Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  A böngészők szabotálnak (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) efi99


efi99
senior tag

Idegesítő jelenséggel vagyok kénytelen szembesülni pár napja. Böngészés közben az adatforgalom leáll (természetesen oldalletöltések alatt értem), 2-3 perc után aztán újra beindul 1-2 percre, aztán megint áll. Ami miatt viszont nem tudom merre keressem a hibát: a szolgáltatóval vagy a vonallal biztos, hogy semmi gond, fileletöltés (pl. getright-tal) azonnal bármikor elindul ill. folyamatosan megy azalatt is, mialatt a böngésző nem tud forgalmazni. Egyaránt ez a helyzet az IE6-tal (SP1+update) és a Netscape-pel is, tehát böngészőfüggetlen a jelenség. Konfig: Win98SE angol + IE6SP1 angol+Netscape 4.72. Modem Taicom HW évek óta gond nélkül. Vírus nincs. Mi lehet a gond?

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#2) nobufalo


nobufalo
tag

Nekem is volt ilyen állítsd fix ip-re éa átjáróra, akkor szerintem megszünik!

Abit NF7-S V.2.0-2500barton@230*9.5-Radeon 9600pro@470/670-512DDR@453

(#3) efi99


efi99
senior tag

Hoppá!

Pc-Cillin webtrap funkciója fogta. Szomorú vagyok.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#4) jerry311 válasza nobufalo (#2) üzenetére


jerry311
nagyúr

igen és két nap múlva meg baszogatja a szolgáltatót, hogy nem megy a netje.
Akinek nem adott a szolgáltató fix IP-t az maradjon dinamikus beállításoknál.

(#5) [amne] válasza jerry311 (#4) üzenetére


[amne]
senior tag

Ez szvsz hülyeség, ugyanis a DHCP ha ad egy IP-t akkor az felülírja a beírtakat. Sok esetben hasznos fix-et beállítani.

(#6) jerry311 válasza [amne] (#5) üzenetére


jerry311
nagyúr

ne legyél láma, a fix IP-t SOHA nem fogja a DHCP felülbírálni.

(#7) [amne] válasza jerry311 (#6) üzenetére


[amne]
senior tag

Balószínűleg XP Pro-m se olyan profi hanem inkább láma, mivel így használom.

(#8) anulu válasza [amne] (#5) üzenetére


anulu
félisten

Ki van zárva, hogy fix ip-t felülbíráljon a DHCP, már bocsi...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#9) LukE válasza anulu (#8) üzenetére


LukE
veterán

<kohog> modemmel miota szokas fix IPt beallitani?

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#10) [amne] válasza anulu (#8) üzenetére


[amne]
senior tag

Tisztázzuk hogy ki miről beszél mert én Fix-en használom amit DHCP felül is ír. Tehát: Hálózati kapcsolatok -> Helyi kapcsolat -> Tulajdonságok (Általános fül) -> TCP/IP Protokoll (Tulajdonságok), és itt lehet választani hogy ''IP cím automatikus kérése'' vagy ''A következő IP cím használata'', nekem utóbbi van bejelölve. Én erről beszélek és ez műlödik is, szvsz nem ugyanarról beszélünk.

(#11) pilóta válasza efi99 (#1) üzenetére


pilóta
nagyúr

Nyugodtan adjál neki fix IP címet, nekem is az van, mégsincs baj a kapcsolattal.

Viszont nekem is pont az volt a bajom Win98SE alatt, amit te is írsz. Állandóan leállt a forgalom, ha nem volt folyamatos a letöltés. Viszont ha folyamatosan töltöttem valamit, akkor semmi gond. Én bármit csináltam, nem oldódott meg a gond, pedig még ADSL ''modemet'' is cseréltettem. Viszont mióta feltettem az XP-t, semmi gond. Nekem ez megoldotta.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#12) efi99


efi99
senior tag

Mind mondottam volt meg lett a bibi. Azóta a ZoneAlarm webtrap funkcióját használom és nincs ilyen gond.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  A böngészők szabotálnak (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.