

(#19) Satan-Claus


Satan-Claus
senior tag

A tápcsere szerintem is megér egy misét. De próbáld meg szépen egyenkét kicserélni az összes alkatrészed.ó! Az a baj az ilyen mágikus hibajelenségekkel, hogy szó szerint bármi okozhatja. Még a kötögető nagyi is a sarokban. :))

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#20) Satan-Claus válasza Satan-Claus (#19) üzenetére


Satan-Claus
senior tag

Nem úgy értettem, hogy vegyél meg mindent újra, hanem a barátaid gépéből pótolj :)

Nálam egyszer egy Arowana ISDN kártyától lett instabil a rendszer, miután másfél évig tökéletesen működött... Jó móka volt mire megtaláltam a bűnöst.

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#21) zozi


zozi
tag

Szerintem akkor a többi gépben is rossz lenne a táp amin szintén nem működik, így majdnem fölösleges kísérlet(pláne ha pénzbe kerül). Én a helyedben elcserélném valakivel oszt jól van.

(#22) zozi


zozi
tag

Volt egy ismerősöm, neki a 17''-os LG nem ment az integrált 815-ös csippel.(nem volt kép) Ők alaplapot cseréltek, oszt raktak bele egy normális kártyát asztán működött. Nálad szerintem monitorcsere lesz.(Más márka)

(#23) yeti válasza LordX (#17) üzenetére


yeti
csendes tag

Nincs egy Video Input level (0.7V/1V) állítási leletőség a monitoron?

Izé... Ezt hol lehet állítani ha lehet?

(#24) cssz válasza [amne] (#18) üzenetére


cssz
csendes tag

Nem ismerem ezt a tápot de gondolom arról megy a monitor

Nem, a monitor közvetlenül a konnektorba van dugva, nem a tápba.

(#25) hungeek


hungeek
senior tag

ha nem megy sehogy vidd be egy szerízbe és mond nekik csinálják meg! ha nem tudják megcsinálni nem fizecc, ha meg megtudják csak jól jársz!

(#26) cssz válasza zozi (#21) üzenetére


cssz
csendes tag

a helyedben elcserélném valakivel oszt jól van.

És is gondoltam rá, hogy el kéne adni és venni másik montort, csak az a parám, hogy amikor vettem, akkor még tudtam venni számlára áfa nélkül, de mostmár nem tudnám, szóval egy csomót buknák rajta. El cserélni meg nem tudom ki lenne hajlandó.

(#27) cssz válasza hungeek (#25) üzenetére


cssz
csendes tag

Azért még reménykedek, hátha jön egy zseniális 5let.

(#28) [amne] válasza cssz (#24) üzenetére


[amne]
senior tag

Akkor esetleg megpróbálhatnád olyan táppal amire rá kell dugni.

(#29) cssz válasza [amne] (#28) üzenetére


cssz
csendes tag

Ennek semmi értelmét nem látnám.

(#30) biker válasza cssz (#29) üzenetére


biker
nagyúr

nahát, azt hittem, hogy az a gep volt rossz, amit összeraktam, multkor, de ezuek szerint nem. az egyező pont a 102020 belko moncsi.

egyes játékok nem mentek, mert kilépett, lefagyott, stb.

a felbontásra érzékeny a szaroska, és ha olyat adsz neki, amit nem tud, leüti a minitor ID szálon levő jellel az egész gépet, ezt a gond.
ez a szál mondja mellesleg meg a gépnek, milyen monitor van rajta, ha ezen rossz jel jön leáll a megjelenítés. ha nincs jel, csipog a vga indításkor, stb. asszem a vga 13-as láb, de nem biztos.

pl. a halacskás képernyővédő is csak előre beállított 800x600/16-on ment, másképp lelőtte a gépet, és volt még pár dolog, ami nem ment...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#31) cssz válasza biker (#30) üzenetére


cssz
csendes tag

Na végre van valkinek hasonló gondja!
A te konfigodon milyen oprendszer futott?
Amúgy csak azt nem értem, hogy ha a monitor rossz, akkor miért ment egy csomó gépen? kipróbáltam 7 géppel, és csak kettőn fagyott.

(#32) LordX válasza yeti (#23) üzenetére


LordX
veterán

Izé... Ezt hol lehet állítani ha lehet?

A monitornak a(z OSD) menüjében->GOTO kézikönyv

(#33) Hacked_3993 válasza cssz (#1) üzenetére


Hacked_3993
csendes tag

Monitortol nem fagyhat ki gép. A monitornak minimális a komumunikációja a rendszerrel. Legfeljebb visszaigazolásokat küld felbontás-váltáskor, lévén ez egy kimeneti egység. Amitől fagyhat, az a driver, vagy a kábel lehet megtörve. Csak winfos alatt próbáltad (ja, más rendszer nem is fagy le? Boccs...:) ) Próbáld meg másik kábellel, nézd meg, nem görbűlt-e el egy láb rajta!

A november 24-én történt hackertámadás miatt elvesztek az adataim...

(#34) biker


biker
nagyúr

winxp-prof, nvidia gef2 mx400.

a kollegának: a monitor id-n levő jel kiütheti a rendszert.
erre élő példa pl. egy másik témában, ahol írtam, neha fagyó gépre, ami moncsi kikapűcsos volt, és ott az azonosítást (is) végző 40lábú ic cseréje oldotta meg a dolgot.
ott pl. időnként dc.12V jött le.
ez meg leüti a gépet

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#35) cssz válasza Hacked_3993 (#33) üzenetére


cssz
csendes tag

Monitortol nem fagyhat ki gép.
Én nem tudom hogy mitől fagy ki, de az tény, hogy másik monitorral nem fagy, csak az enyémmel.

Próbáld meg másik kábellel, nézd meg, nem görbűlt-e el egy láb rajta!
Az a baj, hogy nem lehet kiszedni a kabelt a monitorbol.

(#36) Hacked_3997


Hacked_3997
csendes tag

Üdv!
Próbáld meg letiltani a monitor és a VGA kártya közti kommunikációt. A registryben hátha van egy olyan érték, ami arra vonatkozik, hogy a rendszer használja-e ezt az információt vagy nem. Pl. bizonyos S3 kártyák esetén ez így néz ki:
[HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMCurrentControlSetServicesS3IncDevice0]
''UseDDCInfo''=dword:00000000
00000000 esetén nem használja, 00000001 esetén pedig igen.
Ha ez nem megy, illetve nincs változás, akkor célszerű egy házi mini VGA hosszabbító kábelt készíteni. Kell hozzá egy VGA anya és egy apa csatlakozó (szinte minden elektronikai boltban kapható) és 6db 5-10 cm-es vezeték. Csak az R, G, B, HS, VS jeleket és a földet kell bekötni, így biztosan nem jön vissza semmiféle info a monitorból. Ha így jó, akkor vagy a monitor zavarodik meg időnként, vagy HW hiba van a monitor kommunikációs részén, vagy egy másik HW-rel összeakad, esetleg a driver hibás.
Ha lehet, akkor próbáld ki egy ugyanolyan, másik monitorral. Ha azzal jó, akkor egyértelmű monitorhiba.
Célszerű kiszedni minden fölöslegeset a gépből, csak annyi maradjon, ami a működéshez kell (CD-ROM, modem, hálókártya, hangártya - mindet kiszedni vagy letiltani ha alaplapra integrált), leszedni a felesleges drivereket is és így megpróbálni. Ha így jó, akkor valami összeakadás, egyenként visszapakolva a cuccokat kiderülhet az ok.

A november 24-én történt hackertámadás miatt elvesztek az adataim...

(#37) biker válasza Hacked_3997 (#36) üzenetére


biker
nagyúr

korrekt leírás. lehet hasznát venné...

másik ötletem, a vga/tv átalakítókban az ID-szál testre le van kötve, ekkor állítólag standard VESA/DDC-nek érzékeli a gép, mert nem jön jel. esetleg ezt is ki lehet probizni.
elméletileg a 11-es az ID-0 szál, ezt kell testre. (egy konv. kapcsolás szerint!)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  A monitoromtól fagy a gépem! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.