Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gaboooka


gaboooka
aktív tag

Csupán bemutatni szeretném az általam elkészített bordát. NEM tervezek sorozatgyártást, csak a magam örömére ment a móka. Na és perzse kíváncsi voltam az árakra is.
Íme:
[kép]
Bővebben: link
[kép]
Bővebben: link
[kép]
Bővebben: link

A borda (95x110): 500HUF, a marós munkadíja: 1000HUF/óra
Ezt mondjuk max. 30 perc alatt követte el. :) (számoltam Neki 1órát)
Igaz, az alja nincs kialakítva, de az is bőven belefér az egy órába.

(elnézést a pocsék képekért... :B )

(#2) Dreamcaster válasza gaboooka (#1) üzenetére


Dreamcaster
senior tag

Jo ez. Jol néz ki. :):)

[Szerkesztve]

ingyen gyuras bp xi -ker -ben! gep, sulyok vannak, most kezdem, itthon!

(#3) lol válasza gaboooka (#1) üzenetére


lol
senior tag

az alu tömböt hol vetted? marós neve címe ? :)

(#4) gaboooka


gaboooka
aktív tag

Egy helyi elektronikai boltban vettem a bordát. A marós szintén helyi.--> (adataim)

(#5) prmcsk válasza gaboooka (#1) üzenetére


prmcsk
addikt


Mutasd már be nekem ezt a maróst,aki géppel együtt 100Huf/óráért adja magát.
Főleg akkor ha a korpuszt és a süllyesztést fél óra alatt kimarta.
Ha az alja nincs kialakítva,mire akarod feltenni?
Egyenlőre ennyi.

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#6) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Szvsz nagyon cool, te is nagyon vágod a dolgokat, mikor próbálod ki?

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#7) gaboooka válasza prmcsk (#5) üzenetére


gaboooka
aktív tag

Ha erre jársz, szivesen bemutatlak Neki. Nem tudom, hogy mi az a korpusz(mert villanyszerelő vagyok), de ha Ő ezt mondta, akkor ez így is van.
Nem teszem fel semmire, maximum a gép mellé dísznek. :DD

Jah, és nem 100/óra... ;)

Amúgy köszi! :))

(#8) Dreamcaster válasza prmcsk (#5) üzenetére


Dreamcaster
senior tag

Olvasd már el, nem 100, hanem 1000 HUF/H és kimarta volna az alját is 1 óra alatt de nem lett leméricskélve. :):) Nem egyenlőre, hanem összesen ennyi. :P:P

ingyen gyuras bp xi -ker -ben! gep, sulyok vannak, most kezdem, itthon!

(#9) prmcsk válasza Dreamcaster (#8) üzenetére


prmcsk
addikt


Ti együtt vagytok ?
Az,hogy 100-at írtam 1000 helyett az elírás de ez nem változtat a lényegen, mert
ha ez igaz akkor a ''mesternek''fogalma nincs az árakról,ami a ti szerencsétek.
Az elsőt nekem is ''hobbiból'' csinálták meg,ám amikor az első tizes szériát kértem mindjárt rászagoltak a biznyákra.Mindjárt ki tudták számolni,hogy mi mennyi.

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#10) gaboooka válasza prmcsk (#9) üzenetére


gaboooka
aktív tag

Ebben viszont lehet valami. A ''mestert'' az Ő nevében is kikérném. :U

(#11) Dreamcaster válasza prmcsk (#9) üzenetére


Dreamcaster
senior tag

Hmm. Ha 10 -et kértél, sztem pofátlanság mégtöbbet kérni(ük) érte, ha ez igaz, akkor keresel egy másik maróst. Nehogymár bordánként 500 huf -nál többet érjen az a kis marakodás-szarakodás. :):)

ingyen gyuras bp xi -ker -ben! gep, sulyok vannak, most kezdem, itthon!

(#12) prmcsk válasza Dreamcaster (#11) üzenetére


prmcsk
addikt


Nem célom a megbántásod de komolyan mondom,hogy te viccelsz.
Hogy a terméket a nyersanyagból megcsinálják (méretre marás,süllyesztés,az
alján két szintű marás,nyolc juk pontos fúrása,menetfúrása háromszor,sorjázás)
az minimum másfél óra/db.Ma egy ''mester'' aki csak a kezét és az eszét adja
az megkeresi az 500Huf-ot ennyi idő alatt.És akkor hol a gép?Ennyiért a mi környékünkön még úgy sem csinálják meg,hogy a munkahelyén ,más gépén,
nulla rezsivel dolgozik.
És,hogy ez marakodás-szarakodás lenne?Nem tudom,próbálj megcsinálni egyet.

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#13) Dilikutya válasza gaboooka (#1) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ide befért volna. Bővebben: link

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#14) prmcsk válasza Dilikutya (#13) üzenetére


prmcsk
addikt

Szerintem nem fért volna be ,mert az a topik működő hűtést mutat be,
ez viszont virtuálist.
Az meg az én szubjektív megérzésem,hogy flamelni akarják az általad ajánlott
topikot és ezzel engem.Több volt ennek az előzménye mint gondolod.

[Szerkesztve]

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#15) Dreamcaster válasza prmcsk (#14) üzenetére


Dreamcaster
senior tag

Hmm. Virtuális. Sztem ha ráesne a lábadra, minnyá nem lenne annyira virtuális. :DDD Értem, hogy mondod, de mint irva vagyon, kimarta volna a marós 1K -ért azt is. A lyukfúrásnak meg csinálnak egy sablont (pl te), és 5 perc alatt meg is van. Feltenni egy kártyára pedig a legkevesebb, ami hiányzik, nem hiszem, hogy ezen mulna. :) A lényeg, hogy számoljunk munkadijnak 2000 HUF -ot és akkor nagyon sokat mondtam (avagy korrektet). és akkor még mindig 2500 HUF -nál tartunk. Akkor te ezen keresnél 3000 HUF -ot. Hogy is van ez? :F. Hidd el nem a te lejáratásod a cél, hanem az értelmetlenül magas ár miatt járt utána Gaboo. (Nem utánajárt, hanem megvalositotta.) :):)

[Szerkesztve]

ingyen gyuras bp xi -ker -ben! gep, sulyok vannak, most kezdem, itthon!

(#16) Folze válasza gaboooka (#1) üzenetére


Folze
aktív tag

egy fontos észrevétel: a venti keretét sztem száműzni kéne, hogy oldalra is tolja a cool-airt

kísértetiesen hasonlít mr.prmcsk hűtőjére :D

(#17) prmcsk válasza Dreamcaster (#15) üzenetére


prmcsk
addikt


Az érvelésed és az ''áraid'' még mindig nem jók.Ezt például miért nem a NAGY
hűtésgyártó cégeknek veted fel.Ők mennyit keresnek rajtad.Mire a termékük eljut
hozzád minimum 200%-ot.Ez nem fáj.Vagy nekik lehet,mert szerinted ISTENEK?
Nézd Hummer én egyet tudok.Az én motyóm jó.A tesztek és a felhasználók ezt mondatják velem.Most például végső tesztként már három és fél órája passzívban
netezek egy Inno 6600GT AGP-vel 566/1109-en úgy,hogy a hőmérséklet állandó
78C fok.Tudjuk,hogy ez a kari nem gyenge húzva a hőfejlesztésben.
Ennyire vagyok ''jó''.

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#18) prmcsk válasza Folze (#16) üzenetére


prmcsk
addikt

Szia Folze! #5--#14

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#19) Folze válasza prmcsk (#18) üzenetére


Folze
aktív tag

egyet értek veled maximálisan. te pontosan, reálisan felvázoltál egy alternatív hűtési megoldást, mindenféle mellébeszélés nélkül. itt meg azt látom, hogy vkik vannak oly szíves emberek, és megpróbálják lealacsonyítani ezt az egész kezdeményezést. nos vannak, akik látnak, és vannak, akik nem...

(#20) Dreamcaster válasza prmcsk (#17) üzenetére


Dreamcaster
senior tag

Nos, Rambo :), 78C° igencsak :Y, most direkt kipróbltam, lefogtam a Sapphire 9600XT 256MB -omnak (500/600) a ventijét, és az alatta lévő 8cm -est is. 54-55-56 foknál állt meg a dolog, illetve meguntam, kicsit égette is a kezemet, de nem ez a lényeg, hanem az, hogy forro. :Y:Y Itt elengedtem a ventiket és szagolhattam a kellemesen orromba csapó égetett műanyag ill. gépszagot, borzalmas, tényleg. 6600GT vagy 6800GT -re pályázom, de az biztos, hogy addig meg nem állok a hűtés fejlesztgetésében, amig 40° alá nem préselem terhelve a hőmérsékletét. Eddig csak nézegettem, 50-60-70 fok, hű de jo, annyi még elmegy, mondták mások. Ált proci és huzott/terhelt GPU ugye. Szegény VGA -m. :(:( 54-55° -on kurv@ melege lehetett!! :DDD. Most 34-35°, kis hangos gyári hűtés van rajta, nem gondoltam volna, hogy igy hűti. :):) Ez már nem harc vagy fikázás kérdése, gyorsan tegyél egy bivaly ventit rá, ne süsd má meg szegényt!!!!!! :(:( Hűteni kell a VGA -kat, nincs mese. Ja és passziv cuccot sztem felejtsd el, rohadtul. Nincs jo passziv hűtés, ezt mindenki mondja, de senki nem hiszi el.

ingyen gyuras bp xi -ker -ben! gep, sulyok vannak, most kezdem, itthon!

(#21) Dreamcaster válasza Folze (#19) üzenetére


Dreamcaster
senior tag

Annyira nem jo, hogy a bordáért adj 5500 HUF -ot, de ha szted igen, akkor ne légy rest, vedd meg. A Zalman ALCU cuccosa venti, hűtőzsír, tapadós membordák, és borda egyben, potméter, meg tökömtudja mi. És ha rosszabb lenne az ALCU (bár nem hiszem), akkor is max csak pár fokkal. De gondolom ezt elmondták már páran.

Ezt birom, mindenki aki védi, nem látom, hogy hu de rendelne... Talán megcsináltatják suttyomban? :):)

ingyen gyuras bp xi -ker -ben! gep, sulyok vannak, most kezdem, itthon!

(#22) prmcsk válasza Dreamcaster (#21) üzenetére


prmcsk
addikt

Tudod most egy NAGY ember mondása jut eszembe:
''A bölcs ember háttérben éli az életét''.Sokan így vannak ezzel még a neten is.
Mióta van mail az adok-veszek nem gond.A bölcs ember a sorok között is tud
olvasni és rájön arra,hogy a nagy zsákból mikor lóg ki érv és mikor lóláb.
Amíg ez így van én nyugodt vagyok.
Ui:Hogy mennyire ''jó''a hűtésem azt egy''zalmanos'' kipróbálhatja úgy hogy lehúzza az Innoján lévő 700-asának ventijét a feszről és máris megtudjuk hogy meddig és mennyin jut vele.Én már négy és fél órája passzívban netezek.

[Szerkesztve]

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#23) Dreamcaster válasza prmcsk (#22) üzenetére


Dreamcaster
senior tag

Legyen jó neked, bölcselkedő. :) ;)

ingyen gyuras bp xi -ker -ben! gep, sulyok vannak, most kezdem, itthon!

(#24) Dreamcaster válasza prmcsk (#22) üzenetére


Dreamcaster
senior tag

78C° -on. Juppi!! :F:F Ha meg akarod sütni, netezz még...

[Szerkesztve]

ingyen gyuras bp xi -ker -ben! gep, sulyok vannak, most kezdem, itthon!

(#25) prmcsk válasza Dreamcaster (#24) üzenetére


prmcsk
addikt

Mások órákon át játszanak ezen a hőfokon ezzel a kártyával és sokszor
belesnek a gépbe,mert azt hiszik,hogy a bekapcsolt ''fúrógép'' rossz helyre
lett eltéve.

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#26) prmcsk válasza Dreamcaster (#20) üzenetére


prmcsk
addikt

Ezt a h.sz.edet csak most vettem észre (Öreg az idő)
Te valamit elnéztél.Az én hűtésem alapból egy80x80x15mm-es ventivel működik
5 volton.Így ''atomtesztekkel'' sem tudtam 60C fok fölé vinni.Passzívba csak a teszt miatt ''raktam''.A te 9600XT-d hőfejlesztését meg ne hasonlítsd össze
egy 6600GT-ével.
Ui: már öt órája netezek és még mindig nem égett le a GPU.


[Szerkesztve]

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#27) Dreamcaster válasza prmcsk (#26) üzenetére


Dreamcaster
senior tag

Senki nem hasonlitotta a 9600XT melegedését egy 6600GT -jéhez, magáról a melegedésről beszéltem. 50C° egy 9600XT -nek és egy 6600GT -nek is sok, de hogy tisztán értsd, semminek sem jo az 50C°, az már nagyon meleg. Lehet, hogy birja, de akkor sem jo neki.

Ui.: Persze, hogy nem égett le, hisz mondtad, 78C°. Akkor most tedd rá a ventit és szagolgasd. :)

[Szerkesztve]

ingyen gyuras bp xi -ker -ben! gep, sulyok vannak, most kezdem, itthon!

(#28) prmcsk válasza Dreamcaster (#27) üzenetére


prmcsk
addikt

Végre valamiben egyetértünk!
Tisztában vagyok azzal,hogy a nagy hő nem jó semminek.Én is párszor elmondtam már ezt.A kérdés persze az,hogy mi az a hő,ami tipusonként káros.
A 6600 GT-k gyári hűtővel 75C körül zörögnek és a játékban ez sokszor több is.
A hangról ne is beszéljünk.Az én célom az volt,hogy a hangot,hőfokot a lehető
legkisebbre redukáljam úgy,hogy a közvetlenül hűtendő felületek számát egyről
hatra növeljem.Ez nekem ''így'' sikerült de én se álltam meg a gondolkodásban.
Ui: Áááááááásítottam,megyek aludni.Majd holnap.......

[Szerkesztve]

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#29) gaboooka


gaboooka
aktív tag

Jó reggelt Mindenkinek!

Emberek! Ne vitatkozzunk, valóban nem a Te ''lejáratásod'' volt a cél kedves prmcsk. Sőt! Inkább Neked szántam ezt a topikot! ;);) Ezt vagy elhiszed vagy sem.

Nekem (is) csak az az egy ''kis'' problémám volt a Te hűtéseddel, hogy drága. Itt viszont nem kell megmagyarázni egyből, hogy ez egyedi, drága a marós, stb.. stb.
Ezek a tények, referenciának ott a ZalmanVF700.

Megcsináltam én is (majdnem) azt amit Te, csak hogy lássam miről beszélek.
Miért baj az Neked, hogy valaki más is megpróbálta? Ha jól sejtem, ugye nem csak ezzel van a bajod? Az fentebb olvasható árak teljesen korrektek, jobb ha ezt elhiszed. :)

Én nem akarok, és nem is fogok magyarázkodni ez miatt. Nem érdekel az sem, hogy Xórája netezel passzív hűtés mellett.

Az egész célja a gondolatébresztés volt. Amint látom, sikerrel jártam. ;);)

(#30) prmcsk válasza gaboooka (#29) üzenetére


prmcsk
addikt


Azt,hogy ez nekem ''szól''hamar levágtam.Hidd el jobb emberismeretem van mint
gondolod.Az,hogy ''drága''relatív.Több tíz topikon keresztül mások és máshol már
ezt elmagyarázták nektek.''Benneteket'' ez nem érdekel,ti csak egyet fújtok
mint a ''pereces''Ha az én cuccom ''jobb'' mint a konkurensé akkor miért adnám
ócsóbban?Kínában tizedannyi bérért dolgoznak mint nálunk,mégsem olcsób
bak mint én.Látod ezt így is fel lehet fogni.Miért nem ott reklamálsz?Ha neked
mindig ilyen ''árképző'' gondolataid vannak én elképzelem azt a szitut amikor
mondjuk beülsz egy taxiba,mész kb öt kilométert és azt mondja a taxis,hogy
5000Huf.Na majd ott elemezd,hogy miért annyi.Úgy vág majd ki,mint macskát
sz@rni.Az élet számos területén van ez így majd ott legyél ''csávó''.
Egy félig sem kész cucc árát hasonlítani egy késztermékhez szerinted FAIR ?
Egy dacból elkészített félmegoldás nem árképző tényező.
Én sem akarom tovább ''habosítani'' a sztorit,emiatt én is lezártnak tekintem a
témát,de nem vagyok birka,aki ''megtámadása'' esetén nem védekezik.
Üdv mindenkinek:prmcsk.

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#31) I_Am


I_Am
veterán

Kérlek benneteket, hogy a másik totyikban folytassátok, ne legyen ugyanarról a témáról párhuzamosan két totyik. (még, ha flame veszély is van állítólag :) )

Megértéseteket előre is köszönöm, további kellemes fórumozást.

Zártam.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.