Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Koni


Koni
csendes tag

Van egy Terratec DMX 6Fire 24/96 hangkártyám..
és egy Sony 5.1es Házimozi erősitőm..

De digitális(Optikai) kimenten keresztül egyszerüen sehogy sem akar stereo hangon kivül mást adni..

Természe az analog kimenteten müködik az 5.1 pl DVD lejáccásnál

Vajon mi a megoldás? Hogyan lehetne a digitális kimenteten keresztül 5.1-et kicsalni a kártyából?

Ha az erősitőt egy asztali DVD-vel kötöm össze ugyanugy optikai kábellel akkor müködig az 5.1.

PoWeReD By: AMD BARTON 3200+ - Abit NF7-S - 2X 512MB 400MHz TwinMos RAM DUAL DDR - Ati Radeon9700PRO BBA - Terratec DMX6FIRE 24/96 - 2X 120 GB Seagate Barracuda HDD 7200 8MB cache

(#2) Koni


Koni
csendes tag

Ja és esetleg ha valaki ismer olyan Házimozi erősítő típust amire lehetséges olyan Front hangfalat kötni megy külön kábelen kapja a magas és a mély frekvenciát akkor azt is örömmel várom:) előre is thx :)

PoWeReD By: AMD BARTON 3200+ - Abit NF7-S - 2X 512MB 400MHz TwinMos RAM DUAL DDR - Ati Radeon9700PRO BBA - Terratec DMX6FIRE 24/96 - 2X 120 GB Seagate Barracuda HDD 7200 8MB cache

(#3) b.bone válasza Koni (#2) üzenetére


b.bone
senior tag

nincs hangfalban hangváltó? vagy mi a szösz. én még nem láttam olyan erősítőt amelyikben van. de nem is vagyok audifil vagy mi:)

igazából én szeretnék kérdezni. van egy sony házimozi (?) erősítőm. szóval lehet rá kötni surround hangfalakat. meg van surround üzemmód is. de nincs rajta DvD nek dugasz. szóval az alapokon felül van Video meg TV/LD. ezek sehogysem szólalnak meg digit input esetén. arra jutottam hogy nincs rajta digit input. ez létezik? vagy elrontottam valamit.

és ha nincs digit input akkor hogy tudok belőle surroundot kicsikarni? Live! nak a sima kimenete is jó? ha azt rádugom akkor is surround lessz? vagy az csak digittel megy?

előre is thx

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#4) Koni válasza b.bone (#3) üzenetére


Koni
csendes tag

Szoval nem teljesen értem amit mondasz . hogy hogy nem tudod hogy van-e digitális input? az látszik na nem baj .. :))

A legegyszerübb megoldás hogyha leírod a Sony erősítőd pontos típusszámát és akkor én megnézem neked hogy tudsz e vele DVDnek hangot varázyolni és milyet tudsz.. mellesleg a DVD lejáccó pontos típusát is leídhatod hogy könnyebb dolgom legyen..:)

És akkor segitek.. :) :F

PoWeReD By: AMD BARTON 3200+ - Abit NF7-S - 2X 512MB 400MHz TwinMos RAM DUAL DDR - Ati Radeon9700PRO BBA - Terratec DMX6FIRE 24/96 - 2X 120 GB Seagate Barracuda HDD 7200 8MB cache

(#5) b.bone válasza Koni (#4) üzenetére


b.bone
senior tag

STR-DE405.

de nem dvd-t akarok rákötni. hanem a gépet. csak gondoltam a dvd bemenet az digitális.

tulajdonképpen azt sem tudom kell-e a digit. vagy elég-e az analóg. szóval van egy ilyen erősítőm meg SB Live! om. mit tegyek?:)

előre is thx

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#6) b.bone válasza b.bone (#5) üzenetére


b.bone
senior tag

ja és Sony..:)

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#7) Raymond válasza b.bone (#6) üzenetére


Raymond
félisten

Ha van a gepben barmilyen AC3 dekoder (hangkartyaval vagy az ac3filter) akkor nem fog mukodni, amig ki nem kapcsolod azt. A lenyeg, hogy a DVD-rol az SPDIF jelet feldolgozas nelkul kell atvinned a Sony-ba. Ha egy SB Live! 5.1, ac3filter es PowerDVD vagy WinDVD a config, akkor a kovetkezok a bellitasok:

- PowerDVD/WinDVD: Settings - Audio - itt SPDIF mint kimenet
- SB Live! 5.1 - SurroundMixer-ben AC3 Decoding off
- ac3filter - a beallitasokban (Start - Settings - Control Panel - ac3filter) SPDIF mint speaker config

EGy masik hangkartyanal valami hasonlo lesz a beallitas....

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#8) b.bone válasza Raymond (#7) üzenetére


b.bone
senior tag

na most úgyérzem most értettem meg az egészet. olvastam mindefélét de valahogy nem jött le mi a lényeg. most hogy így leírtad nekem step-by-step alapon úgyérzem menni fog!:)

nagyon szépen thx:)

üdv:b

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#9) Raymond válasza b.bone (#8) üzenetére


Raymond
félisten

Meg egy dolog:

A jatekok es minden mas NEM Dolby Digital 5.1 (AC3) jel, igy ott SPDIF kepcsolat eseten mindig csak sztereo hangzas lesz, mert csak egy PCM sztereo jel viheto at, ami a front spekerek jele lesz. Itt erdemesebb az analog kapcsolatot hasznalni. Az SB Live! (barmilyen verzio) ugyis csak 4.1 jelet ad jatekoknal.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#10) b.bone


b.bone
senior tag

sehogy sem jutok eredményre ezzel a cuccal:(

szóval a live-on van 3 kimenet. egy a sima. ami ugye a front. van egy a háttereknek meg van egy digit out. a digitet nemtudom használni mert az erősítőn ugye nincs digit bemenet. marad a standard. az erölködön nincs külön bemenet a frontnak mega háttérnek. tehát fogtam és simán rákötöttem a tv/ld-re az egyik analóg kimenetet(front).

beállítottam neki azt az spdif-et. játszottam vele összevissza. végig próbáltam vagy ezer féle beállítást de semmi. ha a crative surroundmixerben csinálok egy tesztet akkor csak a frontok szólnak. ha viszont mondjuk zenét hallgatok szól mind az 5. csak éppen mindből ugyanaz a hang jön.

na most lehet ezzel egyáltalán kezdeni valamit vagy reménytelen digit in hiányában?

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#11) dain válasza Koni (#1) üzenetére


dain
tag

ez a dolog engem is érdekelne, mert nekem is ilyen kártyám van és ugyanúgy csak analógon sikerült több csatornán megszólaltatni..

Koni, neked LT vagy rendes van?

my days are darker than your nights..

(#12) Foobar


Foobar
tag

Én azt olvastam, hogy még a SB Audigy 2-nél se lehet a dolby 5.1-et digitális kimeneten keresztül megszólaltatni, JOGI okok miatt kellett így csinálnia a Creative-nak, hogy csak az analóggal működjön. Vagy azóta valahogy mégis lehet? (pl újabb driverekkel?)

(#13) Zenty


Zenty
őstag

kx project driver ezen nem segit? :)

Guild Wars - Zenty a survivor

(#14) b.bone


b.bone
senior tag

Aztmondjátok akkor ha veszek egy audigy-t akko menni fog analógon?:)

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#15) btotyi válasza Foobar (#12) üzenetére


btotyi
tag

Az A1-en (és a live-on) is gond nélkül kimegy az 5.1-es hang de csak filmeknél. De ezt már egy pár sorral feljebb leírták.

(#16) b.bone válasza btotyi (#15) üzenetére


b.bone
senior tag

És aki játszani szeretne? nem is nézek filmeket.:(

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#17) burgatshow válasza btotyi (#15) üzenetére


burgatshow
veterán

Apuci! :C

(#18) drpele válasza b.bone (#16) üzenetére


drpele
senior tag

egyetlen megoldás egy nvidia soundstorm hangkari lenne (integrált dd5.1 encoderrel) , amit nem értek miért nem csinált még az nvidia :(

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#19) varzo


varzo
tag

Bocs ez nem annyira idevág de nem akartam új témát csinálni:
Na szóval van egy Logitech 6.1 hangfalszettem szgéphez...
Az első kérdésem van olyan hangkártya ami megszólaltatja mind a 7hangfalat?
A másik van egy rég SB Live! 5.1es hangkártyám és egy integrált Sound Stormos ALC650-es 5.1 hangkártya vagyis pontosan ez:

''A SoundStorm hangzást itt is az ALC650 hatcsatornás hangkódek biztosítja az MCP-T-n keresztül''

Szerintetek melyik a jobb? Vagy megéri venni egy normálisat?

(#20) b.bone


b.bone
senior tag

na megoldottam a problémát. tanulságos lehet mindenkinek:)

szval álmentem a szomszédhoz és megvettem a régi 2x55w-os stereo erölködőjét 10k ért. rádugtam külön a hátteret és faxa. csak akkor tudnám minek vettem surround-os erősítőt:(((

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#21) varzo válasza varzo (#19) üzenetére


varzo
tag

up!

(#22) burgatshow válasza varzo (#21) üzenetére


burgatshow
veterán

SBLive! :D

(#23) burgatshow válasza b.bone (#20) üzenetére


burgatshow
veterán

:C

(#24) btotyi válasza b.bone (#16) üzenetére


btotyi
tag

Ahhoz a játékprogram íróknak kellene megoldani azt, hogy a dekódolatlan audiostream kimehessen az spdif kimeneten. Mivel a hangzásképet maga a live (a1,ax) rakja össze szerintem ez még megoldatlan. A filmeknél magát a dekódolatlan audiostreamet egyszerűen csak továbbküldi az spdif felé és azt a külső dekóder dekódolja hallhatóvá.

(#25) btotyi válasza burgatshow (#17) üzenetére


btotyi
tag

szólok anyádnak !!! :))

(#26) b.bone válasza Raymond (#9) üzenetére


b.bone
senior tag

Na sikerült megcsinálnom. secunder erősítő nélkül is.

jel SPDIF.
AC3 bekapcsolva a surround mixerben mert anélkül meg sem szólal.
és a hangfalakat se nem quadra se nem 5.1-re állítottam hanem simán a hangfal párra. igy emészti az erősítő. szól az összes. dolby teszt tökéletes.

hurrá!:)))

"guilty until proven innocent" - Artisjus

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.