Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) L4mie


L4mie
veterán

Az jó :D
Mert elvileg hivatalos, meg gari kiterjesztéses akció keretében kapható egy ideje :P
Mellesleg pont egy ilyenre vadászok majd 65" os méretben, már ha lesz olyan akcióban ami triggerel :DD

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#2) Peter.70


Peter.70
őstag

Eddig nem hivatalosan lehetett meg venni? :F :D

(#3) L4mie válasza Peter.70 (#2) üzenetére


L4mie
veterán

Szerintem akkor nem járt volna a kiterjesztett gyárigari.
Tény tudtommal csak pár helyen volt ilyen, alza, telekom, emag talán?

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#4) Stealth


Stealth
aktív tag

Még jó, hogy tavaly óta kapható. :D

-= Stealth =-

(#5) aginor válasza L4mie (#1) üzenetére


aginor
addikt

Local dimming van ebben a termékben? Hány zónás?

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#6) ROBOTER válasza aginor (#5) üzenetére


ROBOTER
addikt

Méretfüggő. Nekem 75'' van, az 640. A legnagyobban 1000 felett van.

(#7) Yodafon


Yodafon
senior tag

Most akkor ez a C845-hoz kepest hol helyezkedik el? :F

I'm gangsta!

(#8) tibaimp


tibaimp
nagyúr

OLED helyettesíthető lehet ez a technológia? Vagy annyira nincs szép képe ennek sem, csak szebb, mint a "sima" LCD?

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#9) nicu71


nicu71
addikt

Hallo,december eleje óta boldogan használom,erre az egyik legjobb hazai tech-oldal mint ujdonságot jelenti be,hát nem is tudom mit mondjak :) És nem sufniimport szürke boltban vettem...
tibaimp : SImán megközelíti az OLED érzést,nyilván nem olyan teljesen ,de a mély fekete,és a ragyogó színek megvannak ,majdnem fele olyan áron .

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#10) tibaimp válasza nicu71 (#9) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Fasza, köszi :R

szerk: Melyik méret van neked?

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#11) madgie válasza Yodafon (#7) üzenetére


madgie
titán

Ez a 835, kb átnevezve.

(#12) VTom válasza tibaimp (#8) üzenetére


VTom
veterán

Nekem Odyssey G9 van itthon, meg 65C3 és 55C8 oled TV-k.
Nem rossz a mini-led, és érezhetően van HDR, de meg sem közelíti az oledet képminőségben, pedig ebben 2048 dimming zone van.

Amit még észrevettem - és sokan panaszkodtak erre is a neten - hogy észrevehető csíkosodás, ha jól tudom ezt hívják scanning lines jelenségnek, játékok alatt.
Nem zavaró, de ha nagyon akarom, akkor látom, főleg a kép sarkainál. Nem tudom ez TV-knél mennyire jellemző.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#13) tibaimp válasza VTom (#12) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Te tapasztaltál beégést bármelyik OLED cuccodon? Főleg a C8, az már nem mai csirke!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#14) VTom válasza tibaimp (#13) üzenetére


VTom
veterán

Semmit. Demonitorból csak akkor vennék oledet, ha 90%-ban játékra használnám.
Nekem ezért lett végül mini-led, és nem oled G8.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#15) Gusztáv válasza tibaimp (#8) üzenetére


Gusztáv
addikt

Attól függ melyik modellre gondolsz. Egy belépő szintű oled TV (ami így is kb 2x annyiba kerül) fényerőben a felét sem tudja, plusz általában csak 60 Hz-es. Persze ha van 800e - 1 milliód egy 65"-os OLED-re, akkor annak biztos jobb a képminősége. Nekem november óta van meg, a képminőséggel maximálisan elégedett vagyok. Persze a forrástól is függ a dolog, pl én újnanézte a Hatalom Gyűrűit (4k, Dolby vision) és durva volt a különbség az előző, 3-éves LG Nanocell TV-hez képest. A Google TV rendszer viszont egy fos, főleg a TCL verzió.

[ Szerkesztve ]

Laci

(#16) ROBOTER válasza VTom (#12) üzenetére


ROBOTER
addikt

Azt vedd figyelembe, hogy a TLC talán a legjobb a local dimming algoritmusban. Igazából ez alapozta meg az elismertségét szakmai körökben. Nyilván nem tudnék 2024-es összehasonlításról beszámolni, de 2 éve még bucira verték a "nagyokat". Kicsit régebben, a SONY hasonló elvű, sokzónás csúcskészülékét próbálhattam ki, hát az harmatgyenge volt ehhez képest. Irdatlan sokat számít az algoritmus, ami vezérli a zónákat. Én fekete háttérrel használom a DAW szoftverrel, és néha nem értem, hogyan lehet ennyire jó. Gondolom az emberi szem+agy viselkedését picit jobban tanulmányozták.

És persze nem mindegy, hogy egy kalibrálva 1:900-at adó IPS panelhez raksz miniLED háttérvilágítást, vagy egy 1:2500..4000-es VA-hoz.

[ Szerkesztve ]

(#17) boxmaci válasza ROBOTER (#16) üzenetére


boxmaci
csendes tag

TCL C835 van, OLED szint, sőt... játékok alatt pazar, gyakorlatilag megverte a Samsung/Sony MiniLED-eket. Azóta nem tudom tartják e (!!) azt a képminőség.

(#18) ROBOTER válasza boxmaci (#17) üzenetére


ROBOTER
addikt

Én "vicces" áron vettem, az Euronicsnak volt karácsony előtt egy komoly akciója, ingyenes szállítással. És már bánom, hogy a 75''-os helyett nem a 85''-osat vettem, komolyan.

(#19) madgie válasza boxmaci (#17) üzenetére


madgie
titán

Nekem ott a Mini LED Macbook Pro a C835 mellett, mind a kettő bravúros kontrasztban, local dimmingben :)

Ami számomra zavaró ezekben a tévékben, az a VA panel alapviselkedése, ahogy elmászik, amint kicsit oldalról nézem. Ebben a tekintetben jobban szeretem az IPS alapú Mini LED-et.

(#20) DaVE-1


DaVE-1
tag

50C805-öm van
Egy nagy baja hogy ebbe a kis méretbe nem került bele értelmes hangzás így aki komolyabban akar játszani filmezni kell egy külső bármi,mert fos ilyen téren.
OLED-et akartam de az ár miatt ez mellett döntöttem... emag akcióban 210K-ért el tudtam hozni ebben benne volt a szállítás és egy mosószer is a kupon végett :DDD

(#21) HELLAFLUSH válasza tibaimp (#8) üzenetére


HELLAFLUSH
őstag

OLED-et biztosan nem veri, én több mint 1éve váltottam C728-ról LG C2 OLED-re és maga volt a megváltás.
1hete voltam a MM-ban és kíváncsiságból nézegettem a TV-ket de mind1 volt, hogy MiniLED vagy QLED vagy akármi...az OLED-ek voltak a legszebbek.
A helyi eladó meg rám akart sózni valami QLED vagy milyen Samsungot 400-ért, de borzalmasan felhős volt a képe.

(#22) Perillustris válasza HELLAFLUSH (#21) üzenetére


Perillustris
senior tag

A 728 nem miniled. Egy 835-ös és egy C2 között műszer nélkül nem igazán látsz különbséget.

Perillustris

(#23) Stealth válasza VTom (#12) üzenetére


Stealth
aktív tag

Hát igen.

-= Stealth =-

(#24) HELLAFLUSH válasza Perillustris (#22) üzenetére


HELLAFLUSH
őstag

Igen tisztában vagyok vele, viszont sokmindent megnéztem a MM-ban és számomra még mindig az OLED a nyerő.

(#25) aginor válasza nicu71 (#9) üzenetére


aginor
addikt

"SImán megközelíti az OLED érzést" - vagy inkább csak simán nem.. :U
A fényereje nagyobb, mint bármilyen elérhető árú "sima" OLED kijelzőé, de cserébe nincs "igazi" fekete és felhősödés is elképzelhető.
Igazából a miniled nem alternatívája az OLED-nek, sokkal inkább egy annál olcsóbb, de már elfogadható képminőséget produkáló technológia, ami a hagyományos LCD-t sokkal többel veri, mint amennyivel az OLED-től elmarad. Szerintem.

ROBOTER: az már elfogadtató, ha jól van programozva, köszi! :R

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#26) VTom válasza Stealth (#23) üzenetére


VTom
veterán

Hát igen mi? :)

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#27) tibaimp válasza Gusztáv (#15) üzenetére


tibaimp
nagyúr

VTom, Gusztáv, HELLAFLUSH: Köszi az infókat :R :R

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#28) nicu71 válasza HELLAFLUSH (#21) üzenetére


nicu71
addikt

Amikor a C735 -t lecseréltem a 805re az is óriási különbség volt,mondhatni,megváltás.
Természetesen az OLED a legszebb,ezt nem vitatom,sőt,de a TCL féle miniled nagyon jó alternatíva,és én mai napig nem tudok betelni a 805el,és rohadtul elégedett vagyok vele 🙂

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#29) VTom válasza HELLAFLUSH (#21) üzenetére


VTom
veterán

Én anno ugyanerre jutottam, mikor a C8-at vettem. Megnéztem mindent, ami elérhető, pl. a Samsung QLED-jeinél megálltam, hogy aztakurva.
Aztán megfordultam, ott volt egy LG oled, és mondtam, hogy ja, oké.

A miniled még csak most kezd igazán terjedni, finomítják a technológiát. Nagyon jó alternatíva, kíváncsi leszek rá, hova jut.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#30) Redlight2


Redlight2
tag

C845 tulajként meg vagyok elégedve a minileddel. Majdnem hogy tökéletes a feketéje. Tudom, az oled hívők ezt nem hiszik el. Nekem 8. Én élvezem, h tök sötét szobàban ràengedve egy brutál hdr10+ vagy DoVi tartalomnàl a feketék ,mint az éjszaka, a fényes effektek meg a 2000nites max fényerővel szemet kiégetőek :)) + Belefért még jò kis soundbar 100k-ért és még mindig olcsòbb volt,mint az oled :DDD Meg ne feledjük azt a jelenséget, hogy Olednél elfordulhat a fekete/sötét jeleneteknél a részletek elvesztesése :U
De tény és valò, hogy szuper az oled is. De nem biztos ,hogy ér annyit, amennyit elkérnek érte. :R 10 éve vàrom, hogy emberi àron LCD àrban lehessen korrekt Oled tv-t venni...valahogy nem akaròdzik a dolog. ;]

(#31) aginor válasza Redlight2 (#30) üzenetére


aginor
addikt

Amúgy megfejtetted a miniled egyik legnagyobb titkát. Az emberi szem a legfényesebb, vagy legsötétebb részekhez viszonyít. Emiatt ezek elég brutál fényerővel rendelkeznek, emiatt a feketéjük is feketébbnek tűnik a "dinamikaátfogás" miatt.

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#33) Redlight2 válasza aginor (#31) üzenetére


Redlight2
tag

Van benne valami :D :))

De mikor tök sötét van a képen, alig -alig látni valamit, akkor is korom fekete az a fekete :D nem kell hozzá a kép valamelyik részén maxfényerős valami. Kikapcsol az a több száz zóna, azt csókolom ;]

(#34) nicu71 válasza Redlight2 (#33) üzenetére


nicu71
addikt

Ezt én is megerősitem,SDR tartalommal,olyan a fekete mint a kutya s*gge.Tök sötétben nézve,ha vége a filmnek ,láthatatlanná válik tv például,amig meg nem jelenik egy felirat. ;)

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#35) Gusztáv


Gusztáv
addikt

Másnál is csinál olyat a TV, hogy ha pár napig nincs bekapcsolva, akkor nem tér magához? A visszajelző leden látom, hogy veszi a jelet a távirányítótól (villog minden gomnyomásra), de egyszerűen nincs kép, sötét marad a panel. Áramtalanítás után semmi baja :F .

Laci

(#36) VTom válasza Zozo60 (#32) üzenetére


VTom
veterán

Dehogynem. Én nem is értem ezt a fényerő őrületet.
Ha az oleden nézek DV filmet este, másnap fáj tőle a szemem. Pedig az csak 650 nit.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#37) HELLAFLUSH válasza VTom (#36) üzenetére


HELLAFLUSH
őstag

Én sem értem ezt a nagy fényerő mizériát.
C2-n amikor éjjel filmet nézünk DV vagy HDR10-ben és ha sötét jelenetből hirtelen világosabb jelenet lesz akkor rendes megvakulunk. :DDD

(#38) VTom válasza HELLAFLUSH (#37) üzenetére


VTom
veterán

Én most nézem újra a trónok harcát HDR-ben, és az éjszakai jelenetknél zavar a fáklyák fénye :)

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#39) madgie válasza HELLAFLUSH (#37) üzenetére


madgie
titán

A robbanás meg hangos... ilyen ez a fránya dinamika :D

(#40) Perillustris válasza Redlight2 (#30) üzenetére


Perillustris
senior tag

Én is sokáig vártam, hogy az OLED-ek árai emészthető szintre csökkenjenek, s "áttolhassam" az utolsó generációs Panasonic plazmát a gyerekszobába. Aztán jött a 75C835 a tavalyi Alza akcióban, amivel már ki tudtam egyezni, s azóta sem bántam meg. A G2 ára az elmúlt hetekben esett 800K alá, ami még mindig csaknem a duplája 835-ösnek. :U

A fényerőlicit meg irreleváns, már a 835-ösé is bőven elég számomra.

[ Szerkesztve ]

Perillustris

(#41) aginor válasza Zozo60 (#32) üzenetére


aginor
addikt

De igen, egy bizonyos szint felett.
Nálam, ha fáradt vagyok, akkor azonnal érzem a homlokomon, ha bekapcsolom a local dimminget. Ez mondjuk lehet a nagyobb fényerőtől és/vagy a világítás villódzásától is.
Az OLED is villog, de ott ilyet még nem tapasztaltam, bár mondjuk annak a csúcs fényereje nem 1500nit. :F

Redlight2:
"Van benne valami" - tudom. Használom párhuzamosan mindkét technológiát. ;)
"Kikapcsol az a több száz zóna, azt csókolom" - próbáld ki egy teljes képernyős csillagos égbolton, akkor ugyanis minden zónán lesz világító pont, így nem tud a háttér világítás kikapcsolni a jó fekete érdekében. Ez az egyik legrosszabb szituáció amit ezek a kijelzők kaphatnak.

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#42) 7Heads Drago válasza madgie (#11) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Pedig nem. De sebaj.
Tudtommal a 835 több zónát kezel.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#43) Redlight2 válasza aginor (#41) üzenetére


Redlight2
tag

-2-300ezer forintért az oledhez képest, nekem annyi belefér és nem is várom el :DDD

(#44) 7Heads Drago válasza aginor (#41) üzenetére


7Heads Drago
veterán

akkor ugyanis minden zónán lesz világító pont, így nem tud a háttér világítás kikapcsolni a jó fekete érdekében.
És akkor mi van? Megvan a maga hátránya az olednek is. Gondolom tudsz ellenpéldát is mondani ahol meg az oled a gyengébb.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#45) aginor válasza Redlight2 (#43) üzenetére


aginor
addikt

Ez egy valid indok, ezt el tudom fogadni. Attól még szerintem a Oled egy konstansabb technológia (képminőségben), cserébe a saját hülyeségeivel (pl: stagnáló árszínvonal).

7Heads Drago:
"És akkor mi van?" - akkor az van, hogy a csoda feketéd odalesz és csak a panel natív kontrasztaránya érvényesül.. :C

"Gondolom tudsz ellenpéldát is mondani ahol meg az oled a gyengébb."- hogyne tudnék, többet is: gyengébb csúcs fényerő (LG-nél, Samsung kivétel lehet), lehetséges beégés (bár TV felhasználásnál ma már ez nem jellemző, inkább csak a monitoroknál lehet érdekes), magasabb ár, ami a fenének se akar csökkenni.

Amúgy meg remélem tudsz normálisan is kommunikálni.. A flegmaságot kérlek, tartogasd másoknak. :R

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#46) VTom válasza Redlight2 (#43) üzenetére


VTom
veterán

Pont ez a lényege a minilednek, hogy bevilágításmentes alternatívát nyújtson az alacsonyabb árkategóriájú szegmensben. És ezt hozza is.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#47) Redlight2


Redlight2
tag

Mi lesz itt ha jön a nano/microLED :DD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#48) 7Heads Drago válasza aginor (#45) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Bocs ha flegmának tűnök.
Nekem pl már csak a beégés elég hogy ne vegyek. Lévén hogy pc monitornak is használnám. A tökéletes fekete meg csak egy megfelelő helységben élvezhető. Az meg a legtöbb helyen nem adott. Szóval én nem vagyok hanyatt esve az oledtől.
A csillagos égbolt szituáció a filmekben szerintem pár mp. Sokkal inkább megy az akció, meg eleve a cselekmény miatt sincs teljes sötétség a filmekben.
Én meg azt érzem rajtad hogy körömszakadtáig véded az oled becsületét. Persze tévedhetek is.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#49) aginor válasza 7Heads Drago (#48) üzenetére


aginor
addikt

"Bocs ha flegmának tűnök." - ha nem volt szándékod, akkor lehet, hogy csak én voltam túlérzékeny. Bocsi miatta. :R
"pc monitornak is használnám." - akkor lehet, hogy neked nem az OLED való. Monitormént még nincs olyan sok tapasztalat velük, mint TV-kén, így még elég nehéz megmondani, hogy mennyire égnek ezek be pár év alatt a konstans képelemek miatt (pláne nagy fényerőn). A gyártók ugyan esküsznek rá, hogy nem kell félni, de már láttunk korábban is ilyet, így majd hiszem, ha lesz független és számos tapasztalat.
"A csillagos égbolt szituáció a filmekben szerintem pár mp." - az csak egy pl, ami a legkönnyebben érthető/magyarázható. Ez a jelenség minden olyan alkalommal tapasztalható, amikor a fekete felületekben van valamicske a feketénél világosabb képelem (pl az 1917 elején a parancsnoki eligazítás nálam elég trén nézett ki miniled monitoron).
"Én meg azt érzem rajtad hogy körömszakadtáig véded az oled becsületét" - még véletlenül sem. Tény, hogy jobbnak tartom a képminőségét, de nem való mindenkinek/mindenhova, és azért még van hova fejlődniük. A Samu féle QD-OLED-re is kíváncsi leszek, mert az elvileg nagyobb fényerőt fog tudni elérni, és persze ott is ígérgetik, hogy beégésmentes lesz a technológia. Majd meglátjuk.. :U

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#50) 7Heads Drago válasza aginor (#49) üzenetére


7Heads Drago
veterán

:R

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.