Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Fehérsólyom


Fehérsólyom
aktív tag

Sziasztok!

Nemrég kezdtem el használni egy A7V880-as lapot. Gondoltam itt az ideje, hogy meghallgassam mit tudnak a mai integrált hangkártyák és így félreraktam a régi SBLive!-omat. Felraktam midnen drivert az integrált kütyühöz, de az a bajom vele, hogy bármit hallgatok többféle lejátszóval ''pattog'' a hang. Olyan mintha régi bakelit lemez lenne és az pattognak, teljesen random a számok közben és persze többször. Kipróbáltam más driverrel (újabbal, régebbivel), de nem változott a helyzet. Néztem IRQ ütközést is, de nincs probléma.
Van valakinek ötlete? (Azon kívül, hogy visszarakom a régi SBLive!-ot :D)

(#2) Loha válasza Fehérsólyom (#1) üzenetére


Loha
veterán

Nekem a CD-n lévő driver van fent és a legújabb BIOS.
LAN, SATA, letiltva. (csak azért írom le mert így használom)
Igy tökéletesen működik semmi ilyesmit nem tapasztaltam.

(#3) Fehérsólyom válasza Loha (#2) üzenetére


Fehérsólyom
aktív tag

Szintén a legújabb BIOS.
Mindenből a CD-n adott drivert használod? Nekem mindenből a legújabb/ami letölthető az ASUS honlapon van fent.
Lan nekem kell, viszont hol tudom letiltani a SATA-t? Lehet, hogy ez okozza a gondot.

(#4) Fehérsólyom válasza Fehérsólyom (#3) üzenetére


Fehérsólyom
aktív tag

Két beállítási opciót sikerült találnom, ami SATA-val foglalkozik. Az egyik a Chipset beállításoknál (déli híd) VIA RAID SATA BOOTROM ez nálam Disabled volt. A másik SATA-s ''részleget'' az Onboard Devices Configuration-on belül, ahol meg lehet adni, hogy a SATA milyen IRQ-t kérjen. Ez nálam be volt állítva a default értékre, és ezt disabled-re állítottam, de a problémám így sem szűnt meg :(

(#5) Loha válasza Fehérsólyom (#4) üzenetére


Loha
veterán

Legújabb VIA 4in1 van fent asszem 4.53-as.
a hangkari driveréből az van fent ami a CD-n volt...

FSB mennyin megy?
Milyen PCI-os kártyák vannak a gépben?

(#6) Fehérsólyom válasza Loha (#5) üzenetére


Fehérsólyom
aktív tag

Csak a hangkari driverből van fent a CD-s változat? :D

FSB: 333MHz (2*166MHz)
Nincs semmilyen PCI-os kártya a gépben :D

A drivert akkor most gyorsan lecserélem a CD-s változatra...

(#7) Loha válasza Fehérsólyom (#6) üzenetére


Loha
veterán

Hát másra nem tudok gondolni, csak a driver...
Nekem egész szépen szól a hang, és játékokban sincs vele gond, az SB Live!-al mindig volt vmi szívás, ezzel még nem...

(#8) Fehérsólyom válasza Loha (#7) üzenetére


Fehérsólyom
aktív tag

Sajnos ez nekem így sem működik :(
Ezek szerint akkor BIOS/Driver probléma lesz, mert csak annyiban van eltérés, hogy nálam üzemel a LAN.

Szerk.: Én pont az SBLive!-al nem szívtam eddig :D Csak az XP-s drivert kellett hozzá használni :D

[Szerkesztve]

(#9) Loha válasza Fehérsólyom (#8) üzenetére


Loha
veterán

nekem BIOS reset után is tökéletesen megy ha nem nyúlok semmihez, akkor is...

Nem lehet vmi galiba az IDE porton?

(#10) Fehérsólyom válasza Loha (#9) üzenetére


Fehérsólyom
aktív tag

IDE porton? Milyen galiba? A legjobb az egészben, hogy minden tökéletesen működik ezt az apróságot leszámítva...

Lehet, hogy ott rontottam el, hogy nem az alaplapi CD-vel adott drivereket használtam. Következő reinstallnál azokat fogom, csak a VIA 4in1-ból fogom a legújabbat.

Mindenesetre visszatettem az SB-t, aminek az alaplapihoz képest szerintem teltebb a hangja, így az marad :D (Persze egy reinstallnál megnézem, a másik driverrel, hogy mit művel, aztán dötnök...)

(#11) BalaHU


BalaHU
csendes tag

Én rögtön a netről leszedett legujabb drivert raktam fel, és azzal a centerem nem szólt.Minden a subon jött ki.Lehet hogy cdn lévővel jó lenne??Mindenesetre visszaraktam az Audigymat.

(#12) szaki12345


szaki12345
csendes tag

Ugye a ''Line In'' el van némítva? :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.