Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  9800 pro: bf vs felhasználó (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Steel_Hammer


Steel_Hammer
tag

Szép jónapot emberek!
Én mint együgyü felhasználó, aki éppen h értek a hardware-hez, pórul jártam a BF-nél... Az eset úgy esett, h tavaly novemberben vettem egy Club3D 9800 Pro karit, a BlueFish-ben.
Rá egy 3 hónapra meghaldoklott. Rendben kicserélték.
Az megin egy 3 hónapra meghaldoklott. Rendben kicserélték.
Ez a harmadik is meghaldoklott, de fizikailag... (szipp-szipp).
Elküldét feltételesen. Ma ''visszakaptam'', de egy 9800 Lite Editiont, ami itthon derült ki. Magyarán átb@szt@k, mint sz@rt a palánkon
Mit tehet ilyenkor szegény, együygü, naív felhasználó, h kiharcolhassa azt, h azt kapja vissza amiért fizetett? Minden számla, gari lap, átvételi-és szervízlpa megvan.


[Szerkesztve]

"You woke up in the morning, get yourself a gun"

(#2) Gambit válasza Steel_Hammer (#1) üzenetére


Gambit
őstag

Hát menj vissza, és b@szd le az asztalra, és kérd a pro-dat!

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#3) Steel_Hammer


Steel_Hammer
tag

Első lépésnek nem rossz...:) De ha elküldenek, h menjek melegebb éghajlatra, és örüljek, h egyáltalán, ezt visszaküldte a nagyker?

"You woke up in the morning, get yourself a gun"

(#4) Legolas válasza Steel_Hammer (#1) üzenetére


Legolas
senior tag

Elvileg a garicserés papíron fel van tüntetve mindkét kártya sorozatszáma, így nyugodtan vidd vissza, mert a sorozatszám alapján bizonyítható, hogy te pro-t adtál be ők meg pro lite-ot adtak helyette!

Asus K8N, A64 3000+, 2* 512 Mb PC3200 Infineon, HIS RADEON X800 Pro, Hyundai B91D, NEC 3571

(#5) Gambit válasza Steel_Hammer (#3) üzenetére


Gambit
őstag

Ezt kizárt, hogy meg merik tenni, de akkor mondd azt, hogy találkoztok a bíróságon. Minden papír nálad van. De az is jó megoldás, ha ott azonnal kéred az ott lévő legnagyobb főnököt. Neki már komoly kockáztatnivalója van, nem lesz szarozás, az biztos.

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#6) Steel_Hammer


Steel_Hammer
tag

nem akarok nagyon kukacoskodni, csak szeretnék tiszat képet kapni. ha az az emberke sem hajlandó semmit tenni ez ügyben?

"You woke up in the morning, get yourself a gun"

(#7) Keitaro


Keitaro
addikt

up

(#8) Torry válasza Steel_Hammer (#6) üzenetére


Torry
addikt

Ezt mondjad neki:

Nem probléma, van időm, beugrom a fogyasztóvédelmisekhez.

Biztos meglesz a kártya!

(#9) Steel_Hammer válasza Torry (#8) üzenetére


Steel_Hammer
tag

Köszönöm.
és a fogyasztóvédelemnél is adjam elő a történetem?

"You woke up in the morning, get yourself a gun"

(#10) Torry válasza Steel_Hammer (#9) üzenetére


Torry
addikt

Ha nem kapod meg a kártyát akkor oda kell menni.

De nem érdemes mert nagyon sok idő.
Ilyen szerintem nem lesz, mert a fogyasztóvédelemtől mindenki fél!

(#11) Steel_Hammer válasza Torry (#10) üzenetére


Steel_Hammer
tag

Tudom. hawer mesélte h a mistrallal volt hasonló problemája, de akkor télleg a fogyasztóvédelemhez mentek, és az kiküldött egy lapot, h egy hónapig bezárják a bolláncot. Akkor kapásból kicserélték neki a cuccát. az egy szünetmentes táp volt.

[Szerkesztve]

"You woke up in the morning, get yourself a gun"

(#12) Wildmage válasza Torry (#10) üzenetére


Wildmage
senior tag

Ez már nem így van. Elvették a legtöbb hatáskörét a fogyasztóvédelemnek, így már inkább csak amolyan tanácsadóként működik. Ha valamit el akarsz érni, akkor a bíróságon tudod megtenni.

(#13) Steel_Hammer válasza Wildmage (#12) üzenetére


Steel_Hammer
tag

Há marha jó...
és évekig fizessem az ügyvédet, aztán meg nem kapok semmit...

"You woke up in the morning, get yourself a gun"

(#14) Wildmage válasza Steel_Hammer (#13) üzenetére


Wildmage
senior tag

Most lehet, hogy butaságot írok, de a különböző vendéglátóhelyeken kint szoktak lenni, hogy mi a felügyeleti szerv. Itt a kerületi jegyző, meg ilyenek szoktak lenni. Ha van a boltok esetében is ilyen, akkor ott is érdemes lehet próbálkozni. Ezen kívül a vásárlók könyvébe is bele lehet írni, amit nagyon nem szeretnek a nagyfőnökök és emiatt a kis csicska eladók mindent megtesznek az ellen, hogy az emberfia beleírhasson valamit.

(#15) Steel_Hammer válasza Wildmage (#14) üzenetére


Steel_Hammer
tag

Hmm.. pnaszkönyv? :D hétfőn megyek meg is kérdem. :D:D

"You woke up in the morning, get yourself a gun"

(#16) Wildmage válasza Steel_Hammer (#15) üzenetére


Wildmage
senior tag

Úgy tudom, hogy minden boltban kell lennie, mert jogszabály írja elő. Az ide beírt panaszokat meg kötelesek megvizsgálni.
Én nem is olyan régen hallottam egy storyt erről. A lényeg az,hogy volt egy ismerős pár, akinek a fiú tagja valami betegségben szenved és emiatt a moziban csak a sor szélén lehet ülni vele. A lényeg az, hogy telefonon rendeltek a sor szélére jegyet, de amikor át akarták venni nem oda kaptak. Lementek reklamálni, mire az egyik kisfőnök (az én főnököm is volt egy időben :) ) leoltotta őket, hogy örüljenek annak, hogy kaptak jegyet. Erre fogták és beleírták a sztorit a vásárlók könyvébe. Kb. 1 hónap múlva jött egy levél amiben ugyanaz a kisfőnök elnézést kért a viselkedésükért és küldött még ajándékba egy marok ingyenjegyet:D

(#17) ByB


ByB
addikt

Szerintem nem kell ennyire parázni: visszamész és reklamálsz!!! A mai világban sajnos ez együtt jár a vásárlással!!!

ui.: Azért kiváncsi lennék, hogy mitől haltak meg a kártyáid, ez jóval érdekesebb, mint a reklamálás?!?

(#18) Steel_Hammer válasza ByB (#17) üzenetére


Steel_Hammer
tag

Azt én is szeretném tudni...

"You woke up in the morning, get yourself a gun"

(#19) Steel_Hammer


Steel_Hammer
tag

Senkí se tudd többet mondani?
Mert eddig ok, megyek reklamálni, és a fogyasztóvédelmet is felhívtam.

"You woke up in the morning, get yourself a gun"

(#20) ByB válasza Steel_Hammer (#19) üzenetére


ByB
addikt

Na de voltál már reklamálni, mit mondtak??? Először ezt lépd meg, addig nincs értelme semmit se mondani!!!

(#21) c.zsolti válasza Steel_Hammer (#19) üzenetére


c.zsolti
őstag

Szerintem nem kell ide semmilyen különleges ötlet, sem fogyasztóvédelem.
Nem 9800pro kártyát kaptál vissza a gariból, pedig Te azt vásároltál...
Innentől kezdve csak határozottság kérdése az egész. Ha nem tudnak 9800pro-t adni, akkor kérd vissza a pénzedet.
Szóval mindent bele! :)

...

(#22) Dave™ válasza Steel_Hammer (#1) üzenetére


Dave™
nagyúr

Arra senki sem gondolt, hogy esetleg egy Sapphire 9800 Pro Lite retailt kapott helyette, ami full pro, csupán nincs játék meg egyéb szoftok a dobozban (mint ahogy a connect 3d-hez sincs)?

szerk: kolléga, BGA ramok vannak és L elrendezésben a kártyán?

[Szerkesztve]

(#23) Gambit válasza Dave™ (#22) üzenetére


Gambit
őstag

Akkor sem korrekt, hogy nem szóltak róla! Mellesleg nem hinném, hogy ez lenne a helyzet. Bf-el nekem is tele van a ......!!!

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#24) c.zsolti válasza Dave™ (#22) üzenetére


c.zsolti
őstag

Ha így van, akkor nem nagyon szólhat semmit...

De sajnos van club3d 9800LE, 128 bites membusszal...

[Szerkesztve]

...

(#25) Dave™ válasza Gambit (#23) üzenetére


Dave™
nagyúr

miért nem korrekt, jobb márkát kap, ugyanolyan felszereltséggel, ugyanannyiért. Miért zavar a Sapphire Lite Retail elnevezés?

(#26) Gambit válasza Dave™ (#25) üzenetére


Gambit
őstag

Nem zavar, de akkor is kötelesek szólni róla, hogy más kártyát adtak neki, ezt azért fel lehet fogni szerintem! Az nem eljárás, hogy odaadjuk neki, aztán vagy tetszik, vagy nem. Ha nem érted ezt meg, akkor sorry, én kiszálltam a vitából.

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#27) Dave™ válasza Gambit (#26) üzenetére


Dave™
nagyúr

Csak észreveszi, hogy tök más a doboza meg a gyártó. De no offenz, valóban tájékoztatniuk kell(ene). BF-et amúgy én sem csípem... Aqua rulz, bár elfogult vagyok:)

(#28) c.zsolti válasza Dave™ (#27) üzenetére


c.zsolti
őstag

Sajnos van club3d 9800LE, 128 bites membusszal...

Aqua... :U volt már gars gondod náluk? Nekem igen...

...

(#29) Keitaro válasza c.zsolti (#28) üzenetére


Keitaro
addikt

Nekem is egyszer. De az normálisan jött ki.

Btw : Egy sapphire 9800np kártyát kapott vissza és azt mondja 128bites. Még ha véletlenül 256-os is lenne akkor sem Pro. Persze ez az eset még mindig jobb lenne annál ami van

(#30) Dave™ válasza Keitaro (#29) üzenetére


Dave™
nagyúr

Honnan tudod, hogy mit kapott vissza?

(#31) Dave™ válasza c.zsolti (#28) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nekem volt, és korrektek voltak... Bár egyszer nem:) Na mind1, én ismerem a társaságot, azért szimpatizálok velük:)

(#32) Steel_Hammer válasza ByB (#20) üzenetére


Steel_Hammer
tag

Nem voltam, mert ma értem haza oszt kirándulásról.
És nem szoftware nélküli prot kaptam. Rajta van a kártyán h Kite Edition, 128-bit DDR

"You woke up in the morning, get yourself a gun"

(#33) c.zsolti válasza Dave™ (#31) üzenetére


c.zsolti
őstag

Úgy könnyű... :DDD

...

(#34) c.zsolti válasza Steel_Hammer (#32) üzenetére


c.zsolti
őstag

club3d?

...

(#35) Dave™ válasza Steel_Hammer (#32) üzenetére


Dave™
nagyúr

akkor nem szóltam:)

szerk: de mégis: menj vissza, s küldd el őket a búsba, kérd vissza a pénzed, mondd, a 3. csere után már simán jogod van hozzá, s vegyél máshol egy normálisat. BF suxx, ismét bebizonyosodott...

[Szerkesztve]

(#36) Steel_Hammer


Steel_Hammer
tag

Nem, Saphire, de ezt írtam is

[Szerkesztve]

"You woke up in the morning, get yourself a gun"

(#37) Dave™ válasza c.zsolti (#33) üzenetére


Dave™
nagyúr

...:DDD - na igen

(#38) Steel_Hammer válasza Dave™ (#31) üzenetére


Steel_Hammer
tag

Mázlista...
Mondjuk én a Sharkban vagyok így. :D:D

"You woke up in the morning, get yourself a gun"

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  9800 pro: bf vs felhasználó (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.