Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) PEPE85


PEPE85
senior tag

Mielőtt bárki azt mondaná: Hej, a 939-es procik lockmentesek a Cool'n'Quiet miatt, mit akar ez a hülye? Részben így van, de felfelé nem lehet állítani(úgy mint az FX esetében) csak lefelé. Megint felmerül a kérdés, hogy miért akarok nagyobb szorzót amikor mindenki a nagyobb FSB-re törekszik. Egyszerű a válasz: A lapom 280-sa FSB körül megadja magát, tehát a procimmal nem tudok olyan MHz-ig jutni, hogy feszt kelljen emelni(3000+) és ha 9-ről 10-re fel tudnám tornázni a szorzót, akkor 10*270 az már rögtön 2700MHz lenni amivel már megelégednék. Lapom nem szeretném lecserélni, mert nagyon tetszik. Nagyon olcsó és nagyon jó. :)
Ha valaki linket vagy bármilyen megoldást tud kérem ossza meg velem, van egy olyan ismerősöm, aki szinte bármit meg tud csinálni, ha le van írva hogy kell. Forrasztástól kezdve a legdúrvább dolgokig. :D
[kép]

[Szerkesztve]

Watch 4k movies with Netflix :)

(#2) -Jackson- válasza PEPE85 (#1) üzenetére


-Jackson-
őstag

hm, ehhez nem egyszerűbb lenne lecserélni a procit egy 3200+ -ra? :D

الله أكبر | [J][A][K] [10][Q]

(#3) PEPE85 válasza -Jackson- (#2) üzenetére


PEPE85
senior tag

Ezt elfelejtettem írni, hogy nem szeretném lecserélni 3200+ -ra, mert pont ez a kihívás és csak ennyi a különbség, hogy nem 9, hanem 10-es a szorzó. Valaki csak tud erre megoldást. :)

Watch 4k movies with Netflix :)

(#4) -Jackson- válasza PEPE85 (#3) üzenetére


-Jackson-
őstag

ezekszerint csaknem a 2700mhz a lényeg, hanem hogy mindenféleképpen moddolhatnékod van;]:DDD

الله أكبر | [J][A][K] [10][Q]

(#5) PEPE85 válasza -Jackson- (#4) üzenetére


PEPE85
senior tag

Mondjuk moddolhatnékom is van és a 2700MHz is lényeg. Nem mindegy, hogy 1800@2700 vagy 2000@2700 :))

Watch 4k movies with Netflix :)

(#6) Barton


Barton
senior tag

Esélytelen ...

(#7) HERR Z


HERR Z
veterán

ha lehetne lockmentesíteni már lenne róla cikk....de nics......
szal ha többet akarsz marad a 3200+...amúgy biztos hogy a lapod szarik be nem a proci?:D

(#8) PEPE85 válasza HERR Z (#7) üzenetére


PEPE85
senior tag

Igen, biztos! Itt az idő, hogy valaki írjon róla egy cikket.

Watch 4k movies with Netflix :)

(#9) Sanya válasza PEPE85 (#8) üzenetére


Sanya
nagyúr

nem lehet lockmentesíteni

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#10) HERR Z válasza PEPE85 (#8) üzenetére


HERR Z
veterán

ha a proci állat, akkor mért nem cseréled be valami brutál lapra a tiedet....?

(#11) AMD!4ever


AMD!4ever
őstag

Kis szerencsével,Kalapáccsal és csavarhúzóval szétszedheted a procit és talán ott lesz irva NAGY betükkel h lockmentesités on-off Lehet h te lennél az első akinek sikerülne :DD

Hiszek egy Istenben,Hiszek egy Hazában,Hiszek Magyarország feltámadásában!

(#12) PEPE85 válasza HERR Z (#10) üzenetére


PEPE85
senior tag

Mert normális lap 939-ből amit érdemes lenne venni az a DFI nf4 ultra-d amit 30k körül meg lehet kapni újonnan és SLI-t is lehet rá varázsolni. Ez így nem is rossz, de PCI-Expresszes és akkor a videókártyáim is le kéne cserélni. 9800SE@XT(amit most akarok ugyan eladni), de a 9000Pro AIW kártyám nagyon megszerettem szóval jó lenne ez a kis mod. :)

Watch 4k movies with Netflix :)

(#13) HERR Z válasza PEPE85 (#12) üzenetére


HERR Z
veterán

hát k8n neo2 szokta vinni a 300-305ös FSB-t...keress olyan s939-es nf3 lapot amin lehet állítani a chipsetfeszt/abit av8?/....moddolni szvsz mindenképp csak a proci sapkájának levevése után lehetne...akkor meg eccerűbb ha lapot cserélsz...av8 sztem tudja s nem is drága...

(#14) PEPE85 válasza HERR Z (#13) üzenetére


PEPE85
senior tag

Ha már vennék lapot, akkor olyan kell ami minimum tudja a 333-as FSB-t. Árban mindenképpen azt az NF4-es lapot érdemes venni, amit leírtam csak akkor sokmindent kell cserélgetni, ahhoz pedig nincs hangulatom és kedvem. :)

Watch 4k movies with Netflix :)

(#15) UnConnecteD válasza PEPE85 (#1) üzenetére


UnConnecteD
senior tag

ha tisztaban vagy vele, hogy keptelenseg, akkor minek farasztod magad? csodara varsz? :F

(#16) Zeratul válasza PEPE85 (#12) üzenetére


Zeratul
addikt

Az A64 szorzómaximáltak. A beállított gyári szorzó felé nem tudsz menni, kivéve az FX esetén. Kissebb szorzók elérhetők mert CnQnrak szüksége van rá.

(#17) Zeratul válasza PEPE85 (#12) üzenetére


Zeratul
addikt

Az A64 szorzómaximáltak. A beállított gyári szorzó felé nem tudsz menni, kivéve az FX esetén. Kissebb szorzók elérhetők mert CnQnrak szüksége van rá.

(#18) PEPE85 válasza Zeratul (#16) üzenetére


PEPE85
senior tag

Köszönöm, ezt én is tudtam.

Watch 4k movies with Netflix :)

(#19) Chieftec válasza PEPE85 (#18) üzenetére


Chieftec
őstag

Azért ezeket nézd meg:

Bővebben: link
Bővebben: link

(#20) HERR Z válasza Chieftec (#19) üzenetére


HERR Z
veterán

ezzel nem megy sokra mivel FELFELÉ nem tudja a szorzót állítani...BIOSba ugyanezt megteheti

(#21) Chieftec


Chieftec
őstag

OK igazad van ezt nem is figyeltem.

(#22) DonK


DonK
aktív tag

Sziasztok!
Nekem egy 3200-es 939esem van (winchester magos) és a kérdésem az lenne, hogy amint itt láttam, srác a 3000ét 2700 körülire akarja vinni, de alatta nem sokkal már sikerült neki, az enyémet 2400 mhzig mertem eddig felvinni, de még igy se melegedett annyira hogy bekapcsoljon a procihütő ventije (Cn'Q letiltva). Nos akkor ,eséljen nekem vki, hogy gyári hűtővel meddig lehet húzni? (az aláírásban szerepel, hogy nem állszándékomban tuningolni, de kíváncsi vok a tartalékokra...). Eéőre is köszönöm a segítséget. Bye!

U.I.: a DFI hülyegyerekeknek való :), hogy néz ki a lanparty felirat az hátoldalán??? Áh. Komoly ember nem vesz ilyesmit, bár rátok van bízva. Egyéni vélemény

[Szerkesztve]

(#23) Chieftec


Chieftec
őstag

Hogyhogy nem kapcsolt be a procihűtő? Minek tiltod le a CnQ ot?
sztem 2800 ig simán elmegy de persze nagyban függ az alaplapod és a ramod típusától.

(#24) Okoska2 válasza DonK (#22) üzenetére


Okoska2
aktív tag

En madzaggal felhuztam a 8 ra :DD

Milyen operációs rendszert használsz? - Lidocaint és szikét.

(#25) DonK válasza Chieftec (#23) üzenetére


DonK
aktív tag

Igen az aláírásomban láthatod milyen típusú memóm van. Én azon is meglepődtem hogy egyáltalán 480on megy gond nélkül... Elvégre Kingstonról van szó

(#26) DonK válasza Okoska2 (#24) üzenetére


DonK
aktív tag

U.I. Jó géped van okoska, én jövőhéten veszek egy ilyen konfigot :D csak Radeon XII9999 XL PRO PE 1024 Gigabites memokkal :D

(#27) HERR Z válasza Chieftec (#23) üzenetére


HERR Z
veterán

''sztem 2800 ig simán elmegy ''
Hmm...hát ez bátor kijelentés....azért mert valami 2400-at visz nem bizti hogy visz sokkal többet....

(#28) DonK válasza HERR Z (#27) üzenetére


DonK
aktív tag

Izé őőő.... neked 3000esed van. Van egy SilentTowerem Bontatlan hete vettem, de még lusta voltam berakni, meg még azon is gondolkozom hogy rakja-e be, vagy rakjam az 1800+ os Tbread.omra mert annak a gyárija rettenetesen hangos...
sztem vinne az enyém többet is csak nem tom mennyire.
Nos persze az egyik kulcs, az a HyperTranport szorzó lehúzása de 2400en még ment 800 Mhzen a HT (default 1000 ugyebár..)

A wasserkühlered meg no comment :) az nem referencia ''hagyományos'' hütéssel szemben, szal nem tudom hogy az enyém is vinné-e azt az ominózus 2670 mhz-t, vagy a körülit



[Szerkesztve]

(#29) Chieftec válasza HERR Z (#27) üzenetére


Chieftec
őstag

hát sztem 260 as fsbt elbírja de persze ugyanolyan procin belül is van különbség.

pl. Athlon XP 2200+ valakinek alapfeszen ment 2250MHzt Nekem meg még 1.8 al se bírta!

(#30) HERR Z válasza DonK (#28) üzenetére


HERR Z
veterán

nekem S754-esem van és ez a proci még 0.13-mas nem 0.09-es mint a tied ,ezért átlagba kevesebbet bírnak....Gyárival nekem se ment 2600 fölé se -néha még az se volt stabil-
Ha akarsz tuningolni akkor tedd fel a Silent towert ha nem akkor meg csak BIOSba szabályozd le a gyári hűtődet hogy halk legyen....a wasser meg halk és jól hűt:D
HT-t meg vedd majd vissza 600-ra és a ramokat is 333-ra....

(#31) DonK válasza HERR Z (#30) üzenetére


DonK
aktív tag

ok;)

(#32) joshua7 válasza DonK (#22) üzenetére


joshua7
veterán

Ha a doboz alapján döntesz egy lapról az téged minősít. :U
A DFI az egyik legjobb a szakmában! Ennyi.

Semper Fi

(#33) DonK válasza joshua7 (#32) üzenetére


DonK
aktív tag

De akkor is gáz :D

(#34) Johnny001 válasza PEPE85 (#1) üzenetére


Johnny001
senior tag

Hi!

Van egy oldal, ami még a régi xp-vel foglalkozott és ott is ugyanezzel a problémával. Azt hiszem, hogy lockmentes procinál nem lehetett valamilyen alaplapnál feljebb állítani a szorzót? :F Nem jut eszembe a neve, de volt itt is a fórumon. lehet, hogy hülyeség, de ha meg tudnád találni azt az oldalt, hátha segítene!

Bp. XVIII.- Pestszentimre 06309060893

(#35) PEPE85 válasza Johnny001 (#34) üzenetére


PEPE85
senior tag

Nemtudom most konkrétan mire gondolsz, de ha bedobsz egy linket azt megköszönöm, habár nemhiszem, hogy a régi XP-s megoldásnak bármi köze is lenne ehhez. :)

Watch 4k movies with Netflix :)

(#36) Johnny001 válasza PEPE85 (#35) üzenetére


Johnny001
senior tag

Hi!

Sajnos nem tudok linket, de ez valami tuning oldal! Ha segít o-val kezdődik a neve és c biztos van benne, többre nem emlékszem és nem is találtam meg (nem szivatni akarlak).

Bp. XVIII.- Pestszentimre 06309060893

(#37) DonK


DonK
aktív tag

up!

(#38) FlasH-BacK válasza Johnny001 (#36) üzenetére


FlasH-BacK
senior tag

Bővebben: linkez lesz az szerintem. De ez valóban csak aXP-re vonatkozik.

(#39) Johnny001 válasza FlasH-BacK (#38) üzenetére


Johnny001
senior tag

Hi!

http://www.ocinside.de/go_e.html?/html/workshop/pinmod/amd_pinmod.html

Ez az az oldal! És akkor még nem vagyok teljesen elhülyülve:)

[Szerkesztve]

Bp. XVIII.- Pestszentimre 06309060893

(#40) Hmmz


Hmmz
aktív tag

:B
senki sehol?

Mottó:Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna...

(#41) XanD3R


XanD3R
aktív tag

up

[Szerkesztve]

(#42) beeboy


beeboy
addikt

intel részvény áron alul eladó... :B

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#43) g@bo válasza beeboy (#42) üzenetére


g@bo
nagyúr

abból Én azért vennék...

(#44) Hmmz


Hmmz
aktív tag

Nagy Kár, pedig mekkora buli lenne már...
mondjuk 13x szorzóval 300 FSB-vel ~ 4000Mhz-s A64-ek ronhagálnának itt..
:O

Mottó:Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna...

(#45) Hmmz válasza Hmmz (#44) üzenetére


Hmmz
aktív tag

NA, mesterek, elő azt a rejtett tudást :D

Mottó:Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna...

(#46) lazydog válasza Hmmz (#44) üzenetére


lazydog
addikt

Vegyé FX-et !

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#47) Hmmz válasza lazydog (#46) üzenetére


Hmmz
aktív tag

Miért? Az lockmentes lenne?

Mottó:Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna...

(#48) lazydog válasza Hmmz (#47) üzenetére


lazydog
addikt

Persze, ez benne a királyság, meg ezér van horror áron.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#49) Hmmz válasza lazydog (#48) üzenetére


Hmmz
aktív tag

Milyen áron? nem nagyon találok árat..te tudsz vmit?
bár jobban örülnék a mentesitésnek...

Mottó:Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna...

(#50) lazydog válasza Hmmz (#49) üzenetére


lazydog
addikt

Olyan 160K jó magyar forintokért.
Akár itt:
Bővebben: link

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.