Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) guest


guest
veterán

Nagyon melegszik a grafikus gártyám. Abit Geforce2 MX 400. A CPU-ra már találtam hűtőprogramot, de mi lesz a grafikus kártyával?

prohardver vendég

(#2) Parci válasza guest (#1) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Sokkal többet bírnak a graf chipek. Van rajta venti? Ha nincs, tegyél rá, ha van, ne foglalkozz az egésszel... mellesleg az MX-ek pont, hogy elég hűvösek szoktak lenni. Fura.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#3) guest válasza Parci (#2) üzenetére


guest
veterán

Pedig ez olyan meleg, hogy a kezemet nem tudom a hűtőbordán tartani. Ventillátor nincs rajta, de tervezem, hogy rakok rá.

prohardver vendég

(#4) KERO_SAN


KERO_SAN
aktív tag

Nekem a noname mx400 -on is van hűtő...
Ennyit éra márkanév:)
Najó ér azértr vmit:)

the troopa of tomorrow _ maydayzor FUTURE WALKS

(#5) Netmaster


Netmaster
tag

Az én drága pénzen nyert MSI kártyámon sem volt venti, fűtött is rendesen :D. Most underclockolva megy, amíg ki nem sütöm, hogy teszem rá a ventillátort.

Netmaster

(#6) zetecR


zetecR
addikt

Nem találtam jobb topicot, újat meg nem akartam indítani, úgyhogy:
1. hogyan tudom leszedni a GPU-ról a gyárilag ráragasztott hűtőt?
2. mivel tudom rábarkácsolni az újabbat, ill. szeretnék a memóriákra is hűtőbordát tenni, ezeknek is érdekelne a felszerelési lehetősége.

(#7) karib válasza zetecR (#6) üzenetére


karib
addikt

Ragasztott bordát leginkább nagy bátorsággal és csavarhúzóval lehet leszedni (csavarhúzót lehetőleg ne a kártya nyákjára támaszd, rakj közéjük pl. egy rossz CD-t). Guruk szerint segít, ha előtte berakod a fagyasztóba egy kicsit a kártyát, úgy könnyebben lejön a borda. Utána le kell még vakarni a maradék ragasztót.

Az ilyen cuccokat termál epoxival ragasztják, te is így tudsz eljárni. Elektrotechnikai boltban valszeg kapható.

Sajnos kicsit durvább beavatkozás, mint a szilikonpaszta, ezért mérlegelni kell az esetleges sérülés-garanciavesztés esetét is.

Egyébként milyen kártyát akarsz megpiszkálni? Nem biztos, hogy muszáj ennyire szétszedned....

Department of Redundancy Department

(#8) PappSajt


PappSajt
csendes tag

Én a Radeon-om chipjén levő bordára tettem egy ventit, bőven elég...
Viszont a RAM-ok melegedtek rendesen...
Lementem a pinyóba, s eszkábáltam egy hűtőt rájuk...
Mivel még új a kártya, ezért nem akartam ragasztgatni rajta, azért jól jön majd a gari, ha esetleg...
Szóval cseppnyi szilikonpaszta, ráhelyeztem a hűtőt a RAMokra, s egy csipesszel odaerősítettem...

A kecske is jóllakik, s a káposzta is megmarad... :-)

Bár érdkes, hogy a 64MB-ból, csak a fele kívánt hűtést...
Gondolom a másik 32MB csak "dísz"... :-)

Mondjuk még vmi kütyü melegszik rajta rendesen, azzal kapcsolatban is ki fogok találni vmit...

(#9) zetecR válasza karib (#7) üzenetére


zetecR
addikt

Most perpillanat egy MX400-at, de jó ezt tudni máskorra is :-).
Nagyon pici borda van rajta, hogy a következő PCI slotba is férjen kártya, nekem viszont lenne hely nagyobbat rárakni. Ugyanis ha elkezdem húzni, a magasabb frekiken bizonyos idő után (gondolom ha felmelegszik) el kezd szemetelni. A RAMon meg nincs semmi. Hűtőbordám meg van egy rakás, bütykölni meg szeretek.
Innen már asszem érthető :-)!

(#10) Steam


Steam
csendes tag

Na ok, hogy mindneki cserélni, meg hűteni akarja a videokártyát, de mi lenne a normál hőmérséklete?
50 fok környéke? MOndjuk ASUS Gf2V7700Ti64Mdelux-nak?
Amugy lattam, hogy tuningneten ezt is vizzel hutotte a srac :-)

(#11) karib válasza zetecR (#9) üzenetére


karib
addikt

MX-nél a RAM-ot kell addig húzni, amíg bírod, meg azon is túl. A proci csak hab a tortán, úgyis megfojtja a RAM sávszélesség hiánya. Ez áll az összes többi nagyágyú kártyára is, csak kevésbé, tehát ott érdemes lehet külön gondot fordítani a procira is.

Department of Redundancy Department

(#12) zetecR válasza karib (#11) üzenetére


zetecR
addikt

Kicsit megnézegettem a kártyát közelebbről, és azt vettem észre, hogy a GPU-n lévő gyári hűtőborda+venti úgy van feltéve, hogy csak a GPU 2/3-án, vagy azért inkább 4/5-én van a fehér paszta... 2 sarka és a borda között elég nagy felület üresen van, levegő van a ragacs helyett...
Érdemes ezért leszedni és újra feltenni rá, vagy ha így stabil, akkor hagyni a fenébe?

(#13) karib válasza zetecR (#12) üzenetére


karib
addikt

Ha csak patentozva és szilikonpasztázva van, akkor érdemes lekapni és rendesen megkenni. Ha viszont ragasztva van (csak lerobbantani lehet), akkor hagyni kell a fenébe.

Department of Redundancy Department

(#14) zetecR válasza karib (#13) üzenetére


zetecR
addikt

Ragasztott, lesz@rom ;-).

(#15) laja válasza karib (#13) üzenetére


laja
tag

Ööö, a patentost pontosan hogyan kell leszedni? És utána visszarakni, anélkül, hogy eltörtnék valamit? Asus Geforce3-am van. Köszi.

Abit IC7, P4 3,8 Ghz-en, 1 GB DDR466, x800 pro XT PE-re moddolva (580/477 Mhz), két vinyó, Enermax 460 W-os táp, 17 collos Iiyama LCD, vízhűtött proci és videokártya

(#16) greg214 válasza laja (#15) üzenetére


greg214
tag

Ha olyan a patent, hogy műanyag tűskék pattanak be a túloldalon, akkor ragadj egy fogót (ne harapófogót:)) 100 feletti FPS-nek nem sok értelmét látom egy 85 v. 100Hz-es monitoron.

Greg O'Rich

(#17) laja


laja
tag

Greg,

köszi a segitséget, de hogy érted azt, hogy 100 fps??? Vagy te csak a Quake3-at ismered? Minden játék különböző, én pedig grafikamániás vagyok. 1024x768x32 biten, Quincux anti-aliasinggal, -2,5-ös LOD bias-sal és anisotropic filteringgel a Rally Trophy nevű autós játék (és még más is) rendesen be tud szaggatni még a GF3-assal is, pedig 240/540 Mhz-re van huzva, és a gépem egy 1955 Mhz-re felnyomott Pentium4 RDRammal.

Abit IC7, P4 3,8 Ghz-en, 1 GB DDR466, x800 pro XT PE-re moddolva (580/477 Mhz), két vinyó, Enermax 460 W-os táp, 17 collos Iiyama LCD, vízhűtött proci és videokártya

(#18) guest


guest
veterán

Halesz!

Azért valaki belökné az infót, hogy mégis meddig engedjem melegedni a GF3Ti200-at? Most, hogy megvettem, nem szeretném megsütni. Jó lenne tudni, a határait, de nem találtam a neten sehol normális infót...
kösz

Patkány Petya

prohardver vendég

(#19) papppage


papppage
csendes tag

Hi

Most ragasztottam fel egypár hűtőbordát a ramjaimra: az IC négy sarkára egy-egy csepp ferrobond, a közepére meg amennyi ráfér szilikonpaszta. A bordák alját a kontaktfelületnél meg felpolíroztam a jobb felfekvés végett.

Pg

My way or the highway?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.