Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  9600pro vpu recover szívás!!! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) dr.Mura


dr.Mura
tag

Help! Vadi új Sapphire 9600 Pro Fireblade boldog tulajdonosa vagyok. A probléma csak az, hogy kb. 2-3 perc múlva minden általam eddig próbált játék (NWN, Call of Duty, BF1942) VPU Recover-rel újraindul.

Ha kikapcsolom a recover-t, akkor fagy.

Letöltöttem az ATI honlapról a legújabb fenn levő drivert, nincs különbség.

Próváltam már a hűtést javítani. Raktam a gyári hűtő alá jobb pasztát. Kicseréltem egy nagyobb Zalman passzív hűtőre. A passzív hűtő fölé raktam egy 12 cm-es Enermax ventit. (A hűtők még csak nem is különösebben langyosak.)

Raktam a memóriákra külön bordát.

Nincs semmi overclock.

Gép:

Abit NF7-S, AthlonXP1700+@2000, 2x256 M Kingston DDR400, Seagate Barracuda V 80G, 400W Coolink táp, WinXP SP1

Mit tegyek, kinek van javaslata?

C8H10N4O2

(#2) HarryPlotter


HarryPlotter
tag

BIOSban a fast write protocolt szedd ki(disabled). Csökkentett módban uninstaláld a vga drivert, ha viás lapod van tedd fel a legújabb hyperiont(minden agp vga-hoz más értéket állítbe a jóképességű winxp, én is megszívtam már ezt) és rakd fel a 4.1-es catalystot(az ez feletti verziók felejtősek) ha ezután sem ok akkor winujrainstall., esetleg vedd vissza a cpu órajeláét alapra, és nézd meg mit csinál ugy).

gyiháááá

(#3) dr.Mura válasza HarryPlotter (#2) üzenetére


dr.Mura
tag

Köszönöm a választ. Sajna már megpróbáltam a fast write-ot, valamint a 8x / 4x AGP átállítást. Ezen felül az együttes írás-olvasást és a különböző driver-változatokat.

Sajnos ahogy a Neten keresgéltem, úgy tűnik, hogy ez egyáltalán nem egyedi probléma, hanem általános nehézség. Találtam 9500/9600/9700/9800 np/P/XT kártyákkal kapcsolatos ilyen problémákat is.

Ahogy elnézem, a gond általában érinti az Ati kártyákat. A tesómnak egy Asus 9600XT-je van, az napi 1-2 alkalommal produkálja - nekem ez 5 perc alatt megjelenik.

Sajnos nem is a melegedés a gond, mert AtiTool-lal alaposan meghajtottam, overclock-on is és semmi problémája nem volt (400/300 helyett 450/350-en). Amint viszont elindul egy játék, azonnal jönnek a gondok is.

Sh*t.

C8H10N4O2

(#4) intelfan válasza dr.Mura (#3) üzenetére


intelfan
aktív tag

Van már ilyen topic a prohardveren más is szív ezekkel a cuccokkal.
Próbáld meg leszedni a catalyst-ot és feltenni a legújabbat/ vagy egy régebbi omega változatot.

Ha nem jön be vegyél nvidia kártyát.

az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

(#5) emaila


emaila
csendes tag

Nem valami directX hiba véletlenül?

[Szerkesztve]

(#6) Tul


Tul
aktív tag

Olyan catalysttal próbálkozz, amin még nincs overdrive funkció: x<=3.8
Valamint, ha nem sajnálod az időt, próbálkozz winreinstallal. Nekem a hétvégén volt dolgom egy his excalibur 9600se-vel, egy 9200se után tettük a gépbe. 9600-nál elkezdett szemetelni, széthullott a kép megjelent a ''Hibajelentés küldése'' stb... Jóvan mondom, ez szar, kipróbáltam mindent, go vissza a 9200. Az eddig működött, de innentől kezdve ugyanígy szarakodott az is -> tanácsos s winreinstall, utána minden ok!

Skoda 120L..::NEED FOR STREET::..

(#7) Grentsó


Grentsó
tag

Nekem ezt csinálta egy BBA 9700.
Egy hét után megtaláltam a megoldást;
1700+ XP @ 2400+ ment alatta
175-ös FSB vel,amit visszavettem 166 ra,
így van egy kicsit lassabb (2200+) procim,
de megy a zsuga.
Kíváncsi vagyok nálad bejön-e.

Should any questions arise, please feel free to contact the brick wall in front of you.

(#8) pisti


pisti
őstag

Jaja. Nekem is ezvolt 9500 pro val. Ati nem szereti a tulhajtott agp frekit, amint visszavettem az fsbt biosban rogton ment a cucc, bar a 8x os agp-t meg mindig nem szereti ( ez mondjuk a Via chipset miatt lehet ) ugyhogy 4x agpvel hasznalom.
Ugyhogy ha teis huzod a procit FSB vel akkor surgosen allitsd vissza alapertekre kulonben maradni fog ez a hiba.

(#9) Torry


Torry
addikt

Ez most csak a Sapphire kártyákra vonatkozik?
VAgy az összes másik gyártóra is?

(#10) burgatshow


burgatshow
veterán

Nekem Connect3d Ati radeon 9600-om van és ezzel a konfiggal hibátlanul megy a Far Cry highban 800x600: AMD Athlon Xp 1,7+ 512DDR 266MHz

(#11) Raymond


Raymond
félisten

Torry:
ATI kartyakra altalaban.

dr. Mura:
Az NF7-esen tudsz fix PCI es AGP frekit allitani. Csinald meg ezt a BIOS-ban es utana olyanra allitod az FSB-t amilyenre akarod...

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#12) Torry


Torry
addikt

Tehát NF7-ben nem lesz probléma egyik ATI-val sem?
Mert olyan lapot fogok venni.

(#13) b0unCe válasza pisti (#8) üzenetére


b0unCe
aktív tag

de nforce 2 nel stabil az agp/pci freki. avval nem lehet gond.

''Beszél aki keres. Hallgat aki talál, de senki nem ért semmit. Az orvosok a halált. Senki nem ért semmit'' by: k&b: én, szeretlek, téged

(#14) -=Sawtooth=- válasza dr.Mura (#1) üzenetére


-=Sawtooth=-
tag

memoriahiba. garancia. :D
ugyanez volt egy 9200essel nemreg

szex,drog,rák&roló

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  9600pro vpu recover szívás!!! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.