Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  9600xt szemetel (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Ply


Ply
csendes tag

Sziasztok !

Lassan két hete lesz,hogy beruháztam egy Connect3d 9600XT-re (128mb). Sajnos azóta is szívok vele. A probléma az,hogy bizonyos játékoknál ( pl. Far Cry, Castle Strike
de még a Railroad Pioneer is ) a grafika rögtön elkezd szemetelni,azaz mintha
régi filmet néznél,mindenféle vonalak,háromszögek villannak be. Más játékoknál
viszont ( pl. Unreal Torunament 2004 demo, Call of Duty ,stb. ) semmi probléma.
A 3dmark2003-ban is előjön a hiba : a 3-as game testnél ( Troll's Lair) s lány
fején fekete vonalak jelennek meg.
Miután 2 napig mindenféle driverrel próbálkoztam,visszavittem a kártyát. Jó fejek voltak,mert ugyan szerintük nem a kártyával van gond,de kicserélték. Pont ilyen típus nem volt,egy Sapphire 9600XT 256 Mb-t vittem el ( tudom,ez nem jobb,sőt ).
Igazuk lett,ezzel a kártyával is ugyanazok a problémák voltak.
Az eladó szerint a tápom kevés. Szerintem ez nem így jelentkezne és nem csak
a videókártyán venném észre,de mondom ok,beviszem a gépet,nézzük meg.
Visszakaptam a Connect3d kártyámat,megnézték a boltban,látták,hogy tényleg szemetel. Erre pont ott voltunk,hogy akkor megnézzük nagyobb tápnál mi van,amikor a boltban még egy olyan ötletük támadt,hogy feldugták a konfigomra
a saját szervíz XP-jüket. És láss csodát,azon hiba nélkül ment a 3dmark03 !
Jó,ok,akkor Xp reinstallt kell csinálnom,tápcsere nem kell.

Na de :XP-t újrainstalltam,felraktam a Catalystot és tényleg hibátlanul megy a 3dmark is,a játékok is... egészen addig,amíg az AGP drivert fel nem teszem
( természtesen tudom a sorrendet : Catalyst uninstall,majd AGP driver fel,majd
Catalyst install).

Bármilyen AGP driverrel próbálkozom,nem jó. KT400-as ECS L7VTA alaplapom
van,feltettem a legújabb Hyperion drivereket,aztán régebbiekkel is próbálkoztam.
Catalystból is többel is próbáltam. Az alaplapi BIOS-t is a legújabbra frissítettem.

Fast Write ki van kapcsolva, 4x-es és 8x-os AGP-vel is próbálkoztam. DXdiag semmi hibát nem talál. Sandra2003 szerint is minden ok.
VPU Recovery kikapcsolva.
Mint írtam,AGP gyorsítás nélkül teljesen jól működik minden,de nehogy már
így kelljen használnom egy ilyen kártyát...
Ja és nem húzom a kártyát,minden alapon megy. Kétségbeesett dolog,de még
underclockinggal is megpróbálkoztam ( nem mintha az jó lenne,ha úgy kellene
működnie ) de úgy sem volt jó.


Bárki bármilyen ötlettel tud szolgálni,segítsen ! Már ott tartok lassan,hogy pénzjutalmat ajánlok a megoldónak. :)
A neten a témára keresve láttam,hogy másnak is volt ugyanilyen problémája,de megoldást még nem találtam. Én most már arra gondolok,hogy az alaplapom és
a videókártyám nem szereti egymást,ezért váltok másik alaplapra ( Abit NF7-re gondoltam,többeknél láttam,hogy az jól megfér a Radeon9600XT-vel )


Van valakinek valamilyen jó ötlete ?
Bocs a hosszas történetért !

üdv.

(#2) Ply


Ply
csendes tag

Még azzal ki kell egészítenem a történetet,hogy
a 9600XT előtt egy Ti4200-asom volt és azzal semmi probléma nem volt.

(#3) joola válasza Ply (#2) üzenetére


joola
aktív tag

Hali.

Nekem is egy connect3d 9600xt-m van, de én eddig semmi rosszat nem tapasztaltam vele. Jelenleg omega drivert használok, 4.2-es catalysttel. Valószínűnek tartom, hogy inkább az alaplapoddal lehet valami, olyannal már találkoztam szervíz során, hogy az egyik kártya ment az alaplapban, a másik pedig nem, vagy csak hibásan.
Viszont a tápod is lehet a hibás, tehát semmi újat nem tudok Neked mondani.

Joola


[Szerkesztve]

NE GONDÓKOZZ !! DÓGOZZ!!!!

(#4) BoGab


BoGab
csendes tag

Hali!

Írtam a másik hozzászólásodhoz is :))
Tápod méretét és tipusát megosztanád? :DD

(#5) zoz_


zoz_
csendes tag

Csak egy tapasztalat....

Szoval nalunk MSI KT266 volt.. es allandoan fagyott ... kilepett a jatekokbol.. a 9600 xt...

Proba keppen ugyenez a rendszerem egy NF7-ben teljesen zsir jol ment.. sot kiderul az egyik DDR-em se 100-as mivel NF7 mar indulaskor behallt. (igaz minden dimm-ben volt ram)

Persze uj winydozd is kellett telepiteni... de ugy nez ki eddig minden szepen es jol megy...

(#6) Thauglor


Thauglor
aktív tag

Huhh komoly vagy! De lehet mégis h a táppal van a gáz, mivel akkor jönnek a problémák amikor a gépedsokat eszik. (sztem +1 winyó és akko néha az lesz h a winyók is leállnak) ha van lehetőséged akkor +nézhetsz egy másik alaplapot, és ha azzal is ez megy akkor Táp, vszont ha azzal már nincs ilyen akkor az alaplap AGP kezelésénél kell keresni a problémát.

(#7) haris


haris
őstag

Hali

Ugyanez volt nekem is a bajom. Az alanyok:
MSI KT4V(KT400csipsz)
HIS 9600XT
Coolink 300W
Maxtor 120G
512/333
CDRW/DVDcombo

a kártya szemetelt 1-2 játékban és 3dMark2003-ban,némely játékokban meg nem
Minden más alaplapban ment gond nélkül, még egy ASUS A78V8X--x ben is, pedig az szintén KT400chippes. Nekem is mondták, hogy valszeg kevés a táp neki, ezért kiprobáltam egy 400W-os enermaxxal, de azzal is szemetelt.
Az lett a vége, hogy lecseréltem az alaplapot egy NF7-re. Azota semmi bajom a karival.

[Szerkesztve]

(#8) Drizzt


Drizzt
nagyúr

nf agp driverét xp-ről hogy lehetne leszedni?

I am having fun staying poor.

(#9) Shim


Shim
őstag

/off
mi ez az agp driver? én még sose raktam fel ilyesmit, mégis megy az agp portom
/on

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#10) ptiboy válasza Shim (#9) üzenetére


ptiboy
senior tag

:o bölcset szóltát :D

:)

(#11) Shim válasza ptiboy (#10) üzenetére


Shim
őstag

kösz, próbálkozom :D
de legalább áruldd mán el mi a fene ez, különben hülyén halok meg

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#12) Drizzt válasza Shim (#11) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Azt a chipset driver''pakkja'' rakja fel neked, anélkül, hogy észrevennéd.

Valaki nem tudja, hogy nálam az r9800 miért pöttyöz textúrák szélein? Megnéztem, hátha az AGP, de sajna nem, alap winXP driverrel is csinálja. :(((

I am having fun staying poor.

(#13) Shim válasza Drizzt (#12) üzenetére


Shim
őstag

chipset driver? olyat se ettem még. na mind1, még tudok mozogni tehárt nem lehet olyan fontos a dolog :D (nem röhög :P)

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#14) MaUser válasza Drizzt (#12) üzenetére


MaUser
addikt

Anaqer írta, hogy neki a moddolt 9800se-je csinálta ezt néha. (Megjegyzem az enyém is, de csak akkor ha sok neki a Mhz.)

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#15) Drizzt válasza MaUser (#14) üzenetére


Drizzt
nagyúr

De hiába viszem le a frekit, a hiba nem akar szűnni. A nagyker meg visszaküldte, hogy semmi baja. :O

I am having fun staying poor.

(#16) MaUser válasza Drizzt (#15) üzenetére


MaUser
addikt

Más ötletem sajnos nem nagyon van.:(

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#17) Notes


Notes
senior tag

Sajnos segíteni nem tudok. De az jelenthet valamit, hogy a boltban az Ő XP-jükkel gond nélkül ment, pedig ugyanaz a táp meg alaplap volt akkor is.
És még annyit, hogy dícséret illeti a topic nyitóját, mert újonc létére nem csak bedobta a problémát, hanem:

1.) kimerítően tesztelt, hibakeresett
2.) visszavitte a cuccot oda ahol vette
3.) utánnannézett a neten volt-e valakinek ilyen problémája

Remélem mielőbb sikerül megoldani a dolgot. :P

Romanes eunt domus!

(#18) Ply válasza Notes (#17) üzenetére


Ply
csendes tag

Sziasztok ! :)

Először is : köszönöm mindenkinek,aki bármilyen formában is segíteni próbált.
Örömhírem van : alaplapot cseréltem,vettem egy Abit NF-7 -et és láss csodát:
kapásból hibátlanul ment minden. Nem merem elkiabálni, főleg,hogy csak
2 napja van meg,de eddig mindenjól szuperál.

Az eredeti alaplapommal kapcsolatban már semmi ötletem nem volt.
Mint írtam,rákerestem külföldi fórumokon is a problémára és sok hasonlót
találtam,köztük nem egy ''KT400 and 9600XT incompatibility'' topicot is.
Nos,nem tudom,hogy tényleg inkompatibilitásról van-e szó,de az elgondolkodtató,hogy egy ürge írta az egyik fórumon,hogy 1 hétig próbálta
összehozni a helyes működést ,ezalatt mindenféle kombinációban próbálta
a Catalyst - ATI driver párost ,de kb. 100 reboot után feladta. Én ennyire azért
nem voltam kitartó. :))

Notes dicséretét külön is köszönöm. :)

üdv !

(#19) ptiboy válasza Shim (#13) üzenetére


ptiboy
senior tag

ismét bölcset szóltál :)
agp driver egy olyan izé, nem izé, egy olyan hogyishivják ami van és jó, jó ha van, különben ha nincs, az is jó, dejó ,de jó ha van
érthető voltam? :)
(kis afrikai négergyereknek semi hiányzik a csoki mert még sose evett, tehát, agp drivert se tegyél mert rákap az ízére és utána má hiányolni fogja :) )
na üdv

:)

(#20) Dzsekó


Dzsekó
addikt

Mindenkinek üzenem, akinek VIA-s alaplapja van! A VIA chipset a hibás!
Az NF7-el azért megy, mert NForce chipset-es. Nekem EpoX KRA2I van KT600-as chipsettel, és a hang recseg, a 9600XT szemetel. Több SB volt kipróbálva, és 9600 Pro, XT encore is. A másik szarság, hogy játék közben képes 1-2 másodpercre megálni a kép. Autós játéknál egy fának megyek emiatt. Ez már rég bebizonyosodott, hogy VIA chipset. A videókarim a haverom NForce-os alaplapján folyamatos képet adott. Ja és a hangrecsegés ABIT KD7-el kezdődött (VIA KT 400 chip). Utána lett EpoX. Más alaplap, ugyanaz a chipsetgyártó, ugyanaz a hiba. Na csak annyit akartam közölni: A chipset sem mindegy!!! bye

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  9600xt szemetel (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.