Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sidaries


Sidaries
őstag

Szóval az van, hogy van egy Asus a7n8x alaplap. Először felraktam rá az Xp-t, de nagyon lassú volt. Felraktam az alaplapi drivert és a Sp1-et, mert azért is nyűgösködött, de a gond megmaradt. A lap az első Xp installal még fagyott is! A mostanival csak olyannyira lassú, hogy az Sp1 csak kb. 2 óra alatt ment fel!
Ez mi miatt lehet? Az nForce driverénél Dma-t nem lehet állítani, ellenben Scsi-nak ismeri fel a vinyót. (80G Barracuda) Másik (Via chipsetesalaplapon levő) Xp-vel rendesen megy a vinyó. A Bios Ata 100-asnak írja. Javaslatok?

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#2) Sidaries


Sidaries
őstag

Ja és van rajta egy kupac integrált cucc is. Ezek nem lényegesek. Ha letiltom őket, akkor is ugyanez van.

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#3) jojojo válasza Sidaries (#1) üzenetére


jojojo
senior tag

Nekem mikor ilyen gondom volt az a vinyo hibája volt.
Borzalmas lassu telepités után a rendszer is indult+többször kifagyott.
A vinyo csere megoldottaa gondot

A víz hordozhatja a hajót, de el is süllyesztheti.

(#4) delta9


delta9
senior tag

Nekem ugyanez a lapom Xp-vel, 40-es IBM-mel tökéletesen működ, úgyhogy valszeg a vinyód lesz a gázos nem a lap.

(#5) Keitaro válasza Sidaries (#1) üzenetére


Keitaro
addikt

Én is találkoztam ezzel, de azért ennyire lassú nem volt. Nekem sokat segített amikor végre külön kábelre dugtam a CD-t. (addig felmásolni egy cd tartalmát a vincsire cirka negyed óra volt).
Egyébként nForce nem a legfürgébb vinyókezelésben sajna, de azért szerencsére nem ennyire súlyos. Jah és próbáld ki a legfrisebb 2.7x drivereket.

(#6) Ploszi


Ploszi
senior tag

igen, az nForce2 vinyókezelését folyamatosan javítgatját (tehát az alap driverekkel tényleg szar volt) :(

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#7) Sidaries


Sidaries
őstag

Nem vinyó volt. Ezt gondoltam is, mert mint írtam máshol rendesen működött. Az IDE kábel volt a szar! Idegesítő. Most minden jó. :C

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#8) Egon válasza Sidaries (#7) üzenetére


Egon
nagyúr

Pegid már javallani akartam a (sajna flémnek számító, de) _kézenfekvő_ megoldást...:D

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#9) Sidaries válasza Egon (#8) üzenetére


Sidaries
őstag

Ejnye. A flamenek számító eszközzel semmi probléma sincs. :D

I am the Visionaire, follow me if you dare...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.